Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do Hardstyle, Trance w okolicach 750zł


StarScream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że święta trwają i mijają, sostałęm kasę, którą pragnę przeznaczyć na głośniki komputerowe. Posiadam kartę dźwiękową Creative Audigy 2 zs gold, którą w najbliższym czasie wymienę na Xonara DX/d1 (A propo, który lepszy, DX czy D1? słyszałem, że to to samo :) Muzyka której słucham to głównie hardstyle, czasami trance, czyli ogólnie muszę mieć mocny bas ale z dobrą jakością dźwięku. Aktualnie posiadam logitechy X530, które mnie nie zadowalają. Oczywiście gram w gry, i oglądam filmy na swoim komputerze, ale 10/h słucham muzyki, więc to będzie priorytetem. Myślałem nad Microlab'ami solo 7c, ale wątpię, żeby ich bas mnie zadowolił. Odkryłem właśnie, że istnieje taka firma "Edifier" i ma dobre głośniki jakościowo. Powiedzcie mi jeszcze, czy warto kupić głośniki Logitech z623, czy są dużo lepsze nić x530. Audiofilem nie jestem oczywiście, a jeżeli zaoszczędzić miałbym kasę i zamiast 700 wydać 400-500 to chętnie, zostanie przynajmniej kasa na dźwiękówkę.

 

25m 2 pokój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad modelami:

 

EDIFIER 2.1 S330D -490zł

i-edifier-s330d.jpg

 

Logitech z-623 -480zł

logitech-z623.jpg

 

EDIFIER S530D -820zł

boxe-edifier-s530.jpg

 

Corsair 2.1 PC System CA-SP211EU -920zł

i-corsair-2-1-pc-system-ca-sp211eu.jpg

 

Logitech z906 -990zł

i-logitech-z-906-thx-980-000468.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy na takie plastyki. Nawet taki hardstyle potrafi być wymagający . Karta muzyczna tez nie da rady. Więc poszukaj Microlaby 6c i do tego Xonara DX. Albo lepiej, nowe ModeComy MC-SHF120U mogą być ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywałbym Edifier'ów zwykłymi plastikami. Nie wiem jak gra model 530 ale swojego czasu miałem możliwość przesłuchania S330D i sam zastanawiam się nad ich kupnem bo mnie naprawdę zaskoczyły. Na pewno będziesz z nich zadowolony. Za resztę kasy dokup kartę dźwiękową i myślę, że będzie to dobry zestaw za taką kwotę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie BioPlayer, znawcą nie jestem, ale edifiery po pierwsze nie są plastikowe, a po drugie, wątpię, żeby microlaby mi dały potężny bas, którego oczekuje do muzyki jakiej słucham. Hardstyle to nie jest trance, gdzie kick jest prosty. A propo microlabów, jak już tak się do nich przyczepiłeś, to czemu dałeś słabszy model czyli solo 6c, który szczególnie nie da tego basu. Tak też myślę nad tymi Edifierami s530D właśnie, bo S330D są trochę za ciche, a chcę kupić głośniejsze niż moje aktualne głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec bas to bierz S530D bedziesz mial dodatkowo wejscie optyczne, pilot bezprzewodowy i naprawde super bas ktory cie zadowoli.

 

Ja slucham ostatnio jumpstyle i bas daje czadu o niebo jest lepszy niz w moich starych Z5500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością dźwięku, bo na tym też mi zależy, raczej lepsza niż z plastikowych z5500 nie ? Bo wgl, nie znam sie za bardzo na sprzętach audio, ale jak można nie dać głośnika wysokotonowego do zestawu za 1000 zł... Jak to ma zagrać realnie, czysto na jednym głośniczku...

 

Chyba wezmę te Edifiery S530D, powinny mi na kilka dobrych lat posłużyć, jeszcze ostatnie pytanko, czy są bardzo głośne, czy są 2x głośniejsze niż moje x530-stki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa napewno glosniejsze ale to tez zalezy od twojej karty muzycznej. Jak chodzi o dzwiek to bedzie czysciutki praktycznie bez znieksztalcen, buczenia czy czegokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, tylko musze wytrzasnąć skądś 50zł bo mi brakuje xd Jak dzisiaj zamówiłbym, to w sylwestra powinno dojść, nie zamykajcie tematu, napisze jakie wrażenia odczułem i opisze troche zestaw. Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że głośniki mi posłużą kilka dobrych lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a myslales o Bose Companion 3?? Mialem i do kompa z dobra karta dzwiekowa graja rewelacyjnie. Powiadasz ze sluchasz mocnego transowego brzmienia, tutaj basu bedziesz mial za nad to. Pomysl o nich

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

odłóż kasy i zainwestuj nawet w uzywki ale bedzie zadowolony. Tutaj nawet nowe byly za 750zl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-40623-0-54051700-1356768833_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czytaj, już zamówiłem, przyszły po 2 dniach, fajnie. Bas jest bardzo mocny, nie podkręcałem go kartą dźwiękową, (nie trzeba), aktualną czyli Audigy 2zs gold i ma taki wykop, w porównaniu do x530, że ho ho ... Subwoofer jest ogromny, nie wiem czy ma być pod biurkiem, czy obok. Dźwięk jest czysty, jest bardzo głośno, można zmieniać tony wysokie i niskie, Pilocik, fajna sprawa. Kolumny ważą chyba po 2 kg każda, sub chyba 20, ledwo niosłem paczkę :) Do hardstyle są idealne, kick wyrazisty, trzęsie całym biurkiem, nareszcie bas słyszę w całym pokoju, a mam 25m2 więc to duży pokój. Ogólnie poleciłbym je każdemu, warte chyba swoich pieniędzy :) W zestawie kabel optyczny, jack-chinch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, tylko musze wytrzasnąć skądś 50zł bo mi brakuje xd Jak dzisiaj zamówiłbym, to w sylwestra powinno dojść, nie zamykajcie tematu, napisze jakie wrażenia odczułem i opisze troche zestaw. Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że głośniki mi posłużą kilka dobrych lat.

 

Kolego, czytam:)) w tekscie jest przypuszczajacy tryb, nie twierdzacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie napewno sie przyda wazne ze jestes zadowolony u mnie przy jumpstyle sie wszystko trzesie az chce sie samemu tynczyc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, masz przykłady muzyki Hardstyle:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hardstyle to połączenie trance hardtrance, dance z mocnym kickiem i tempem 145-155 BPM.

Melodia często jest mroczna, nie jest to muzyka dla każdego. Specyfikacja ?? Utwór ma w 95% przypadków układ- Intro->główna melodia->outro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tyle tych linków stąd, że na jednym przykładzie nigdy się danego stylu nie pokaże, będzie to też informacja dla osób nie wiedzących jeszcze co to hardstyle, jest to dosyć młody typ muzyki, stąd pewnie niewiedza.

 

Jak mi się uda, to w najbliższym czasie nakręcę ,mały filmik na YT z utworami Hardstyle i Trance, bo jak widziałem mało jest owych pokazów tych głośników z tymi gatunkami. Mam nadzieję, że admin mnie nie wyzwie za wielkość posta :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarScream, to cos takiego??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

ukochany Schranz:)) nie chce tutaj nic narzucac ale np. dubstep, dnb od bengi, caspa, rusko, noisi, grooverider, dj hype, hazard i wieeele innych nie brzmi lepiej?? tak tylko od siebie:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieszałbym kolektywu members of mayday do tego. owszem, to się wyjątkowo skurwiło w komercyjna stronę i z oryginalnym mayday z lat 92-98 nie ma nic wspólnego, ale mimo wszystko, z szacunku.

hardstyle to wyjątkowo komercyjny odprysk od szeroko pojętego techno. jest mniej więcej tym czym skillrex dla dubstepu. jumpstyle to jakaś niezamierzona auto-polewka, pytałem bo byłem ciekaw jakiej głupoty się nasłucham, jak widzę z jednego posta do drugiego jumpstyle awansował z rangi muzyki do stylu tańca.

cóż, każdy ma swój "ona tańczy dla mnie" :)

 

Melodia często jest mroczna, nie jest to muzyka dla każdego

 

posłuchaj sobie chłopcze albumu lustmord-heresy - a potem porozmawiamy o tym co jest mroczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

posłuchaj sobie chłopcze albumu lustmord-heresy - a potem porozmawiamy o tym co jest mroczne.

 

Popieram kolege. Mroczny ambient którego można słuchać na okręte. Dodam że ulubiony album to metavoid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda dzisiejszy hardstyle ? O Matko. Wali dutch radiem i komercja, az sie sluchac nie chce.

Przechodzilem przez to kiedys, kiedys (jeszcze młody i glupi) i jak widac odpuscilem w dobrym momencie bo juz zmierzało w kierunku kiczu.

To samo trance, klepany w ostatnich latach na kolanie i na jedno kopyto, z dodatkami elektro czy innego ścierwo popu.

 

Shukenja - mozesz na PW zapodac wiecej takich klimatów ?

 

Tu ode mnie jeden z 'porytych' klipów i 'mrocznych klimatów'

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.