Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha as 1000 kontra Rotel RA 1520


przemek_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejne pytanie, chodząc po sklepach w Wawie patrzyłem na wzmacniacze, po opiniach byłem przekonany, że do mojej muzy ( w stylu ATB ) będzie pasował Rotel ale sprzedawca w Top HIFI polecił mi Yamahę jako, że ona podobno jest bardziej dynamiczna, niżej schodzi bas i jest szybszy. Teraz pytanie czy ktoś zestawiał te dwa modele? Szczerze podoba mi się ta Yamaha ale opinie są tak rozbieżne. Wiem najlepszy odsłuch ale czy warto się nią zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto. Zobacz zdjęcia jak oba wzmacniacze wyglądają w środku. Yamaha za tą cenę oferuje już sporo podczas gdy audiofilskie marki oferują pustą obudowę w tej samej cenie. Kwestia zgrania z kolumnami. Kupujesz yamahę i dopasowujesz kolumny lub kupujesz kolumny dopasowujesz wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przećwiczyłem oba wzmacniacze swego czasu u siebie w domu. Dwa różne światy, Yamaha s1000 to dynamika, kawał niezłego basu....i koniec. Pozostałe aspekty brzmienia przeciętne,wycofany środek,jazgotliwa góra. Rotel RA1520 w tym zestawieniu to zupełnie inna liga,audiofilski piecyk o wyrównanym paśmie. Rzetelne granie,bez taniego efekciarstwa,dojrzały dźwięk za uczciwe pieniądze. W moim odczuciu zakup na lata. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi IMO niewiele wart ale nie wiem, co to jest muzyka w stylu ATB więc może będą się do tego nadawać... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi IMO niewiele wart ale nie wiem, co to jest muzyka w stylu ATB więc może będą się do tego nadawać... :)

IMO bardzo pomogłeś pytającemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo pomogłeś pytającemu.

 

Staram się.

Zakładka Stereo to przecież najlepsze miejsce by zadać mądre pytanie i uzyskać mądrą odpowiedź, nieprawdaż? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się.

Zakładka Stereo to przecież najlepsze miejsce by zadać mądre pytanie i uzyskać mądrą odpowiedź, nieprawdaż? :)

 

cholerka a może ATB to jakiś podgatunek IDM albo odwrotnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejne pytanie, chodząc po sklepach w Wawie patrzyłem na wzmacniacze

To idź jeszcze raz i nie patrz a raczej posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

coś dla przykładu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore, to znajdź pytającemu coś dobrego, i nowego w tym przedziale cenowym.

Napewno rozważy Twoje propozycje?Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to jedna odpowiedź związana z tematem. No cóż odsłuch dopiero 2 bo wcześniej się nie dało zorganizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, nie ma obiektywnej pomocy, co z tego że ja Ci naposzę że Rotel, a Tobie po odsłuchach bardziej przypadnie do gustu Yamach.

Jedyne co warto wźąć pod uwagę jeżeli chcesz wybierać z tych dwuch konkretnych modeli, starać się je porównać w swoich warunkach akustycznych.

To co usłyszysz w salonie, u Ciebie może zagrać całkiem inaczej,czego jestem pewien.Także najbardziej miarodajne są własne odsłuchy.

Gra cały system, włącznie z pomieszczeniem, nie zapomnij o tym.Dobrze skonfigurowany średniej klasy system, może pobić......Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiza dzięki, no ciekawi mnie tylko który jest bardziej dynamiczny i tyle, ps wędkarstwo widzę, że jest Twoim drugim hobby to podobnie jak moje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam Yamahę A S-2000, i nie narzekam, dla niektórych, nie warta zainteresowania w tym przedziale cenowym, Rotela, akurat tego modelu nie słyszałem, także nie pomogę.Sittek, jest pasjonatem, i znawcą Roteli, może on???Co do wętkarstwa, to trochę zaniedbałem to hobby, głównie przez pracę, i lenistwo.Powodzenia w poszukiwaniach.Pozdr.

 

O tego Rotela możesz spytać jeszcze w klubie Rotela, ale nic nie zastąpi własnych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Rotela pytałem w klubie i byłem praktycznie pewien no ale sprzedawca w top hifi mi trochę namieszał, powiedział, że Rotel ma lepszą stereofonię ale Yamaha na pewno większą dynamikę i potężniejszy bas, odsłuch dopiero 2 bo terminów wcześniej nie było, wtedy porównam w bezpośrednim starciu z moją płytą. Tak samo opinie o Rotelu są rozbieżne a najlepsze jest to, że jak się ktoś pyta o konkretne modele, to potem nagle zaczynają doradzać co innego a potem się kłótnie zaczynają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest urok Forum, ale audio wbrew pozorom to ciężki kawałek chleba.Tylko słuchaj na wybranych, swoich kolumnach.

Zobacz przed odsłuchem jakimi kablami to wszystko spieli, bo lubią podpinać te najlepsze co mają.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to doskonale wiem, że oni tak zrobią, do tego ustawią kolumny pewnie dość drogie ale jak wiadomo same kolumny nie grają, ja jestem tego zdania, że fakt są one bardzo ważne ale wzmacniacz jest nie mniej waży, potem źródło i na końcu kable.

Ale ja i tak stawiam na dynamikę i potęgę w brzmieniu więc sama stereofonia mnie nie urzeknie, ba nawet wybiorę ten z mniejszą sceną ale który gra bardziej monumentalnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania co do dźwięku, to Yamaha jest dobrym tropem. Ale pamiętaj, że dobierając kolumny, musisz brać wzmaka pod pachę i uważnie słuchać. Na pewno odpadają wszystkie kolumny z metalowymi membranami, w szczególności tweeterami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jest sporo kolumn z metalowa wysokotonowka, ktore graja łagodniej na górze niż niejedna kolumna z tweeterem tekstylnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z Yamahą AS-2000, starszych Focali (z seri Elektra), było O.K., żadnych natarczywości.Ostatnio słuchałem na teraźniejszych Elektrach, i to już inne granie, trzeba uważać z doborem toru, bo uszy mogą trochę pobolewać.Może to nie umiejętne dobranie okablowania, ale jednak.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Rotela pytałem w klubie i byłem praktycznie pewien no ale sprzedawca w top hifi mi trochę namieszał, powiedział, że Rotel ma lepszą stereofonię ale Yamaha na pewno większą dynamikę i potężniejszy bas,

Niby racja, ale miej na uwadze, że ten bas przede wszystkim produkują kolumny a nie wzmacniacz, on tylko pozwala odkrć wszystko to co zaprezentują nam właśnie głośniki. W bezpośrednim porównaniu u mnie wygrał Rotel, dynamiki i basu, jeśli odpowiednio dobierze się kolumny, na pewno nie zabraknie, za to stereofonia i idąca za tym muzykalność jest naprawdę na ciekawszym poziomie.

 

I tak jak pisałem na wstepie: sam porównaj i podejmij decyzję, bo nie każdy musi lubić to co ja

 

 

Dlaczego? Jest sporo kolumn z metalowa wysokotonowka, ktore graja łagodniej na górze niż niejedna kolumna z tweeterem tekstylnym.

Zgadza się, np. kolumny STX z tekstylną kopułką mogą ciąć górę jak samurajski miecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż wygrała Yamaha, gra głębszym basem i ma więcej wysokich, Rotel miał trochę lepszą stereofonię i sprawdził się lepiej w muzyce akustycznej, Yamaha zagrała monumentalnie coś w stylu jak dobre kościelne organy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż nie każdy musi się zgadzać z moim wyborem dodam, że sam jej nie słuchałem i druga opinia była podobna

 

Ale dodam jeszcze coś Rotel wcale nie sypie wysokimi przynajmniej ten model gra bardzo równo każdym pasmem i ma bardziej wypełnioną średnicę, jeśli ktoś słucha klasyki lub muzyki akustycznej to myślę, że mu Rotel bardziej podejdzie bo on jest dokładniejszy, no i bez wątpienia czarny jest piękny z wyglądy, pod względem estetyki Yamaha przy Rotelu wypada dużo gorzej. To też tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And the winner is... Yahama AS 1000

A napisz w jakiej konfiguracji je słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż nie każdy musi się zgadzać z moim wyborem dodam, że sam jej nie słuchałem i druga opinia była podobna

 

Ja się zgadzam...nigdy nie miałem zaufania do Roteli...stąd moje gratulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny elac fs 249, kable głośnikowe nordost, interkonekt tej samej firmy z tego co widzę, dodatkowo chciałem zobaczyć jak wypadną mission mx5, wiem tanie ale spora konstrukcja, źródło to yamaha cd ns 500, wszystko dobrane w tym samym przedziale cenowym.

 

O tym Rotelu krążą krzywdzące opinie, że sypie sopranami po uszach co jest nie prawdą, skłoniłbym się do opinii testowej z HFiM tego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.