Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha as 1000 kontra Rotel RA 1520


przemek_s

Rekomendowane odpowiedzi

Aha dodam tylko tyle, że kupowanie do nich suba to też głupota, nie polecam bo się zepsułoby fajny efekt chyba że ktoś kocha bas taki jak drechole w bmkach ;D

Przemek,chłopie! Pomyśl chwilę i dopiero pisz.

Nie mam bmw ani dresu za to trudny akustycznie pokój,rel wspomaga u mnie ra1520 z konieczności a nie z powodu mojej głupoty. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniach mało umeblowanych, i pustych ścianach, podłodze bez dywanu efekt braku basu może wystąpić, bez względu na wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha już u mnie zagościła na dobre, ktoś tu pisał, że będzie mi z czasem brakować czegoś w związku z tym wzmacniaczem i miał rację, brakuje mi dla niego miejsca aby dać mu to o co on prosi a mianowicie woła on """ zrób głośniej mnie """ tez wzmacniacz nie wie co to kompresja dynamiki i gdybym nie używał go w bloku ahhhhh stereofonia coraz lepsza, bas hmm taki jak chciałem ba nawet teraz gra lepiej niż na odsłuchu w salonie a gra na mission mx 6, brzmienie potężne bardziej ciepłe ale nie muliste, całkiem fajny, jestem zadowolony. Wszystkim dziękuję za porady. Teraz jak fundusze przyjdą to trzeba będzie dokupić Pioneera np PD75. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego??????Nich Cię cena nie zabije?Trochę komuś chyba odwaliło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Pionek super ale nie mam takich funduszy :(( ale kiedyś miałem przyjemność z Pioneerem i jego odwróconym talerzykiem, tak stabilnego napędu nie spotkałem no poza Sonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było 15 lat temu, grał ze wzmacniaczem Onkyo Integra, kolumny Visaton Experience V-20.Jak dla mnie, na tamte czasy grało fajnie, (co mogę powiedzieć po tylu latach?) ale czasy się zmieniły, i trzeba by porównać do teraźniejszości, a takiej pamięci niestety nie mam.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Yamaha już u mnie zagościła na dobre, ktoś tu pisał, że będzie mi z czasem brakować czegoś w związku z tym wzmacniaczem i miał rację, brakuje mi dla niego miejsca aby dać mu to o co on prosi a mianowicie woła on """ zrób głośniej mnie """ tez wzmacniacz nie wie co to kompresja dynamiki i gdybym nie używał go w bloku ahhhhh stereofonia coraz lepsza, bas hmm taki jak chciałem ba nawet teraz gra lepiej niż na odsłuchu w salonie a gra na mission mx 6, brzmienie potężne bardziej ciepłe ale nie muliste, całkiem fajny, jestem zadowolony.

 

Witam.

 

Też kupiłem ten zmacniacz. Nie jestem do końca zadowolony z brzmienia, ale kolumny które posiadam to TONSIL SCHERZO 350. Być może że zmiana kolumn poprawi odsłuch. Póki co góra jak dla mnie jest jakby jakaś krzykliwa i niepoukładana. Jako źródło używam XINDAK C-06, ale może w przyszłości przysiądę się na YAMAHĘ CD 1000. No i chcę kupić jakieś kable które poprawią muzykalność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten wzmacniacz trochę więc mogę trochę o niej powiedzieć, jest to wzmacniacz bardziej neutralny z potężnym basem, co do kabli to gó♣rę mam puszczoną kimberem 4pr a basy zwykłym ale grubym miedziakiem 4mm, faktycznie cienkie kable ograniczają ten wzmacniacz. Z Yamahą cd n 500 grał równo z potężnym pomrukiem basu. Wzmacniacz gra różnie z różnym CD. Szkoda, że nie odsłuchałeś przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek powinienem się poczuć obrażony bo mam bmw i nie czuję się jak dres. Tak czytam twoje wypowiedzi i mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz, od kiedy to sub wspomaga wzmacniacz a nie kolumny?

Druga sprawa to od kiedy ta yamaha jest neutralna? Znajdź w cenie do 10 tys. neutralny wzmak, ja takiego jeszcze nie słyszałem. Miałem sporo zestawów, yamaha, denon,pioneer, technics, musicala, rotela jakieś nady też się przewinęły i tak na koniec został rotel, nie mówie że yamaha jest zła ale rotel ma to coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się, jeden woli Rotela a drugi Yamahę która gra z każdym CD inaczej mi osobiście odpowiadała Yamaha. Fakt nie jestem tak osłuchany może w sprzęcie audio ale np jak brzmią instrumenty na żywo i owszem. Dla mnie Rotel miał słabszą dynamikę a mi do muzyki jakiej słucham potrzeba było to co ma Yamaha i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, sorry że zrobie Ci tu offtopa ale na początku tematu wspomniałeś o ATB, tak się składa że to jeden z moich ulubionych wykonawcow muzyki z gatunku trance/vocal trance. Kawałek Autumn Leaves również jest jednym z moich ulubionych. Chętnie poznałbym resztę Twojej płytoteki, bo widze że gusta muzyczne częsciowo nam sie pokrywają. Oczywiście lepiej nie tu tylko na PW, żeby nie zaśmiecać wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej płytoteki to jest różna gdyż jestem rocznik 80 więc wychowany na polskiej muzyce z tamtych lat a dorastałem na ATB i innych temu podobnych. Co do mojej płytoteki to CD dopiero składam, miałem kiedyś pokaźną kolekcję winyli i ostatnio odnalazłem Lionela Richiego i Michaela Jacksona z początku lat 80 wydanie USA tylko, że gramofon "kaput", co do Yamahy to na niej słychać ogromne różnice w jakości nagranych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.