Jump to content
IGNORED

Xonar Stx , Xense , czy Phoebus

O'DoG

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczow.

Mam zamiar w najblizszych dniach wymienic karte dzwiekowa i zastanawiam sie nad 3 modelami xonara Stx, xonar Xense,Phoebus

Przeznaczenie muzyka (formaty wav)slucham wszystkiego,poza dicko polo itp, najwiecej muzyki rockowej , troche metalu,hiphop , reggae , blues,muzyka klubowa skonczywszy na klasycznej, no i troche gry,ale mniej niz muzyka.

W tej chwili mam zainstalowana karte Xonar D2 ,czy jestem zadowolony raczej nie bardzo,HD graja mi troszeczke za jaso jak dla mnie wolal bym troszke mniej ,bo w porownaniu do DT 770 daje po uszach, bassy mi sie podobaja sa szybkie dynamiczne chodz moglo by ich byc czasami ciut wiecej,co znowu nie bardzo mi sie podoba Beyer DT 770 jest rozciagniety taki jakby troche loudnes ogolnie DT 770 nie bardzo mi pasuja pod obecna karte.Ponadto od nastepnego chipsetu intel nie bedzie wspieral Pci a wiec czas sie pozbyc D2.

Dlaczego zastanawiam sie nad Xense ma sluchawki w komplecie,gdyby grala podobnie jak HD 380,bo niby ta sama konstrukcja, to sprzedal bym HD 380,ponadto 2 wymienne opampy mozna by bylo ewentualnie cos pokombinowac zeby ladnie pod swoje upodobania zgrac ze sluchawkami,dodatkowo wyjscie analogowe,na ktorym mi zalezy ze wzgledu na zestaw 5.1,moge go optycznie podlaczyc,ale zancznie lepiej jest na analogu,5.1przeznaczenie to przedewszystkim filmy,czasami gry.

Mysle jeszcze nad STX bardzo zachwalana,wymienne 3 opampy,ale brak wyjscia analog 5.1 nie wiele tansza niz Xense ktora jest ze sluchawkami a te zawsze moge sprzedac badz moje HD 380 wiec finnsowo najlepiej bym na tym wyszedl.

No i jeszcze Xonar Phoebus,karta stworzona niby do gier,ale jak sie sprawdzi w muzyce,sluchalem tej karty u kumpla z DT 770 i nie powalilo mnie to,chodz lepiej zgrywalo sie to niz z moja D2.Ma tez wyjscie analogowe , ma pilota, i nowy chipset w pelni kompatybilny z Pci-e ,ale wszystkie wyjscia tylko minijack,lutowane opampy i cena , stosunek jakosci do ceny,ta ostatnia raczej dyskfalifikuje na lutowane opam-.y.

Zalezy mi na wzmacniaczu sluchawkowym wiec dlatego wybralem te modele i oczywiscie PCI-e,nie chce kart Creativa ani nic na tym chipsecie.

Stx ma wymienne 3 opam-y a Xense 2, to tyle dla mnie jako laika jezeli chodzi o roznice pomiedzy tymi kartami,co od czego tu zalezy jaka jest roznica pomiedzy nimi,dlaczego w jednej sa wymienne 3 a w drugiej tylko 2,co daje wymiana tego trzeciego?

Jaka jest wyzszosc przewaga STX nad Xense,czym sie tak naprawde roznia jezeli chodzi o jakos odtwarzanej muzyki pozycjonowanie w grach ?

Bardzo prosze o pomoc,bo nie mam pojecia co wybrac a nie chcial bym pozniej zalowac i wymieniac.

Mam nadzieje ze wyrazilem sie w miare zrozumiale dla wszystkich , licze na szybko pomoc :)

Oczywiscie zycze wszystkim Wesolych Swiat :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.