Skocz do zawartości
IGNORED

Z wyglądu takie same a producenci inni..


premier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w złym dziale umieszczam temat to z góry przepraszam. Rozglądam się za kolumnami podłogowymi, mam mało kasy więc szukam czegoś z niskiej półki. Znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) firmy skytronic ale przeglądają dalej znalazłem identycznie wyglądające kolumny (wszystko się zgadza tzn waga i wymiary) lecz producent jest inny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i teraz moje pytanie jak myślicie to są te same kolumny ? niby są identyczne ale różnią się ceną i nie wiem czy brać byle jakie bo bebechy mają takie same i różnią się tylko nalepka producenta ? byłem w sklepie na odsłuchu tych skytroniców i jak na moje wymagania starczą ale jak to sa te same co te tańsze to wiadomo że wolał bym kupić te voice krafty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używki jak najbardziej też mnie interesują tylko tylko w takiej niskiej cenie to nie za bardzo wiem co szukać, ogólnie kolumny które zamieściłem w linku wyżej podobają mi sie optycznie... wiem to ma grać a nie wyglądać ale po prostu podobają mi się takie duże kolumny z tyloma membranami.. druga sprawa to to że byłem na odsłuchu i po prostu na moje wymagania starczą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier, jeśli uważasz że ich słuchałeś i dla Ciebie są wystarczające to bierz.

 

Jeśli lubisz dużo głośników w jednej kolumnie to spójrz na Polarisy 200/300. Powinny być niebo lepsze od VK czy Skytroniców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem obu tych kolumn są wyzyskiwane chińskie dzieci, tylko że na co drugim zestawie doklejają inny znaczek

 

Odsłuch tych skytroniców to obok stoiska z kapustą kiszoną i przekup targujących się o 10 groszy za parę skarpet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem obu tych kolumn są wyzyskiwane chińskie dzieci, tylko że na co drugim zestawie doklejają inny znaczek

 

producentem jest firma która wykorzystuje tanią siłę roboczą.

czyli robi to co wszystkie inne firmy, m.in. wychwalany pod niebiosa apple - i jakoś przy zakupach w apple store i innych media marktach nikomu nie przeszkadza że te produkty sklejają te biedne chińskie dzieci więc nie bijmy piany i nie bądźmy hipokrytami.

 

Odsłuch tych skytroniców to obok stoiska z kapustą kiszoną i przekup targujących się o 10 groszy za parę skarpet?

 

gratuluję podejścia, głupoty, jakkolwiek to nazwać. i przykrych osobistych doświadczeń, jak widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no byłem w jakimś warszawskim sklepie na odsłuchu, mieli salkę wygłuszoną i można było posłuchać jak grają, zdaje sobie sprawę że to głośniki z najniższej półki ale ja tylko potrzebowałem informacji czy kolumny z dwóch linków to te same. Wyboru jeszcze nie dokonałem więc jak możecie mi pomóc wybrać coś optymalnego to będę wdzięczny. Obecnie mam wieżę sony mhc rg444s taką jak na zdjęciu poniżej. Gra 3 razy głośniej niż potrzebuje, wszystko w pokoju się trzęsie ale oprócz buczenia suba nie słychać nic... jak suba wyłącze to też zadowolony nie jestem. I tak pomyślałem że kupie sobie coś opatego na amplitunerze i kolumnach podłogowych za nie duże pieniądze.

 

 

 

 

6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz dużo głośników w kolumnie to nie można przegapić tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tak poważnie to - to będzie dużo lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) niż te VK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: od używek z allegro to bym się z daleka trzymał. Raz nie wiesz co kupujesz, nie znasz historii, ile i gdzie to grało (mogło 20 lat u wietnamca w barze nad piecem na frytki wisieć). Dwa często i gęsto głośniki są wymienione, albo regenerowane przez wujka Stasia. Musiałbym mieć nóż na gardle, żeby kupić używkę z allegro.

Owszem od kogoś kogo znam i wiem z grubsza kiedy kupił i jak traktował to tak. Jakieś zajechane śmierdziele z allegro sorry nie. Szkoda kasy.....

 

Sekundo: Wszystko robią chińskie rączki, często i gęsto rączki dzieci. Mercedesa, Adidasa i wiele innych zapewne też.

Te wybrane przez Ciebie to objaw przejedzenia ? Nie kupisz merca w cenie roweru, ale Kolega wybrał.... hulajnogi !!! Mniej głośników nie zagra gorzej, a często i głośniej ;P

W cenie 400-600 zł. nie ważne co kupisz Koda, Eltax, Jamo, VK, no name, to to samo.

I dorabianie ideologii iż x za 6 stówek co cud miód i orzeszki, a Y to shit to tania propaganda. Poczytaj parę klubów kolumn ala biedronka - ubaw po pachy. Lepsze teksty niż w Hi-Endzie ( a to już sztuka)

 

P.S. A ta wieża to największa porażka Sony. Tania (no nie taka tania, najwyższy model coś ok 1300 zł) namiastka starszej RX 99.

Do RX jej brakuje tyle co jamnikowi do Hi-Fi. Sorki za bezpośredniość - objaw przejedzenia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producentem jest firma która wykorzystuje tanią siłę roboczą.

czyli robi to co wszystkie inne firmy, m.in. wychwalany pod niebiosa apple - i jakoś przy zakupach w apple store i innych media marktach nikomu nie przeszkadza że te produkty sklejają te biedne chińskie dzieci więc nie bijmy piany i nie bądźmy hipokrytami.

 

Te dzieci to skrót myślowy

 

...

 

Nie lubię Apple :)

 

gratuluję podejścia, głupoty, jakkolwiek to nazwać. i przykrych osobistych doświadczeń, jak widzę.

 

Generalnie z badziewiem przykrych doświadczeń nie mam bo sam takich rzeczy nie kupuję, ale jednocześnie nie rozumiem czemu negowanie chłamu jakim jest Voice Kraft miałoby być głupotą :) Stajesz w obronie tego paździerzowo-plastikowego badziewia? A może w obronie audio-poprawności, to kolumna i to kolumna?

 

Ale wiesz co... mam takie jedno doświadczenie, w zeszłym miesiącu byłem na giełdzie (bazar taki) to podobne kolumny Voicekraft stały sobie na mokrym asfalcie (nowe) podłączone jakimiś krzywymi drutami do odrapanego amplitunera Technicsa, a zaraz obok niemieckie proszki do prania. Jaki sklep taki towar.

 

 

 

 

Ja z kolei w cenie do 600 zł nie inwestowałbym w nówki, niewiele jest w tej cenie kolumn wartych polecenia. Ale autora wątku powinno zainteresować to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) te kolumny nawet podłączone do odkurzacza zagrają lepiej niż Voicekrap podpięty do Marka Levinsona no 383

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier.Podziel kwotę tych kolumn przez liczbę głośników, a tu jeszcze w tej kwocie są obudowy, zwrotnice, i inne akcesoria użyte do budowy tych "kolumn".

Bym zapomniał o marżach.Ja bym się dobrze zastanowił przed ich kupnem.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier.Podziel kwotę tych kolumn przez liczbę głośników, a tu jeszcze w tej kwocie są obudowy, zwrotnice, i inne akcesoria użyte do budowy tych "kolumn".

Bym zapomniał o marżach.Ja bym się dobrze zastanowił przed ich kupnem.Pozdr.

 

Kolega ma rację , nie kupuj tych kolumn , żadnej z nich .

Słuchałem VK , daj spokój , a skuteczność jaka mała .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam reakcje kolegow. Sluchalem VC co prawda inny model ale ... to sie nie nadaje do muzyki.

Kupisz za 400zl, po miesiacu stwierdzisz, ze lipa i za 100 bedzie ciezko to komus sprzedac.

Te klony totema podane wyzej to lepsze wyjscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim za posty, może faktycznie nie ma co się pchać w te kolumny. Mam parę zł odłożone plus sprzedam wieże zobaczę ile będę miał i wtedy się zgłoszę do was o polecenie kolumn + amplitunera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic cos co wystarczy Ci na lata, ewentualnie cos co mozna pozniej odsprzedac bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.