Jump to content
IGNORED

Jakie monitorki do Musicla Fidelity x-a1 + x-ray, do 10mkw


elduce

Recommended Posts

Czy może mi ktoś polecić monitorki do zestawu Musical Fidelity x-a1, z cd x-ray. Zestaw gra ciepłym, ale jak na stare MF całkiem energicznym i przejrzystym dźwiękiem. Ma to grać w 10 mkw, muzyka w zasadzie wszystko oprócz techno, elektroniki i "radiowego popu".

Podobno zestaw ten ma grać bardzo ładnie z Dynaudio 42. Zastanawiam się też nad monitorami rega RS1. Na pewno były by idealne do takiego pomieszczenia, słyszałem je z zestawie regi i było super, tyle tylko że nie mam pojęcia jak zagrają z MF. Po prostu nie słyszałem ich z innym sprzętem niż Rega i nie potrafię do końca określić ich charakteru.

A może jakieś małe Proaci z serii tablette, Spendory s1, lub Ushery 520?

W grę wchodzi tylko sprzęt używany z racji tego, ze nie chciałbym wydać więcej niż 1200-1400 zł.

Link to comment
Share on other sites

Podobno zestaw ten ma grać bardzo ładnie z Dynaudio 42

Mam X-A1 od dawna, chociaż leży w kartonie w stanie fabrycznym z uwagi na brak miejsca na kolumny. Testowałem go kiedyś w Top Hi-Fi w Poznaniu z Dynaudio Audience 40 i wypadł lepiej niż z B&W 601. Grał dynamiczniejszym i potężniejszym basem. 10 mkw to faktycznie niewiele, może być problem z właściwym ustawieniem. Musisz także pomyśleć o stojakach do tych głośników. Ogólnie do X-A1 nie jest łatwo dobrać głośniki i kable, dlatego weź go do salonu audio i posłuchaj w różnych ustawieniach. To wcale nie jest byle jaki piecyk. Słuchałem go nawet na legendarnych KEF-104 i nieźle sobie radził.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

szukaj wśród kolumn Rega, świetne połączenie z MF. Spendor także jest często łączony z MF, chociaż nie jest to połączenie uniwersalne, musisz przesłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Posiadałem Xa1 - według mnie połączenie z Dynaudio nie jest zbyt trafne , słuchałem - poczatkowo może zrobiż wrażenie , średnica Dynaudio i w Musical jest pierwszoplanowa, po pewnym czasie dźwiek wydaje się nazbyt krzykliwy. On potrzebuje głośników szybkich lub skutecznych o wyższej niż srednia efektywnosci z bardzo selektywna średnicą, u mnie dobrze zagrał z Triangle Zephyr 2, Zerius202 (podłogówki) z monitorów ciekawe połączenie dał z Epos m12.2 , MBquart ql -s 530 Oraz Phonar nie pamietam modelu

?

Link to comment
Share on other sites

RS1 spokojnie zagrają w pomieszczeniach do 12-15m2 (w naszym drugim, mniejszym pomieszczeniu odsłuchowym o powierzchni prawie 20m2 bez problem sobie radzą). Są to kolumny stosunkowo szybkie, dynamiczne o równej charakterystyce.

Trudno jest jednoznacznie opisać brzmienie, gdyż zależy ono od wielu czynników m.in. od podłączonej elektroniki. Najlepiej posłuchaj osobiście.

 

Aha, jest jeszcze jedna bardzo ciekawa propozycja - najnowsze zestawy Xavian Bonbonus - zestaw będzie kosztował około 1.5 zł. za parę, gra świetnie, powinien idealnie skomponować się z MF. Przy tej cenie będzie to moim zdaniem rewelacja, nie ma na rynku tak dobrych kolumn w takiej cenie.

Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam do salonu, mamy jeden komplet przedprodukcyjny który możemy sobie posłuchać. Standardowa sprzedaż Bonbonus rusza w najbliższych tygodniach. Trochę szczegółów - http://www.xavian.cz/en/produkty/24/87/Bonbonus

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam, raz jeszcze. Udało mi się kupić okazyjnie monitory Dali Mentor Menuet. Z wymienionym wyżej sprzętem grają pieknie, ale... Zauważyłem, że wzmacniacz się grzeje mocniej niż zazwyczaj. Czy przyczyna tego może być ich impedencja 4 omy i niska skuteczność 86? Mój wzmacniacz ma w intrukcji podane parametry 50w, przy 8 omach. MF Zaleca stosować głośniki o efektywności wyższej niż 88, o tym ile omowe mają być nie pisze. Czy w związku z powyższym istniej możliwość uszkodzenia wzmacniacza? Dodam tylko, że Dali Mentor Menuet to malutkie monitorki, graja jak pisałem w 10mkw, nie zamierzam grać głośno...

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, ale jak pisałem, udało mi się kupić te Dali w bardzo fajnej cenie i graja ślicznie. Teraz chodzi mi, żeby się upewnić, ze nie uszkodzę wzmacniacza. Z tym nadmiernym grzaniem, być może trochę przesadzam, przy starych kolumnach wzmacniacz też się grzał...

Link to comment
Share on other sites

PMC DB1. Oczywiście używki z ebaya.

Dziękuję, pozamiatane.

Jak kupisz coś lepszego do małych pomieszczeń za cenę używanych DB1 to ja się nazywam Anna Grodzka.

PMC to świetne monitory,ale by bym ostrożny z tą A .G. Trochę wiedzy i doświadczenia a znalazł bym kilka równie dobrych zestawów w cenie trochę niższej. Ale to legendy vinage. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.