Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie monitorki do Musicla Fidelity x-a1 + x-ray, do 10mkw


elduce

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś polecić monitorki do zestawu Musical Fidelity x-a1, z cd x-ray. Zestaw gra ciepłym, ale jak na stare MF całkiem energicznym i przejrzystym dźwiękiem. Ma to grać w 10 mkw, muzyka w zasadzie wszystko oprócz techno, elektroniki i "radiowego popu".

Podobno zestaw ten ma grać bardzo ładnie z Dynaudio 42. Zastanawiam się też nad monitorami rega RS1. Na pewno były by idealne do takiego pomieszczenia, słyszałem je z zestawie regi i było super, tyle tylko że nie mam pojęcia jak zagrają z MF. Po prostu nie słyszałem ich z innym sprzętem niż Rega i nie potrafię do końca określić ich charakteru.

A może jakieś małe Proaci z serii tablette, Spendory s1, lub Ushery 520?

W grę wchodzi tylko sprzęt używany z racji tego, ze nie chciałbym wydać więcej niż 1200-1400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zestaw ten ma grać bardzo ładnie z Dynaudio 42

Mam X-A1 od dawna, chociaż leży w kartonie w stanie fabrycznym z uwagi na brak miejsca na kolumny. Testowałem go kiedyś w Top Hi-Fi w Poznaniu z Dynaudio Audience 40 i wypadł lepiej niż z B&W 601. Grał dynamiczniejszym i potężniejszym basem. 10 mkw to faktycznie niewiele, może być problem z właściwym ustawieniem. Musisz także pomyśleć o stojakach do tych głośników. Ogólnie do X-A1 nie jest łatwo dobrać głośniki i kable, dlatego weź go do salonu audio i posłuchaj w różnych ustawieniach. To wcale nie jest byle jaki piecyk. Słuchałem go nawet na legendarnych KEF-104 i nieźle sobie radził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

szukaj wśród kolumn Rega, świetne połączenie z MF. Spendor także jest często łączony z MF, chociaż nie jest to połączenie uniwersalne, musisz przesłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że kolumny rega rs1 z moim wzmacnaczem to będzie w miarę uniwersalne brzmienie? Wydaje mi się, że te kolumny są całkiem szybki, przejrzyste, z nie nadmuchanym basem. Czy zagrają w 10mkw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Xa1 - według mnie połączenie z Dynaudio nie jest zbyt trafne , słuchałem - poczatkowo może zrobiż wrażenie , średnica Dynaudio i w Musical jest pierwszoplanowa, po pewnym czasie dźwiek wydaje się nazbyt krzykliwy. On potrzebuje głośników szybkich lub skutecznych o wyższej niż srednia efektywnosci z bardzo selektywna średnicą, u mnie dobrze zagrał z Triangle Zephyr 2, Zerius202 (podłogówki) z monitorów ciekawe połączenie dał z Epos m12.2 , MBquart ql -s 530 Oraz Phonar nie pamietam modelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS1 spokojnie zagrają w pomieszczeniach do 12-15m2 (w naszym drugim, mniejszym pomieszczeniu odsłuchowym o powierzchni prawie 20m2 bez problem sobie radzą). Są to kolumny stosunkowo szybkie, dynamiczne o równej charakterystyce.

Trudno jest jednoznacznie opisać brzmienie, gdyż zależy ono od wielu czynników m.in. od podłączonej elektroniki. Najlepiej posłuchaj osobiście.

 

Aha, jest jeszcze jedna bardzo ciekawa propozycja - najnowsze zestawy Xavian Bonbonus - zestaw będzie kosztował około 1.5 zł. za parę, gra świetnie, powinien idealnie skomponować się z MF. Przy tej cenie będzie to moim zdaniem rewelacja, nie ma na rynku tak dobrych kolumn w takiej cenie.

Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam do salonu, mamy jeden komplet przedprodukcyjny który możemy sobie posłuchać. Standardowa sprzedaż Bonbonus rusza w najbliższych tygodniach. Trochę szczegółów - http://www.xavian.cz/en/produkty/24/87/Bonbonus

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, raz jeszcze. Udało mi się kupić okazyjnie monitory Dali Mentor Menuet. Z wymienionym wyżej sprzętem grają pieknie, ale... Zauważyłem, że wzmacniacz się grzeje mocniej niż zazwyczaj. Czy przyczyna tego może być ich impedencja 4 omy i niska skuteczność 86? Mój wzmacniacz ma w intrukcji podane parametry 50w, przy 8 omach. MF Zaleca stosować głośniki o efektywności wyższej niż 88, o tym ile omowe mają być nie pisze. Czy w związku z powyższym istniej możliwość uszkodzenia wzmacniacza? Dodam tylko, że Dali Mentor Menuet to malutkie monitorki, graja jak pisałem w 10mkw, nie zamierzam grać głośno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC DB1. Oczywiście używki z ebaya.

Dziękuję, pozamiatane.

Jak kupisz coś lepszego do małych pomieszczeń za cenę używanych DB1 to ja się nazywam Anna Grodzka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale jak pisałem, udało mi się kupić te Dali w bardzo fajnej cenie i graja ślicznie. Teraz chodzi mi, żeby się upewnić, ze nie uszkodzę wzmacniacza. Z tym nadmiernym grzaniem, być może trochę przesadzam, przy starych kolumnach wzmacniacz też się grzał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC DB1. Oczywiście używki z ebaya.

Dziękuję, pozamiatane.

Jak kupisz coś lepszego do małych pomieszczeń za cenę używanych DB1 to ja się nazywam Anna Grodzka.

PMC to świetne monitory,ale by bym ostrożny z tą A .G. Trochę wiedzy i doświadczenia a znalazł bym kilka równie dobrych zestawów w cenie trochę niższej. Ale to legendy vinage. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super:) Ale dalej proszę o pomoc w sprawie rozwiania moich wątpliwości w sprawie możliwości uszkodzenia wzmacniacze przez te Dali...

Z tym większym niż normalnie nagrzewaniem być może odrobinę przesadzam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.