Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/Monitory aktywne PC


15220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym zaopatrzeć sie w dobre minitorki czy też kolumny aktywne,

pasywnych jest cała masa, ale póki jestem bez wzmaniacza chciałbym zadowolic sie czymś Aktywnym

i chciałbym zebyście coś poradzili - zaproponowali, Mój budżet to 3 tys.zł Moim źródłem byłby przetwornik Audio GD NFB27 podłączony do PC

wstępnie rozpatruje Monitorki - "Kef X300A" ale jestem otwarty na wasze propozycje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może próbuj APS IO (miałem tylko z jedwabnym tweeterem - ciekawe jak grają z metalowym). No i są jeszcze ADAM A7X ... aha - możesz trochę naciągnąć budżet? ;)

 

To co wymieniłem ma większy woofer i na pewno nieco niżej zejdzie od tych KEF. Koncentryczny głośnik to super sprawa, ale 5" rodzi moje obawy w kwestii rozciągnięcia pasma w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

właśnie miałem zaproponować Ci KEF X300A, miałem przyjemność odsłuchu powyższych kolumn, moim zdaniem w danym przedziale cenowym pod względem wykonania i przede wszystkim brzmienia są rewelacyjne.

Kolumny będą w Polsce fizycznie w najbliższych dniach, tak więc serdecznie zapraszam na odsłuchy. Jest także możliwość wypożyczenia kolumn do przetestowania w domu, we własnym systemie.

 

W przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już DAC to po co płacić drugi raz za niego w Kefach

Chyba jednak ADAM a3x - potem ewentualnie dokupić SUB lub Behringer B3031a (te są dużo większe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego ADAM A3X? Za cenę KEF można kupić spokojnie A5X. Co do Behringer - nie słuchałem ich, ale ludzie mówią że jednak ADAM lepszy. Poza tym B3031A to już kolosy, które mogą się nie sprawdzić przy odsłuchu z niewielkiej odległości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak uważasz ? Parametry ma takie same

F5 ma takie same parametry jak A5X? Ty weź popatrz ponownie, bo tam wszystko jest inne: pasmo, SPL, moc wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowym odpowiednikiem A5X w serii F jest Adam F7. Patrząc na parametry F7 wypada lepiej od A5X ... Pracownik firmy Adam w wywiadzie o serii F www.youtube.com/watch?v=nCMJlFAHj8E wspomina , że zastosowany nowy materiał woofera spowoduje, że bass w stosunku do serii AX będzie bardziej "Flabby and bouncy'er" (sflaczały i bardziej sprężysty?). Patrząc na cenę to pewnie chcą zrobić konkurencję dla Yamah z serii HS, dlatego nie oczekiwałbym cudów :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik firmy Adam w wywiadzie o serii F www.youtube.com/watch?v=nCMJlFAHj8E wspomina , że zastosowany nowy materiał woofera spowoduje, że bass w stosunku do serii AX będzie bardziej "Flabby and bouncy'er" (sflaczały i bardziej sprężysty?).

Rozlazły, nadmuchany ... mówiąc wprost: mniej precyzyjny. Wygląda na to że A5X może i zejdą płyciej od F7 (6 Hz różnicy), ale za to bas powinien być bardziej precyzyjny/selektywny w A5X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie jeszcze Monitorki Swans M200 MKIII, nie drogie(1800zł) stosunek jakości do ceny bardzo dobry, czytałem pare opini,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie jeszcze Monitorki Swans M200 MKIII, nie drogie(1800zł) stosunek jakości do ceny bardzo dobry, cz2tałem pare opini,

 

 

 

Słuchałem ich i mi nie podeszły , ale to moja opinia. Sam przerabiam temat aktywnych monitorów , i przy budżecie 1500-1800 zł będę celował w 8" (spore pomieszczenie) do tego DAC z pre (na razie mam na myśli Matrix Mini ) .

M-AUDIO BX8D2 (ten od AVID , nie ten chińsko-germański) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

, ESI Activ 08 , lub coś z Mackie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wybór jest przeogromny , najlepiej wybrać się do jakiegoś sklepu muzycznego.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nagłaśniać całe pomieszczenie/słuchać z odległości 2,5-3metry, to optymalniejsze będą duże 3-drożne, jak np. KRK RP10-3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nagłaśniać całe pomieszczenie/słuchać z odległości 2,5-3metry, to optymalniejsze będą duże 3-drożne, jak np. KRK RP10-3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hmmm, Kyle wiem że znasz temat aktywnych kolumn, ale akurat te wychodzą po za budżet. Na zagranicznych forach znalazłem trochę info , ludzie nagłaśniają 25m2 salony np. takimi Mackie z 8" wooferem i to z powodzeniem (bardzo subiektywna sprawa), ostatecznie przecież to wielki monitor w bi-ampingu , wiem że dynamika to nie skuteczność ale mimo to ...?

Kyle co sugerujesz ? Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie sugerował bym Tascam VL-A8 z powodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

... jak nimi nie nagłośnisz tak jak oczekujesz, to przynajmniej będzie wiadomo czego szukać w przyszłości ;) (wielkich modeli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie mieszczą się jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie sugerował bym Tascam VL-A8 z powodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

... jak nimi nie nagłośnisz tak jak oczekujesz, to przynajmniej będzie wiadomo czego szukać w przyszłości ;) (wielkich modeli)

 

Bardzo ciekawa lektura , widać Tascam wypada ciekawie , o ile M-AUDIO tu wyszło najgorzej to w podanym przeze mnie wypadły bdb. względem ceny , zwłaszcza przestrzeń ...

Ogólnie vl-a8 nie są już produkowane... :(

Tak czy siak dzięki za sugestię ,Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam, kiedyś dawno temu porównywałem bx-5 z fostexem pm0.4 i nawet malutki fostex wypadł dużo lepiej, niby inna wielkość, ale model ten sam

więc nie wiem czy ten bx-8 to taki fajny monitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam, kiedyś dawno temu porównywałem bx-5 z fostexem pm0.4 i nawet malutki fostex wypadł dużo lepiej, niby inna wielkość, ale model ten sam

więc nie wiem czy ten bx-8 to taki fajny monitor

 

Wygląda na to że nie... ;)

 

W ciągu miesiąca powinny pojawić się nowe Adam Audio F5 i F7 w cenie odpowiednio około 1700zł i 2500zł za parę , w sumie ciekawa propozycja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Kyle :)

 

F5 ma takie same parametry jak A5X? Ty weź popatrz ponownie, bo tam wszystko jest inne: pasmo, SPL, moc wzmacniaczy.

 

Więc jest taniej ale też gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Kyle :)

 

 

 

Więc jest taniej ale też gorzej

 

Sztuka polega na zachowaniu dobrego stosunku jakość/cena. Tak więc na co można zwrócić uwagę z dostępnych w przedziale od 1500-1800 zł do słuchania muzyki bez prób rozebrania każdej nuty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha hs80m. W swoim przedziale cenowym hs80 wymiata. Ludzie na amazonie piszą że lepiej od Yamahy grają dopiero inne monitory aktywne za 1000$. Piszę to bo od dwóch lat jestem w posiadaniu tych monitorów i powiem tyle że mogę słuchać muzyki nawet i 10 godzin non-stop i niczego mi nie brakuje. Gra to pięknie w każdym pomieszczeniu inaczej ale nie gorzej czy lepiej. Ja jestem tym sprzętem zachwycony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha hs80m. W swoim przedziale cenowym hs80 wymiata. Ludzie na amazonie piszą że lepiej od Yamahy grają dopiero inne monitory aktywne za 1000$. Piszę to bo od dwóch lat jestem w posiadaniu tych monitorów i powiem tyle że mogę słuchać muzyki nawet i 10 godzin non-stop i niczego mi nie brakuje. Gra to pięknie w każdym pomieszczeniu inaczej ale nie gorzej czy lepiej. Ja jestem tym sprzętem zachwycony

 

To 2500zł . A jak się mają Alesis m1 active mk2 Ogólnie wychodzą dobrze , trochę jednak było o ich wadliwości ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 2500zł . A jak się mają Alesis m1 active mk2 Ogólnie wychodzą dobrze , trochę jednak było o ich wadliwości ...

 

W thomann.de kosztują poniżej 2000 zł + dostajesz podkładki pod monitory: www.thomann.de/pl/yamaha_hs80m_bundle.htm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

      iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Nowości | Testy | Inne

      Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.