Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Rotel RT-11 i kolumny


siara_1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

U mnie czas na zmiany w nagłośnieniu. Jak na razie korzystałem z kompletu firmy Koda teraz chce to zmienić. Biorę pod uwagę wzmacniacz firmy Rotel myślałem nad modelem RT-11 ponieważ pokój w bloku nie jest duży (15m2) no i kolumny raczej monitory , myślałem nad Paradigm studio 20 ale też mnie zaciekawiły polskie kolumny Pylon. Co o tym myślicie ? czekam na rady od was.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rt-11 to tuner rotela.Chodziło pewnie o ra-11.Pewnie będzie fajne połączenie z jakimiś monitorami dynaudio np dm 2/7.

Tylko nie bierz dm 2/6 bo mają słaby bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie nie polecam połączenia Rotel z Paradigm, nie będzie też dobrze z Pylon Audio. Bardziej kolumny typu Xavian, Tannoy, Epos.

 

Rozumiem jednak że chcesz złożyć nowy system oparty na wzmacniaczu i kolumnach. Podaj proszę jakie zazwyczaj słuchasz gatunki muzyczne, jakie preferujesz brzmienie, jak będą ustawione kolumny (czy będą miały wolną przestrzeń, jest to kwestia konstrukcji z bass-reflex z przodu lub z tyłu) oraz jaki chcesz przeznaczyć budżet na zakup nowego systemu. Czy wybór wzmacniacza Rotel jest ostateczny, czy jesteś otwarty także na inne propozycje.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomaz oczywiście masz racje chodzi o wzmacniacz RA-11. Kolumny będą stały w rogach pokoju. Postanowiłem że będą to jakieś monitory ze względu na miejsce. Słucham głównie muzyki rockowej do tej pory miałem zestaw kolumn koda 703f niestety w dolnych partiach brakowało mocy. Do nowego zestawu oczywiście będą chciał kupić jeszcze gramofon ale na razie chce się skupić na wzmacniaczu i kolumnach. Zależy mi na dynamice dzwięku przy nie zbyt głośnym słuchaniu muzyki. Oczywiście nie upieram się na rotelu ale czytałem trochę o tych wzmacniaczach i mają dobre opinie. Na to chce wydać około 4000-5000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym rozwiazaniem w Twoim przypadku bylyby monitory aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bedzie ciezko znalezc nowy zestaw stereo (wzmacniacz, kolumny) w tym budzecie, aby zagraly na podobnym poziomie.

 

2639093777_5160a9687d_z.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem o kupnie Rotela RA -10 , myślę że dobrego wyboru dokonałem za tą cenę no i jeszcze zostały do kupienia monitory zastanawiam się nad Studio 16 Hertz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokoj ok 16m,gra to na kablach ktore byly w zestawie z cd oraz na glosnikowym za 3zl od metra ,na dniach zaczne wypozyczac i probowac.Mi brakuje tylko basu przy takim normalnym cichym odsluchu choc zdazaja sie sie plyty na ktorych jest w sam raz,mam nadzieje ze kable cos tu poprawia ,graja najbardziej przestrzennie ,naturalnie i z dobrze kontrolowanym basem z tych ktore odsluchiwalem przed zakupem czyli 685,686,684.wczesniej mialem siesty i przepasc jest niesamowita

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam, Czy RA 10 to mniej wiec poziom starej 04 czy coś poprawili, czy DAC w RA 11 to ten sam DAC co jest RCD ?

Też jestem ciekaw, ale nowy RCD niestety nie ma daca! Tylko tuner RT i te dwa wzmacniacze mają DAC. Szkoda, bo w sumie byłby pretekst do zmiany odtwarzacza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam szukałem monitorów do swojego rotela.

Pytałem na forum i ktoś polecał mi dynaudio. Faktycznie rotel z dynuadio gra w synergii. Mam 52se i nie zamierzam wymieniać gra idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tu masz rotela z bw 685

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem o Ra -11 ale cena jest dość wysoka więc wybrałem Ra -10 .

Czy rzeczywiście jest duża różnica w odbiorze muzyki między tymi wzmakami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad RA11 zastanawiałem ale za cenę RA11 kupiłem Denona PMA i RCD 720. Rotel chyba trochę przesadził z cenami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed zakupem odsluchalem denona 720,z focal chorus,bylo beznadziejnie duzo lepiej wypadl marantz 6004 z tymi kolumnami i powiem ze sie napalilem zadzwonolem do tophifi i kazalem sobie ten wzmacniacz sprowadzic ,nastepnego dnia pojechalem i jeszcze go nie bylo ale byl natomiast 7004 wprawdzie musial bym naciagnac sporo budzet ale bylem bardzo napalony takze na wyglad maranzta,i co?bardzo mi sie podobalo w zestawieniu z cd 5004 oraz cm1 ,siedzialem tak na kanapie myslac juz co zona powie na to ze troszke wiecej trzeba wydac az w koncu sprzedawca oznajmil mi ze cyt"mało pan słyszał"zdjąl z polki ra10 i szczena mi opadła,przesluchiwalem swoje plyty nie mogac sie oderwac z tej kanapy i wyszedlem z tym zestawem mimo iz rotel nijak nie pasuje do cd maranzta i nie ma pilota .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maranza cd 5004 wziąłeś to przecież straszny bidulek trzeba było wziąć RCD 12 przynajmniej mialo by ręce i nogi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie dźwiękowym to tak o dwie klasy poniżej Rotela seri 10. Ja ze swoje Denka 720 jestem bardzo zadowolony nowy Al 32 w CD robi kosmiczne wrażenie na razie zestawiłem z Dali Mentor Menuent i jest kosmos, moim zdaniem lepiej niż z Rotela, choć może to być kwestia gustu dla mnie Rotel wszystko prezentuje na jednej pierwszej linii zero głębi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tylko został CD i Gramofon. Patrzyłem na ceny cd rotela , nie ma co ukrywać są dość drogie ( najtańszy ok 2200zł) a używany cd mam pewne wątpliwości czy kupować bo ten mechanizm też po jakimś czasie się wyrabia. Może innej firmy kupić ale też żeby efekt wizualny był ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na ceny cd rotela , nie ma co ukrywać są dość drogie

TopHifi ma aktualnie promocję na RCD 12 - poniżej 2000...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TopHifi ma aktualnie promocję na RCD 12 - poniżej 2000...

Naprawdę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też jestem ciekaw, ale nowy RCD niestety nie ma daca!

Od kiedy to odtwarzacz ten nie ma DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Owszem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

 

DAC jako układ ma, ale to mało być w sensie braku wejść cyfrowych rozumiane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tylko został CD i Gramofon. Patrzyłem na ceny cd rotela , nie ma co ukrywać są dość drogie ( najtańszy ok 2200zł) a używany cd mam pewne wątpliwości czy kupować bo ten mechanizm też po jakimś czasie się wyrabia. Może innej firmy kupić ale też żeby efekt wizualny był ok.

 

 

Siara_1984 bier RCD 12 bo wieczne to są ale tylko pióra a efekt zarówno wizualny i soniczny bedzie najlepszy z całym zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zmienilem okablowanie na audioquesta i przemeblowalem tak aby kolumny staly 20cm od sciany,efekt?z cm1 jest bass .siara_1984 a jak twoje odczucia po zakupie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.