Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie wzmacniacza do komputera - która opcja lepsza?


gekko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie kupna zestawu stereo, zdecydowałem się na wzmacniacz Harman Kardon HK 980 i głośniki Teufel Ultima 40 Mk2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oprócz słuchania CD chce mieć możliwość odtwarzania muzyki z laptopa. Czytając różne wątki na tym forum przyszły mi do głowy dwa rozwiązania:

- CD Harman Kardon HD 990 połączony z laptopem przez USB konwerterem RONIN 24/96

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- CD Harman Kardon HD 980, a wzmacniacz połączony z laptopem przez USB, poprzez Dac NOSTROMO 4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na wzmacniacz, CD, DAC/konwerter i kable chcę wydać max 3000zł

 

Po głowie chodzi mi jeszcze duet wzmacniacz Yamaha A-S 500 i CD Yamaha CD-S 300. Jest tańszy, a dodatkowo CD ma wejście USB. Na początku wyeliminowałem Yamahe, ale czytając coraz więcej wątków nie wiem czy słusznie.

 

Dzięki za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada: nie ulegaj nowinkom technicznym. Od wielu lat nic sie nie zmienilo w audio. Kwota jaka dysponujesz jest za niska zeby kupic dobrej jakosci nowy sprzet. Pomysl o rzeczach uzywanych. Osiagniesz tym samym kosztem duzo lepszy rezultat. Przyklad? PM 665 Vxi lub HK 690 (nawet 680) zmiota w pyl nowa 980. Za pieniadze za jakie mozesz kupic zrodlo nabedziesz uzywany odtwarzacz wysokiej klasy i zapomnisz o innych zrodlach. Jak najdzie Cie kaprys kupisz sobie przetwornik do laptopa za nieduze pieniadze. Jednak roznica w jakosci bedzie spora na korzysc CD. I nie sluchaj Il Dottore i innych oszolomow. Szkoda czasu. Sluchaj i wyciagaj wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby cokolwiek można było zaproponować, potrzebne są dodatkowe informacje, niezbędne do skonfigurowania optymalnego systemu.

Podaj proszę jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie preferujesz brzmienie, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz.

 

Czekam na szczegóły

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi,

 

@Bald

Mam opory przed kupowaniem sprzętu, który może mieć nawet 25 lat, a po drugie nie sądzę żebym potrzebował tyle mocy ile oferują te wzmacniacze (w recenzji PM 665 było napisane że zasilali nim nawet dyskoteki), pomijając już to, że nie ma dostępnych ofert sprzedaży takiego sprzętu.

 

@Q21

Pokój w którym stanie sprzęt ma 24m2, zależy mi na zrównoważonym dźwięku z wyróżniającym się głębokim basem. Słucham głównie muzyki elektronicznej, klubowej, house, rzadziej rock

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.