Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub MAC+DAC


peem

Rekomendowane odpowiedzi

Przekonaliście mnie :)

Gdyby coś mi nie wyszło to będę pisał z prośbą o pomoc.

Mac'owy jestem dopiero 3 dni, więc mogę mieć sporo pytań.

Jeszcze jest TwistedFlac i Fluke, które uruchamiają flac w iTunesie bez konwersji. Ja chybabym się zalamał, jakbym miał konwerować na ALACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodolec, w pełni się z tobą zgadzam. po konwertować tyle materiału muzycznego, żeby tylko odtwarzać flacki w Itunes? Skoro Apple wie lepiej od użytkowników co ma odtwarzać Itunes, to ja wolę mieć program taki, co ma odtwarzać co mi się podoba. Jest tyle tego na rynku, że każdy coś sobie wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym dołączyć do klubu Mac + Dac. Dotarł do mnie DAC Chord Quote HD. Gra świetnie, jestem z niego bardzo zadowolony. Na pewno dokupię do niego zasilacz Teddego Pardo, zmienia się wtedy w jeszcze lepszego Dac-a, bo ten co jest dawany w komplecie nadaje się tylko do zasilania np. lampki nocnej. Mam Macbooka Pro 17 cali, odtwarzacz Audirvana i teraz muzyka sprawia mi ogromną przyjemność!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W XLD ustawiasz konwersję tylko plików .flac na Apple Lossless. Zaznaczasz aby konwertował w te same katalogi i kasował flaki po konwersji. Zaznaczasz aby uwzględniał podkatalogi. Robisz backup. Przeciągasz katalog z muzyką do XLD a on zamienia Ci wszystkie .flac na .m4a

 

Moglbys mi lopatologicznie wyjasnic jak dokonac takiej operacji. Moge oczywiscie przekonwertowac pojedynczy folder czy plik do wybranego formatu. Jednak w zaden sposob nie potrafie tego zrobic z zawartoscia calego katalogu z muzyka. Bede wdzieczny pozdrawiam.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mi lopatologicznie wyjasnic jak dokonac takiej operacji. Moge oczywiscie przekonwertowac pojedynczy folder czy plik do wybranego formatu. Jednak w zaden sposob nie potrafie tego zrobic z zawartoscia calego katalogu z muzyka. Bede wdzieczny pozdrawiam.

 

Katalog z muzyką to rozumiem katalog na dysku w którego podkatalogach są pliki. Tak?

No jeśli tak to przeciągasz katalog główny z muzyką do XLD i już. Jak działa z pojedynczymi katalogami to będzie też z podkatalogami. Jest w opcjach, w zakładce "Batch" pole gdzie możesz wpisać jak głęboko ma kopać w strukturze podkatalogów.

 

Oczywiście masz zrobione TimeMachine:-)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników Maca mam dobrą wiadomość.

Od ponad roku używam maca mini jako źródła w głównym systemie.

I niestety muszę tutaj pójść pod prąd i napisać że na wejściu USB świat się nie kończy.

Dużo lepiej sprawdza się w moim przypadku dobry kabel optyczny (opti chord) podłączony do

hybrydowego wyjścia słuchawkowego maca mini niż równie dobry i firmowy kabel usb.

To już nie pierwsze moje takie doświadczenie, nie wiem z kąd ta moda na USB skoro

prawie każdy DAC ma również wejście optyczne.

U mnie "po optyku" gra mniej mechanicznie i cyfrowo ale z równie dobrą rozdzielczością co USB.

DAC jaki obecnie mam to Atoll DAC, świetny, muzykalny, równy, bez żadnych swoich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamz jak mogę sprawdzić czy mój macbook pro ma wyjście optyczne ? Mam model z końca 2011r , w opcjach nic nie widzę.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , że to samo ale chyba z tego wyjścia powinno świecić światełko , a u mnie nic nie widać, czy może dopiero się zapali jak wykryje kabel optyczny ?

 

Tak apropo to nie trzeba kupować takiego drogiego cabla , wystarczy taki:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/XO-Digital-Mini-Toslink-to-Optical-Cable-2m-2-Metre-Premium-Install-Series-/261288989848?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item3cd6099498

 

lub taki

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Fisual-Pearl-Mini-Toslink-to-Toslink-Optical-Cable-1m-/380342273657?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Audio_Cables_Adapters&hash=item588e2a8679

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

mamz jak mogę sprawdzić czy mój macbook pro ma wyjście optyczne ? Mam model z końca 2011r , w opcjach nic nie widzę.

 

Każdy Macbook Pro ma wyjście optyczne, Twój tak samo. Macbooki Air są za to takiego wyjścia pozbawione.

 

Tak wiem , że to samo ale chyba z tego wyjścia powinno świecić światełko , a u mnie nic nie widać, czy może dopiero się zapali jak wykryje kabel optyczny ?

 

Żeby zapaliła się dioda nadawcza nadajnika optycznego, gniazdo musi wykryć metalową końcówkę małego jacka optycznego.

 

Tak apropo to nie trzeba kupować takiego drogiego cabla , wystarczy taki:

 

http://www.ebay.co.u...=item3cd6099498

 

lub taki

 

http://www.ebay.co.u...=item588e2a8679

 

Mając już tradycyjny kabel optyczny optyczny nie trzeba kupować już żadnego innego, czy to drugiego czy taniego, wystarczy przejściówka za 5zł.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Macbook Pro ma wyjście optyczne, Twój tak samo. Macbooki Air są za to takiego wyjścia pozbawione.

 

To fajnie , że mam wyjście optyczne , nawet nie wiedziałem :)

 

We wtorek kurier przyniesie mi w końcu MDAC-a , to sobie po testuje. Sławek według Ciebie co lepiej użyć USB czy optyczne ?

 

Mając już tradycyjny kabel optyczny optyczny nie trzeba kupować już żadnego innego, czy to drugiego czy taniego, wystarczy przejściówka za 5zł.

 

Dokładnie , wystarczy taka :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Toslink-Adapter-3-5mm-Mini-Digital-Optical-Jack-A13-/160559686814?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item25621a649e

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a oprócz tego , że optyk jest ograniczony to czy właściwości soniczne różnią sie miedzy nim a USB ? Którym wyjściem lepiej wyprowadzić dźwięk do audiolab Mdac ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem o tym żeby nie iść w USC bo optyk brzmi lepiej. Nie przenosi śmieci i zakłóceń z kompa.

24/96 w zupełności wystarczy, 24/192 nie mam a i w hd track takich plików jak na lekarstwo, poza tym wolę kupić CD i zripować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem o tym żeby nie iść w USC bo optyk brzmi lepiej. Nie przenosi śmieci i zakłóceń z kompa.

 

Ja byłbym ostrożny z takimi stwierdzeniami... najlepiej samemu posłuchać ;)

A to mój przypadek z Airport Express i Q-DAC. Połączenie było po optyku i grzebiąc w sieci znalazłem informacje, że inni też mieli podobne problemy.

 

Kiepska jakość bo nagrywane telefonem.

 

http://youtu.be/uWfwlX1spvE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o bezprzewodowych rozwiązaniach. Mówię o podłączeniu zwykłego maca, bez robienia jakiegoś PC Zombie żeby dobrze grał z USB.

Masz zwykły przetwornik, nie jakieś cudo techniki za dychę, podłączasz dobrym kablem optycznym do macbooka czy innego maca (oprócz aira chyba) i gra to lepiej niż bawienie się w USB na podstawowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakiś tydzień , dwa wypowiem się na ten temat. Dzisiaj powinien przyjść MDAC to wypróbuje połączenie USB oraz optyk bezpośrednio z Macbooka oraz połączenie optykiem Airporta z MDAC.

 

mah33 to nie jest wina przetwornika , nowe apple TV i nowe Airporty mają problemy z przesyłaniem danych po optyku , można poczytać o tym w sieci na zagranicznych forach. Starsze wersje nie mają tego problemu, także tu kichę odwaliło Apple, a szkoda bo ja również tak jak Ty mam nową wersję airporta. Jak nie będzie przerywać po optyku to zostawię połączenie analogowe tak jak mam to teraz. Na imprezy wystarczy , czy jakaś muzyka w tle.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakiś tydzień , dwa wypowiem się na ten temat. Dzisiaj powinien przyjść MDAC to wypróbuje połączenie USB oraz optyk bezpośrednio z Macbooka oraz połączenie optykiem Airporta z MDAC.

 

mah33 to nie jest wina przetwornika , nowe apple TV i nowe Airporty mają problemy z przesyłaniem danych po optyku , można poczytać o tym w sieci na zagranicznych forach. Starsze wersje nie mają tego problemu, także tu kichę odwaliło Apple, a szkoda bo ja również tak jak Ty mam nową wersję airporta. Jak będzie przerywać po optyku to zostawię połączenie analogowe tak jak mam to teraz. Na imprezy wystarczy , czy jakaś muzyka w tle.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mah33 to nie jest wina przetwornika , nowe apple TV i nowe Airporty mają problemy z przesyłaniem danych po optyku , można poczytać o tym w sieci na zagranicznych forach. Starsze wersje nie mają tego problemu, także tu kichę odwaliło Apple, a szkoda bo ja również tak jak Ty mam nową wersję airporta. Jak nie będzie przerywać po optyku to zostawię połączenie analogowe tak jak mam to teraz. Na imprezy wystarczy , czy jakaś muzyka w tle.

 

Ja wiem, że to wina Appla. Pokazałem to gwoli przestrogi jakby ktoś sie nastawiał na takie rozwiązanie.

Korespondowałem w tej sprawie z supportem Apple, przesłałem im mój film, podałem linki do zagranicznych for gdzie ludzie opisywali ten problem z innymi przetwornikami a oni stwierdzili, że to wina Audiolaba ;)

Edytowane przez mah33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , a to dobre :) również czytałem , że ludzie mają problemy z przeróżnymi przetwornikami. Co najlepsze niektórzy zamienili starsze wersje na nowe i nagle im przestało działać , a Apple twierdzi ze to nie ich wina , dobre. Taka duża i bogata firma , a ma klientów w du..e , a mogli by po prostu wypuścić poprawiona wersje.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie , używacie czystego iTunes czy macie jakieś nakładki na ten program typu Amarra , Audirvana ? Jeśli używacie jakiś dodatków to dlaczego ?

 

Następne pytanie czym regulować głośność ? Teraz mam do wyboru wzmacniacz , MDAC oraz program.

 

Mam zainstalowane na próbę Audirvanę i na szybko zauważyłem , że jak używam tego programu ,a iTunes służy jako biblioteka to jeśli ściszam głośność w DAC to w programie iTunes suwak też się porusza i się przycisza.

Jeśli użyłem samego iTunes bez Audirvany to jeśli ściszam w DAC to suwak stoi w miejscu.

Może ktoś mi to wyjaśnić ?

 

Generalnie nic nie napiszę o dźwięku bo pobawiłem się raptem 15 min , i już dziś nie mam siły na zabawę :)

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Amarry, Audirwany,Pure Music i Bit Perfect.

Do zwykłego słuchania w tle używam Itunes, natomiast najlepszą jakość dźwięku dla mnie ma Media Center 18 for Mac.

Zaletą tego programu jest to że nie jest nakładką na Itunes, wadą chyba tylko cena bo funkcjonalność taka jak Itunes a nawet lepiej bo nie

trzeba nic przełączać przy hi res.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osobnego programu to nie chce , przyzwyczajony jestem do iTunes i wole korzystać z biblioteki tego programu. Audirvana itp. rownież przełączają jeśli gramy inny format niż 16/44.1

 

A jak wypadło porównanie u Ciebie tych programów co wymieniłeś prócz tego media center?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ale przychylność i jakość DAC-a nic tutaj nie zmieni bo to jest ograniczenie maca i więcej nie "wypuści" ;) Tak samo jak Apple TV czy Airport Express ma na optyku max 16/44.1

 

To nie jest ograniczenie MACa tylko ograniczenie złącza optycznego toslink, które ma pasmo transmisji danych, do około 16-18MHz. Akurat Mac i system w nim, nie mają tu nic do rzeczy, a w szczególności w odniesieniu do Apple TV czy też Airporta, gdzie faktycznie ograniczeniem jest protokół transmisyjny AirPlay.

 

Sam system MacOs Lion, czy tez Mountain Lion nie mają pod tym względem żadnych ograniczeń. A wręcz przeciwnie, na tle systemu Windows posiadają pod tym względem zaletę, czyli natywną obsługę UAC2, (USB Audio Class 2) i spokojnie obsłużą 32bity 384kHz (sprawdzone) oczywiście o ile tylko interfejs komunikacyjny na to pozwoli. Optyczny pozwala na maks 96kHz, ale to jego wina, a nie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek , a cos przemawia za użyciem któregoś z wyjść jeśli nie bierzemy ograniczenia pod uwagę ? Jak na razie nie mam nawet jednego pliku w hires.

 

Mi konkretnie chodzi o MDAC połączony z macbookiem.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak wypadło porównanie u Ciebie tych programów co wymieniłeś prócz tego media center?

 

Porównywałem już dość dawno, nie pamiętam różnic między nimi ale coś mi nie pasowało, jakoś tak sucho grały te droższe softy.

Niby pełniejszym , gładszym dźwiękiem ale sucho.Wolałem itunes.

Bit Perfect - nie słyszałem różnicy w stosunku do Itunes.

Dopiero Media Center gra zdecydowanie lepiej od wszystkiego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić po dzisiejszej zabawie ze moj airport po optyku rownież przerywa , także pozostaje tylko analog.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.