Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub MAC+DAC


peem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź, chciałbym zobaczyć jak to działa w praktyce, nie mam maca i tylko rozważam taką opcję. Interesuje mnie też jakość dźwięku po USB z maca mini.

Chciałbym maksymalnie wykorzystać NAD M51 którego bardzo lubię, po coaxialu z simple audio jest wspaniale, ale teoretycznie przez asynchroniczne USB powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Jeszcze w latach 80' była giełda w Kosmosie w Poznaniu potem giełda we Wrocławiu pod Iglicą, (w moim rejonie) były pierwsze Nad-y Sonus faber concertino, była era płyty CD, ludzie wydawali majątki na CD, hmmm minęło, wszyscy się emocjonowali. Właśnie; jakby nigdy nic minęły emocje zaczęła się pogoń ale za czym? No właśnie mijają pokolenia i nie ma wzorców, wspomnień po brzmieniach lampowych. Ostatnio chciałem się przejechać na koncert symfonicznej orkiestry z Łańcuta w Kościanie, zadzwoniłem i pytam kto to nagłaśnia odpowiedź: my za pomocą aparatury w MOK-u czyli nie mogę posłuchać orkiestry tylko chińskiego nagłośnienia obsługiwanego przez szczawika z MOK-u. Jest moda na nagłaśnianie wszystkiego - tragedia.

Ale wracając do naszych Makowiczów uważam, że piękne rozwiązanie to naprawdę nie ma się czego czepiać (będzie po cichu wieczorem high end) to: Apogee Duet 2 XLR + Mogami 2x2,5m XLR + Neotech sieciówki 2 x 1,5m + EVE audio SC207. Koniec poszukiwań. Nie męczy i jest wszystko, trochę brak masy ale potem to już trzeba wydać kosmiczne pieniądze. Nie opłaca się. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Drodzy Koledzy, Panowie,

 

Właśnie testuję JRivera na Mac (sygnał przesyłany do Devialet 200 po AIR).

Niestety mimo szczerych chęci i wytężonych prób nie jestem w stanie zmusić JRivera do współpracy.

Połączenie z Mac'a z Devialetem nie wydaje się problematyczne - Spotify, AudioGate i inne player'y działają bez zarzutu. Wydaje mi się, że to jednak kwestia ustawień JRivera.

 

1. Jeśli ktoś z Was ma jakieś sugestie, będę bardzo wdzięczny za pomoc.

2. Byłbym również zobowiązany za kilka słów odnośnie właściwej konfiguracji JRiver'a/Mac'a pod kątem jakości uzyskiwanego dźwięku.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam, dołączam do klubu :) i od razu chciałbym zapytać o to samo co "americano". Chciałbym wyeliminować monitor do Maca mini i obsługiwać go tabletem android i od czasu do czasu mieć podłączony do Maca rzutnik.

 

czy jest możliwe wyeliminowanie monitora,myszki i klawiatury i cieszenia sie obsługą zdalną Maca? Dotykowo uruchamiać tidala, jrivera, działać na maku etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle wiesci.

 

http://apple.stackexchange.com/questions/218249/how-to-setup-a-mac-mini-2015-without-a-monitor-or-mouse-or-keyboard

 

Moze kupno czegos tak malego Cie troche poratuje.

 

https://shop.pimoron...0J2gaAmT68P8HAQ

 

Co do programow sterowanych za pomoca tabletu/telefonu to jedynie poprzez Airplay. Tidal/Spotify/itunes je wspiera.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, udało się wyeliminować monitor stojący, tablet służy jako monitor. Pomocniczo mysz macowa. po podłączeniu rzutnika wszytko idealnie chodzi.

 

wszystko za sprawą TeamViewer

 

(dla zainteresowanych konfig http://helpmac.pl/steruj-swoim-macem-lub-pc-z-dowolnego-miejsca-na-swiecie/#comment-12747 )

 

i najważniejsze, po zdemontowaniu monitora dźwięk się "poukładał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jerry dlaczego niezbyt intensywnie ? Używasz innego programu ? Zastanawiam sie nad zakupem audinirvany plus. Jeśli juz korzystasz to z samej audinirvany czy integracja z iTunes ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzi zapytam ponownie , korzystacie z audirvana jako samodzielny program na swoich makach czy jako program zintegrowany z iTunes ? Jaki tryb lepszy ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry dlaczego niezbyt intensywnie ? Używasz innego programu ? Zastanawiam sie nad zakupem audinirvany plus. Jeśli juz korzystasz to z samej audinirvany czy integracja z iTunes ?

 

Wybacz zwłokę w odpowiedzi, rzadziej tu ostatnio zaglądam.

 

Mam Maca Mini bez monitora, steruję z iPada. Używam kilku programów, zaczynałem od JRiver Media Center z JRemote, ostatnio używam Roona i wygląda, że on będzie główny.

 

Testowałem Audirvanę (z A+ Remote oczywiście) jak player plików, jest interesująca, w tej chwili używam jej do Tidala, sprawdza się dużo lepiej niż natywna apka.

 

Z iTunes do grania plików zrezygnowałem zupełnie, średnio się do tego nadaje.

 

Mimo, że niewiele korzystam z Audirvany nie żałuję zakupu, bardzo dobry program. Audirvana ma 15 dni okresu próbnego, warto przetestować.

Edytowane przez jerry224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzi zapytam ponownie , korzystacie z audirvana jako samodzielny program na swoich makach czy jako program zintegrowany z iTunes ? Jaki tryb lepszy ?

 

iTunes'ów używam tylko do wypchnięcia myzuki w mp3 do iPhone i do jego backupów.

 

Odpowiadając zatem na Twoje pytanie - tak, używam Audirvany jako samodzielny program.

 

Tak szczerze to nawet nie miałem w zamiarze próbować integracji z iTunes z w/w powodów.

Cenię Audirvanę za to, że "z pudełka" działa mi z podpiętymi do niej gratami (iDSD nano, wcześniej Yamaha TX-NR809).

 

Do ideału jej jeszcze trochę brakuje (ergonomia interfejsu), ale technicznie bez zastrzeżeń.

Jeśli masz dużą kolekcję muzyki (którą chcesz ogarniać jednym programem), to może być to upierdliwe z poziomu Audirvany.

Wspomniana ergonomia, w szczególności zarządzanie/przeglądanie albumów mogłoby być jak dla mnie znacząco lepsze.

 

Ja albumów w DSF/DFF jakoś bardzo dużo nie mam, choć i tak więcej niż płyt SACD, to sobie jakoś z tym radzę :-)

Tak jak kolega powyżej pisał - spróbuj sobie jej poużywać, wrzuć kilkadziesiąt albumów i zobacz jak się w tym odnaleźć :-)

 

Co do samego odtwarzania / jakości nie mam żadnych zastrzeżeń. Program ma dużo opcji konfiguracyjnych - może trochę za dużo (przydałby się przełącznik trybu nowicjusz/ekspert).

Warto spróbować, ja nic ciekawszego nie znam co odtwarza pliki DSD na Makówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

Chciałbym odgrzać temat.

Mam Macbook pro 2016,Audirvana,Tidal,FLAC na HDD.

Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego wzmacniacza słuchawkowego(do Sennheiser HD 555->docelowo HD650) najlepiej z DAC oraz jak to wszystko i czym podłączyć.

Zależało by mi by sterować macbookiem pro najlepiej bezprzewodowo a słuchawki włączyć sobie do wzmacniacza,który będzie osobnym sprzętem na półce i tam słuchać muzyki na słuchawkach.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.