Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz marantz PM-45 - zasilanie


yeltzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem wzmacniacz (bez kabla), który oryginalnie wyposażony jest w gniazdo zasilania IEC z dwoma żyłami (C10 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W związku z tym, że odpowiedni kabel lub sama wtyczka są trudno dostępne, postanowiłem wymienić gniazdo we wzmacniaczu na standardowe komputerowe IEC-C14. Do pinu uziemienia gniazdka przylutowałem kawałek przewodu żółto-zielonego zakończonego oczkiem, który następnie został przymocowany do wnętrza obudowy (dokładniej szkieletu) wzmacniacza. Po podłączeniu tak zmodyfikowanego wzmacniacza do przedłużacza dwużyłowego na obudowie (oraz podłączonych do niego odtwarzacza cd i gramofonu) wykrywane jest napięcie (używam próbnika PHASER 777). Natomiast po podłączeniu do listwy zasilającej z uziemieniem (inne gniazdko sieciowe w pokoju) próbnik napięcia milczy. Czy w związku z tym, odłączyć we wnętrzu wzmacniacza przewód uziemienia i pozostawić sprzęt w stanie jakim został zaprojektowany, czy pozostawić modyfikację i zasilać wzmacniacz z instalacji z uziemieniem? W każdym z przypadków nie ma "brumu" ale wolałbym uniknąć podłączania wzmacniacza do listwy, bo podłączone są do niej urządzenia komputerowe (ups, modem+router, stacja dokująca+laptop) [zależy mi na osobnym zasilaniu dla całego toru audio].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wzmacniacz (bez kabla), który oryginalnie wyposażony jest w gniazdo zasilania IEC z dwoma żyłami (C10 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W związku z tym, że odpowiedni kabel lub sama wtyczka są trudno dostępne, postanowiłem wymienić gniazdo we wzmacniaczu na standardowe komputerowe IEC-C14. Do pinu uziemienia gniazdka przylutowałem kawałek przewodu żółto-zielonego zakończonego oczkiem, który następnie został przymocowany do wnętrza obudowy (dokładniej szkieletu) wzmacniacza.

 

Najprościej by było użyć zwykłego kabla komputerowego 3-zyłowego.

 

Przerobiłeś urządzenie poprawiając "błędy" projektanta - niepotrzebnie.

 

Jak już urządzenia są zaprojektowane do zasilania z gniazdek z bolcem tak trzeba je używać, więc nie możesz używać gniazdek bez bolca (potocznie uziemienia), bo efekty już miałeś - napięcie na obudowie...może lepiej powierz rozwiązanie problemu jakiemuś elektrykowi. To niby proste, ale mam wrażenie, że tego nie rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.