Jump to content
IGNORED

wzmacniacz marantz PM-45 - zasilanie

yeltzyn

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem wzmacniacz (bez kabla), który oryginalnie wyposażony jest w gniazdo zasilania IEC z dwoma żyłami (C10 -

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W związku z tym, że odpowiedni kabel lub sama wtyczka są trudno dostępne, postanowiłem wymienić gniazdo we wzmacniaczu na standardowe komputerowe IEC-C14. Do pinu uziemienia gniazdka przylutowałem kawałek przewodu żółto-zielonego zakończonego oczkiem, który następnie został przymocowany do wnętrza obudowy (dokładniej szkieletu) wzmacniacza. Po podłączeniu tak zmodyfikowanego wzmacniacza do przedłużacza dwużyłowego na obudowie (oraz podłączonych do niego odtwarzacza cd i gramofonu) wykrywane jest napięcie (używam próbnika PHASER 777). Natomiast po podłączeniu do listwy zasilającej z uziemieniem (inne gniazdko sieciowe w pokoju) próbnik napięcia milczy. Czy w związku z tym, odłączyć we wnętrzu wzmacniacza przewód uziemienia i pozostawić sprzęt w stanie jakim został zaprojektowany, czy pozostawić modyfikację i zasilać wzmacniacz z instalacji z uziemieniem? W każdym z przypadków nie ma "brumu" ale wolałbym uniknąć podłączania wzmacniacza do listwy, bo podłączone są do niej urządzenia komputerowe (ups, modem+router, stacja dokująca+laptop) [zależy mi na osobnym zasilaniu dla całego toru audio].

Kupiłem wzmacniacz (bez kabla), który oryginalnie wyposażony jest w gniazdo zasilania IEC z dwoma żyłami (C10 -

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W związku z tym, że odpowiedni kabel lub sama wtyczka są trudno dostępne, postanowiłem wymienić gniazdo we wzmacniaczu na standardowe komputerowe IEC-C14. Do pinu uziemienia gniazdka przylutowałem kawałek przewodu żółto-zielonego zakończonego oczkiem, który następnie został przymocowany do wnętrza obudowy (dokładniej szkieletu) wzmacniacza.

Najprościej by było użyć zwykłego kabla komputerowego 3-zyłowego.

Przerobiłeś urządzenie poprawiając "błędy" projektanta - niepotrzebnie.

Jak już urządzenia są zaprojektowane do zasilania z gniazdek z bolcem tak trzeba je używać, więc nie możesz używać gniazdek bez bolca (potocznie uziemienia), bo efekty już miałeś - napięcie na obudowie...może lepiej powierz rozwiązanie problemu jakiemuś elektrykowi. To niby proste, ale mam wrażenie, że tego nie rozumiesz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.