Skocz do zawartości
IGNORED

T+A elektroakustik kolumny opinie


krol16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o wypowiedzi na temat T+A elektroakustik kolumn , na net forum jest wyjątkowo mało na temat tej firmy poza tym że bazują na przetwornikach VIFA .

Jak któryś z forumowiczów posiada lub posiadał proszę o opinie

T+A kupiłem trochę w ciemno dla znajomego mam dopiero dostać .Celowo nie podaje symbolu bo interesuje minie każda opinia użytkownika tej marki

Sam jestem użytkownikiem 10 letnich isophon i Yamaha ax 1090

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie modele masz tych TA?

Firma T+A szczególnie lubowała się w konstrukcjach TL i wychodziło im to znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zamówione zapłacone budżetówki: T+A TRITON TS 2 E

 

raczej zamówione zapłacone budżetówki: T+A TRITON TS 2 E

dodam że znajomy nie dysponował wysoką kwotą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn, natomiast co do samej firmy to nie powinieneś mieć żadnego problemu w znalezieniu ich strony oraz WIELU fajnych urządzeń tutaj na AS. W zeszłym roku na Audio Show mieli fajną dużą salę i wg. mnie był tam jeden z najlepszych dźwięków wystawy, zaraz po 1.TAD i 2.Accuphase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny TMR 160 Criterion to przedsionek hi-endu za ok. 3-3,5 tyś zł. Sprowadziłem ich cztery pary dla znajomych i dla żony (ma cały system T+A). Bardzo dobra aplikacja linii transmisjnejm świetny bas i subtelność brzmienia..Trzeba tylko uważać by resory w basowcach były z pianki. Zmiana na gumowe odbiera cały czar. Poza tym, nardzo rzetelne odtwarzacze serii 1200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR160 to kawał świetnie grających kolumn (sam posiadam ich mniejszą wersję Criterion TMR-80). Głównym problemem potencjalnie zainteresowanego ich zakupem jest fakt że takie kolumny jak już się gdzieś pojawiają to najczęściej kombinowane, malowane, wymienione głośniki na inne itp. (zwłaszcza że nigdzie niema głośników średniotonowych). Za to w dobrym stanie jak ktoś dopadnie to dadzą mu kupę radości i doskonałe brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny TMR 160 Criterion to przedsionek hi-endu za ok. 3-3,5 tyś zł. Sprowadziłem ich cztery pary dla znajomych i dla żony (ma cały system T+A). Bardzo dobra aplikacja linii transmisjnejm świetny bas i subtelność brzmienia..Trzeba tylko uważać by resory w basowcach były z pianki. Zmiana na gumowe odbiera cały czar. Poza tym, nardzo rzetelne odtwarzacze serii 1200.

Z tego jeżeli dobrze rozumie basowy t+a zawsze był na piance (akurat o tym zapomniałem zapytać sprzedawce )

bo że nie grzebane to każdy prawie pisze i się nie przyzna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR 160 nie beda zbyt duze do pomieszczenia 23mkw ? Obecnie mam MA RX6 i w rocku brakuje im "pierdolniecia". Natomiast lzejsze gatunki muzyczne brzmia przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pomieszczeniu o takich gabarytach stoją TB160. Szukanie ustawienia dla nich tak by "nie buczało" trwało dosłownie kilka miesięcy i związane było z przemeblowaniem (przestawieniem) praktycznie wszystkich mebli w pokoju. Gdyby nie ich gabaryty zewnętrze (1400x300x420) na pewno nie szukał bym już innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem kolumny i jestem po pierwszych testach : T+A TRITON TS 2 E

Bas kontrolowany na wysokim poziomie zaskoczenie na ustawieniu zero

średnica nie nachalna

wysokie tony - tutaj największy minus trochę nachalne dla pewności muszę jutro zobaczyć czy cewki nie kombinowane

Podsumowując kolumny na 4 minus za górę ale to do sprawdzenia , i słaba stereofonia ale tutaj mój osąd jest trochę skrzywiony bo używam Isophon Vieta V i starych na drugim systemie do komputera Isophon eltropa ,które mają wyjankowo dużo stereofoni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Criterion T100 oraz Helios 1, grają świetnie. Kolega jest fanem T+A i testował ze sobą Helios1, Helios2, Criterion t75, Criterion t100 wpięte pod A903/904 - i każde z nich można śmiało polecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem kolumny i jestem po pierwszych testach : T+A TRITON TS 2 E

Bas kontrolowany na wysokim poziomie zaskoczenie na ustawieniu zero

średnica nie nachalna

wysokie tony - tutaj największy minus trochę nachalne dla pewności muszę jutro zobaczyć czy cewki nie kombinowane

Podsumowując kolumny na 4 minus za górę ale to do sprawdzenia , i słaba stereofonia ale tutaj mój osąd jest trochę skrzywiony bo używam Isophon Vieta V i starych na drugim systemie do komputera Isophon eltropa ,które mają wyjankowo dużo stereofoni

W sumie czego się spodziewać po tanich podłogówkach. To jakaś bardzo niska seria T+A.

Ja jestem też ciekawy brzmienia T+A i tej słynnej linii transmisyjnej, czekam na dostawę Criterion TMR 120, to może niedługo coś skrobnę nt temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odpowiedz z T+A

i zdecydowałem się na wymianę wysokotonowych uważam że nie są oryginalne cewki ktoś włożył falsy, są stare wąsy,i widać nie profesjonalne lutowanie , .Przetworniki są tanie a kolumny wrócą do stanu pierwotnego cytuje odpowiedz część ( vielen Dank für Ihre Email. Der Hochtöner für die TS 2E ist der :

 

3127-0103 Lautsprecherchassis DTR 100/25 GT 18 08

 

dieser ist noch lieferbar und kostet 50.72€ pro Stück.)

Oznaczenie przetwornika jest firmowe T+A - bo jest to prawdopodobnie Vifa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Żeby nie było nieporozumień - jeżeli chodzi o kolumny to kiedyś T+ A produkowało wszystko - od najtańszej śmieciowej budżetówki grającej na poziomie Altonów po kolumny high - end. Nie budowali ich wyłącznie na Vifie !!! Tak więc można utrafić za kilka tysięcy złotych ich naprawdę wybitne konstrukcje. Ale większość kolumn T+A sprzedawanych na allegro za kilkaset złotych to zwykły szrot i śmietnik, naprawdę nie ma sobie co zawracać tym głowy. Znaczek T+A nie sprawia że dziadostwo zacznie grać lepiej. Nie zacznie. Teraz T+A przepozycjonowało się w stronę high-endu i byle czego już nie produkują. Ale tanie kolumienki T+A z allegro to przeważnie stary złom nie wart zainteresowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrały tak jak powinny wzorowo .porównywałem kolumny z paroma innymi modelami np . Wysoki model Arcus i DALI Zensor biją je na głowę ,szczególnie w dodatkowych szczegółach dżwięku , których dwóch wyżej wymienionych brak . Dodam ze ten model był produkowany po 2000 roku i jest starannie wykonany szczególnie zaskakuje wykonanie zwrotnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie, noszę się z zamiarem zakupu kolumn T+A jeśli mogę proszę o podpowiedz.

Kolumny będą stały w pokoju 25m generalnie myślałem o TMR160 lub 120 ale pojawiła się okazja kupna TB140 czy to duża różnica w jakości dźwięku? TB 140 są trochę mniejsze, recenzje bardzo dobre ale nie widzę nigdzie organoleptycznego ;) porównania tych dwóch modeli.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB160 to nie linie transmisyjne a już nowsze, kombinowane burczybasy, to już nie ten poziom co starsze TMR160.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB160 to nie linie transmisyjne a już nowsze, kombinowane burczybasy, to już nie ten poziom co starsze TMR160.

Posiadam w dobrej cenie Cryteriony 160 ale to dość duże kolumny 140 cm wysokości przetworniki w idealnym stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB160 to nie linie transmisyjne a już nowsze, kombinowane burczybasy, to już nie ten poziom co starsze TMR160.

przeciez seria TB to jak najbardziej konstrukcje oparte na lini transmisyjnej. Troche nowsze od TMR, poziom cenowy bardzo zblizony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez seria TB to jak najbardziej konstrukcje oparte na lini transmisyjnej

 

Jeżeli wydaje Ci się że kwardatowa dziura w kolumnie oznacza z automatu TL to możesz się często zmylić, TB160 to nie jest już klasyczna TL ale układ mieszany z BR. Owszem basu z nich jest BARDZO dużo i trzeba się strasznie gimnastykować z ich ustawieniem o ile się w ogóle uda, TMR w temacie basu i jego jakości, przewyższają je conajmniej o klase, TB przy starszych TMR grają jak dupny, "mydlany" subwoofer - do KD bomba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opteron

zgadza sie i nic mi sie nie wydaje - kwadratowa dziura w tej kolumnie to TL i otwor BR ponizej sredniotonowca tego faktu nie zmienia :) jest to taka ciekawa hybryda lini transmisyjnej z basrefleksem.

 

Co do dzwieku to sie nie wypowiedzialem i sie nie wypowiem bo nie slyszalem tych modeli. Mozemy znalezc wiele opinii, ze bas z TMR jest bardzo dobry a nawet referencyjny ale reszta pasma jest bardzo przecietna. Moge jedynie domniemywac, ze TB nie dorowna pod wzgledem dolu serii TMR ale za to wyzsze rejestry beda sie prezentowaly lepiej w nowszej konstukcji.

 

PS znajomy robil porownanie TMR 120 z kappa 7A i te pierwsze przegraly pod kazdym wzgledem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku lat model Criterion TAL X3. Jest to konstrukcja 2-drożna z linia transmisyjna. Srednio/niskotonowiec z metalowymi membranami. Oba przetworniki z korektorem fazy. Jest to model z 2009 roku.

 

Jestem z nich bardzo zadowolony. Jak na moj gust, bardzo neutralne. Potrafia zagrac wszystko co sie im poda. Szczegolnie ładnie otwieraja sie przy bardziej podkreconej gałce głosnosci. Nic sobie nie robia z nawet bardzo głosnym odtwarzaniem. Żadnych znieksztalcen. Niebywałe, ze zestaw dwuglosnikowy moze dostarczyc tyle muzyki :)

Gora pasma nie jest w zaden sposob natarczywa. Na pewno nie jest jej za duzo. Wielogodzinny odsłuch nie meczy. Badzo przyjemne kolumny, mało znane w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwieku to sie nie wypowiedzialem i sie nie wypowiem bo nie slyszalem tych modeli. Mozemy znalezc wiele opinii, ze bas z TMR jest bardzo dobry a nawet referencyjny ale reszta pasma jest bardzo przecietna. Moge jedynie domniemywac, ze TB nie dorowna pod wzgledem dolu serii TMR ale za to wyzsze rejestry beda sie prezentowaly lepiej w nowszej konstukcji.

 

Niestety TB160 grają gorszym dołem i bardzo podobną jak nie taką samą resztą pasma. Pomieszanie LT z BR wyszło im tylko na gorsze, "czysta" LT w tych konkretncyh 2 kolumnach gra o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.