Skocz do zawartości
IGNORED

Kino + Stero desperacja przy planowaniu.... pomocy !


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Witajcie

 

Kończy się właśnie produkcja moich głośników, szarpnąłem się na zestaw 5.0 ale nie dysponowałem wtedy wiedzą taką jak dzisiaj to też całość daje mi do myślenia... W przyszłości muszę zakupić napęd czyli amplituner / wzmacniacz i odtwarzacz BR (tu też jako źródło cd audio / flac, oczywiście cyfrowo).

 

Przewałkowałem kilka tematów i robi mi się w głowie mętlik, głównie ze względu na fundusze. Kolumny to konstrukcje 3 drożne na dość zacnych głośnikach jak np seas L26 czy usher T9950 więc potrzeba zarówno moc jak i jakość. Pierwotnie planowałem system kina ale po czasie okazało się że amplitunery mocami nie grzeszą a skoro fajny wzmacniacz to jakieś 4-5 tyś z rynku wtórnego to gdzie tu mowa o amplitunerach ? ...

 

Zaczołem się zastanawiać czy faktycznie dźwięk przestrzenny jest mi do szczęścia potrzebny, w Tv i tak mamy AC-3 2ch, divx'y / mkv bardzo słabo a filmy na niebieskim krążku HD Master maja w każdym języku tylko nie polskim (słabo u mnie z eng)... Dochodzi do tego ogólnie zniesmaczenie kinem, coraz ciężej o dobry filmy akcji / SI-FI a i pozostałe gatunki pozostawiają wiele do życzenia... nie raz wstając od TV człowiek czuje że zmarnował czas, mimo to filmy lubię oglądać.... ale muzyki słucham więcej....

 

Tu mam pytanie do osób posiadające dobre kina domowe (bądź miały z takimi styczność) czy jest (według was) sens doinwestowywać do dźwięku przestrzennego ? czy może dobre stereo w zupełności wystarczy. Prawdę mówić nigdy nie miałem okazji niczego dobrego słuchać (a kino to tragedia).

 

Ponadto miałbym kilka innych pytań:

  1. w którym miejscu następuje downmix dźwięku przestrzennego (film) który przez DAC trafia do wzmacniacza ? (player?)
     
  2. Czy amplituner powiedźmy do maksymalnie 3 tyś zł ma dość dobrego DAC'a i tor analogowy że podłączenie potem przez pre-out dobrego wzmacniacza w 100% satysfakcjonuje z odsłuchu stereo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy amplituner powiedźmy do maksymalnie 3 tyś zł ma dość dobrego DAC'a i tor analogowy że podłączenie potem przez pre-out dobrego wzmacniacza w 100% satysfakcjonuje z odsłuchu stereo ?

 

Nie ma , ale można podłączyć wzmacniacz zintegrowany , a źródło stereo bezpośrednio analogiem do wzmacniacza stereo .

 

Kończy się właśnie produkcja moich głośników, szarpnąłem się na zestaw 5.0

 

To i tak musisz robić kino , plus ewentualnie do tego wzmacniacz stereo zintegrowany , najlepiej żeby miał taką funkcję " przystosowany do współpracy z kinem domowym "

 

w którym miejscu następuje downmix dźwięku przestrzennego (film) który przez DAC trafia do wzmacniacza ? (player?)

 

To może być w playerze i w amplitunerze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)
To może być w playerze i w amplitunerze .
o jakim amplitunerze Ty piszesz skoro pytanie tyczyło wzmacniacza ?
To i tak musisz robić kino
nie musze,
Nie ma , ale można podłączyć wzmacniacz zintegrowany , a źródło stereo bezpośrednio analogiem do wzmacniacza stereo .
tak na pewno z odtwarzacza blu ray...

 

a jak już to osobny DAC nie integra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w którym miejscu następuje downmix dźwięku przestrzennego (film) który przez DAC trafia do wzmacniacza ? (player?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Czy amplituner powiedźmy do maksymalnie 3 tyś zł ma dość dobrego DAC'a i tor analogowy że podłączenie potem przez pre-out dobrego wzmacniacza w 100% satysfakcjonuje z odsłuchu stereo ?

Jak używany to już może tak. Ja mam pod Onkyo 905 podpięty ASR Emitter1. Tylko co prawda do kina, ale jest dobrze.

Nowego amplitunera który by sie nadawał do kina, a już tym bardziej do stereo, w tej cenie nie kupisz. Nowe klocki spełniające to kryterium to wydatek około 10tzł.

 

Na pewno warto, tylko niestety to kosztuje niemało.

Jeśli chcesz uzyskać w kinie jakość jak ze znanego Ci stereo, to pomnóż koszty na stereo x 4, i będziesz miał kwotę jaką musisz przeznaczyć na porównywalny zestaw kina domowego. Oczywiście mówimy tylko o audio.

No i jeszcze jedno. Dysponując już dobrym zestawem 5.1-7.1, musisz zadbać o jakość materiału.

Jeśli oglądasz filmy tylko z TV naziemnej to sobie kino odpuść. Tutaj prawdziwą radośc dają dobrze zrealizowane płyty BD z formatami dźwięku HD, chociaż np. filmy z N-ki w formacie DD też da się obejrzeć z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Jeśli oglądasz filmy tylko z TV naziemnej to sobie kino odpuść. Tutaj prawdziwą radośc dają dobrze zrealizowane płyty BD z formatami dźwięku HD, chociaż np. filmy z N-ki w formacie DD też da się obejrzeć z przyjemnością.

tylko że bez lektora :| w tv masz 2ch z lektorem a w BR tylko DD.

 

No i jeszcze jedno. Dysponując już dobrym zestawem 5.1-7.1, musisz zadbać o jakość materiału.

na to "1" nie będę się porywał, wiem że kino to sejsmologia nawet 10hz ale nie przesadzajmy, kolumny spokojnie grają poniżej 25hz i myślę że w 100% mi to starczy (i znowu downmix).

 

Jeśli chcesz uzyskać w kinie jakość jak ze znanego Ci stereo, to pomnóż koszty na stereo x 4, i będziesz miał kwotę jaką musisz przeznaczyć na porównywalny zestaw kina domowego. Oczywiście mówimy tylko o audio.

czyli lepiej zakupić jakiś wzmacniacz za 2000-3000 (używany) + DAC (koniecznie z usb) niż amplituner ? A co w przypadku kupna tańszego ampli zamiast DAC'a ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

tylko że bez lektora :| w tv masz 2ch z lektorem a w BR tylko DD.

Zawsze oglądam bez lektora. Tylko oryginalna ścieżka dźwiękowa.

 

czyli lepiej zakupić jakiś wzmacniacz za 2000-3000 (używany) + DAC (koniecznie z usb) niż amplituner ? A co w przypadku kupna tańszego ampli zamiast DAC'a ?

Nie mówię, że lepiej. Nie wiem. To od Ciebie zależy. Ja wykonałem osobny pokój pod kino domowe z osobnym całkowicie systemem, bo uwielbiam kino.

Ja Ci tylko napisałem, że jak oczekujesz jakości w kinie to musisz przeznaczyć na ten cel wielokrotnie więcej niż na stereo. A Ty już sobie odpowiedz, czy w Twoim przypadku warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

A to Ty taki maniak jesteś :) właśnie na wypowiedzi takiej osoby mi zależało.

 

Niestety na różnego rodzaju procesory i kontrolery zarówno obrazu jak i dźwięku mnie nie stać więc chyba sobie odpuszczę, muzyka jest dla mnie ważniejsza a pomieszczenie średnio nadaje się do kina (lokalizacja satelit) Może kiedyś...

 

zostaje tylko sprawa downmixu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Niestety na różnego rodzaju procesory i kontrolery zarówno obrazu jak i dźwięku mnie nie stać więc chyba sobie odpuszczę,

No to już jest wyższa szkoła jazdy. Można też prościej. Np. Onkyo 905 który mam, a kosztował kiedyś 2teu, czasami można kupić za 2500zł. Więc nieźle.

I kino będzie a do stereo z czasem możesz dokupić osobną końcówkę mocy. Nie rezygnuj tak od razu. Umów się u kogoś kto ma taki system, posłuchaj, wyrób sobie własne zdanie.

Jak dla mnie oglądanie filmu bez kina domowego to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Problem w tym że większość ludzi ma buble z 10 tyś a nie kino domowe. Może i sprzęt nie jest tragiczny ale głośniki już tak więc ciężko coś przesłuchać skoro po paru sekundach ma się wrażenie braku połowy dźwięków. Niestety nie mam znajomych którzy nie ustawiają głośników 5.1 w kółku. Nigdy też nie słuchałem takiego systemu więc braku na pewno nie odczuje ale chciałem coś "lepszego", rozwinąć się.

 

Ta 905 jest zacna ale szukać jej ze świeczką..., a do stereo i tak musiałbym używać oddzielnego DAC'a a na kupno w sumie 3 elementów mnie nie stać ;/. Po za tym odzyskując fundusze z satelit i centralnej stać mnie będzie na DAC'a z USB ("import z chin").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy też nie słuchałem takiego systemu więc braku na pewno nie odczuje ale chciałem coś "lepszego", rozwinąć się.

To może lepiej nie słuchać, może potem boleć:) A na poważnie to wcześniej też miałem 805-tkę potem 905-tkę fajny klocek /do kina/ tylko grzeje się niemiłosiernie. Potem gdzieś w salonie odsłuchiwałem kino za jakieś 70kz i zabolało :) Ale z dobrym skutkiem. Klocki i kolumny wymienione i fajnie obejrzeć minę znajomych którzy wychodzą po projekcji. Niestety dobre kino mimo że daje masę frajdy nie uda się złożyć za kwotę którą napisałeś. Tylko pewnie HQ znowu się nie zgodzi ale kino bez suba to... :)))

 

A i jeszcze daj znać skąd jesteś, mogę zaprosić na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

To może lepiej nie słuchać, może potem boleć:)

podobnie jak stereo na wzmaku za 8 tysi :)

 

Tylko pewnie HQ znowu się nie zgodzi ale kino bez suba to... :)))

ogólnie dobry sub to bardzo dużo pieniędzy, ale ze względu na downmix pewno się nie objedzie..

 

W każdym razie rozmawiałem ze znajomym konstruktorem i budujemy, obecnie mam starty amplituner (stereo) z DD (z certyfikatem THX'a) więc podstawę dźwięku przestrzennego mam jak uzyskać a zasiłka 1200wat o czymś świadczy więc da radę to napędzić. Rezygnuje w 100% z jakichkolwiek odtwarzaczy CD/DVD/BR pod kątem audio (no już chyba nie te czasy) do tego posłuży komputer z DAC'eim via USB i to będzie priorytet w kupnie (obecnie tragiczna integra @toslink). Następny wzmacniacz, tu planuje jakąś używkę w okolicach 2 tyś max 3 nie wiem jak wyjdzie bo chciałbym to zakupić jeszcze w tym roku najpóźniej w przyszłym.

 

Więc będzie stary amplituner + wzmacniacz z DAC'eim, czyli do filmów podstawa do muzyki już całkiem sympatycznie :) potem oczywiście jakiś sympatyczny BR i na samym końcu wymiana amplitunera ale to już naprawdę gdy będzie wolna gotówka, Dobrze wymyśliłem ?

 

co do suba to by nie narazić się na downmix może uda się coś wykombinować by puścić to z amplitunera na wzmacniacz, albo jakąś inaczej (bi-wiring może się jakąś przyda) nie wiem, problem na potem.

 

A i jeszcze daj znać skąd jesteś, mogę zaprosić na odsłuch.

Żeby mnie potem bolało :P powiedzmy że do gdańska mam 30 kilometrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dobry sub to bardzo dużo pieniędzy, ale ze względu na downmix pewno się nie objedzie..

Coś o tym wiem , ale nie żałuję ani złocisza.

W każdym razie rozmawiałem ze znajomym konstruktorem i budujemy, obecnie mam starty amplituner (stereo) z DD (z certyfikatem THX'a) więc podstawę dźwięku przestrzennego mam jak uzyskać a zasiłka 1200wat o czymś świadczy więc da radę to napędzić.

Stary amplituner 1200 wat brzmi dużo lepiej niż nowy amplituner 1200 wat :)) , Ale nawet jak chwilowo była 905-tka do moich głośników to niestety nie dawała rady w stereo, tzn , radziła sobie całkiem nieźle jak na amplituner ale zwłaszcza w dole było jakoś rozlaźle, więc wzmak który planujesz to podstawa w stereo.

Żeby mnie potem bolało :P powiedzmy że do gdańska mam 30 kilometrów.

a ja autostradką 55 min do Ikei w Matarni :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

HQ znowu się nie zgodzi ale kino bez suba to... :)))

W znakomitej większości przypadków to prawda. Dlaczego mam się na to nie zgodzić. Przecież sam mam suba, bo system mam za słaby, żeby bez niego sie obejść.

Natomiast sam chciałbym mieć kino które suba nie potrzebuje, bo już wiem że to jest możliwe. A że trudne do uzyskania bo bardzo drogie to inna sprawa.

Ale nawet jak chwilowo była 905-tka do moich głośników to niestety nie dawała rady w stereo,

Jak dla mnie to 905-ka obecnie nie dawała rady nawet w kinie, stąd ASR Emitter na fronty i poszukiwanie processora w planach. Do stereo to już niestety porażka. Nie używam więc wogóle tego zestawu do stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

A ja znowu w nocy spać nie mogłem i wymyśliłem coś takiego:

- wzmacniacz: fronty

- 3kanałowa końcówka mocy (cena na poziomie tanich amplitunerów) satelity i kolumna centralna

 

jedyna rzecz na czasie to odtwarzacz np taki oppo który niby posiada dobrą sekcję analogowo cyfrową z DSP i procesorem obrazu. Wszystkie obliczenia dokonywać na jego pokłądzie a dźwięk analogowo dostarczyć do samych końcówek. Przy okazji, mamy 1 urządzenie newralgiczne i tylko 1 urządzenie wymieniamy przy okazji zmiany technologii/trendu itd. Efekt uboczny fajny obraz.

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Niby dobry pomysł ale z realizacją może być ciężko.

Dobry amplituner czy processor ma mnóstwo różnych ustawień, korekcji do wyregulowania każdej kolumny z osobna.

Z samym Oppo to się tego nie da zrobić. Nie znam przynajmniej aż tak zawansowanego odtwarzacza BD, który by jakością dorównywał processorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w nocy spać nie mogłem i wymyśliłem coś takiego:

- wzmacniacz: fronty

- 3kanałowa końcówka mocy

Ja też miałem kiedyś ten dylemat jak pogodzić fakt ze muzyka jest u mnie na pierwszym miejscu ,ale bez kina się też nie obejdę ,lubię jedno i drugie , więc złożyłem takie zestawienie ,poczytaj (o mnie ) , uważam że to dobra kombinacja (nie muszą być koniecznie takie same klocki ) jeśli ktoś chce mieć Stereo i KD w miarę OK.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kiedyś ten dylemat jak pogodzić fakt ze muzyka jest u mnie na pierwszym miejscu ,ale bez kina się też nie obejdę ,lubię jedno i drugie , więc złożyłem takie zestawienie ,poczytaj (o mnie ) , uważam że to dobra kombinacja (nie muszą być koniecznie takie same klocki ) jeśli ktoś chce mieć Stereo i KD w miarę OK.

 

Podobnie chciałem zaproponować ale myślałem że cycus chce ograniczać klocki /koszty/ . U mnie inne klocki ale zbliżona koncepcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie chciałem zaproponować ale myślałem że cycus chce ograniczać klocki /koszty/

Spróbujmy jeszcze raz może kolega cycus to rozważy :) .

 

Nie jest to wydatek tysiąca:( trzeba trochę wyłożyć kasy ,ale można coś poskładać z tańszych klocków. Zamiast wywalać na amplituner tysiące, uważam ze za tę samą kasę poskładamy z używanych coś konkretniejszego coś co będzie grało na poziomie jaki w Stereo i KD .

U mnie inne klocki ale zbliżona koncepcja

Stereo i KD rozumie ze jest OK.:)

 

Zawsze oglądam bez lektora. Tylko oryginalna ścieżka dźwiękowa.

;) nie wyobrażam sobie innej możliwości jak i bez subwoofera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

bardziej mnie te diy na scan speak'u interesują :P masz jakieś foty / prezentacje ?

 

czyli u Ciebie 3x końcówka + przedwzmacniacz + procesor hmm to w uj.. kasy i się nie dziwie że to gra :) Ogólnie gratuluje zestawu, niestety święta już były więc chyba będę musiał do grudnia poczekać :P

 

Jak pisałem wyżej głośniki do kina robię, wzmacniacz obowiązkowy a później do kompletu faktycznie dołączy amplituner / końcówki + procesor. Dokładnie co nie wiem, temat podejrzewam że na następne 5 lat :( mam nadzieje że nie więcej.

 

tak sobie myślę, czy jakiś tańszy amplituner dajmy do 2 tyś który napędzał by tylko kolumnę centralną i efektowe by mi nie wystarczył ? oczywiście tylko do filmów (do muzyki zewnętrzny DAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gratuluje zestawu,

Dzięki i życzę tobie również powodzenia w doborze zestawu :)

P masz jakieś foty / prezentacje ?

Na chwilę obecną nie będę wklejał moich starych paczek bo niebawem wkleję mój nowy projekt frontów nad którym pracuję i też powstanie na głośnikach Scan Speak , a obecne paczki znajdziesz w moich postach jest tam kilka fotek

 

czyli u Ciebie 3x końcówka + przedwzmacniacz + procesor hmm to w uj.. kasy i się nie dziwie że to gra

Można złożyć coś na podobną kombinację ,jak pisałem nie muszą być te same klocki ,na rynku jest duży wybór.... ,zadowolenie na pewno będzie większe w Stereo i w KD jak z amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i KD rozumie ze jest OK.:)

 

Jest jak najbardziej ok!!! Z żadnego amplitunera nie udało mi się zbliżyć jakościowo do obecnej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żadnego amplitunera nie udało mi się zbliżyć jakościowo do obecnej sytuacji.

 

Potwierdzam:)

zaryzykuję napisać takie słowa... , to nie jest możliwe aby jakiś amplituner mógł dorównać takim zestawom:), jak i w KD, a już nie wspomnę o STEREO .

Podejrzewam że pewnie wielu się ze mną nie zgodzi ,ale ja to doświadczyłem i słowa nie biorę z sufitu. Miałem kilkadziesiąt amplitunerów i te tańsze i z wysokiej półki i żaden nie dorastał temu nawet w 50%, zestawowi co posiadam teraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

od kilku dni jak drążę temat to amplituner oznacza uniwersalny brzęczyk który powstał tylko po to by koszt kina był tańszy, taki procesor A/V + wzmacniacz. (jak coś jest do wszystkiego to jest do....)

 

Czyli sumując ogólnie świnkę mam faszerować i zbierać na:

- Wzmacniacz (FR,FL)

- końcówka (C,BL,BR)

- Procesor A/V

- DAC

- jakiś player do filmów.

 

dobrze zrozumiałem ? czy w tym przypadku mogę zakupić tańszy BR ?

 

Ciekawe czy ja to wszystko usłyszę :) dopiero zaczynam moją przygodę z audio

 

@tomaszE - jak masz to wszystko podłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie te końcówki, co one w sobie takiego mają ?

ROTEL zawsze dobrze się sprzedawał ,

ja za taką samą nówkę dałem ponad 3 tyś. a za rb-1080 prawie 6 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.