Skocz do zawartości
IGNORED

Kino + Stero desperacja przy planowaniu.... pomocy !


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

@tomaszE - jak masz to wszystko podłączone

RCD-1072 mam podłączony do wejścia ( CD, IN) RC-1070 ,z wyjścia (PRE OUT) RC-1070 do końcówki RB-1080

do RSP-1068 mam podłączone DVD kable coaxsial ,a z RSP-1068 z wyjść (PRE OUT FRONT ) do RC-1070 do wyjścia (IN AUX)

reszta końcówek jest podłączona do RSP-1068 pod wyjścia (PRE OUT REAR L/R ,CENTER 1 i SUB 1)

Jeśli to nie będzie zbyt zrozumiałe ,nie ma sprawy rozrysuję

Pozd,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

w sumie całkiem dobrze to sobie wymyśliłeś. A długo to kompletowałeś ? bo z tego co widzę to polski rynek audio jest gdzieś za afryką (na głośniki czekałem 8 miesięcy!), rynek wtórny praktycznie leży, allegro to straszny syf.

 

Na nowe raczej nie będę polował, więc gdzie mam szukać gdy się zdecyduje ? też bym chciał komplet z jednej parafii ale podejrzewam że się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo to kompletowałeś ?

prawie rok i wszystkie klocki były jeszcze do dostania w sklepach ,większość mam od nowości i w stanie dziewiczym :) chociż nie raz mnie kusiło rozebrać i porobić fotki ,ale z drugiej strony po co ,wszystko jes w sieci .

Obecnie już tych klocków nie kupisz nowych, jedynie z drugiej ręki i ciężko mi doradzić od kogo...

też bym chciał komplet z jednej parafii ale podejrzewam że się nie uda.

Jeśli tak na to będziesz patrzeć ,to nie !!!

ale ,jeśli maż siłę woli i cel marzeń to nic nie stoi na przeszkodzie...dla chcącego nic trudnego .

Jeśli chcesz poskładać coś z ROTELA to polecam

RMB-1075

RSP-1069,jakiś CD-ek plus DVD

to taka moja sugestia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Ogólnie nie zdecydowałem się na markę wstępnie biorę pod uwagę: Nad, Rotel, Krell :D (chyba na starość), Advance Acoustic, Cambridge Audio i chyba Marantz chociaż przy ostanim nie podoba mi się design. Większość chciałbym skompletować na zasadzie raz kupię i mam spokój na długie długie lata. Z nowymi w tym przedziale cenowym będzie ciężko....

 

Z tego co widzę końcówki to raczej 5 albo 2 kanałowe inny zbyt nietypowe. Jaka jest zasadnicza różnica końcówka + przedwzmacniacz a wzmacniacz ? tzn chodzi mi o korzyść bądź stratę w danej konfiguracji. No i czy końcówka to tylko moc czy jednak coś więcej.

 

odnośnie fotek... https://sites.google.com/site/cld2080/rotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie zdecydowałem się na markę wstępnie biorę pod uwagę: Nad, Rotel, Krell :D (chyba na starość), Advance Acoustic, Cambridge Audio i chyba Marantz chociaż przy ostanim nie podoba mi się design.

Nie namawiam na siłę, ale weź pod uwagę klocki Emotivy których ja używam. Na zachodnich forach znajdziesz nawet sporo porównań z Rotelem i innymi znanymi markami. Prawie w ogóle złych opinii. Tak mi to przyszło do głowy bo wspomniałeś o AA , może się okazać że podobny albo identyczny klocek, no może same bebechy będzie w Emo sporo tańszy :) Było już gdzieś że AA wycenia swoje klocki w cenie 4x tego co odpowiednik Emo.

Ważne że parametry podają bardzo uczciwie, więc napędzą w kinie chyba wszystko. Do tego stosunkowo neutralne . Dla mnie za tą kasę to genialne klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko jeszcze gdzie to kupić ?

jeśli nie czytałeś ,to jest co poczytać

Emotiv....ku...a ,ale tanioch !!! ,wart zakupu choćby dla samej obudowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym poznać opinię osoby która miała bezpośrednie porownanie processora Emotivy i np, klocka klasy Anthema.

 

chyba kolega Darekdz może coś na ten temat napisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym poznać opinię osoby która miała bezpośrednie porownanie processora Emotivy i np, klocka klasy Anthema.

Nie mogę tego znaleźć ale gdzieś natrafiłem na takie porównania , w dużej mierze te "większe" różnice dotyczyły stereo gdzie były bardzo dobre opinie. W kinie było różnie, jedni że lepiej inni że zasadniczych różnic brak.

chyba kolega Darekdz może coś na ten temat napisać

Tyle że już chyba tutaj nie zagląda.

Emotiv....ku...a ,ale tanioch !!! ,wart zakupu choćby dla samej obudowy

To prawda, oczywiście dochodzi troszkę kosztów , podatki cło i przesyłki. Ale zapewniam że nie tylko dla obudowy warto. Nie chcę tu wyjść na orędownika Emo bo mam , gdyby nie były warte pozostawienia to na pewno grałoby już coś innego. I zapewne są lepsze klocki ale jak próbowałem dobrać zasilanie dla frontów przerzuciłem troszkę klocków w przedziale do kilkunastu tysięcy i została końcówka xpa-2 z pre usp-1. A kilkanaście kz kosztował mnie cały zestaw Emo z wszystkimi opłatami i przesyłką lotniczą. I teraz do sedna, przesłuchałem kilka zestawów KD gdzie elektronika kosztowała 20-50 tys zł , naprawdę różnice są w niuansach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, oczywiście dochodzi troszkę kosztów , podatki cło i przesyłki. Ale zapewniam że nie tylko dla obudowy warto. Nie chcę tu wyjść na orędownika Emo bo mam , gdyby nie były warte pozostawienia to na pewno grałoby już coś innego. I zapewne są lepsze klocki ale jak próbowałem dobrać zasilanie dla frontów przerzuciłem troszkę klocków w przedziale do kilkunastu tysięcy i została końcówka xpa-2 z pre usp-1. A kilkanaście kz kosztował mnie cały zestaw Emo z wszystkimi opłatami i przesyłką lotniczą. I teraz do sedna, przesłuchałem kilka zestawów KD gdzie elektronika kosztowała 20-50 tys zł , naprawdę różnice są w niuansach.

Przeglądałem kilka wpisów na temat elektroniki Emotivy ,jak i oglądałem fotki a zwłaszcza wnętrza . Zastanawiał mnie fakt dlaczego to jest takie tanie ,po zastosowanych komponentach już dostałem odpowiedz ,ale tego nie będę rozwijał bo to nie oto chodzi, tylko jak to gra:).

Za jakiś czas rynek wtórny sam pokaże co to jest warte i na ile będzie trzymać wartość ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt /tak zakładam/ nie spodziewa się najwyższej jakości podzespołów gdy klocek kosztuje załóżmy 700 dolarów. W drugą stronę pewnie się zgodzisz że jakość elementów tez ma się nijak do klocków za 20-40 tysięcy zł. To raczej co z tym producent zrobi daje w efekcie

markę a potem możliwość "ustalania" ceny zwłaszcza gdy odbiorcą jest "zainfekowany" audiofil :). Zamy chociażby z forum przypadki klonów uznanych marek które w środku mają co mają a kosztują nawet kilkadziesiąt razy więcej od pierwowzoru. Zresztą zakładam że znasz zakładkę DIY więc wiesz jak czasem te relacje wyglądają.

Swoją drogą chętnie poznałbym Twoją opinię o tych elementach , może nie tu żeby nie zaśmiecać koledze tematu ale zapraszam np. do klubu Emotiva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

no dobrze wiedzieć, na pewno będę kupował dostępne używki :P a 3 kanałową końcówkę na satelity i centralna to znajomy zobligował się że poskłada (budował nie jeden aktywny system), tylko dorwać jakaś ładną obudowę :)

 

zaranie muszę kupić DAC'a ot coś takiego http://allegro.pl/emotiva-xda-2-usb-dac-preamp-nowosc-szybka-wysylka-i2916216509.html :P ale raczej CA chociaż tutaj podoba mi sie zintegrowany zasilacz.

 

Niestety 90% to chiny, a co teraz np oppo pcha za kicz i inni producenci to pewnie nie jeden słyszał i jakąś też nie ma to nic wspólnego z jakością... a gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamy chociażby z forum przypadki klonów uznanych marek które w środku mają co mają a kosztują nawet kilkadziesiąt razy więcej od pierwowzoru

Trafny szczał jeśli miałbym kupować

Advance Acoustic MAA 1000 za 12tyś,który jakością daleko nie odbiega od Emotive XPA-1 ,a przy tym kosztuje 1/4 ceny :)

Ta marka Emotiva może być dobrym szczałem w 10-tke i się dobrze sprzedawać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko jeszcze gdzie to kupić ?

Kupić to jedno ...

A jak myślisz zaaranżować pomieszczenie do projekcji ?

Co myślisz o takiej aranżacji ? ,to nie moje wnętrze :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

hehe, bez przesady, ale ładnie sprzęt zabudowany.

 

u mnie niestety będzie (bo jeszcze nie ma) tylko salon , musiałem się pozbyć jednego okna by wszystko się zgrało. Jak na salon myślę że wyszło to dość dobrze, mam jedną ścianę bez okien drzwi niecałe 5 metrów szerokości tam będzie TV, fronty central, potem niski stolik za nim kanapa narożna (jedna część będzie przylegać do ściany), więc 2 miejsca powinny wyjść idealnie po środku. satelity zawieszone na ścianie z boku za kanapą (część nie przylegająca plecami do ściany), tam też jest dalsza część pomieszczenia, w sumie jeszcze raz tyle (łącznie koło 42 metrów). Dopiero za kanapą powinien wyjść korytarz, okna i inne więc powinna powstać taka wyodrębniona przestrzeń.

 

Więc po za sprzętem mam jeszcze kilka wydatków :)

 

BTW: To u jakiegoś znajomego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(łącznie koło 42 metrów)

to jedna przestrzeń otwarta ?

Jak tak to będziesz potrzebował konkretnego nagłośnienia .

To u jakiegoś znajomego ?

Nie .

Fotki z tego forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko jeszcze gdzie to kupić ?

Może Cię zainteresuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warte zainteresowania i można potargować ,jeden właściciel to sprzedaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

jest to prostokąt ~4,7x 9, dłuższy bok zostanie podzielony na 2 sekcje, 1 to ta do kina o której pisałem, więc wcale nie tak dużo.

 

klocki fajne ale jeszcze trzeba mieć na to kasę :) ja dopiero planuję jak to zrobić i co kolejno kupować, innymi słowy uczę się. No i męczę się z rozsprzedaniem starych gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki fajne ale jeszcze trzeba mieć na to kasę :)

Czy to ty licytujesz te dwa klocki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5200. Całkiem fajna cena.

Bardzo dobra:)

.... do szczęśliwego nabywcy, (zakładam że to jeden z forumowiczów ) zapraszamy o wpis do klubu miłośników Rotela :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić to jedno ...

A jak myślisz zaaranżować pomieszczenie do projekcji ?

Co myślisz o takiej aranżacji ? ,to nie moje wnętrze :(

 

Podoba mi się ta szafa na sprzęt w aranżacji którą pokazałeś. Podoba mi się jak sprzęt jest właśnie gdzieś z boku. Niestety na to potrzeba trochę miejsca, u mnie taka szafa wyjeżdżała by na połowę pokoju.

Ciekawe jak to jest wentylowane.

 

Ekran natomiast mały jak na wielkość pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.