Skocz do zawartości
IGNORED

Kino + Stero desperacja przy planowaniu.... pomocy !


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak już krytykujemy, bo przecież to nasza cecha narodowa:), to dla salki dedykowanej kolory ścian a zwłaszcza dywan trochę nietrafione.Sprzęcik fajny ale ekran faktycznie coś mały zważywszy że 2.39:1 , projekcja 16:9 wyjdzie pewnie średnio. Projek ma chyba sanki pod soczewkę to z plusów.

Kiszka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już krytykujemy, bo przecież to nasza cecha narodowa:), to dla salki dedykowanej kolory ścian a zwłaszcza dywan trochę nietrafione.Sprzęcik fajny ale ekran faktycznie coś mały zważywszy że 2.39:1 , projekcja 16:9 wyjdzie pewnie średnio. Projek ma chyba sanki pod soczewkę to z plusów.

Kiszka:)

projektor też zadka nie urywa :P

 

qrde żeby coś samemu dobrać i zrobić dobrze trzeba spoooro wiedzieć (być zdrowo walniętym i mieć dużo kasy :P)

A może pochwalcie się swoimi zabawkami zamiast krytykować :) , koledzy cycus12 i Risto jak by to było wasze to podejrzewam ze gęby by wam się cieszyły od ucha do ....:)

 

Podoba mi się ta szafa na sprzęt w aranżacji którą pokazałeś

Jest OK. i sam może kiedyś poskładam swój obecny lub nowszy sprzęcik własnie w taki sposób ,parę lat temu zrobiłem sobie szafkę na sprzęt, jak i wszystkie meble które posiadam są mojego projektu i wykonania ,ale dzisiaj jak patrzę na szafkę na której stoi moja elektronika

to ......:( ,ale jak ją projektowałem to nie miałem tyle klocków tylko Yamahę RX-V3900 ,DVD-S1700 I Pioneera PD-S901

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pochwalcie się swoimi zabawkami zamiast krytykować :) , koledzy cycus12 i Risto jak by to było wasze to podejrzewam ze gęby by wam się cieszyły od ucha do ....:)

 

Mi tam się moje bardziej podoba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A na poważnie to zdjęcia z biednego aparatu i czerwień jakaś marchewkowa wyszła, w budowę wpakowałem tyle że na aparat nie starczyło:)))

Bardzo surowo na zdjęciach bo to początek i jakoś nijak mi się zdaje, ale na żywo jest cieplutko i przyjemnie , teraz się sporo zmieniło i jest fajnie, ale powklejam jak skończę.

A projek u mnie świeci tak że właścicielowi ze zdjęć wyżej nawet się nie śniło :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się moje bardziej podoba:)

Pełen szacunek .Jest OK. .

za te fotki masz u mnie plusa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Też przeznaczyłem pomieszczenie 4,5x5,5m i zamierzam z niego zrobić pomieszczenie odsłuchowe i projekcyjne ,narażie jestem na etapie surowym wymieniłem okna oraz poprowadziłem instalację:( ,reszta ruszy na wiosnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz gratuluję uzgodnień stolarskich. Jak widać komplecik Rotelka.

Do jednej rzeczy jednak się przyczepię, nigdy nie rozumiałem dlaczego ludzie tak wysoko wieszają czy stawiają sobie telewizory. Zauważyłem tutaj na forum wiele osób tak robi, nawet wielkie krowy plazmy czy LCD gdzieś prawie pod sufitem, a przecież to pozycja nie ergonomiczna dla człowieka.

 

Risto zapowiada się na bardzo przytulny pokój. Ale te kontakty to tak już zostaw, trochę ekstrawagancji nie zaszkodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

e panowie, a co Wy macie w salonach ??:P i mam takie pytanie, co tam oglądacie ? dobre filmy przestali robić kilka lat temu...

 

za pomieszczonko szacun! fajcie coś robić własnymi rękoma (meble), ja niestety niezbyt mam zdolności manuale :( że o wiedzy nie wspomnę.

 

wszystko fajnie pięknie ale dzieci teraz muszą mówić idę na film, kiedyś się chodziło do kina .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeznaczyłem pomieszczenie 4,5x5,5m i zamierzam z niego zrobić pomieszczenie odsłuchowe i projekcyjne ,narażie jestem na etapie surowym wymieniłem okna oraz poprowadziłem instalację:( ,reszta ruszy na wiosnę

Powodzenia życzę !

Ja też musiałem uzbroić się w cierpliwość, teraz chroniczny brak czasu, a wcześniej 8 miesięcy czekania na pozwolenie na budowę bo jakiś ch...j mi protest złożył w urzędzie. Niestety nie mogłem skorzystać z żadnego wcześniejszego pomieszczenia domu. Szkoda bo koszt ogromny a były by za to kolumienki że eh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednej rzeczy jednak się przyczepię, nigdy nie rozumiałem dlaczego ludzie tak wysoko wieszają czy stawiają sobie telewizory.

Kiedyś to on stał na szafce ,tam było jego pierwotne miejsce,ale doszło mi trochę klocków i wylądował na ścianie ,strasznie głupie rozwiązanie popieram. Jeszcze rok jakoś wytrzymam potem przenoszę się do innego pomieszczenia z moimi klockami a tam już będzie projektor a telewizor wróci na szafkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto zapowiada się na bardzo przytulny pokój. Ale te kontakty to tak już zostaw, trochę ekstrawagancji nie zaszkodzi :)

 

Wiedziałem że ktoś wypatrzy , choć stawiałem na druty głośnikowe albo podstawkę pod centra:) To żeby uprzedzić , druty kupione na szybko bo nie wytrzymałem i goniłem do Media żeby tylko spiąć. A kontakty tymczasówki. Ponieważ sporo w pomieszczeniu zabawy światłem ledowym /na zdjęciach nie widać bo nie zamontowane/ to zamówione ściemniacze ledowe na wyspach bo w Polsce nie ma szans kupić na podczerwień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę !

Dzięki :)

Ja też musiałem uzbroić się w cierpliwość, teraz chroniczny brak czasu, a wcześniej 8 miesięcy czekania na pozwolenie na budowę bo jakiś ch...j mi protest złożył w urzędzie. Niestety nie mogłem skorzystać z żadnego wcześniejszego pomieszczenia domu

Dom fajna sprawa moje marzenie ...

Ja mieszkam prawie jak w domu bo mam całe piętro 124m2 ,dwa lata temu odkupiłem od sąsiada jego mieszkanie i tak zawładnąłem całe pięterko i kasę nie mogę ładować tylko w swoje hobby ,ale muszę iść na kompromis z żoną ,i dbać o moich trzech synków.

 

Wiedziałem że ktoś wypatrzy , choć stawiałem na druty głośnikowe albo podstawkę pod centra:) To żeby uprzedzić , druty kupione na szybko bo nie wytrzymałem i goniłem do Media żeby tylko spiąć. A kontakty tymczasówki. Ponieważ sporo w pomieszczeniu zabawy światłem ledowym /na zdjęciach nie widać bo nie zamontowane/ to zamówione ściemniacze ledowe na wyspach bo w Polsce nie ma szans kupić na podczerwień.

to tylko małe niuansy:)

 

i mam takie pytanie, co tam oglądacie ?

No ja tam ostatnio oglądałem z moimi dzieciakami "Gdzie jest Nemo " :) .Polecam chociażby dla efektów dzwienkowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam prawie jak w domu bo mam całe piętro 124m2 ,dwa lata temu odkupiłem od sąsiada jego mieszkanie i tak zawładnąłem całe pięterko i kasę nie mogę ładować tylko w swoje hobby ,ale muszę iść na kompromis z żoną ,i dbać o moich trzech synków.

 

Ah te komprosmisy z żoną ! Jak "oznajmiłem" żonce że muszę rozbudować dom o pomieszczenie odsłuchowe to usłyszałem że cieszy się moim szczęściem i popiera w całej rozciągłości.... jak tylko wymienię kuchnię, zrobię przebudowę parteru i wymienię auto :)))

Kolejka dla tego kto zgadnie co było pierwsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka dla tego kto zgadnie co było pierwsze ?

nich zgadnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wymienię kuchnię, zrobię przebudowę parteru i wymienię auto

to i ode mnie szklaneczka do kuchni :) i pozdrowienia dla małżonki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Ah te komprosmisy z żoną ! Jak "oznajmiłem" żonce że muszę rozbudować dom o pomieszczenie odsłuchowe to usłyszałem że cieszy się moim szczęściem i popiera w całej rozciągłości.... jak tylko wymienię kuchnię, zrobię przebudowę parteru i wymienię auto :)))

Kolejka dla tego kto zgadnie co było pierwsze ?

 

na pewno nie kuchnia i parter :) ja na szczęście usłyszałem "będzie dobrze" więc chyba damy radę, ale kolega ma taką.. partnerkę życiową co biadoli chociażby nie ważne co remontował i kupował zawsze jest źle a sprzęt zajmuje tylko miejsce... ale filmy se ogląda, muzyki też sobie lubi posłuchać... i tak jest źle! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie domu daje możliwości audio, zazdroszczę bo to nie tylko wnętrze ale jakiś ogródek za domem gdzie można w każdej chwili wyjść czy wypuścić dzieciaki, to taki luzik psychiczny, a nie 4 ściany.

 

Co do remontów to spokojnie panowie, krok po kroczku :) Nikt (poza kilkoma) nie jest jakimś Onasisem albo innym Rockefellerem.

 

Co do tematu głównego to zauważyłem, że używane końcówki mocy chodzą u nas w dobrych cenach. Chyba w Polsce nie ma jeszcze takiej mody na dzielone systemy.

 

 

Podoba mi się ten Design końcówek mocy Roteli z tymi radiatorami na froncie:

Tutaj potworek do wzięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tutaj model niżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzę, że jak ktoś cierpliwy to z Rotela da się złożyć system KD z używek, trochę się tych końcówek przewija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszE

 

Czy duża jest różnica w jakości miedzy RC-1070 a RSP-1068, że stosujesz dwa przedwzmacniacze?

Przy tej konfiguracji musisz mieć potencjometr od RC-1070 na tej samej głośności (można spalić głośniki jak zostawisz gałkę podkręconą). Jeżeli się mylę to mnie popraw.

 

cycus12

Optymalnie i miarę tanio dają się skonfigurować końcówka RB-1070 (Front) + RMB-1066 (osobiście mam 4x60W surround + 1x150W zmostkowane na center). Zaletą RMB-1066 jest możliwość mostkowania i konfigurowania systemu pod 5.1 lub 7.1.

Obie końcówki kupiłem w idealnym stanie za 2500zł z przesyłką. Myślę że może to być lepsze rozwiązanie niż np. polecana jedna końcówka RMB-1075.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosujesz dwa przedwzmacniacze?

Przy tej konfiguracji musisz mieć potencjometr od RC-1070 na tej samej głośności (można spalić głośniki jak zostawisz gałkę podkręconą)

 

Też mnie to irytuje, trzeba za dużo kręcić, postanowiłem zrobić sobie przełącznik na omronie, gdy będę chciał słuchać stereo to będzie właśnie puszczał sygnał z przedwzmacniacza stereo, dopiero włączenie KD będzie powodowało przełączenie przez triger z KD i końcówką już będzie sterować ampli/procesor .

Myślę że w ten sposób uniknie się pomyłki zostawienia gałki na zbyt dużej głośności i włączenia innego źródła .

 

A w przyszłości zbuduje to od razu w przedwzmacniacz lub od razu w selektor wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duża jest różnica w jakości miedzy RC-1070 a RSP-1068, że stosujesz dwa przedwzmacniacze?

Tak ! i nie tylko chodzi o niuansy , z RC-1070 jest dużo lepsza kultura brzmienia w stereo jak z RSP-1068, w innym przypadku już bym sprzedał RC-1070.

Przy tej konfiguracji musisz mieć potencjometr od RC-1070 na tej samej głośności (można spalić głośniki jak zostawisz gałkę podkręconą). Jeżeli się mylę to mnie popraw.

Fakt ! jest trochę zabawy na początku zanim się cały system zestroi do KD ,ale warto i w moim przypadku jak oglądam film to w RC-1070 mam gałkę odkręconą na godzinę 12 i załączone żródło AUX ,a resztą końcówek jak i głośnością zarządza RSP-1068 ,ten procesor ma ogromne możliwości ,

jeśli chodzi o wysterowanie poziomu głośności i dopasowanie korekcji dla każdego kanału . Ja szybko do tego przywykłem i po każdej zakończonej sesji filmowej

RC-1070 przełączam na CD i wyciszam poziom głośności ,oraz dla zabezpieczenia wyłączam końcówki które wykorzystuję tylko do KD i nie mam ich podpiętych pod trigger ,chociaż w tym procesorze jest możliwość włączania końcówek trigeerem np.jak włączam procesor i wybieram żródło video 1 to włączają się końcówki , a po przełączeniu procesora na dowolne inne zródła jak np.CD końcówki się włączają , dlatego ze ten procesor ma możliwość dla każdego żródła ustawienie triggera w pozycji on albo off.

 

Optymalnie i miarę tanio dają się skonfigurować końcówka RB-1070 (Front) + RMB-1066 (osobiście mam 4x60W surround + 1x150W zmostkowane na center). Zaletą RMB-1066 jest możliwość mostkowania i konfigurowania systemu pod 5.1 lub 7.1.

Obie końcówki kupiłem w idealnym stanie za 2500zł z przesyłką. Myślę że może to być lepsze rozwiązanie niż np. polecana jedna końcówka RMB-1075.

Osobiście odsłuchałem rmb-1066 jak i rmb-1075 i jak dla mnie rmb -1066 to słabiutka końcówka pod względem mocy i brzmienia ,,daleko odstaje do poziomu brzmienia jaką prezentuje rmb-1075 .

Brzmienie rmb -1075 jest bardzo podobne do rb-1070 i jeśli bym miał kupować końcówkę wielokanałową to z kolekcji rotela rmb-1075 jest warta zainteresowania poniższe modele według mnie nie są warte zainteresowania .

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście odsłuchałem rmb-1066 jak i rmb-1075 i jak dla mnie rmb -1066 to słabiutka końcówka pod względem mocy i brzmienia ,,daleko odstaje do poziomu brzmienia jaką prezentuje rmb-1075 .

Brzmienie rmb -1075 jest bardzo podobne do rb-1070 i jeśli bym miał kupować końcówkę wielokanałową to z kolekcji rotela rmb-1075 jest warta zainteresowania poniższe modele według mnie nie są warte zainteresowania .

Pozd.

 

Na pewno 1075 będzie lepsza jako wielokanałowa od 1066 to nie podlega dyskusji, ale np. cenowo 1070 + 1066 wychodzi tyle samo co 1075, a możemy uzyskać 7.1. Surroundy potrzebują trochę mniej mocy niż np. fronty. Poza tym w stereo załącza się tylko jedna końcówka 1070 o lepszych parametrach od 1075, zużywa mniej prądu. :)

W poprzedniej wypowiedzi i mojej konfiguracji chodziło o to, aby uzyskać w jak najniższej cenie najlepszą równowagę między w miarę dobrym stereo i lepszym niż z samego amplitunera kinem.

 

W swojej (raczej kinowej) konfiguracji rozważam zmianę z amplitunera na przedwzmacniacz, ale nie wiem czy będzie aż tak duży skok jakościowy i bez odsłuchu w ciemno raczej tego nie zrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wypowiedzi i mojej konfiguracji chodziło o to, aby uzyskać w jak najniższej cenie najlepszą równowagę między w miarę dobrym stereo i lepszym niż z samego amplitunera kinem.

Jeżeli tak na to patrzeć to masz w 100% rację że takie zestawienie jest lepsze od amplitunera .

W swojej (raczej kinowej) konfiguracji rozważam zmianę z amplitunera na przedwzmacniacz, ale nie wiem czy będzie aż tak duży skok jakościowy i bez odsłuchu w ciemno raczej tego nie zrobię.

Ja kiedyś miałem Yamahe RX-V3900 i podłączyłem do pre out RB-1070 do stereo ,poprawa niesamowita ,potem dokupiłem RSP-1068 , ponieważ chciałem w takim kierunku rozbudować swoje KD i po przełączeniu rb-1070 z yamahy do rsp-1068 ...

Zgadnij co zrobiłem z Yamahą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiłeś ją ?

Tak !!! :)) i podziękowałem za współprace .

Miałem masę klocków z Yamahy i wątpię abym kiedyś do tej marki powrócił

Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

ja nie planuję końcówki na fornty bo mam tutaj zamiar się rozwijać a wzmacniacze wychodzą po prostu taniej (pomijam już koszty kabli itd). na pozostałe narazie ampli który mam ale w szafie na procesor A/V będzie czekać 3 kanałowa końcówka DIY. I to pewno pogra parę lat, jak będzie kasa to coś się pomyśli, by może zrobić system lepiej. Chociaż może od razu kupić bardzo dobrą końcówkę i mieć do końca życia spokój :)

 

Regulacja głośności nie wydaje mi się problem , ustawimy sobie stałą na wzmacniaczu a potem robimy korektę w ampli, kontrolerze czy procku, w końcu po coś to jest. (chyba że się mylę ?)

 

Tak !!! :)) i podziękowałem za współprace .

Miałem masę klocków z Yamahy i wątpię abym kiedyś do tej marki powrócił

Pozd.

ja również niezbyt dobrze wspominam tą markę, ale znam ludzi którzy chwalą z tym że są to napędy po 20 i więcej lat.

 

 

Nazie jesteśmy liderem w Europie jeśli chodzi o likwidację firm przegoniliśmy już Grecję, Hiszpanię i Portugalię a zus znowu podnieśli o sto parę złotych więc myślę że czas się zająć ważniejszymi sprawami :P Ale widzę że temat dość trafiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SH dostępny na naszym alledrogo to faktycznie jeśli np popatrzeć na rotela ra02/01 a końcówkę rb03 , a jeszcze można luknąć na inne ciekawe klocki z rozłączaną sekcją przedwzmacniacz końcówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.