Skocz do zawartości
IGNORED

Kino + Stero desperacja przy planowaniu.... pomocy !


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz czyli rozumiem, że jeśli chodzi o przedwzmacniacze to najsłabiej grał ten z Yamahy, procesor Rotela lepiej i najlepiej dedykowany pre Rotela ?

Powiedz jak duże były to różnice i czym się objawiały ? Większa była różnica pomiędzy pre Yamahy i prockiem Rotela czy prockiem i pre stereo ?

Pewnie Yamahę miałeś jakiś czas temu i wspomnienia ulatują, a jak mógłbyś coś skrobnąć.

 

Ja wam powiem, że mam jeszcze w szafie Yamahę RX-V 596RDS, nawet niedawno na chwilę podłączyłem. Nie jest to cud ale tragedii nie ma. Nie wiem, może te nowsze modele, które mieliście nawet wyższe gorzej grają, że macie taka traumę po tym sprzęcie, ja nie mam takich wspomnień :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że jeśli chodzi o przedwzmacniacze to najsłabiej grał ten z Yamahy

Jednogłośnie został zdyskwalifikowany !!

procesor Rotela lepiej i najlepiej dedykowany pre Rotela ?

Pomiędzy RC-1070,a RSP-1068 już nie było tak znacznych różnic ,jakie były pomiędzy Yamahą a Rotelem RSP-1068.

RC-1070 jak dla mnie gra bardzo analogowo w porównaniu do RSP-1068 ,różnice są od razu słyszalne na wysokich, grają czytelniej ich pasmo jest bardzo szerokie w porównaniu do RSP . RSP ma też czystą górę pasma, ale są bardziej metaliczne i ich pasmo bardziej skupia się na samej górnej częstotliwości ,odczuwalne jest dołek pomiędzy łączeniem się średnicy z górą pasma .

Średnica w RC-1070 jest soczysta a instrumenty są bardziej wiarygodniej odtwarzane jak przez RSP ,wokale są bardziej nasycone a

sybilanty nie są tak suche jak to prezentuje RSP .Bas tęż ma inną kulturę przede wszystkim lepiej trzyma rytm ,jest mocniejszy i bardziej

kontrolowany ,to tak z grubsza co mogę napisać w porównaniu jakie ja odczuwałem w odsłuchu muzyki pomiędzy tymi dwoma klockami .

Natomiast RSP-1068 to rewelacyjny procesor do KD .

Ja myślę że dużym mankamentem jest u Yamachy to jak stosuje połączenia w wnętrzu pomiędzy płytkami ,wygląda to okropnie i pewnie ma to duży wpływ na brzmienie .

Jakiś czas temu kolega zakupił Yamahe RX-V1900 i był z nią u mnie dla porównania ,to model niszy od tego co ja posiadałem .

Porobiłem kilka fotek wnętrza ,tego się nie da opisać :( ,masakra gorzej jak w rozdzielni telefonicznej .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej eks 1400 nie rozbierałem ale w porównaniu z nowymi klockami był to czołg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dsc7178n.th.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Yamaha rx-v1400 w środku to tak samo jedna plątanina kabli z różnej paraf i te tasiemki komputerowe ....,ale wielu piszą że starsze modele są dużo lepsze jak nowsze ,tam jeszcze był duży nakład na brzmienie a nie jak teraz wyścig kto ma więcej dekoderów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wzmak czyli końcówka mocy plus przedwzmacniacz wychodzi taniej niż sama końcówka?

ale po co mi do wzmacniacza dodatkowy przedwzmacniacz ? przecież to to samo co przedwzmacniacz i końcówka tylko razem.

 

@tomaszE - a czy porównywałeś zestawianie końcówka + pre ze wzmacniaczami tej samej klasy ? (finalnie nie wiem i tak na co się zdecydować), no i tak patrzę to faktycznie rotel'a da się skompletować za nie najgorsze pieniądze ale ja nie mam doświadczenia w odsłuchu różnych marek a każde ma inne brzmienie, co Cię skłoniło do kupna właśnie tej marki ?

 

 

masakra gorzej jak w rozdzielni telefonicznej .....
a kiedy ostanio byłeś w centralkach obsługiwanych przez relacom:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszE - a czy porównywałeś zestawianie końcówka + pre ze wzmacniaczami tej samej klasy ?

Porównywałem RC-1070 i RB-1070 z RA-1070 ,bardzo zbliżone podobieństwo brzmienia .

RA-1070 to ciekawa propozycja jeśli szukasz wzmacniacz stereofoniczny ,polecam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

znając życie to komplet tych dwóch razem :) ale i tak dla wtajemniczonych mam klika pytań.

  1. czy rozwiązanie końcówka mocy + pre a wzmacniacz to jakaś różnica ? który system jest lepszy / gorszy bądź posiada wady / zalety (po za większym poborem prądu pierwszego kompletu)
  2. czy jeśli końcówka ma złącze xlr i rca to pod jedno mogę podłączyć przedwzmacniacz (xlr) a pod drugie (rca) kino ? (przy założeniu że tylko jedno chodzi)
  3. jak duże znacznie w jakości odtwarzanego dźwięku ma końcówka mocy ? (wnioskuje że to więcej niż tylko moc)
  4. co jest ważniejsze dobra końcówka czy dobry pre ? (wersja niskobudżetowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając życie to komplet tych dwóch razem :)

NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy jeśli końcówka ma złącze xlr i rca to pod jedno mogę podłączyć przedwzmacniacz (xlr) a pod drugie (rca) kino ? (przy założeniu że tylko jedno chodzi)

NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak duże znacznie w jakości odtwarzanego dźwięku ma końcówka mocy ? (wnioskuje że to więcej niż tylko moc)

co jest ważniejsze dobra końcówka czy dobry pre ? (wersja niskobudżetowa)

czy rozwiązanie końcówka mocy + pre a wzmacniacz to jakaś różnica ? który system jest lepszy / gorszy bądź posiada wady / zalety (po za większym poborem prądu pierwszego kompletu)

:( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz za rzeczową odpowiedź. Lubię takie opisy, a nie w stylu "szczęka na podłodze".

Te taśmy ala komputerowe to często są wykorzystywane w sprzętach. W procesorze Emotivy poszczególne płytki są nimi połączone, choć aż takiego chlewu jak na zdjęciach co zapodałeś nie ma:

 

czy jeśli końcówka ma złącze xlr i rca to pod jedno mogę podłączyć przedwzmacniacz (xlr) a pod drugie (rca) kino ? (przy założeniu że tylko jedno chodzi)

Nie wiem jak w innych końcówkach mocy, w Emotivie z serii XPA można podłączyć 2 różne źródła pod XLR i RCA.

Jest jednak pewna niedogodność, na tylnym panelu są przełączniki, ktróe wejście ma być aktywne, więc przy zmianie trzeba nurkować do tyłu.

 

co jest ważniejsze dobra końcówka czy dobry pre ? (wersja niskobudżetowa)

Znacznie częściej spotykałem się z opinią, że przedwzmacniacz ma większy wpływ na jakość dźwięku niż końcówka mocy. Oczywiście zakładając, że końcówka jest na przyzwoitym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2118-0-80926300-1357854857_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procesorze Emotivy poszczególne płytki są nimi połączone, choć aż takiego chlewu jak na zdjęciach co zapodałeś nie ma:

Mam tylko jedno słowo na języku:) , schludny

Te taśmy ala komputerowe to często są wykorzystywane w sprzętach

To zrozumiałe ,jedna dwie w małych odcinkach ,ale nie 1,5m w jednym klocku :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozwiązanie końcówka mocy + pre a wzmacniacz to jakaś różnica ? który system jest lepszy / gorszy bądź posiada wady / zalety (po za większym poborem prądu pierwszego kompletu)

Końcówka i przedwzmacniacz w osobnej wersji są lepiej,solidniej zbudowane i powinny lepiej grać. Spotkałem się z opinią, że niektóre firmy troszkę oszukują. Wsadzają integrę w dwie obudowy, coś lekką picują i sprzedają dużo drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając życie to komplet tych dwóch razem :)

RA-1070

RC-1070 /RB-1070

 

Emotivie z serii XPA można podłączyć 2 różne źródła pod XLR i RCA.

nie bardzo się z tym zgodzę ,te z tył przełączniki to to samo co w innych końcówkach czyli balanced i unbalanced ,i nie służy to do tego aby podłączać dwa urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

i nie służy to do tego aby podłączać dwa urządzenia

 

wiem ale chciałem się wycwanić wygodą :)

 

Końcówka i przedwzmacniacz w osobnej wersji są lepiej,solidniej zbudowane i powinny lepiej grać. Spotkałem się z opinią, że niektóre firmy troszkę oszukują. Wsadzają integrę w dwie obudowy, coś lekką picują i sprzedają dużo drożej.

czyli mimo wszystko lepiej inwestować w 2 osobne szafki, w sumie jak popatrzeć na ceny to końcówka + pre wychodzi jednak dużo drożej. Ale wnioskuje że warto ? a przykładowy komplet RC-1070 i RB-1070 jest w stanie zaspokoić nawet bardzo wymagających słuchaczy ?

 

Myślę że dobrze zrobiłem zakładając ten temat bo rozwiało to wiele wątpliwości, dziękuje wszystkim zwłaszcza 3 użytkownikom za to że poświecili czas (i wytrzymali czasem głupie pytania). Wstępnie wiem co jak mam zrobić i kupić, przekopując allegro, serwisy i inne fora najbardziej też skłaniam się ku tak męczonej w tym temacie marce. Martwi mnie jeszcze dostępność używek, ale czasem są więc po napadzie na świnkę skarbonkę i z odrobiną szczęścia coś się kupi :)

 

eh nie ma to jak nowe hobby ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo się z tym zgodzę ,te z tył przełączniki to to samo co w innych końcówkach czyli balanced i unbalanced ,i nie służy to do tego aby podłączać dwa urządzenia

 

W pokazanej na zdjeciu powyżej Emotivie działa - mam 2 przedwzmacniacze połączone jesen xlr i drugi rca i po przełączeniu tego przełączniczka można grać korzystając z jednego lub 2 przedwzmacniacza. Jest to tylko strasznie niewygodne.

 

Co do ampli Yamahy to mam do tej pory i używam - jako końcówki mocy do tyłów i centralnego. Kiedyś podłączyłem jako końcówkę do przedwzmacniacza stereo i było całkiem nieźle. Tyle, ze moja Yamaha to dość stara i pewnie jeszcze z "dobrych czasów"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo się z tym zgodzę ,te z tył przełączniki to to samo co w innych końcówkach czyli balanced i unbalanced ,i nie służy to do tego aby podłączać dwa urządzenia

Tomasz gdybym nie miał Emotivy i nie sprawdził to bym nie mówił ;)

Jest tak jak napisał kolega Misza. Masz naraz podłączone 2 źródła. Dajesz przełącznik na Unbalanced leci sygnał z RCA, przełączasz na Balanced idzie sygnał z XLR.

Wszystko teraz zależy jak stoi sprzęt. Jak ktoś ma na szafce, gdzieś na wierzchu to jest w miarę ok, ale jak jest tak jak u mnie tzn w szafce pod telewizorem to przełączanie na dłuższą metę nie wchodzi w grę.

 

a przykładowy komplet RC-1070 i RB-1070 jest w stanie zaspokoić nawet bardzo wymagających słuchaczy ?

Tego nikt Ci nie zapewni. Są różne oczekiwania, różni ludzie lubią różny dźwięk. Następna sprawa jak dana elektronika zgra się z kolumnami, prosty przykład masz kolumny eksponujące górę, trafisz taką samą elektronikę i jest ostro, nieprzyjemnie, albo odwrotnie i masz niedosyt jakiegoś zakresu.

 

Zakup sprzętu używanego jest jakąś drogą, ma swoje wady i zalety.

Wady:

- z reguły brak możliwości odsłuchu, przecież nie pojedziesz na drugi koniec Polski żeby posłuchać sprzętu za 2 tyś zł.

- można trafić sprzęt wadliwy lub modyfikowany przez domorosłego tuningowca. Jednak sprzęt z trochę wyższej półki jest zazwyczaj szanowany przez osoby, które go kupują.

 

Zalety:

- kupując używany sprzęt uznanej marki po dobrej cenie, możesz w razie czego odsprzedać nic nie tracąc albo niewiele. Sprzedaż nowego sprzętu będzie bolała kieszeń ;)

- dźwięk jaki jesteś w stanie osiągnąć kupując sprzęt używany, to nowy w tej cenie nawet się nie zbliży.

 

Jeszcze jedno, zakup prostych urządzeń jak wzmacniacz czy końcówka mocy jest obarczone mniejszym ryzykiem możliwości kupienia bubla niż CD czy rozbudowanego Amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

ale po co mi do wzmacniacza dodatkowy przedwzmacniacz ? przecież to to samo co przedwzmacniacz i końcówka tylko razem.

Bo wzmacniacz to właśnie pre i końcówka.

Więc jakim cudem wzmacniacz ma byż tańszy od samej końcówki?

Poza tym zastosowanie wzmacniacza podłączonego do amplitunera-processora to niepotrzebne dublowanie elementów w torze audio. Bo w tym wypadku dźwiek ze źródła idzie do processora(pre), wychodzi i wpada do przedwzmacniacza we wzmacniaczu i dopiero potem na końcówkę mocy. Po co?

Planując zakup wzmocnienia frontów w kinie lepiej tego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Tego nikt Ci nie zapewni. Są różne oczekiwania, różni ludzie lubią różny dźwięk. Następna sprawa jak dana elektronika zgra się z kolumnami, prosty przykład masz kolumny eksponujące górę, trafisz taką samą elektronikę i jest ostro, nieprzyjemnie, albo odwrotnie i masz niedosyt jakiegoś zakresu.

 

no tak zapomniałem że na tym forum ciężko uzyskać konkretną odpowiedź :P ale fakt trzeba brać wiele zmiennych pod uwagę, problem w tym że odsłuchy średnio mają sens tzn w okolicy namierzyłem tylko 2 sklepy z prawdziwego zdarzenia który o ile miał napędy drogie to kolumny chińczyk totalny. Drugi zaś o ile kolumny jakieś tam były (nie sądziłem że tak drogi sprzęt gra tak słabo) to problem z napędem... i jak mam ocenić np bas skoro w sklepach ze świecą szukać jakiejkolwiek TL;ki i to jeszcze na tak dużym głośniku. Mogę oczywiście jeździć ze swoimi ale do sklepów mam najbliżej 40km w jedną stronę a i są to spore ciężkie klocki, nie dość że gabaryt to jeszcze bardzo gruba płyta. Poniżej poglądów ka charakterystyki (stary pomiar).

 

cmtksa9w8mkc_t.jpg

 

Na nowy sprzęt mnie nadzwyczajnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Poza tym zastosowanie wzmacniacza podłączonego do amplitunera-processora to niepotrzebne dublowanie elementów w torze audio. Bo w tym wypadku dźwiek ze źródła idzie do processora(pre), wychodzi i wpada do przedwzmacniacza we wzmacniaczu i dopiero potem na końcówkę mocy. Po co?

To jak chcesz to podłączyć ? końcówka przecież i tak ma tylko 1 "gniazdko" więc siłą rzeczy i tak musisz przejść przez przedwzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

No to dla przykładu świetnie się w tym celu nadająca końcówka Pioneera Elite M-90, M-91.

Miałem M-91. Ma wejścia regulowane i nie. Więc nawet pre w stereo nie jest konieczne. A do kina masz wejście processor.

 

Lub jak ma być koniecznie wzmak ze względu na stereo to znajdź taki który ma dodatkowe wejście omijające jego przedwzmacniacz. najczęsciej oznaczone jako main-in, processor. Wtedy w kinie nie będziesz dublował niepotrzebnie dwóch pre w torze. No i zniknie Ci problem ustawiania głośności do kina i stereo. I tu dla przykładu piec który też kiedyś miałem, HK990.

Ma jeszcze parę innych zalet do kina domowego. ma wejścia cyfrowe, wyjścia na dwa suby i system autokorekcji akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wejścia regulowane i nie. Więc nawet pre w stereo nie jest konieczne.

 

Faktycznie, a ty w ogóle wiesz co to jest to pre , jak jest zbudowane i jak może być tak samo w wzmacniaczu stereo jak i osobnym elemencie ?

 

Osobny pre z reguły musi mieć dodatkową elektronikę bo bez bufora na wyjściu można sobie nie poradzić z brumami itp, natomiast pre w wzmacniaczu z integrowanym można ograniczyć do samego selektora wejść lub nie jeśli ktoś nie potrzebuje i samej regulacji sygnały przez potencjometr lub jego różne wariacje.

 

Trochę tu teoretyzujecie po za nie którymi, faktycznie im mniej elementów w torze tym lepiej, dlatego dobrą opcją jest DIY.

Osobiście sprawdzałem podłączenie ampli plus końcówka i przez przedwzmacniacz i końcówka, ale może z racji tego że to "tylko" amplituner yamahy (często pre jest wyciągane z sygnału wysokonapięciowego - głośnikowego ) szału nie było w różnicy, Ale jak już sprawdzałem cd/dac przedwzmacniacz a bez nie go to jak myślicie co lepiej zagrało, niestety cyfrowa regulacja głośności to też nie jest rewelacja, ograniczając się już do samego potencjometru można nie złe efekty uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Lub jak ma być koniecznie wzmak ze względu na stereo to znajdź taki który ma dodatkowe wejście omijające jego przedwzmacniacz. najczęsciej oznaczone jako main-in, processor. Wtedy w kinie nie będziesz dublował niepotrzebnie dwóch pre w torze. No i zniknie Ci problem ustawiania głośności do kina i stereo. I tu dla przykładu piec który też kiedyś miałem, HK990.

Ma jeszcze parę innych zalet do kina domowego. ma wejścia cyfrowe, wyjścia na dwa suby i system autokorekcji akustycznej.

a widzisz, bardzo przydatna informacja !, na HK990 kiedyś chorowałem, byłeś zadowolony ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Tak. To dobry piec. Obecnie do kupienia w rozsądnej cenie. Właśnie coś dla kinomaniaków. Bo z racji zastosowanych rozwiązań nie jest to wzmak dla audiopurystów:-)

Te wbudowane DAC-i też się mogą przydać. Bo za źródło może służyć jakiś BD z dobrym wyjściem cyfrowym.

Chociaż jak u siebie chciałem na próbę wykorzystać Sony BD 560 i po cyfrze wypuściłem stereo na DAC-a, to była totalna porażka. Bardzo mnie to ździwiło, ale słuchać się nie dało. Wytrzymałem 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokazanej na zdjeciu powyżej Emotivie działa - mam 2 przedwzmacniacze połączone jesen xlr i drugi rca i po przełączeniu tego przełączniczka można grać korzystając z jednego lub 2 przedwzmacniacza. Jest to tylko strasznie niewygodne.

Tomasz gdybym nie miał Emotivy i nie sprawdził to bym nie mówił ;)

mam parę pytań!

- czy próbowałeś (próbowaliście ) np. włączam CD i sprawdzić czy znika całkowicie sygnał w końcówce po przełączeniu przełącznikiem z unbalanced na balanced ?, czy może tylko się wyciszyło ?

-kolego mi_sza piszesz że do jednej końcówki masz wpięte dwa urządzenia do wejść XLR i RCA ,czy próbowałeś? np.zakładam że dwa przedwzmacniacze są włączone i do obu jest podawany sygnał z CD i z DVD do drugiego ,rozumie że potem te sygnału w twoim przypadku są podawane do jednej końcówki ,jeden pod XLR a drugi do RCA, czy w ciszy pomiędzy utworami nie przebija się drugi sygnał?.

-Próbowałeś rozłączać przy podawanych dwóch sygnałach do końcówki jedno zródło np. wypnij kable XLR i sprawdz czy sygnał który pozostał na końcówce z kabli cinch nie wzmocnił się .

Jeżeli nie robiłeś takich prób to polecam tylko przy cichym natężeniu głosu ,a przy ponownym podpinaniu polecam wyłączyć końcówkę.

 

Może się przydać .

-Cytat

>>>>>>Czy wejścia XLR oznaczają, że urządzenie jest zbalansowane?

 

Wzmacniacz zbalansowany zawsze ma przynajmniej jedną parę wejść symetrycznych (XLR), aby przyjąć sygnał symetryczny ze źródła o podobnej konstrukcji. Również sygnały podawane na pozostałe wejścia - w większości RCA - są zaraz za tym wejściami symetryzowane i wzmacniane już w układach zbalansowanych. Jednak może być też odwrotnie - urządzenie 'chwali się' parą wejść zbalansowanych, albo wejść i wyjść (np. przedwzmacniacz), ale faktycznie nie ma konstrukcji zbalansowanej - za tymi wejściami sygnał jest desymetryzowany (a przed wyjściami symetryzowany). Takiego urządzenie nie można nazwać zbalansowanym tylko z tytułu wyposażenia w wejścia i wyjścia XLR. Czy jest jednak jakiś racjonalny sens tworzenia takich konstrukcji? Tak, ponieważ sama transmisja sygnału pomiędzy urządzeniami, przebiegająca przewodem symetrycznym, zwłaszcza na długich odległościach i w plątaninie innych kabli, jest mniej narażona na zakłócenia z zewnątrz - stąd też technika ta narodziła się i rządzi w studiach nagraniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olego mi_sza piszesz że do jednej końcówki masz wpięte dwa urządzenia do wejść XLR i RCA ,czy próbowałeś? np.zakładam że dwa przedwzmacniacze są włączone

 

Nie ma żadnych przebić dźwięku przy odtwarzaniu z różnych źródeł i różnych przedwzmacniaczy. Również nie następuje wzrost poziomu głośności przy wypięciu kabli xlr, rca nie wypinałem, bo są bardzo ciasne i za dużo z tym u mnie zachodu.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy próbowałeś (próbowaliście ) np. włączam CD i sprawdzić czy znika całkowicie sygnał w końcówce po przełączeniu przełącznikiem z unbalanced na balanced ?, czy może tylko się wyciszyło ?

-kolego mi_sza piszesz że do jednej końcówki masz wpięte dwa urządzenia do wejść XLR i RCA ,czy próbowałeś? np.zakładam że dwa przedwzmacniacze są włączone i do obu jest podawany sygnał z CD i z DVD do drugiego ,rozumie że potem te sygnału w twoim przypadku są podawane do jednej końcówki ,jeden pod XLR a drugi do RCA, czy w ciszy pomiędzy utworami nie przebija się drugi sygnał?.

 

Myślę, że na te pytania mogę odpowiedzieć, ponieważ u mnie cały czas sygnał idzie jednocześnie poprzez RCA i XLR na końcówkę mocy.

Wynika to z połączeń, które istnieją wszystkie naraz.

 

DVD optyk -> Procesor rca-> Końcówka mocy - konfiguraca kinowa

DVD coax -> DAC rca -> Procesor rca -> Końcówka mocy - konfiguracja stereo.

DVD coax -> DAC xlr -> Końcówka mocy

 

Jeśli opis tych połączeń jest czytelny to zauważysz, że sygnał leci zawsze jednocześnie przez RCA i XLR na końcówkę mocy.

Sygnał z DAC idzie jednocześnie przez RCA i XLR. Kiedy DAC pracuje tylko jako DAC to ma głośność rozkręconą maksymalnie, aby nie tłumić sygnału, a jako preamp robi procesor.

Kiedy gra sobie muzyka i zrobię na procesorze MUTE czyli wyciszenie w głośnikach jest cisza pomimo, że DAC podaje przez XLR na końcówkę mocy sygnał.

Nie rozumiem Tomasz Twoich wątpliwości, przecież z tyłu na końcówce mocy jest przełącznik, który włącza albo wejście RCA albo XLR, a nie dwa naraz, to mogło by być nawet niebezpieczne dla sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.