Skocz do zawartości
IGNORED

Znalazłem bassss


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów,

Kilka miesięcy temu w pokoju poddaszowym o wymiarach nieco ponad 4x4m szukałem basu. Ponieważ miałem (cytuję) "popierdółki KEF IQ50 trudno było wymagać aby ten bass gdzieś się pojawiał... Miałem dylemat, nowe, większe kolumny czy dodanie suba. Ponieważ wokale, małe kapele i smooth jazz wybrzmiewał na KEFach w taki sposób, który mnie cieszył zgodnie z sugestiami niektórych z Państwa poszedłem w kierunku dodania subwoofera. Wybór padł na Velodyne CHT-10Q. Całość napędzana CA 740. Cieszyłem się dźwiękiem, bo sub dołożył to coś. Początkowo, radośnie dominował... po pewnym czasie ustawienie suba ustaliło się na poziomie dopełnienia pasma. Słychać go tam gdzie trzeba i przestał być dominatorem. Nie zmienia to postaci rzeczy, że gitary basowe, kontrabasy i stopa brzmi dobrze. Zaletą velodyne jest to, że ma mikrofon i własne strojenie. Rozwiązało mi to problem ciągania sprzętu po pokoju. Próbowałem samemu ale i tak później wróciłem do auto ustawień suba.

Ponieważ nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej i po głębokiej analizie literatury fachowej zastanawiań się nad wymianą kolumn. Wstępnie wybór padł na Xavian Guiletta. Kolumny w dalszym ciągu małe (nie większe do KEF IQ50) ale ponoć rewelacyjne. Z opisów wynika, że są wymagające co do elektroniki. I tu moje pytanie, czy CA740 udźwignie tą odpowiedzialność? A może ktoś z Państwa miał przyjemność z tymi kolumnami i może się wypowiedzieć co do ich walorów. Może zostać przy KEFach wymieniając na IQ70, które teraz są tanie?

Pozdrawiam

Jak zawsze z szacunkiem

Piotr Seb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym powiedział jaki sub tak bas;), sub postawiłeś na środku, gdzie jego miejsce, jak nie próbowałeś jeszcze spróbuj go wysunąć przed linię głośników...ile, to wypróbuj 10-30 cm powinno wystarczyć. W wielu nagraniach sub nie ma nic do roboty, tylko dopełnia fronty.

 

Przy okazji z "lepszych" Kefów zapamiętałem pozytywnie starsze wersję XQ i Reference - dobrze zrobione skrzynki i dzięki temu jeden z lepszych basów jakie słyszałem, a reszta równie czysta, więc może XQ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą velodyne jest to, że ma mikrofon i własne strojenie. Rozwiązało mi to problem ciągania sprzętu po pokoju. Próbowałem samemu ale i tak później wróciłem do auto ustawień suba.

 

Ta funkcja "samostrojenia" jest naprawde pomocna. Sam kiedys nie moglem sobie poradzic z ustawieniem a ta funkcja pieknie mi wszystko zestroila.

 

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej byloby kupic monitorow. Za te same pieniadze powinna byc lepsza gora, srodek niz z podlogowek a bas przeciez juz masz.Tak refleksja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie próbowałeś jeszcze spróbuj go wysunąć przed linię głośników...ile, to wypróbuj 10-30 cm powinno wystarczyć.

Nie próbowałem wysuwać, ale rozumiem, że to wysunięcie może spotęgować lub osłabić niskie częstotliwości "wydobywające się" z KEFów. Zaletą Velodyne jest to, że można pilotem zmieniać fazy 0,90,180 i 270 co chyba ma ten sam skutek co przesuwanie suba w przód i w tył... Rzeczywiście przy ustawieniach 90 i 270 bas jest inny. Na początku sprawiający wrażenie mocniejszego, jednak po dłuższym słuchaniu można go określić jako opóźniony i żyjący własnym życiem. Nastawy wróciły do pozycji "0" gdzie bas tylko dopełnia dźwięk i jest OK. Zaletą suba (to do tych, którzy nie akceptują takich rozwiązań) jest to, że przy wieczornym słuchaniu (czytaj żona) można dodać tyle basu ile się chce bo sopran i średnica KEFów jest wszechobecna.

Piotr Seb

Tak czy inaczej posuwam subem w tył i w przód:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie bardzo chcesz gonić króliczka, kupować nowe, sprzedawać stare, czyli zagłebiać sie w tą niezwykle przyjemną, acz niewdzięczną chorobę, ale może zainwestuj w akustyke pokoju? Nie koniecznie w absorbery, pochłaniacze i inne pułapki. Spróbuj pozytywnie "zagracić" pokój. Kilka półek, szafek, kwiatków, dywanik i inne pierdołki plus wysunięcie kefow troche do przodu, żeby nie stały tak w rogach, a zdziwisz sie jaki progres w dźwięku uzyskasz:)

 

Aha, sub fajna sprawa, ale lepsze od suba są dwa suby :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej i po głębokiej analizie literatury fachowej zastanawiań się nad wymianą kolumn.

 

Hmm... osobiście zacząłbym od sprawdzenia z innym źródłem i/lub wzmacniaczem. Patrząc na membrany Twoich kolumn - w takim pomieszczeniu nie powinno być zbyt dużego problemu z wytworzeniem odpowiedniego ciśnienia akustycznego. W takiej sytuacji zazwyczaj pierwszym podejrzanym jest źródło, w drugiej - wzmacniacz...

 

Widzę że słuchasz z winylu - to może inna wkładka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pozytywnie "zagracić" pokój. Kilka półek, szafek, kwiatków, dywanik i inne pierdołki plus wysunięcie kefow troche do przodu

Pokój poddaszowy. Na początku kolumny stały na pełnej ścianie. Po kilku tygodniach poszły na poddaszową i tam zostały. Z przesuwaniem też "walczyłem" kilka dobrych tygodni. Ponieważ pokój po obrysie podłogi to prawie kwadrat zsuwałem kolumny zgodnie z załączonym schematem, centymetr po centymetrze. .. i w pewnym momencie kolumny znalazły się prawie w rogach (40cm od bocznych i 67cm od tylnych ścian) i tam zostały, jest przestrzeń ale stereo jeszcze się nie urwało.. Co do półek na zdjęcie przestawia to co jest na przeciwko kolumn. Więcej nie wejdzie. Dywanik z włosami też jest. Przyznam się, że dywanik poprawił "przejrzystość" basu. Jakiekolwiek sugestie bardziej doświadczonych bardziej niż wskazane:).

 

Co do winyli to gram na nieśmiertelnej AT 120ET. Myślę o jej zmianie na SUMIKO Pearl (440PLN)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Moja ocena to taka, że AT120 jest uniwersalna, gra dobrze ale wypycha trochę środek. Może to subiektywne odczucie. Z drugiej strony nie chciałbym wydawać na wkładkę więcej niż 500-600zł. Słyszałem również, że można do wkładki AT120 włożyć igłę od AT 440 ale mam wrażenie, że to jak kupowanie nowych alufelg do starego auta. Wygląd się poprawi, ale auto to samo:) Zresztą są różne szkoły na temat poprawie brzmienia poprzez zmianą igły. Nie wiem, nigdy nie próbowałem.

Dziękuję za życzliwość i podpowiedzi.

Piotr Seb

post-43178-0-15301800-1357162652_thumb.jpg

post-43178-0-74215200-1357162677_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek sugestie bardziej doświadczonych bardziej niż wskazane:).

 

Poczytaj trochę zakładkę na prawo, zaraz za Stereo - dam jest dużo darmowym wskazówek, co zrobić aby było lepiej słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na membrany Twoich kolumn - w takim pomieszczeniu nie powinno być zbyt dużego problemu z wytworzeniem odpowiedniego ciśnienia akustycznego. W takiej sytuacji zazwyczaj pierwszym podejrzanym jest źródło, w drugiej - wzmacniacz...

Słuchałem te kefy oraz większy model czyli 70-tki również. Nie wiem czy źródło cokolwiek zmieni, poza środkiem te kolumny niewiele oferują /zaraz mi się dostanie :)/. Bas z tego kefa przypomina mi kopanie w karton. Odsłuchując zresztą wiele innych kolumn swego czasu w tym przedziale zakwalifikowałem je jako jedne z gorszym basem tzn. bez basu. Słuchałem również z CA , wiem że to połączenie jest polecane, tylko nie mogę do dziś zrozumieć czemu.

Poczytaj trochę zakładkę na prawo, zaraz za Stereo - dam jest dużo darmowym wskazówek, co zrobić aby było lepiej słychać.

,

Imacman , kolega ma pusto w pokoju więc dobrze radzisz ale, miałem tez dokładnie ten sam model Velodyne dość długo za sprawą zachwytów na forum. Moim zdaniem do stereo się nie nadaje , zresztą to generalnie nijaki sub, a mix kefa ze specyficznym basem króciutkim sztucznie skróconym i ten velo który jednak wcale nie jest jakimś demonem szybkości daje mix którego sobie nie umiem wyobrazić.

 

Proszę kolegę Piotra żeby się na mnie nie obraził, niestety już mam taką przypadłość że mówię co myślę, ale w tym przypadku nie teoretyzuję tylko opinie opieram na konkretnych długich odsłuchach. Ja bym zmienił markę kolumn i tyle sprzedał suba i kupił porządne kolumny bo cudów nie trzeba żeby w tej wielkości pokoju inne kolumny sobie poradziły. Widzę jeszcze jedną rzecz która kefom nie pomaga, zapewne masz typowe poddasze z jedną płytą gipsową i dużą ilością wełny pod nią. Słaby bas kefów jest dodatkowo pochłaniany przez te skosy bo płyta przepuszcza jak sito a za nią fajna wełenka dla wsysania basów, a pozostałe pasma odbijane od płyty co wydaje mi się że interpretujesz jako super górę i środek. O ile środek Kefy mają wypchany do przodu to góra już mniej i wcale nie jest jakaś rewelacyjna , myślę że pokój to podbija i daje efekt o którym piszesz. Jeszcze raz sory ale trzeba naprawdę kochać tego kefa żeby go akceptować. Wiele monitorów zagra dużo lepszym basem niż kefy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyjdzie, że klika akustyczna wpadła i klepie się po ramieniu, ale... jak zobaczyłem zdjęcie i puste ściany, to zastanowiło mnie co Ty za bass znalazłeś..? Owszem, Velo ma autokalibrację, filtry i predefiniowane ustawienia oraz zaawansowany equalizer, ale takie rzeczy sprawdzają się, gdy warunki akustyczne są w miare przyjazne, natomiast ze zdjęcia i wymiarów pokoju wnioskuję, że u Ciebie ten warunek nie jest spełniony. Wiem, wiem, trudno uwierzyć, bo co tam jakiś gościu na forum wie ze zdjęcia 'u mnie gra jak ta lala'. Dlatego, dla podparcia swoich obaw i rozwiania Twoich wątpliwości zaproś kogoś z Kolegów z zestawem pomiarowym do siebie lub zakup takowy i obejrzyj wykres waterfall to otworzą Ci się oczy. Zamiast zmieniać kolumny (nie znam ich) zatroszcz się o warunki w jakich grają, a śmiem twierdzić, że jeszcze się zdziwisz jak Twój system potrafi zagrać. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale... jak zobaczyłem zdjęcie i puste ściany, to zastanowiło mnie co Ty za bass znalazłeś.

To co na tych ścianach ma być?

Proszę kolegę Piotra żeby się na mnie nie obraził, niestety już mam taką przypadłość że mówię co myślę, ale w tym przypadku nie teoretyzuję tylko opinie opieram na konkretnych długich odsłuchach. Ja bym zmienił markę kolumn i tyle sprzedał suba i kupił porządne kolumny bo cudów nie trzeba żeby w tej wielkości pokoju inne kolumny sobie poradziły.

Nie obrażam się za szczerość i opinię. Wręcz przeciwnie, jetem wdzięczny że ktoś ma ochotę wyrazić swoją opinię i coś niecoś podpowiedzieć. Tylko jak na razie to tylko wypowiedzi to wskazujące, że coś jest nie tak... ale rzeczowej podpowiedzi nie widzę. Piszesz "porządne kolumny"? A może napiszesz, które są porządne w cenie do 10kPLN? Co do suba nie mam zamiaru bronić jego walorów, ponieważ nie wiem jak gra np. REL T5 czy T7. Wiem natomiast jedno, że przekaz bez suba to dramat. Wracając do tematu

Słaby bas kefów jest dodatkowo pochłaniany przez te skosy bo płyta przepuszcza jak sito a za nią fajna wełenka dla wsysania basów, a pozostałe pasma odbijane od płyty co wydaje mi się że interpretujesz jako super górę i środek. O ile środek Kefy mają wypchany do przodu to góra już mniej i wcale nie jest jakaś rewelacyjna , myślę że pokój to podbija i daje efekt o którym piszesz

Tutaj myślę, a nawet jestm przekonany, że jest dokładnie tak jak piszesz. Fizyki się nie oszuka. Niestety jest to jedyny pokój gdzie reszta rodziny toleruje ustawienie sprzętu.:)

Poczytaj trochę zakładkę na prawo, zaraz za Stereo - dam jest dużo darmowym wskazówek, co zrobić aby było lepiej słychać.

 

Czytam i "siedzę" na forum już od pewnego czasu. Masz rację wskazówek jest wiele, ale ponieważ jestem bardziej specjalistą od samochodów pozwolisz, że poprzez analogię odpowiem, że uwzględnienie tych wskazówek i dyskusji to tak jak tuningowanie silnika bez zaplecza, doświadczenia i odpowiedniego zasobu wiedzy teoretycznej. Jednym słowem to co dla poniektórych z Państwa wydaje się trywialne, dla innych może okazywać się podróżowaniem w kosmosie. Dlatego, jakiekolwiek sugestie odbieram z szacunkiem i respektem. Ponadto poprawiając akustykę bez odpowiedniego zasobu wiedzy teoretycznej można więcej popsuć niż poprawić:).

 

Zamiast zmieniać kolumny (nie znam ich) zatroszcz się o warunki w jakich grają, a śmiem twierdzić, że jeszcze się zdziwisz jak Twój system potrafi zagrać

 

To co mam podłogę wypastować i kurze pościerać. Z całym szacunkiem jak już piszesz

zatroszcz się o warunki

 

to konsekwentnie podpowiedz od czego mam zacząć??? Bo tak jak napisałem mogę zacząć od powycierania kurzu...

a moja wiedza akustyczna jest nikła.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Tak, najpierw trzeba wypastować podłogę. Dźwięk będzie jak kryształ.

 

 

 

Byłem w 100% pewny, że gdy zajrzę w "o mnie" okaże się, że narzekający na KEF-y będzie posiadał młodzieżowo zasuwające skrajami Monitor Audio.

No cóż są różne preferencje dobrodzieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw trzeba wypastować podłogę. Dźwięk będzie jak kryształ.

 

No i to jest konkret. Zaraz znowu zużyję całą butelkę sidoluxu do powłok drewnianych. Na tym się znam:). Ciekawe o ile poprawi się przekaz i "czystość" sopranu:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest konkret. Zaraz znowu zużyję całą butelkę sidoluxu do powłok drewnianych. Na tym się znam:). Ciekawe o ile poprawi się przekaz i "czystość" sopranu:)

Pozdrawiam

 

Pastuj bo im gładsza powierzchnia tym szybszy dźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im gładsza powierzchnia tym szybszy dźwięk

 

Kolejny konkret... Nie wiem o ile dźwięk będzie szybszy, ale żona będzie zadowolona i pewnie zaskoczona:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to konsekwentnie podpowiedz od czego mam zacząć??? Bo tak jak napisałem mogę zacząć od powycierania kurzu...

a moja wiedza akustyczna jest nikła.

 

Piotr, wiedza na temat akustyki jest tu podana w kilku wątkach i jest nawet specjalny dział temu poświęcony. Niestety nikt za Ciebie nie odrobi pracy domowej - poczytać musisz sam.

Co do konkretów to osobiście zacząłbym od:

-zagospodarowania rogów pokoju (szczególnie te za kolumnami) pochłaniaczami szerokopasmowymi;

- zagospodarował miejsca pierwszych odbić na ścianach bocznych oraz za kolumnami, a także ze względu na specyficzny układ u Ciebie zbadałbym czy i na skosach nie warto byłoby dać pochłaniaczy, bo ich bliskość do kolumn może powodować silne podbicia określonych częst. + znaczny efekt SBIR

- idealnie byłoby wykonać pomiary - może sprawdź który z kolegów na forum posiadający zestaw pomiarowy byłby w stanie wpaść i wykonać pomiary - to by zdecydowanie pomogło zdefiniować kierunki działań.

 

Mam nadzieję, że to Cię naprowadzi. Doczytać musisz sam. Ale tak czy inaczej, przy tych czy innych kolumnach inwestycja w akustykę zawsze się opłaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie za bardzo w temacie ale mam pytanie do Ciebie Piotr Seb:

 

gdzie dostałeś ten kolor obudowy velodyne ?? Wszędzie widzę tylko czarne, myślałem że innych nie ma. Czy poza wisienką i czarnym były dostępne też inne kolory tych subwooferów np. orzech? :)) Czaje się na coś takiego :))

 

A wracając do tematu miałem do niedawna identyczne Kefy iq50 uważam że dla mnie jako początkującego słuchacza były wręcz idealne !!! Poźniej również dokupiłem subwoofer. A jak słucham negatywnych opinii na ich temat to mi się przypomina jedna opinia którą kiedyś przeczytałem i przesądziła o tym że zakupiłem je w ciemno :)) może zacytuje: "Jeśli nie jesteś oszołomem typu ciepły / zimny dźwięk, wycofana średnica itp. (do zimnego dźwięku kup kable od lodówki, do ciepłego od grzejnika) to nie ma się nad czym zastanawiać" opinia nie dotyczyła tych kolumn ale dała mi do myślenia :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kolumny wydają się za bardzo podsunięte do tylnej ściany. Działa to bardzo niekorzystnie na czytelność basu, nasila pierwsze odbicia i spłyca głębię przekazu. Opcja z subem najczęściej psuje pasmo. Jeśli czujesz niedostatki niskich tonów w tych KEFach, to znaczy, że nie są one dla Ciebie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretów to osobiście zacząłbym od:

-zagospodarowania rogów pokoju (szczególnie te za kolumnami) pochłaniaczami szerokopasmowymi;

- zagospodarował miejsca pierwszych odbić na ścianach bocznych oraz za kolumnami, a także ze względu na specyficzny układ u Ciebie zbadałbym czy i na skosach nie warto byłoby dać pochłaniaczy, bo ich bliskość do kolumn może powodować silne podbicia określonych częst. + znaczny efekt SBIR

Od pewnego czasu czytam forum "akustyka" ale niestety niektóre wątki są dla mnie out of the blue.... Dopóki ktoś mi konkretnie nie podpowie jestem skazany na błądzenia. To, że ten pokój z zabudową karton-gips i wełna jako izolacja termiczna jest dramatem akustycznym wiem od dawna. Tu moje pytanie, czy położenie ozdobnej cegiełki na ściany może coś zmienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

wysuń kolumny metr, poltora ( suba wyłącz) do przodu i zbliż je do siebie. Zbliż miejsce odsłuchu, odsuń sie z jakims taboretem- tymczasowe stanowisko- od tylnej sciany, czyli zbliz do kolumn , teraz skieruj kolumny na miejsce odsluchu, pozniej poeksperymentuj z wszystkimi mozliwymi kątami dogięć. niezbyt glosno, ot tak jak sluchasz gdy chcesz spedzic pare godzin na relaksacyjnym odsluchu. z takim ustawieniem zminimalizujesz wpływ pokoju, uslyszysz wiecej dzwieku bezposrednio z kolumn. ten dywanik to ja widze wiekszy, zdecydowanie.

 

teraz poeksperymentuj z materacami, moga byc i dmuchane jakies, wstaw je za kolumnami, powalcz z jakimis duzymi kwiatami bogatymi w liscie, strasznie pusto i ten przerazajacy spadek...

 

to sa wszystko metody prowizoryczne, ale dodakowo gdybys wypozyczyl jakies kolumny mogloby ci to dac sporo odpowiedzi. Na przyklad na ile kaszani akustyka pokoju, a na ile nie odpowiada ci dzwiek kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

 

 

Dzięki. Od jutra biegam z materacami...

 

Bieganie z materacami to pryszcz,gdyby przyszło Ci wieszać cos a'la tapczan na suficie dopiero by było:)

 

<br />wysuń kolumny metr, poltora ( suba wyłącz) do przodu i zbliż je do siebie. Zbliż miejsce odsłuchu, odsuń sie z jakims taboretem- tymczasowe stanowisko- od tylnej sciany, czyli zbliz do kolumn , teraz skieruj kolumny na miejsce odsluchu, pozniej poeksperymentoj z wszystkimi mozliwymi kątami dogięć. niezbyt glosno, ot tak jak sluchasz gdy chcesz spedzic pare godzin na relaksacyjnym odsluchu. z takim ustawieniem zminimalizujesz wpływ pokoju, uslyszysz wiecej dzwieku bezposrednio z kolumn. ten dywanik to ja widze wiekszy, zdecydowanie.<br />

 

Większoć jest zawarte w tym opisie co trzeba.

 

Co do suba,jeden kolega który szukał pomocy dla swoich Usher-520 też kupił markowy sub,zadowolony był!

Poprosiłem go by napisał za 2-3 miesiące jak go głowa rozboli,nerwowy będzie sie robił coraz częściej,minął ten termin przed świętami.

Szkoda że nic nie napisał ,a zaglądał,oj zaglądał na forum,nawet ktoś reanimował ten temat,musiał go czytać,ale ja domyślam się,dlaczego nic nie napisał? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

nie, nie, nie!

 

suba sugerowalem wylaczyc tylko i wylacznie po to by skupic uwage na tym co daja KEF-y. poczytalem, że ten zestaw CA jest fajny, ale malodetaliczny, a KEF-y też nie sa szatanami analitycznosci. Jezeli kolega szuka analitycznosci nie ma zmiluj. Monitor Audio...

sub by tylko przeszkadzał w dojsciu do tego wniosku.

 

natomiast sam uzywam suba i sobie chwale, swietnie sie spisuje w trudnych i malych pomieszczeniach przez swoje pokretelka -wzmocnienie i czestotliwosc odcięcia.

mozna ladnie dopasowac by nie wcurwial, to tansze i wygodniejsze niz kupowanie wielkich kolumn z basiszczem, a potem walka z uspokajaniem rezonansów poprzez wieszanie sof na suficie.

 

Na takie poddaszowe jajka to moim zdaniem najprościej wlasnie sub plus monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 100% pewny, że gdy zajrzę w "o mnie" okaże się, że narzekający na KEF-y będzie posiadał młodzieżowo zasuwające skrajami Monitor Audio.

No cóż są różne preferencje dobrodzieju.

Jak się domyślam dokładnie przesłuchałeś gs-y i kefy? Jestem przekonany że tylko zasrywasz wątek jakby na audiostereo płacili za nabijanie postów. Czy raczej opinie wyrażasz na podstawie wpisów innych userów o tych kolumnach? Bo wiesz można wyciągnąć głupie wnioski. To tak jakby poczytać Twoje złote myśli w dziale Akustyka i na ich podstawie decydować o adaptacji akustycznej, sukces gwarantowany !!!

natomiast sam uzywam suba i sobie chwale, swietnie sie spisuje w trudnych i malych pomieszczeniach przez swoje pokretelka -wzmocnienie i czestotliwosc odcięcia.

Krytykujesz MA za podkęcone pasma a chwalisz się jakością suba JBL ??? Czyli zdecydowanie marka z liniową i audiofilską charakterystyką . Do tego pokrętełka ze wzmocnieniem:) A jest może pokrętełko loudness? Zaczynam rozumieć , jeżeli można być zadowolonym z niby suba JBL 150 to potem takie merytoryczne wpisy się produkują.

 

mozna ladnie dopasowac by nie wcurwial, to tansze i wygodniejsze niz kupowanie wielkich kolumn z basiszczem, a potem walka z uspokajaniem rezonansów poprzez wieszanie sof na suficie.

 

Wiesz mnie te sofy nie dotyczą, wiemy do kogo pijesz , ale wiesz co? Te sofy w każdym możliwym wątku stały się niesmaczne, taki lament obrażonego chłopczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Misiu, póki co to to ty rzuciłeś talerzami o podłogę jak rozchisteryzowana dewotka. Lubisz sygnaurę dźwięku pod nastoletniąpubliczkę, prosze bardzo.

Ale to nie znaczy, że wszyscy muszą.

 

Jesli lepiej się poczujesz jutro kupię suba za 6 tys. A nie, wtedy gorzej się poczujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, póki co to to ty rzuciłeś talerzami o podłogę jak rozchisteryzowana dewotka. Lubisz sygnaurę dźwięku pod nastoletniąpubliczkę, prosze bardzo.

Ale to nie znaczy, że wszyscy muszą.

Nie muszą , ba, nawet nie śmiałem nigdzie o nich wspomnieć, nie mając pewności czy są docelowe lub pewność że nie są jeszcze nikomu ich nie zaproponowałem. Za to kefy słuchałem.

Widzisz tym się różnimy że ja opisuję tylko to co odsłuchałem lub miałem w domu, w innych przypadkach nie zabieram głosu. Ty w każdym wątku zgrywasz eksperta i dosrywasz komu leci jeśli tylko Twój punkt widzenia jest inny, mimo że tylko teoretyczny. Opisując sprzęt , akustykę używasz określeń mających charakter personalny a nie merytoryczny. Idąc tym tokiem powinienem powiedzieć że Twój sub nie jest młodzieżowy, na pewno nie dla nastolatków. Dziwne bo często marka Twojego suba jest opisywana jako pudło do łomotu dyskoteki lub innej tancbudy dla małolatów której najbliżej do estradówek. Aby skończyć bardzo merytoryczną i sympatyczną pogawędkę napisz w końcu jakiś konkret, coś o charakterystyce tych kolumn pod nastoletnią publiczkę , z czym słuchałeś, czy przy odsłuchu był tapczan na suficie? Może autor będzie miał pożytek choćby w postaci wykluczenia tej marki z potencjalnego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

:)

 

Teoretyczny? Drugi przynajmniej rok na Audio Show grają ( pardon- kłuja moje uszy) jakieś gieesy, nie wspominając o tym, że chyba w każdym salonie stoją, jacyś reprezentanci, a najczesciej są podłączone bo grają efektownie... Bywam w salonach, wiem jaką szkołe jazdy prezentuje MA, co z tego, że GS najmniej "chamską"? To ta sama sygantura.

Masz rację w domu ich nie miałem, ale też wiem, ze nie chcę mieć bo to nie moja bajeczka :)

Patrz, a stosunkowo tani jotbeelek stoi rok i cieszy. Dziwni są ludzie, więc może te KEF też mogą kogoś usatysfakcjonować? Jak sądzisz?

 

Wróćmy: "Słuchałem te kefy oraz większy model czyli 70-tki również. Nie wiem czy źródło cokolwiek zmieni, poza środkiem te kolumny niewiele oferują /zaraz mi się dostanie :)/. Bas z tego kefa przypomina mi kopanie w karton. Odsłuchując zresztą wiele innych kolumn swego czasu w tym przedziale zakwalifikowałem je jako jedne z gorszym basem tzn. bez basu"

 

Koniec cytatu. Wnioski? Ma napieprzać dołem, mozna się domyślić z wyboru, że górą też. Po co rzucać talerzami? Tak lubisz i OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można być zadowolonym z tych kefów ale autor podaje problemy z basem, pytając co zrobić. Cytuję :

Ponieważ miałem (cytuję) "popierdółki KEF IQ50 trudno było wymagać aby ten bass gdzieś się pojawiał. Zastanawia się nad wymianą kolumn i lub rozważa większe. Napisałem więc co sądzę o obu modelach /bo je słyszałem/ i odpowiedziałem jasno na pytanie podkreślając stanowczo dlaczego: ja bym je zmienił i nie szukał dalej basu bo w tym kefie go nie znajdzie. Bez wycieczek personalnych. Na to twój wpis :

Byłem w 100% pewny, że gdy zajrzę w "o mnie" okaże się, że narzekający na KEF-y będzie posiadał młodzieżowo zasuwające skrajami Monitor Audio.

No cóż są różne preferencje dobrodzieju.

 

Więc z całym szacunkiem kto tu rzuca talerzami. To raczej Twoja domena nie tylko w tym wątku.Człowieku ogarnij się, nigdzie nie zachwalałem głośników jakie mam , ty po nich jeździsz na podstawie odsłuchów w super zaadoptowanym pokoju na Audio Show ale wychwalasz suba JBL jakby był z wyższej półki jakościowej.

 

Patrz, a stosunkowo tani jotbeelek stoi rok i cieszy

 

A jak gra? No tak , bez sofy to basisko musi być pierwsza klasa. No cóż są różne preferencje dobrodzieju.

 

No i przepraszam Piotra że zaśmieciłem wątek. Nie mogłem się powstrzymam jak kopie się sofami do znudzenia kogoś kto w jednym wątku zamieszcza wiele więcej treści i pomocy niż ten znawca . Już znikam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.