Skocz do zawartości
IGNORED

oświetlenie LED w domu


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do zakupu drogich LED bo na drogie kable do audio mnie nie stać, ;)

a teraz poważnie

kto z Was przemodelował źródła światła w swoim domu na LEDy?

 

mam np w jednym pokoju 5x35 halogeny Gu10 i teraz np taki led

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czy nie będzie za mało światła ? jak to przeliczyć? czy informację o intensywności światła np Light intensity: 550 cd można

traktować poważnie ? na jakich producentów zwracać uwagę? jak u Was wyszły po zamontowaniu Led tzn czy jest ciemniej a np odpowiednik mocowo się zgadza,

jak brać poprawkę na to , bo jeżeli mam obgonić całe oświetlenie to chcę wcelować się z odpowiednią jasnością barwą i być zadowolonym z wydania pewnie kilku stów na ledy w sumie to tylko jeden średniej albo niskiej klasy IC audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LED jest tak ze najlepiej samemu sprawdzic jakie swiatlo dają. Np wziac jedna ze sklepu. Ja mialem w kuchni halogeny na GU10. Kupilem najmocniejsze LEDy jakie wtedy byly, 80 LED, wydajnośc jak halogen 50W i swiecilo to tragicznie. Wszystko było mocno naciągane. Swiatlo bylo punktowe, slaby kąt, ch... barwa. Ostatnimi czasy sytuacja sie poprawila, jest juz w tym zakresie lepiej. Obecnie LEDami mam oswietloną jedynie łazienke. Tam wyszlo to wszystko najlepiej. Zamiast halogenowych zarowek G4 bodajrze, zalozylem najmocniejsze LEDy. Oryginalnie mialem zarowki 20W i takie zamienniki LED kupilem. Efekt byl taki ze mimo informacji producenta ze swieca jak 20W to i tak swieca nieco slabiej, a barwa swatla jest nieco zimniejsza. Mimo to da sie normalnie z tym funkcjonowac, roznice na minus byly bardzo małe. Ogolnie jestem zadowolony, swiatlo jest OK, nie meczy i ma dobra jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję różne lampki LED`owe, w tym GU10 od dłuższego czasu.

Nie liczyłem zwrotu z inwestycji, być może się nie opłaca.

 

Mam m.in. Philips`a na 4 LEDach 5W (GU10). Najbardziej godne polecenia. Niestety w Castoramie to około 100zł !!

A godne polecenia, bo najmniej się grzeją i dają dużą jasność.

 

I własnie niskie nagrzewanie jest istotne jeżeli myśli się o zabudowie np. w meblach. GU10 o mocy 35W niestety strach instalować...

 

Czy jasność odpowiada tej z reklam? Tak pod warunkiem pomiaru prostopadle pod lampką. Na boki jest gorzej.

W związku z tym LED`y powinno się gęściej umieszczać niż żarowe.

Co do barwy, to tylko ciepłą białą. Jest jak najbardziej przyjemna.

 

Dodam jeszcze, że LED`y generują zakłócenia. W końcu znajduje się tam przetwornica. Kiedyś w jakimś wątku zachwalałem jakąś polską konstrukcję (GU10 jednoledowa) jako najmniej siejącą zakłóceniami. Niestety mocniej się grzała.

 

No i na koniec zachęcam do montowania LED`ów. Ponieważ sam zbudowałem sobie kilka mebli to nieco poszalałem z zabudowa w nich np takiego podświetlenia. Np. Zrobiłem podświetlenie biblioteki. Wygląda zarypiaście. Jak oświetlenie jest wyłączone to nic nie widać. Zapalają się stąd ni zowąd punkciki oświetlające :). Oczywiście wymaga to zaawansowanej zabawy w stolarkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu drogich LED bo na drogie kable do audio mnie nie stać, ;)

a teraz poważnie

kto z Was przemodelował źródła światła w swoim domu na LEDy?

 

mam np w jednym pokoju 5x35 halogeny Gu10 i teraz np taki led

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czy nie będzie za mało światła ? jak to przeliczyć? czy informację o intensywności światła np Light intensity: 550 cd można

traktować poważnie ? na jakich producentów zwracać uwagę? jak u Was wyszły po zamontowaniu Led tzn czy jest ciemniej a np odpowiednik mocowo się zgadza,

jak brać poprawkę na to , bo jeżeli mam obgonić całe oświetlenie to chcę wcelować się z odpowiednią jasnością barwą i być zadowolonym z wydania pewnie kilku stów na ledy w sumie to tylko jeden średniej albo niskiej klasy IC audio :)

 

Jak chcesz mieć porządne ledy a nie chińskie badziewie to oprócz Philipsa, lepiej Osram PARATHOM PAR 16 35 35° ADV 5.5 W/830 GU10 o światłości 600 cd i to są prawdziwe parametry. Zobacz załącznik. Wadą jest ich cena, ale są na wieki w porównaniu z chińskimi które potrafią strzelić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam np w jednym pokoju 5x35 halogeny Gu10 i teraz np taki led

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aż tak to nie robiłem ale dawno temu już w miniaturowej lampce nocnej wymieniłem taki halogenik GU10 na ledową żarówkę - złożoną z matrycy LED (nie żadne hyperled super jasne itp. tylko zwykłe jasne LEDy). Żarówka była jakąś chińska Polux czy inne polucje z Leroy merlin. A powód wymiany był prozaiczny, lampka się niemiłosiernie grzała i można się o nią było poparzyć. Natomiast zdolności oświetlania LED zachował praktycznie takie same jak halogen. Może mniejsze ma kąty świecenia co przy lampce nocnej do czytania nie ma oczywiście większego znaczenia.

 

ps. A przy okazji dla zainteresowanych latarkami LED polecam takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Latareczki OSRAM serii CROSSER wszystkie wyposażone w tę samą diode niezależnie od wielkości (są na AAA, R14 i R20). Obudowa z ABS dzieki czemu latarki są tanie (sa tez wersje droższe w aluminium). To pierwsza latarka LED w takiej cenie którą można uznać za użyteczną. Kupiłem prawie dwa lata temu za 35 złotych. Obecnie mało dostępne w marketach. I nadal trudno spotakć coś lepiej świecącego za te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całe oświetlenie w domu i wokół na LED 12V. Nie żałuję.

Trzeba trochę poszukać bo wciąż nietrudno trafić na lampki świecące dziwnym żółto-zielonym światłem, ale coraz więcej producentów już dostarcza źródła światła o bardzo przyzwoitej barwie.

 

Ogólnie wciąż najlepiej świecące są LED SMD, ale i tu trzeba przyglądać się barwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, nigdy nie drążyłem tematu ale widać nie jest to prosta sprawa dobrać sensowne oświetlenie ledowe, wiadomo to przyszłość ale tym czasem jeszcze jest drogo i tak do końca chyba nawet w użytkowaniu domowych nie ekonomicznie przy założeniu że palą się do 12 na dobę,,

 

Ogólnie w marketach niby są powstawanie ledy ale tam to jest kakofonia świateł dodatkowo są tam odmienne warunki do oceny jakości , podobnie jak z wyborem koloru farby w domu inaczej wygląda na ścianie,,

 

Nie pozostaje nic innego jak nabyć na testy sztukę i zobaczyć co potrafi

Niby prosta technologia a efekt potrafi być różny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Ja też mam dom w 80% oświetlony LED-ami. Moim zdaniem warunkiem powodzenia jest wielopunktowe oświetlenie. Bez tego niestety ani rusz. Mam już wymienione źródła światła ponad rok i żadnego wystrzału, czy awarii nie miałem.

Mam i takie na 12V i 230V. Moim zdaniem dobrze jest mieć oprawki na LEDy w kształcie małych walców, bo mają żródła dookoła i od spodu. Odpada problem słabych kątów o których pisaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również wymieniłem na ledy. Mam w pokoju jedną lampę na 6 żarówek G4. Pierwszy strzał nieudany. Kupiłem za słabe ledy (1 dioda powerled). Ledwo to świeciło. Poprawiłem się i kupiłem żaróweczki złożone z kilkunastu led w jednej i teraz świeci dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, proponuję coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciepłe światło, prawdziwe 300 lumenów i moc 2,5 W!!! Od roku używam tylko LED (żarówki 230V, 12 V, listwy nad blatem). Żarówki zarówno z diodami Hi beam jak i smd. Cena nieporównywalna z cenami marketowymi, jakość nie odbiega od "markowych" produktów, natomiast bije na głowę marki marketowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam m.in. Philips`a na 4 LEDach 5W (GU10). Najbardziej godne polecenia.

 

Potwierdzam, mam różnego rodzaju LED'y (wszytko GU10), ale najbardziej jestem zadowolony z w/w Philipsów.

 

Polecam też żarówki LED, ale o ekstremalnie małej mocy, Mam w przedpokoju oświetlenie (prawie ciągle) składające się z dwóch żarówek 0,5 Watta. Świecą całkiem mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem są taśmy LED - oświetlają równomiernie i nienatarczywie. Koszt też nie jest jakiś zabójczy, ostatnio płaciłem niecałe 10zł za metr takiej taśmy, świeci bardzo ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem sobie na próbę LED Philips EnduraLED A21 - 17Watt. Jest to odpowiednik normalnej 75-tki. I uważam, że daje bardzo przyjemne dla oka światło. Daje naprawdę jasne światło - w specyfikacji napisano, że 1050Lm. Jeżeli za jakiś czas stanieją do normalnych cen, a jeszcze zrobią odpowiedniki 100Watt to będzie to dobry wybór. Na razie ta 17-stka kosztowała mnie "tylko" "w promocji" £30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całe oświetlenie w domu i wokół na LED 12V. Nie żałuję.

Trzeba trochę poszukać bo wciąż nietrudno trafić na lampki świecące dziwnym żółto-zielonym światłem, ale coraz więcej producentów już dostarcza źródła światła o bardzo przyzwoitej barwie.

 

Ogólnie wciąż najlepiej świecące są LED SMD, ale i tu trzeba przyglądać się barwie.

Najbardziej zbliżone do światła żarowego są o barwie ciepłej(ale są różne w tym zakresie)i rzeczywiście dzisiaj można oświetlić ledami cały dom.Jak policzyłem u siebie w domu i na zewnątrz to jak włącze wszystkie,to pobierają tylko 246W.Taśmy są też dobre i to z wielu sposobów ich wykorzystania.(świetlne szczeliny , podświetlenie sufitów w różnych poziomach i wnęk)ja wolę jednak zdecydowanie led na 230V niż 12V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam coś ze wzrokiem ale jak dla mnie to na dzień dzisiejszy ledy mają fatalne widmo światła!!!

 

Jak dojdą do RA 90 to przemyslę sprawę od poczatku.

 

Na razie polecam dobre dla oczu świetlówki np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Na razie polecam dobre dla oczu świetlówki

Tylko że chcąc je zastosować trzeba wymienić majczęściej całą lampę a przy LED-ach najczęściej tylko ,, żarówkę'', bo są różne zamienniki tradycyjnych żródeł światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdą do RA 90 to przemyslę sprawę od poczatku.

 

W pomieszczeniach gdzie ludzie przebywają dłuższy czas, zaleca się stosowanie źródeł światła o wskaźniku oddawania barw Ra większym od 80.

 

I jeszcze mała podpowiedź dla wybierających oświetlenie

 

Barwę światła określa się za pomocą tzw. temperatury barwowej (Tc) i podaje się ją w kelwinach, K. Źródła, które emitują białą barwę światła, można podzielić, w zależności od ich temperatury barwowej, na trzy grupy: ciepłobiała (ciepła), neutralna (chłodnobiała) i dzienna (zimna). Wraz ze zwiększaniem wartości średniej wymaganego natężenia oświetlenia powinna wzrastać temperatura barwowa stosowanego źródła światła.

 

Dla poziomów natężenia oświetlenia poniżej 300 lx temperatura barwowa powinna być niższa od 3 300 K, co odpowiada ciepłobiałej barwie światła. Dla poziomów 300 ÷ 750 lx temperatura barwowa powinna zawierać się w przedziale 3 300 ÷ 5 000 K, co odpowiada neutralnej barwie światła, natomiast dla poziomów natężenia powyżej 750 lx temperatura barwowa powinna być wyższa od 5 000 K, co odpowiada dziennej barwie światła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chcąc je zastosować trzeba wymienić majczęściej całą lampę a przy LED-ach najczęściej tylko ,, żarówkę'', bo są różne zamienniki tradycyjnych żródeł światła.

 

No cóż jak na razie całych oczu nie wymieniają ale wymieniają już w oczach soczewki. Rozmawiałem z człowiekiem który nosi obecnie takie syntetyczne soczewki i oznajmił mi że powrót do pełnych kolorów jest niesamowicie przyjemnym uczuciem!!!

 

Tak ze nie rozumiem dla czego na co dzień mam się tego niesamowitego acz niedocenianego (no bo jest) uczucia pozbawiać instalując w domu wygodne ale barwowo kiepskie jak na razie LED-y?

 

W pomieszczeniach gdzie ludzie przebywają dłuższy czas, zaleca się stosowanie źródeł światła o wskaźniku oddawania barw Ra większym od 80.

 

I jeszcze mała podpowiedź dla wybierających oświetlenie

 

Barwę światła określa się za pomocą tzw. temperatury barwowej (Tc) i podaje się ją w kelwinach, K. Źródła, które emitują białą barwę światła, można podzielić, w zależności od ich temperatury barwowej, na trzy grupy: ciepłobiała (ciepła), neutralna (chłodnobiała) i dzienna (zimna). Wraz ze zwiększaniem wartości średniej wymaganego natężenia oświetlenia powinna wzrastać temperatura barwowa stosowanego źródła światła.

 

Dla poziomów natężenia oświetlenia poniżej 300 lx temperatura barwowa powinna być niższa od 3 300 K, co odpowiada ciepłobiałej barwie światła. Dla poziomów 300 ÷ 750 lx temperatura barwowa powinna zawierać się w przedziale 3 300 ÷ 5 000 K, co odpowiada neutralnej barwie światła, natomiast dla poziomów natężenia powyżej 750 lx temperatura barwowa powinna być wyższa od 5 000 K, co odpowiada dziennej barwie światła.

 

To też jest istotne ale człowiek w swoim otoczeniu potrzebuje dynamicznej zmiany oświetlenia i w/w świetlówkę można przyciemnić z LED-ami tak nie idzie bo nie mają zapasu oddawania temperatury barwowej :(

 

Jak by ktoś chciał mieć jeszcze wierniejsze kolory w swoim otoczeniu (np.piękne obrazy na ścianach) ale kosztem wydajności świetlnej to można polecić poniższą świetlówkę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te wszystkie świetlówki są o mocach:18,36,58Wat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy mają tę zaletę że łatwo zainstalować wiele różnych punktów świetlnych. Oczywiście wiąże się z tym nieco bardziej skomplikowane sterowanie, ale w dzisiejszych czasach nie jest to już większym problemem.

 

Właśnie zrobiłem oświetlenie LED nad jadalnią - 3 taśmy LED o długości 3m umieszczone w drewnianych korytkach, dodatkowo na każdej listwie 3 punkty świetlne 3,5W (na zdjęciu wyłączone, jaśniejsze plamy wokół to refleksy świetlne od szklanych kostek). Gdy włączy się i jedno i drugie, jest naprawdę jasno, duża ilość puntów powoduje że światło nie razi zbyt mocno w oczy - a i całość wygląda chyba dość ciekawie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps. przepraszam za słabą jakość zdjęcia, chciałem pokazać samą ideę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o LED`ach mam na myśli dopełniające źródła światła.

Jako światło zasadnicze stosuje się coś innego.

 

Co do klasycznych świetlówek to pozostają problemy z ich szkodliwością dla oczu wynikającą z efektów migotania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klasycznych świetlówek to pozostają problemy z ich szkodliwością dla oczu wynikającą z efektów migotania.

 

Przy LED-ach migotanie nie występuje (oczywiście trzeba zadbać o dobry zasilacz, który też zagwarantuje długi czas pracy LEDów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Tak ze nie rozumiem dla czego na co dzień mam się tego niesamowitego acz niedocenianego (no bo jest) uczucia pozbawiać instalując w domu wygodne ale barwowo kiepskie jak na razie LED-y?

Ale kto Ci tutaj pisze, że masz coś wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.