Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Tego typu i tej wielkości wyświetlacze co na fotce powyżej były pierwotnie opracowane/dostosowane wielkością do takich urządzeń, do których musisz podejść całkowicie blisko (np duże stalowe szafy sterujące produkcją w fabrykach, urządenia gdzie wystukujemy jakiś kod itp) i mieć wyświetlacz tuż przed oczmi, czyli nawet bliżej niż np w tabletach, tak że jeżeli ktoś lubi co rusz wstawać z fotela i podchodzić/nachylać pod sam wyświetlacz to jego sprawa ale tak naprawdę to była tylko niewygodna, niefunkcjonalna i droga proteza w czasach kiedy nie było możliwości sterowania z telefonu czy tabletu. Po za tym do takiej obudowy trzeba dopłacić zdaje się tyle co kosztuje tablet a do takiego celu wystarczy nawet telefon z większym wyświetlaczem.

 

trzeba upaść na łeb by zapłacić za obudowę wartą może z 250zł + max kilka stówek wyświetlacz kwotę 2879zł (czyli owy wyświetlacz kosztuje lekko 2600zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że każde źródło, które ma wyjście, np. coax to zawsze gra tak samo, bo bit to bit.

Nie gra tak samo bo np. upsampluje czasem z tandetną dokładnością do 48K.

 

Niech gra muzyka przez alsa z pominięciem dmix (alternatywnie ze sztuką na win/mac)

Robiłem testy bit perfect w win vista i chyba 7 - zero przekłamań bitów ... jak by nie było miksera windows. ... a nie było jakiejś "alsy" ani pomijania jakiegoś "dmix". Widzę niektórzy zajmują się pseudo-ezoteryką, starając się ukryć prymitywne rzeczy pod małomównymi skrótami ("dmix") zamiast zająć się podstawami, jak wyłączenie DSP (czyli wszystkich filtrów/efektów - wystarczy postawić ptaszek przy "wyłącz wszystkie efekty dźwiękowe w Realtek w win 7), wyciszenie nieużywanych wejść/wyjść i poprawne ustawienie cyfrowej głośności (czyli na 100% tylko dla wyjścia którego używamy ... reszta albo wyciszona, albo na zero ... najlepiej jedno i drugie).

 

... a jak jeszcze komuś SPDIF integry gra kiepsko, to ma szrot nie DAC (nie ważne jakiej firmy i ile kosztował ... ale jest szrotem skoro nie radzi sobie z ew. jitterem - bo to jedyna pozostała rzecz która może różnić USB od SPDIF). Jużprzez grzeczność pominę fakt, że jitter nie będzie równy na każdej integrze, więc "generalne" twierdzenie "wyjście SPDIF integr to klapa" jest bez sensu.

 

I tak uważam że najlepszy jest TOSLINK, bo w przeciwieństwie do firewire/USB/SPDIF nie przechodzi śmietnik po masie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, Kyle, zarzucasz wiele temu co napisałem, Twoje prawo. Dla Twojej wiadomości, jakby Tobie chciało się sprawdzić, z alsą masz do czynienia w systemach z niksami, taka to pseudo ezoteryka. W nawiasie dopisałem, alternatywnie na win/mac abyś miał ten bit-perfect. Często odpisujesz przy tematach dot.studyjnego i pseudo studyjnego sprzętu i nie natknąłeś się jeszcze na tematy o przebiegach sygnału, latencji itp.? No chyba, że to jest czysta ezoteryka?

 

Widzę niektórzy zajmują się pseudo-ezoteryką, starając się ukryć prymitywne rzeczy pod małomównymi skrótami ("dmix") zamiast zająć się podstawami, jak wyłączenie DSP (czyli wszystkich filtrów/efektów - wystarczy postawić ptaszek przy "wyłącz wszystkie efekty dźwiękowe w Realtek w win 7

A ten wpis troszkę arogancko zabrzmiał, jakbym był mocherową babcią na przeciw młodzieży wszechpolskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często odpisujesz przy tematach dot.studyjnego i pseudo studyjnego sprzętu i nie natknąłeś się jeszcze na tematy o przebiegach sygnału, latencji itp.?

Opóźnienie przy odsłuchu nagrań jest praktycznie nieistotne ... więc po co mieszać tu rzeczy ASIO podobne? W domu, dla wymagającego słuchacza, istotne jest tylko to, by jakiś efekt/przetwarzanie zbędne, nie kaszaniło dźwięku.

 

jakbym był mocherową babcią na przeciw młodzieży wszechpolskiej.

:) dobre ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na części .....

 

Wracam do tematu, poprzedni mój PC ma 2 lata i złożyłem do domowego studia nagraniowego , zdjęcia poniżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-47821-0-37051400-1357500039_thumb.jpg

 

 

W tym przypadku chodziło o nagrywanie w czasie rzeczywistym dlatego ważny był interfejs usb ( LInE6 KB 37 , Procesor Procesor AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz (HDZ965FBGMBOX) BOX, wielkość RAM 16 GB ,HDD ( 3szt , łącznie 800 GB ) program DAW to ACID 7PR0, wentylatorow jest aż 5 + 2 napędy DVD RW i BluRay RW, PC jest dość głośny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkotic

Podałem wcześniej link do strony, należy tam wybrac obrazki - systemy które chcesz "pożenić"

 

celex

Komputer składasz do odtwarzania w domowym audio, czy do nagrań w zaaranżowanym studio?

Dla zaspokojenia ciekawości, jakie podzespoły bedą w tej zamawianej obudowie?

 

Ostatnio staje się popularny temat serwerów dyskowych NAS, przydatnych, już często niezbędnych przy tego typu komputerach. Tutaj ciekawy poradnik, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jedna z wielu zalet to np - Nagraliśmy coś w studio, a za chwilę można to odtworzyć w każdym dowolnym miejscu bez chodzenia z dyskiem wymiennym, warunek - trzeba mieć szybką sieć ethernet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyświetl postUżytkownik liberas dnia 06.01.2013 - 17:04 napisał

jakbym był mocherową babcią na przeciw młodzieży wszechpolskiej.

:) dobre ...

 

Rozrywkowo sobie dyskutujecie :-) Ale ja te wejścia o których pisał Kyle mam tak ustawione jak opisał od dawna. Mimo tego na słuchawkach szumi i piszczy z karty na układzie CMI - jednakowo ze zintegrowanej na realteku jak i z taniej karty w złączu PCI. Natomiast po wyjściu przez usb na komputerowe kolumienki żadnych tego typu efektów nie ma - no może szum pozostaje większy niżbym sobie życzył ale nic nie świergocze - dodam że także w słuchawkaxch bo kolumienki mają wyjście słuchawkowe.

 

PS.Próbowałem jeszcze inna kartę też na CMI ale nowocześniejszym - 8 kanałowym. Dziek z niej nie szumiał - grało jak z cd playera ale za to miałem jakiś niemożliwy do zwalczenia konflikt sprzętowy który mi zawieszał odtwarzacz po kilkunastu sekundach grania a potem bez restartu reinstalacji sterowników w ogóle karty nie widział.

 

Założyłem wiec że te przypadłości są cechą układów CMI.

 

przykładowo mam w jednym z komputerów bardzo starą kartę terratec

Terratec Sky 7.1 (chyba dobrze pamiętam nazwę) był jedną z pierwszych i najtańszą karta wyposażoną w czipset VIA envy24ht - to był taki układ w którym procesor karty był oddzielony od przetworników C/A.

W układach CMI obliczanie i dekodowanie jest chyba w jednej kości.

 

Dlatego te lepsze terratecki z VIA envy grały naprawdę dobrze.

 

W tamtych czasach to jest przed 2005 rokiem najlepszą kartą na CMI był Zoltrix nithingale pro6 (albo jakoś tak podobnie się nazywał) mam go nawet rzeczywiście brzmi lepiej niz ówczesne karty dostępne teraz za 10 złotych ale do jakości to mu wiele brakuje. Niestety szumi i piszczy i dzwoni jakby sam chciał się stać instrumentem. Ale ma za to bardzo audiofilskie złocone gniazda :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkotic

Podałem wcześniej link do strony, należy tam wybrac obrazki - systemy które chcesz "pożenić"

 

celex

Komputer składasz do odtwarzania w domowym audio, czy do nagrań w zaaranżowanym studio?

Dla zaspokojenia ciekawości, jakie podzespoły bedą w tej zamawianej obudowie?

 

Ostatnio staje się popularny temat serwerów dyskowych NAS, przydatnych, już często niezbędnych przy tego typu komputerach. Tutaj ciekawy poradnik, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jedna z wielu zalet to np - Nagraliśmy coś w studio, a za chwilę można to odtworzyć w każdym dowolnym miejscu bez chodzenia z dyskiem wymiennym, warunek - trzeba mieć szybką sieć ethernet.

 

 

Nagrywam dla siebie ( takie hobby- niedługo wydam płytę:) a odsluchy audiofilskie calej muzyki , takze tej nagranej przeze mnie, robię na sprzęcie jak na zdjęciu w jednym z moich poprzednich postów .Zachcianka żeby zrobić dedykowane PC Audio naszła mnie po przeczytaniu kilku artykułów w Computeraudiphile.com który podlinkował mi Elberoth - uczestnik forum ( szczególnie tematy hi end )

Jeszcze raz sprzęt ( widać Gamuty L5 ale nie było jeszcze Olivki 4hd)

)post-47821-0-64125300-1357507953_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep potwierdził obudowę .Biore czarną.

Pomimo tego że, zarzuty o upadaniu na głowę są być może zasadne na poziomie sprzętu standard HiFi to pamiętać należy ze w świecie Hi End taka cenę składnika w systemie można uznać za raczej tanią.

 

Wystarczy głowę odwrócić a juz kolega głupotę popełnia.

 

Trzeba było dołozyć ten pieniądz do zakupu droższych monitorów odsłuchowych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Skrzypka cd :

 

Specyfikacja komputera jeszcze nie jest dokończona , m. in. wysluchuje rad forumowiczow ( np o zasilaczach i procesorach) ale plyta będzie ATX Micro, ram 2x8GB , procesor raczej i5 niż i7, dysk ssd 500GB + zewnętrzna stacja dokujace na 2 HDDpo 2 TB pracujące w trybieRAID, Windows 8 + jplay( jriver) , konwerter USB ( być moze BADA , albo minimum M-Tech z zegarem i zasilaczem, no i na koniec DAC (ale tu sie muszę poważnie zastanowić żeby był wyraźnie lepszy od DACa w Accuphase dp 67 , bo tylko wtedy będzie sens go kupić )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumiec o czym niektórzy tutaj piszą. Jakieś świergotania, szumy, piszczenie??

Od tych kilku lat gdy mam przetwornik C/A to sygnał cyfrowy prowadzę koncentrykiem RG59 przez BNC do DACa, w komputerze tkwi jakieś stare Audigy SB skąd wychodzi sygnał spdif, sterowniki kx, ale wiem, że to dziecinada przy współczesnych rozwiązaniach. Najlepszym wyjściem obecnie jest zewnętrzny konwerter USB-spdif, później dac.

 

Chciałem tylko zaznaczyć, że kwestia zasilacza ogólnie jest bardzo ważna, bo to nie wpływa tylko na dźwiek z komputera (mam na myśli klasę dźwięku, a nie jakies szumy o których piszecie).

Kiedyś przy wzmacniaczu lampowym (wtedy nie używałem zewnętrznych dac ani nie podłączałem komputera do sprzętu) przy wymianie zasilacza komputerowego na zasil. marki chieftec słychać było poprawę dźwięku stereo. Dlatego tylko, że poprzedni zasilacz z obudowy modecom który zdechł wprowadzał zakłócenia w sieci elektrycznej, a sprzęt audio jest wrażliwy na prąd w gniazdku. Stąd też można uzasadniać kombinacje z kablami zasilającymi tzw sieciówkami do klocków audio które potrafią wpływać filtrując zakłócenia z sieci, wpływają tym finalnie na brzmienie. Ele tutaj zbaczam z tematu, bo to związku z zasilaczem nie ma.

Tego chiefteca, chciałem coś cichszego, 3 lata temu zmieniłem na be quiet bodaj straight power, wtedy audio z komputera szło na dac zewnętrzny. Zmiana była duża na +, widocznie chieftec nie był tak dobry jak jest be quiet.

 

Wracając do obudów zastanawiam sie patrząc na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jakiego rodzaju zasilaczy do nich użyć, czy lepiej wybrac cos bardziej popularnego? Te obudowy sa u nas dostępne np tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fc5-evo-045-315-b.jpg

Do obudów przeiwidziano sterowanie pilotem, ale jak to robić bez ekranu, może to kogoś zainteresuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrywkowo sobie dyskutujecie :-) Ale ja te wejścia o których pisał Kyle mam tak ustawione jak opisał od dawna. Mimo tego na słuchawkach szumi i piszczy z karty na układzie CMI - jednakowo ze zintegrowanej na realteku jak i z taniej karty w złączu PCI

Coś jest ewidentnie nie tak. Nagrywanie masz wyciszone? (Wszystkie wejścia). Wszystkie suwaki miksera przy odtwarzaniu (których jest chyba z 20) masz na zero/wyciczone poza wyjściem cyfrowym? ... jest możliwe, że gdybym pogrzebał w Twoim kompie, to by Ci przestało piszczeć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celex gratuluję zapału (do muzykowania) i sprzętu. Widzę, że nikt sie nie podejmuje wskazywać konkretnych urządzeń, bo mało kto ma doświadczenie, to wymaga eksperymentów i porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie nie tak. Nagrywanie masz wyciszone? (Wszystkie wejścia). Wszystkie suwaki miksera przy odtwarzaniu (których jest chyba z 20) masz na zero/wyciczone poza wyjściem cyfrowym? ... jest możliwe, że gdybym pogrzebał w Twoim kompie, to by Ci przestało piszczeć ;)

W nagrywaniu ma właczony tylko mikrofon.

Suwaków nie ma 20. W tej chwili mam założoną kartę Zoltrix nithingale 6 kanałową na CMI3787. Do tych kart sa bardzo słabe sterowniki. W zasadzie to nie ma czym sterować oprogramowanie ma z dziesięć lat i choć jest kompatybilne z win xp to ogólnie słabo wygląda.

A wyjście cyfrowe - hmmm - musze poszukać :-)

 

a zaraz - mam urządzeni emiksujące c-media ale nie od Zoltrixa :-) Może to tu znajdę problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety okazuje się że do CMI8738 nie ma driverów xp od zoltrixa. A te które są sa bardzo okrojone i na przykład nie mają wyjść cyfrowych. a karta takie wyjście posiada w dodatku konfigurowane - wspólne z wyjściem na subwoofer.

Innymi słowy kicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemieliłem kilka sterowników do CMI. Wszystkie wyjścia wyłączone tylko głośność i WAVE włączone. W nagrywaniu włączony tylko mikrofon ale wyciszony.

Przy braku sygnału jest tylko szum na max głośności ledwie zauważalnie słychać ruchy myszki. Ale po włączeniu WAVE pojawia się znacznie głośniejszy szum i trzaski jakby płyta analogowa grała :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po nocnych potyczkach udało się uruchomić Speedlinka na CMI8768 8 kanałowa kartę z wyjściem i wejściem optycznym - jej jedtny plus do wykorzystania w przyszłości, która teoretycznie powinna być lepsza od starego Zoltrixa na CMI8738. Po wielokrotnym dobieraniu sterownika trafiłem na taki który nie powoduje całkowitego zamierania ekranu komputera.po 15 sekundach odtwarzania muzyki, Poprzednio te 15 sekund przed zwisem grało bardzo czysto :-)

Teraz niestety wychodzi z tego podobny szajs jak był na Zoltrixie jedynie mniej uciążliwie szumi i ruszania kursorem myszy nie słychać za to słychać przesuwanie okien - ale ustaje po podaniu sygnału nawet na ciszy.

 

Producent podaje s/n 100db - chyba jak nic nie gra. Po włączeniu jakiejkolwiek muzy na 32 omownych słuchawkach szumi niczym czarna płyta :-)

Faktycznie jednak poziom sygnału jest wysoki przy odtwarzaniu CD, WAV i MP3 przez Foobar albo KMplayer suwak głośności musiałem ściągnąć niemal do zera.

 

Na tym układzie CMI zbudowano wiele modeli kart dźwiękowych w cenach od 30 do 300złotych. Najtańszy Asus Xonar, Creative Terratec i chyba nawet zewnętrzny Audiotrack Cubed.

Kupując takie coś wyrzucamy 150 złotych (tak wiem to jest cena taniego kabelka nieaudiofilskiego, ale w innym dziale forum którego nazwa zaczyna się na "H" w ogóle nie pasuje do wątku o PC Audio bez kompromisów) - i słuchamy sobie szumku o ile uda się w ogóle ten wynalazek uruchomić po długich poszukiwaniach aktualizacji sterowników, wielu zwisach i blue-screenie.

 

Sterowniki są z 2008 roku wiec może na komputerach nowszych będzie pracował lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie czytać wpisów o pierdołach proponuję obejrzeć proces składania PC, oto link wybrany ze środka artykułu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DSCN6556_575px.JPG

 

Kolejna konfiguracja to koszt razem z obudową 600 $ Link do producenta obudów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj inny przykład - kosztowna obudowa z bebechami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HeatSync%207000%20318-640.jpg

7000%20touch%20screen%20017-640.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

A tak w ogóle to warta polecenia jest strona właśnie http://www.silentpcreview.com/

 

Traktuje co prawda generalnie o tematyce cichych komputerów, a nie o audio. Ale jest tam wiele wartościowych informacji i testów, niespotykanych gdzie indziej. Szczególnie dużo informacji jest na temat zasilaczy, obudów, procesorów, grafik i ogólnie zagadnień dotyczących poboru energii i wydzielania ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ostatnie posty z linkami

 

Od Skrzypka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od SlawekR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Byłem, czeka mnie wiele godzin czytania i wyciągania wnioków do mojego projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak ten wątek i nadziwić się nie mogę ileż to można wymyślić sztucznych problemów.

 

Problem głośnego komputera od dawna już nie istnieje jeśli przy jego projektowaniu założy się stosunkowo niską moc obliczeniową.

Głównym źródłem hałasu są wentylatory od procesora i od zasilacza. Ja swoim komputerze mam procesor Ivy Bridge w chłodzeniem Sparthan,

ale z wentylatorem Noctua NF-R8 ustawionym na stałe obroty, tak aby tylko ledwo się kręcił. Temperatura na procesorze jest stosunkowo wysoka,

ale nie krytyczna.

Teraz zasilacz. Osobiście posiadam Corsair VX-550. To cichy zasilacz, ale w naszych kategoriach b. głośny. Wyprułem wiec z niego ten wentyl,

a w zamian wstawiłem Noctua i znów obroty ustawiłem na stałe, tak aby nie było go słychać. Zasilacz jest ciepły, ale nie aż tak,

wszak zasila on nisko energetyczny procesor i dysk SSD i pasywną grafikę.

Całość jest w ogóle nie słyszalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj inny przykład - kosztowna obudowa z bebechami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

napisze jedno: WOW!!!

normalnie zaczynam siadac i liczyc, za ile sprzedam aktualnego peceta, i ile musialbym dolozyc do tego cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad treścią. Zintegrowane chłodzenie cieczą powinno być od tego lepsze i również prawie niesłyszalne a wiele tańsze. Corsair H100 kosztuje około 300zł.

 

A na komputer bez wiatraków lepiej chyba użyć całej platformy zintegrowanej która w całości będzie kosztował tyle co chłodzenie. Zasadniczo jak coś musi spełniać wiele funkcji to kazdą spełnia tylko po trochu wiec nie jest bezkompromisowe. Chyba praktyczniej jest zrobić bezkompromisowy komputer bez kompromisów ale tylko wobec muzyki? Czyli tania platforma m-ITX i porządna karta/DAC przez USB/SPDIF ?

 

procesor Ivy Bridge w chłodzeniem Sparthan

Co to takiego jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartan - to najprostsze i najtańsze chłodzenie

Procesory Ivy Bridge to technologia 22 nm. Stosunkowo o małym poborze energii.

Zapewniam, że całość będzie cicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Intel AMD coś innego ? Sory za laickie pytanie. po prostu nie wabie się tym od 10 lat. To co mam w tej chwili funkcjonuje już jako złom komputerowy. W czasach świetności konkurencją o niskim poborze prądu była VIA C3

Za rok najdalej dwa będę i miał potrzebę wymiany na coś innego.

 

Na razie dzięki kolegom z tego wątku zaczynam się przekonywać do zewnętrznego DAC/Karty USB. Standard USB chyba nie wyjdzie z użycia przez najbliższe 10 lat więc to myślę dobre rozwiązanie w którym dowolny komputer jest źródłem danych, a za jakość muzyki odpowiada zewnętrzny DAC który można podpiąć do tego co aktualnie jest w posiadaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy dało by się złożyć komputer w takiej konfiguracji.

 

- obudowa zwykła (ładna pasująca do sprzętu audio ale bez wyświetlacza)

- za obraz odpowiadał by ipad i program do niego który wyświetla obraz z komputera na i padzie np. iDisplay

- system startował by z pendriva (nie z dysku w wewnątrz)

- na pliki flac przeznaczony zostanie dysk 3,5 na usb z oddzielnym zasilaniem (talerzowy nie ssd)

- płyta główna z chłodzeniem pasywny na zasilacz 12v ( takie jak są w caps) do tego zasilacz np. takie jak do dacków ( vdac itp z trafo) a nie zwykły laptopowy

- opcjonalnie karta SOtM tX-USB ( nie wiem jak się za bardzo sprawuje, pewnie na plus ale czasem można spotkać używki więc pewnie nie każdej konfiguracji odpowiada)

- reszta podzespołów jak najbardziej oszczędna w energie

 

mam jeszcze pytanie czy dało by się zastosować usb izolatora (np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . ) pomiędzy dyskiem a płytą główną (czy wogule jest sens)

lub zamiast SOtM tX-USB to izolator usb i np. mhdt USBridge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim komputerze mam procesor Ivy Bridge w chłodzeniem Sparthan,

ale z wentylatorem Noctua NF-R8 ustawionym na stałe obroty, tak aby tylko ledwo się kręcił. Temperatura na procesorze jest stosunkowo wysoka,

ale nie krytyczna.

Ile masz stopni w IDLE na najgorętszym rdzeniu i ile RPM ma wentylator na CPU? ... ile stopni masz w stresie (jakieś syntetyczne obciążenie wszystkich rdzeni, typu Intel Burn Test, lub przynajmniej AIDA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad treścią. Zintegrowane chłodzenie cieczą powinno być od tego lepsze i również prawie niesłyszalne a wiele tańsze. Corsair H100 kosztuje około 300zł.

 

no tak jasne.. :)

a do jakiej obudowy zmiescisz caly uklad chlodzenia wodnego?

na pewno nie takiej stylowej, jak HeatSync 7000

mini tower to jest absolutne minimum, chociaz watpie czy zmiescilbys w srodku obudowy chlodnice.

najczesciej stosuje sie big tower.

chociaz Lian Li w swoich topowych produktach pod chlodzenie wodne ma cos wiekszego niz big tower.

wlasnie chlodzenie wodne w zalozeniach naszej dyskusji to jest przerost formy nad trescia.

chlodzenie wodne ma tylko jedno sensowne zastosowanie: extremalny overclock'ing w polaczeniu z graniem w gry komputerowe ;)

HeatSync 7000 jest jak dotad z tego co widzialem najciekawszym rozwiazaniem htpc, z opcja na konfiguracje nieco lepsza niz zastosowania strictle audio.

ciekaw jestem jaka grafike mozna schlodzic z tym dodatkowym (wiecej heatpipe) modułem radiatora.

na pewno cos pokroju 7770, a to juz nawet mozna pograc w najnowsze gry w fullhd, na srednich detalach :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Intel AMD coś innego ?

Ivy Bridge to Intel ... swoją droga nie wiemy jeszcze który ... czy w wersji wypasionej czyli i7, czy może Pentium. Niech kolega Sybic poda który model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.