Skocz do zawartości
IGNORED

Prosba o porade akustyczna do salonu z audio


oasisliam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam 100w arcama, oraz do tego dwie kolumny podstawkowe Dali concep2. Generalnie mam wrazenie ze kolumny nie spelniaja w zestawie swojej roli i nosze sie z mocnym zamiarem ich wymiany. Czytajac jednak spora czesc artykulow na forum, czesto akcenowany jest zasadniczny wplyw akustyki na brzmienie calego zestawu audio. Zwracam sie wiec z prosba o zerkniecie okiem na rysunek pokoju w ktorym znajduje sie zestaw, generalnie pokoj ma 20m2 dl. bok 5,6m , krotszy 3,5 m. Z rysunku mozna byc moze cos wywnioskowac, tylko tak fachowym okiem, czy w tym ukladzie da sie cos jeszcze ulepszyc? Bo generalnie ciezko wymyslic chyba inny uklad dla kolumn itd, biorac pod uwage ze mieszkam z kobieta.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słabo to widzę, głównie ze względu na dwa wejścia do pokoju i ten aneks, stół...

 

Może po prostu spróbuj ustawić sprzęt tak po przeciwnej stronie, żeby kolumny stały od Ciebie w równej odległości. Wtedy odległość od ścian bocznych będzie zaburzona, ale może jakoś się po prawi. Tak naprawdę w takim trudnym pomieszczeniu musisz sam próbować, inaczej ciężko coś sugerować.

Jeśli chcesz możesz wrzucić jeszcze jakieś zdjęcie, da nam to lepszy pogląd na sytuację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie akustycy pewnie to lepiej wyłożą, ale na moje jest źle;

 

- nie równe środowisko dla obu kolumn

- prawa w narożniku i zbyt blisko ściany bocznej

- stół odbija "pierwsze"

- miejsce odsłuchu za blisko tylnej ściany, ale to narożnik, więc będzie spory problem

- miejsce odsłuchu jak wynika z rys. jest chyba za daleko od kolumn

- po prawej jest duży kwiat, który może trochę działać jak rozpraszacz, ale po lewej nie ma nic z rozpraszania, więc znów nie równo

- prawa kolumna na stoliku, to też nie najlepszy pomysł

 

To tak bardzo ogólnie.

 

Na szybko(bo nie wiem na ile mozesz zrewolucjonizować pokój)

- zamieniłbym miejscami tj.audio przesunąłbym w miejsce kolumny prawej, a kolumnę prawą w miejsce audio.Dzięki temu odsuniesz troszkę kolumnę od narożnika i od ściany bocznej.

Na ile znam kobiety, to zapomnij o usunięciu stołu, ale

- spróbuj przykryć go jakim obrusem/ozdobnym korkiem(są takie pod filiżanki) itp, aby zmniejszyć odbicia.Warto zastanowić się nad jakimi ustrojami, ale ...,kobieta!:(

- na próbę weź dwa solidne taborety, albo wypożycz standy i postaw tak jak sugerowałem, ale bliżej narożnika mniej więcej w miejscu, gdzie kończy się linia dywanu, a zaczyna okrągły stolik po lewej.

- wiem, że nie zawsze jest to możliwe, ale warto dążyć do równego środowiska dla obu kolumn.

- wejście do pokoju- warto zamykać drzwi na czas odsłuchu.

 

Tak to widzę z rysunku, ale pewnie koledzy akustycy lepiej doradzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile znam kobiety, to zapomnij o usunięciu stołu,

 

NIe wszystkie kobiety są takie złe, moja pozwoliła na prawie całkowitą swobodę w moim królestwie audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..,mojej nikt nie pobije:)) no chyba, ze singel:))

 

Oddała mi cały salon:)

 

 

Jak masz więcej niż jeden, to się nie liczy :)

 

imac,

 

Mam jeden jedyny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..,mojej nikt nie pobije:)) no chyba, ze singel:))

 

Oddała mi cały salon:)

 

Jak masz więcej niż jeden, to się nie liczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-46414-0-16903500-1357230145_thumb.jpgpost-46414-0-38718400-1357230154_thumb.jpgwrzucam trzy zdjecia salonu. Ja siedze tam gdzie leza spodnie ;), normalnie sprzet nie stoi na krzesle, musialem postawic gdzies na sylwka TV i to takie tymczasowe rozwiazanie, kolumny sa natomiast na swoim miejscu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra, bo nie ma prawa zagrać.

Do tego co już napisałem(bo teraz dopiero widać) masz monitory na różnych wysokościach, dogięciu i wydaje się o nierównych odległościach, licząc od pozycji odsłuchu.

Darowałbym sobie ten stoliczek i komódkę.

Standy Panie, standy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał piano kolumny na standy! Komodę wywalić, elektronikę postawić na bocznej ścianie, a kolumny prawa jak najmocniej w lewo (oddalić od ściany bocznej), prawa tak, żeby była symetrycznie.

Kanapę odsuń od ściany, ile się da, choćby kilka centymetrów, a przy odsłuchu staraj się siedzieć tak, żeby głowa nie była zbyt blisko ściany.

 

Jak już ogarniesz samo ustawienie to można zacząć się zastanawiać jak poprawić akustykę ustrojami, bądź "ustrojami" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał piano kolumny na standy! Komodę wywalić, elektronikę postawić na bocznej ścianie, a kolumny prawa jak najmocniej w lewo (oddalić od ściany bocznej), prawa tak, żeby była symetrycznie.

Kanapę odsuń od ściany, ile się da, choćby kilka centymetrów, a przy odsłuchu staraj się siedzieć tak, żeby głowa nie była zbyt blisko ściany.

 

Jak już ogarniesz samo ustawienie to można zacząć się zastanawiać jak poprawić akustykę ustrojami, bądź "ustrojami" ;-)

ale w sytuacji w ktorej odsuwam kolumne od sciany, to druga nie mam gdzie za bardzo oddalic, bo kanapy juz nie rusze w bok. W obecnym ukladzie, siedze na kanapie w stosunku do kolumn jak w trojkacie rownobocznych. Przesuniecie tej kolumny od sciany oraz tej drugiej jeszcze gdzies w bok spowoduje, ze bede siedzial naprzeciwko tej odsunietej od sciany kolumny, a ta druga to bedzie grac do kuchni.

Wywalenie komody,,,,moze spowodowac, ze sprzet bedzie stac pod sciana, do kolumny tej dalszej od sciany da dystans dla kabla chyba z 5 metrow (ponoc im krotszy tym lepszy?).

Co do standow - zgodze sie, ze na pewno bedzie lepiej, chociaz jak wspomnialem powyzej planuje zamiast tych daliC2 moze zakupic Audio academy phoebe 3. Mam nadzieje, ze nie beda za duze do pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady odsunąć tej prawej chociaż trochę? Dobre i 10-15cm...

 

Kable głośnikowe powinny być tej samej długość, to że będą miały 5m nie powinno mieć wielkiego znaczenia, za to wyrzucenie komody i lepsze umiejscowienie głośników powinno dać zauważalną zmianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady odsunąć tej prawej chociaż trochę? Dobre i 10-15cm...

 

Kable głośnikowe powinny być tej samej długość, to że będą miały 5m nie powinno mieć wielkiego znaczenia, za to wyrzucenie komody i lepsze umiejscowienie głośników powinno dać zauważalną zmianę.

wczoraj dla przykladu, przesunalem w miejsce TV na rysunku ta kolumne od sciany, praktycznie nie odczulem zadnej roznicy, a sluch mam chyba nienajgorszy. Zgodze sie ze oczywiscie obecne umiejscowienie glosnikow nie jest optymalne.:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być jakieś niuanse, ale jeśli kompleksowo "przemeblujesz" to różnica musi być wyczuwalna... Czy satysfakcjonująca to zupełnie inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-46414-0-34492000-1358792457_thumb.jpgpost-46414-0-48206900-1358792461_thumb.jpgpost-46414-0-40785700-1358792469_thumb.jpg

 

 

Panowie, zmiana kolumn, troche pokombinowane nowe ustawienie, ale srednicy w tym zestawie jak na lekarstwo, co doradzacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-46414-0-34492000-1358792457_thumb.jpg

post-46414-0-48206900-1358792461_thumb.jpg

post-46414-0-40785700-1358792469_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny do przodu i lekko dogiąć w kierunku słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny do przodu i lekko dogiąć w kierunku słuchacza.

Sprobuje przesunac je jeszcze do przodu, chociaz mam wrazenie, ze bede siedzial na kanapie juz naprawde blisko nich.

wywalenie stolika nie wchodzi w gre, wiec moze cos z tym stolikiem zrobic ciekawego? Jest to pokoj dzienny, i wyrzucenie mebli i szafek raczej nie wchodzi w gre, chyba ze po wyrzuceniu z domu mojej lubej.

Szafke, na ktorej stoi sprzet - planuje przesunac pod sciane w miejsce fikusa, dzieki temu, ta kolumne od sciany bede mogl jeszcze oddalic. Zastanawiam sie co wsadzic do tego rogu, pustego kata za ta kolumna?

pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje.

PS. co do skrecania kolumn w strone sluchacza, to czesto slysze skrajne opinie, juz sam nie wiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co wsadzic do tego rogu, pustego kata za ta kolumna?

pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje.

 

Wiesz co ja kiedyś zrobiłem? Karton od kolumn wstawiłem do rogu, nakryłem kawałkiem ładnego materiału pasujacego do wystroju wnętrza i postawiłem na tym wazon z wysokimi jakimiś gałęziami, etc. Nie jest to optymalne, ale pozwala coś ugryźć temat. Dodatkowo do kartonu możesz nakłaść wełny mineralnej lub chociażby szmat czy starych ubrań. Już to niewielkim kosztem może coś dać, a bardzo nie razi (może być nawet ładne jak dasz z tyłu tego wazonu czy kartonu jakieś podświetlenie).

Stolik przeszkadza pewnie w budowaniu sceny i stereofonii. Co do zaniku średnicy to b. mnie to zastanawia. Być może w obecnym układzie miejsce odsłuchowe jest w miejscu znoszenia się fal średniej częst.? Być może sofa pochłania Ci dużo średnicy i przez to dominuje bas, czego efektem jest wrażenie zaniku średnicy...? Kurcze, bez pomiarów pokoju będzie trudno, bo tylko pomiar pokaże gdzie może być problem. Normalnie moim zdaniem to nei wina sprzętu, bo u mnie te kolumny grały b. barwną, plastyczną i zdecydowanie niewycofaną średnicą (to brytyjczyki, więc w zasadzie średnica to jedna z ich zalet).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja kiedyś zrobiłem? Karton od kolumn wstawiłem do rogu, nakryłem kawałkiem ładnego materiału pasujacego do wystroju wnętrza i postawiłem na tym wazon z wysokimi jakimiś gałęziami, etc. Nie jest to optymalne, ale pozwala coś ugryźć temat. Dodatkowo do kartonu możesz nakłaść wełny mineralnej lub chociażby szmat czy starych ubrań. Już to niewielkim kosztem może coś dać, a bardzo nie razi (może być nawet ładne jak dasz z tyłu tego wazonu czy kartonu jakieś podświetlenie).

Stolik przeszkadza pewnie w budowaniu sceny i stereofonii. Co do zaniku średnicy to b. mnie to zastanawia. Być może w obecnym układzie miejsce odsłuchowe jest w miejscu znoszenia się fal średniej częst.? Być może sofa pochłania Ci dużo średnicy i przez to dominuje bas, czego efektem jest wrażenie zaniku średnicy...? Kurcze, bez pomiarów pokoju będzie trudno, bo tylko pomiar pokaże gdzie może być problem. Normalnie moim zdaniem to nei wina sprzętu, bo u mnie te kolumny grały b. barwną, plastyczną i zdecydowanie niewycofaną średnicą (to brytyjczyki, więc w zasadzie średnica to jedna z ich zalet).

hmm, tak sobie mysle, czy brak utesknionej srednicy, to jednak efekt przejscia z CA na arcam. Arcam gra dobrze skrajnymi pasmami mam wrazenie. ....juz sam mnie wiem. Poza tym bardzo irytujace w moim obecnym zestawie jest brak dynamiki w grze. Mam nadzieje, ze koncowka mocy 10P i bi amping poprawia sprawe....jak nie to mieszkam na 7 pietrze i bedzie dlugi i piekny lot :)

 

Co do pomiarow z checia bym taki zrobil, tylko kto na slasku takie cos robi i za ile? Z drugiej strony - pomiar pomiarem, a ograniczenia pokoju z racji swojej funkcjonalnosci - drugie. Moze mi fachowiec wskazac duzo rozwiazan, ale co z tego jak za bardzo w tym pokoju pozmieniac ukladu sie nie da...

Spojrzenie na to mam takie, ze dopoki sluchalem w miare nowych utworow, ktore nie dawno sobie sprawilem (geste formaty) - bylo w miare ok, problem wyszedl jak odswiezylem stare plyty, ktore walkowalem latami wrecz, tu "pamiec muzyczna" doskonale pamieta jak to gralo i doszukalem sie duzej pustki w realizacji dzwieku Vs do tego co mialem kiedys.

mimo wszystko bede walczyl!!!

ta muzyczna handra, to wina tragicznej pogody za oknem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomiarow z checia bym taki zrobil, tylko kto na slasku takie cos robi i za ile? Z drugiej strony - pomiar pomiarem, a ograniczenia pokoju z racji swojej funkcjonalnosci - drugie

 

Ostatnie pomiary u znajomego, było trochę latania z kolumnami, sofą i ustrojami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, Imacman wkleił Ci co można zrobić amatorsko. T owszystko wygląda na podobne przebiegi na pierwszy rzut oka, ale jak dobre popatrzysz to często jest to wyrównanie charakterstyki o kilka decybeli, a to już słychać. Nie chodzi o robienie profi adaptacji, ale o poszukanie przyczyn i ocenę stanu faktycznego i tego, czy faktycznie masz problem ze średnicą.

CA nie znam, mam tylko CD ale przez DACa. Arcam gra u mnie jako pre i końcówka 8p i do napędzenia harlechów mi to spokojnie wystarczało, choć potem goniłem je w bi-amp z sansui. Może ja mam ucho nieczułe na brak średnicy (?), a może tego problemu nie było u mnie ze względu na pokój? A może też u Ciebie owa pamięć muzyczna płata figle - szczególnie, że to starsze płyty, których słuchałeś dawno, jak sam piszesz.

Zanim dostaniesz zajoba, dobrze byłoby stwierdzić faktycznie, czy masz problem ze średnicą. Poszukaj ludzi piszących w wątku Amatorskie Pomiary, sprawdź, czy któryś nie mieszka w pobliżu. Ja bym Ci to zrobił za kawę i dobre ciacho gdybym mieszkał bliżej ;) więc nie sądzę, by koledzy tutaj brali za to kasę. Dla mnie ten pomiar to bardziej dla tego, by stwierdzić, czy obiektywnie jest problem, czy subiektywnie po prostu masz audiofilię nervosę ;) Taka diagnoza może pomóc. W przeciwnym razie obawiam się, że dostaniesz w końcu pierdolca ;)

 

Inna metoda: jeśli masz kogoś znajomego idź do niego posłuchaj tych płyt. Zobacz, jak u kogoś to gra by mieć punkt odniesienia. Albo idź do sklepu i poproś o odsłuch. Jeśli wtedy stwierdzisz, że Castle nie grają faktycznie średnicą, to trzeba będzie kombinować dalej. Ale ja bym to wszystko zrobił przed zakupem dalszych klocków, by nie narażać się na koszty.

pozdro

 

PS.

 

Dla uspokojenia Ciebie trochę, że harlechy potrafią GRAć: robiłem bezpośrednie porównania w konfiguracji Castle Harlech i hk675 vs. Infinity Kappa 8.2i w bi amp (arcam 9c, arcam 8p na basie i Sansui au717 na średnicy). Choć trochę bardziej realistyczne były wokale w na Kappach, to na Harlechach miały większe zróżnicowanie i lepszą barwę; ale na pewno nie było jej mniej. Kappa to może nie jakiś referencyjny system, ale na pewno nie jest kiepski, a harlechy nie odstawały znacząco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oasisliam

Skąd jesteś?

 

Z Gliwice,Romek, w tym co piszesz jest duzo racji, szczegolnie w stwierdzeniu, ze coraz blizej mi do muzycznego pierd*lca :)A propos porownania, to te same plyty mam w domu rodzinnym u ojca na CA Azur i kolumnach avance omega. Wierz mi jest tam 3x wiecej srednicy niz obecnie. Takie instrumenty grajace w tle - tam stanowia smaczek, u mnie ich prawie nie slychac, slychac natomiast te "glowne" bardzo mocno i wyraznie, powtorze wyostrzylo sie granie skrajnych pasm, srednica wybledla. Zastanawiam sie na ile ustawienie rozwiaze problem, poniewaz fizycznie podchodzac do glosnika ledwo slysze, azeby pewne dzwieki (srednicy), ktore w CA graja bardzo wyraznie - w ogole sie wydobywaly. Sprzet je doslownie pomija, wiec jesli ich nie slysze praktycznie uchem przy glosniku, to raczej ich tez nie uslysze siedzac na kanapie oddalony o 2m, niezaleznie od ustawienia.Z checia jednak pomiar akustyczny bym wykonal, jak sie nawinie ktos kto lubi ciastka i kawe :), ewentualnie drobna oplate.Poczekam na efekty bi-ampingu, oraz delikatnego jeszcze przemeblowania.Nieukrywam tez, ze wykres ktory wkleil Iceman totalnie mi nic nie mowi:).pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Gliwice,Romek, w tym co piszesz jest duzo racji, szczegolnie w stwierdzeniu, ze coraz blizej mi do muzycznego pierd*lca :)A propos porownania, to te same plyty mam w domu rodzinnym u ojca na CA Azur i kolumnach avance omega. Wierz mi jest tam 3x wiecej srednicy niz obecnie. Takie instrumenty grajace w tle - tam stanowia smaczek, u mnie ich prawie nie slychac, slychac natomiast te "glowne" bardzo mocno i wyraznie, powtorze wyostrzylo sie granie skrajnych pasm, srednica wybledla. Zastanawiam sie na ile ustawienie rozwiaze problem, poniewaz fizycznie podchodzac do glosnika ledwo slysze, azeby pewne dzwieki (srednicy), ktore w CA graja bardzo wyraznie - w ogole sie wydobywaly. Sprzet je doslownie pomija, wiec jesli ich nie slysze praktycznie uchem przy glosniku, to raczej ich tez nie uslysze siedzac na kanapie oddalony o 2m, niezaleznie od ustawienia.Z checia jednak pomiar akustyczny bym wykonal, jak sie nawinie ktos kto lubi ciastka i kawe :), ewentualnie drobna oplate.Poczekam na efekty bi-ampingu, oraz delikatnego jeszcze przemeblowania.Nieukrywam tez, ze wykres ktory wkleil Iceman totalnie mi nic nie mowi:).pzdr.

 

Jeśli nie słyszysz instrumentów w średnicy przy głośniku, to ja się poddaję, bo być może jestem nieobiektywny albo głuchy (pisze to bez złośliwości, serio). Ja na harlechach przesłuchiwałem swoje płyty na nowo ze względu na bogactwo dźwięków i przejrzystość, ale być może Dali Ikon grają w takim razie lepiej... Naprawdę zgłupiałem.

Tyle, że mimo wszystko coś mi cholera nie pasuje. Co prawda o S2 ale pisali tak w HFiM 'Muzykalne brzmienie z namacalną średnicą i wzorcowa jakość wykonania.'. Owszem, w S2 inny przetwornik (węgiel), ale bez jaj - polipropylen nie wycina średnicy.

Dalej na forach piszą 'Yes, the Castles do very well on vocals and midrange, sweet crisp treble but a slightly soft bass. "

 

Więc naprawdę jestem skołowany.

 

Które omegi ma Twój ojciec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avance 509. Zaczne jednak od tego, ze pierwsza utrata srednicy pojawila sie u mnie po przejsciu na z CA sonata na arcam, zmiana kolumn zmienila jeszcze granie. Ktos powie, ze skoro lubie brzmienie CA, to czemu nie kupilem CA tylko arcama,.....i bedzie to dobre pytanie.:) Arcama kupilem na podstawie ochow i achow nad tym modelem w prasie, nauczka na przyszlosc by sluchac, a potem kupowac.

Zebym nie zostal zle zrozumiany, ten zestaw nie gra tragicznie czy cos, pewnie komus z zewnatrz sie spodoba, mi po po prostu mniej sie podoba niz przy poprzednim. CO do poprzednich kolumn to mialem Dali Concept nie Ikon ;).

Romek, skoro slyszales na nich duzo srednicy - to musiala tam byc, wiec sie nie stresuj i nie przjmuj, po prostu w mojej nowej konfiguracji cos jeszcze nie gra do konca jak nalezy. Nie pisze ze w tym zestawie nie ma w ogole srednicy, ale w porowniu do CA azur +omega 509 na ktorych sie "wychowalem" jest jej zdecydowanie mniej, co nie znaczy ze brzmienie CA jest jakims absolutem, a wszystko inne jest be. Moze ja mam skrzywione wyobrazenie o muzyce w inna strone niz naturalna z racji przyzwyczajenia? nie wiem. Chcialbym natomiast bardzo, aby ktos naprawde z duzym doswiadczeniem i obeznaniem muzyczynym posluchal mojego zestawu i sie wypowiedzial. Osoby, ktore sie tym nie bawia - mowia tylko jedno- ze jest super, tylko oni poza mini wieza philipsa najczesciej nic innego nie slyszeli:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, wydaje mi się, że kiedyś miałem podobnie - koniecznie chciałem potwierdzenia klasy mojego sprzętu, obiektywnej opinii kogoś osłuchanego, etc. Trochę z tego powodu i trochę z braku wiary w to co słyszę i jak urzadziłem sobie pokój odsłuchowy zakupiłem zestaw pomiarowy, by czarno na białym potwierdzić, że gra mi to dobrze ;) Ty szukasz trochę potwierdzenia, że jest gorzej niż było (co jest możliwe), ale widze, że męczy Cię też ten brak punktu odniesienia.

 

Pocieszę jednak, bo to mija. Od pewnego czasu mam po prostu przyjemność ze sluchania muzyki. I nawet przytyki, że mam za słabe wzmacniacze do moich kolumn nie psują mi radości ze słuchania muzyki, nie nakręcają do dalszych poszukiwać i kupowania nowego sprzętu. Myślę, że i w Twoim przypadku osiągniesz ten spokój kiedyś ;) Czego Ci życzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, wydaje mi się, że kiedyś miałem podobnie - koniecznie chciałem potwierdzenia klasy mojego sprzętu, obiektywnej opinii kogoś osłuchanego, etc. Trochę z tego powodu i trochę z braku wiary w to co słyszę i jak urzadziłem sobie pokój odsłuchowy zakupiłem zestaw pomiarowy, by czarno na białym potwierdzić, że gra mi to dobrze ;) Ty szukasz trochę potwierdzenia, że jest gorzej niż było (co jest możliwe), ale widze, że męczy Cię też ten brak punktu odniesienia.

 

Pocieszę jednak, bo to mija. Od pewnego czasu mam po prostu przyjemność ze sluchania muzyki. I nawet przytyki, że mam za słabe wzmacniacze do moich kolumn nie psują mi radości ze słuchania muzyki, nie nakręcają do dalszych poszukiwać i kupowania nowego sprzętu. Myślę, że i w Twoim przypadku osiągniesz ten spokój kiedyś ;) Czego Ci życzę :)

masz pewnie duzo racji. Nie ukrywam, ze poprzemieszczalem wczoraj jeszcze troche caly zestaw ( odsunalem bardziej od scian) wg znanego tu na forum podzialu i jest lepiej. W sumie nie stresuje sie juz tym tak bardzo, zaczynam sie rozkoszowac muzyka, a w ramach zabawy, hobby i spedzania wolnego czasu - bede jeszcze zonglowac pewnymi zmiennymi w zestawie, patrzac czy zmienia sie in + czy -.

DZieki za cieple slowa!:), oraz z zupelnej ciekawosci ponawiam pytanie do innych forumowiczow, czy ktos na slasku mieszka w okolicy Gliwic i posiada urzadzenie pomiarowe? w ramach hobbistycznego spedzania czasu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-46414-0-09741300-1359199049_thumb.jpgpost-46414-0-72976700-1359199055_thumb.jpg

 

Hej,

Pozmienialem troche ustawienie kolumn, stolik sie cofnal i stoi teraz jako baza pod sprzet, dzwiek....ok, ale dupy nie urywa, czy ktos ma jeszcze jakas propozycje dot. mozliwosci ulepszenia akustyki w tym zestawie, mnie sie juz pomysly skonczyly:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmienialem troche ustawienie kolumn, stolik sie cofnal i stoi teraz jako baza pod sprzet, dzwiek....ok, ale dupy nie urywa, czy ktos ma jeszcze jakas propozycje dot. mozliwosci ulepszenia akustyki w tym zestawie, mnie sie juz pomysly skonczyly:)?

 

Stolik jeszcze do tyłu aby nie stał przed frontami kolumn, a dywan do przodu w miejsce pierwszego odbicia. Oczywiście też nie będzie szału, ale bardziej poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.