Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S3000 i CD-S3000


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Akimem03. Nikt nie słyszał, ale każdy wszystko wie i ocenia z góry. Wg mnie 3000 wygląda na wypasie i wiele marek hi-end w podobnej cenei mogłoby tylko brać przykład. Za to, jak już wspomniałem jakiś tydzień temu powyżej, recenzja z Audio jest nadzwyczaj zachowawcza. Żadnych peanów, achów i ekscytacji. Na AS 2013 na 95% co najmniej pokażą serię 3000, tak myślę : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akim03 - generalnie zgadzam się z Twoimi tezami, dlatego tak dopytuję czy ktoś słuchał serii 3000 czy tylko kieruje się przy ocenie sprzętu stosunkiem cena/wygląd/marka. Jak widać sprzęt audio można oceniać nie słuchając go.

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy seria 2000 i wcale z tego powodu nie płaczę. Słuchanie muzyki jest dla mnie ważną pasją ale nie jedyną więc muszę sprawiedliwie rozdzielać posiadane zasoby pieniężne.

Ale z jedną Twoją tezą muszę polemizować. Cena blisko 40000 zł za CD+wzmak jest dla mnie trudna do zaakceptowania. W życiu już tak jest, że wyższą cenę płaci się za markę. Tak jest w świecie audio czy motoryzacji i wielu innych dziedzinach. A Yamaha w ostatnich latach zaniedbała swoją markę w dziedzinie audio. Poszła w kino domowe, wyniosła produkcję z Japonii, zadowalała się produkcją sprzętu budżetowego. I teraz postanowiła zrobić gwałtowny powrót, piękny panel przedni we wzmacniaczu, wpompowane powietrze audiofilskie do środka, cena razy 4. Przepraszam ale mam prawo być nieufny stąd dopytuję czy ktoś tego cuda słuchał i czy to co słyszał jest warte tych pieniędzy.

Dam Ci prosty przykład z motoryzacji. Citroen wstawia na rynek super nowoczesny samochód w cenie wypasionego Mercedesa czy Lexusa. Choćby był dwa razy ładniejszy i kilka razy bardziej niezawodny to sto razy się zastanowisz czy go kupisz a mimo wszystko na 99% wybierzesz sprawdzoną markę. Siła marki jest wielka ale na ta siłę trzeba solidnie zapracować a później o nią dbać. Łatwiej stracić markę niż ją zdobyć. Yamaha łatwo straciła a teraz próbuję szybko odzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła marki jest wielka ale na ta siłę trzeba solidnie zapracować a później o nią dbać. Łatwiej stracić markę niż ją zdobyć. Yamaha łatwo straciła a teraz próbuję szybko odzyskać.

zgadzam się z tym, jeżeli seria 3000 nie oferuje sonicznie więcej niż jest wyceniana, to próba wejścia w ten przedział cenowy nie uda się. A drugiej szansy nie będzie.

 

Dam Ci prosty przykład z motoryzacji. Citroen wstawia na rynek super nowoczesny samochód w cenie wypasionego Mercedesa czy Lexusa. Choćby był dwa razy ładniejszy i kilka razy bardziej niezawodny to sto razy się zastanowisz czy go kupisz a mimo wszystko na 99% wybierzesz sprawdzoną markę.

 

W przypadku motoryzacji pewnie by tak było. W przypadku audio wybrałbym ten system, który lepiej odpowiada moim preferencjom. Chociaż tu też jest problem.... wierzę w coś takiego jak wygrzewanie się wspólnie połączonych elementów.... i taki nowy system swoje blaski i cienie pokaże dopiero po kilkotygodniowym graniu.

 

Na AS 2013 na 95% co najmniej pokażą serię 3000, tak myślę : )

 

Mam nadzieję że audioklan zadba o odpowiednią konfigurację i prezentację. Im powinno najbardziej zależeć na pochlebnych opiniach zwiedzających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że sprzęt musi się wygrzać i "ułożyć" co by to nie znaczyło.Nowy sprzęt gra w pełni dopiero po 200h grania a czasem nawet po dłuższym okresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że audioklan zadba o odpowiednią konfigurację i prezentację. Im powinno najbardziej zależeć na pochlebnych opiniach zwiedzających.

 

Audioklan to ostatnio olewa AS...

 

A co do serii 3000 - już samo porównanie budowy wew. wzmacniacza z serią 2000 pokazuje, że to raczej tuning tej samej konstrukcji (toroid zamiast rdzeniowca), wrażenia odsłuchowe Kisiela też wskazują bardziej na subtelną ewolucję niż rewolucję w stosunku do 2000 (np. refleksja, że bas jest tej samej jakości). I przede wszystkim w tym kontekście cena serii 3000 jest absurdalna - nie dlatego, że Yamaha jako taka nie może kosztować 20 tys, tylko dlatego, że nie może w tej cenie oferować tuningu serii 2000, kosztującej 5 tys za wzmacniacz.

 

Co innego, gdyby Yamaha faktycznie stworzyła nową, bezkompromisową konstrukcję, np. pełne dual-mono, trochę mocniejszą itd. - wtedy cena 20 tys miałaby jakieś racjonalne podstawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli seria 3000 jest tylko ulepszeniem serii 2000 w nowych szatach, to obecna cena 20 tys. za element to działania marketingowe Yamahy.

Za 6-7 miesięcy cena sugerowana obniży się do 10-12 tys. i w tej cenie to już będzie prawdziwa okazja... bo kiedyś kosztowało 20 tys. :-) Szkoda jeżeli okaże się to prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię w to, że będzie to dobrze grało. Jeśli nie potrafią zrobić dobrego klocka za 2k i za 5 czy 7k też nie potrafią to za 20 tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli seria 3000 jest tylko ulepszeniem serii 2000 w nowych szatach, to obecna cena 20 tys. za element to działania marketingowe Yamahy.

Za 6-7 miesięcy cena sugerowana obniży się do 10-12 tys. i w tej cenie to już będzie prawdziwa okazja... bo kiedyś kosztowało 20 tys. :-) Szkoda jeżeli okaże się to prawdą.

 

Niekoniecznie... Skąd ta pewność?

Ceny sugerowane przez dystrybutorów nigdy nie są przewidywalne. Spójrz na ceny wielu produktów, które już są na rynku, np. 2 lata temu coś kosztowało 5000,-, a teraz cena w cenniku to 6000,- zł...

______________________________________________________________________________________________

 

Szczerze wątpię w to, że będzie to dobrze grało. Jeśli nie potrafią zrobić dobrego klocka za 2k i za 5 czy 7k też nie potrafią to za 20 tym bardziej.

 

Yamaha robi tak samo dobre klocki, jak i zdarza się jej zrobić złe, w przedziale za 2k, za 5k czy za 7k, jak robi większość wszystkich innych firm - z reguły adekwatne do przedziału cenowego.

Trzyma ten sam poziom, co większość innych producentów :)

 

A jeśli tak nie jest i Yamaha jest taka "be", to proszę, wskaż firmy i modele obecne na rynku, które w przedziale 2k, 5k oraz 7k, na głowę biją produkty Yamahy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5k np. exposure, heed, audiolab, za 2 np. AMC

Dla mnie w jednym rzędzie można postawić yamahę denona, onkyo, pioneera, harmana(tu jeszcze fajnie się zgrywa w kinie domowym choć np. przy anthemie nawet nie stał a ceny wyższe).

masówka to masówka. Przykre ale prawdziwe niestety. Oczywiście nie musi się ze mną nikt zgadzać. Są to moje osobiste wrażenia odsłuchowe i nie czuję potrzeby udowadniania wszystkim że mam racje. Smutne jest to, że jeśli ktoś jest nie osłuchany i nie ma możliwości posłuchać wielu systemów różnych producentów jest zmuszony wybierać między żółtym gównem a brązowym.

Całe audio idzie trochę w złą stronę i bardzo trudno jest znaleźć fajne klocki w dobrych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

za 5k np. exposure, heed, audiolab, za 2 np. AMC

 

Podałeś tylko za ok. 5k...

I wciąż powątpiewam, czy np. Audiolab lub AMC rozwala Yamahę. W mojej ocenie jakość brzmienia jest zbliżona - tak jak wcześniej napisałem. Różnice oczywiście są, raz na plus dla jednej firmy, raz dla innej - zależy do modelu, ale na pewno nie diametralne.

Chyba, że ktoś zacznie porównywać Yamahę za 2000,- z Audiolabem za 5000,- zł... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Heed gra lepiej od Yamahy z polki cenowej 5kPLN? Nie zgodze sie. Oczywiscie zalezy co z czym sie polaczy. Heed moglby zagrac gdyby dokupic do niego osobna sekcje zasilajaca, ale to dodatkowy koszt chyba 3 kPLN. Nie podeszlo mi brzmienie tego pieca. Uwazam ze serie Yamahy R-S500 A-S500 R-S700 A-S700 A-S1000 i A-S2000 to jedne z najlepszych wzmacniaczy w swojej klasie cenowej za nowy klocek. Najlepiej wypada A-S1000. Ze mna rowniez mozna sie nie zgadzac. Nie zamierzam spinac posladow i prezyc sie przed nikim ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe audio idzie trochę w złą stronę i bardzo trudno jest znaleźć fajne klocki w dobrych cenach

 

Coś w tym jest.... sprzedawcy narzekają, że mało się sprzedaje, więc marża musi być wysoka, Przecież trzeba z czegoś żyć. Im lepszy dźwięk tym więcej trzeba zapłacić niezależnie od kosztów produkcji :-(

Dlatego kibicuje naszym pasjonatom z forum i polskim producentom, którzy mają wiedzę i potrafią zaoferować dobry produkt w dobrej cenie.

 

Ceny sugerowane przez dystrybutorów nigdy nie są przewidywalne. Spójrz na ceny wielu produktów, które już są na rynku, np. 2 lata temu coś kosztowało 5000,-, a teraz cena w cenniku to 6000,- zł..

 

Różnice kursowe, inflacja, dobre opinie na forum :-)

I cena idzie w górę.

 

Już nie zaśmiecam wątku, czekam na wpisy osób, które miały okazję słuchać serii 3000. Najbardziej interesuje mnie CD :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Użytkownik eMeReKo dnia 22.09.2013 - 17:54 napisał

Ceny sugerowane przez dystrybutorów nigdy nie są przewidywalne. Spójrz na ceny wielu produktów, które już są na rynku, np. 2 lata temu coś kosztowało 5000,-, a teraz cena w cenniku to 6000,- zł..

 

 

Różnice kursowe, inflacja, dobre opinie na forum :-)

I cena idzie w górę.

 

Whatever... Jednakże chodziło tylko o to, że nie jest powiedziane, ani nie jest pewnikiem, że cena będzie za jakiś czas niższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nam chłopaki nic z pisania na forum nie wyniknie. Trzeba by było usiąść i porównać :-)

Najlepszym wyjściem jest zakup używanego sprzętu sprzed lat który tworzyli ludzie z pasją i gdzie księgowi nie mieli nic do gadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS 3000 kosztuje ok 4650 euro a taka AS 1000 ok 810 euro, taki niemiec zarabiając ok 2,5tyś euro może pozwolić sobie na AS 3000 i nie będzie to dla niego drogo, mało kto zarabia w Polsce 3tyś peelenów:) więc trochę drogo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy , wszystkich którzy są ciekawi nowej serii 3000 yamahy zapraszamy na odsłuchy.Bo tylko w tedy da się osobiście ocenić jak te piękne klocki działają.Bo oczywiście dywagować można bez końca , ale tylko samodzielne zbadanie da obraz jak bardzo yamaha się postarała.Bo seria 3000 to nie jest 2000 po tuningu. Są to całkowicie nowe konstrukcje które mają nie tylko dobrze wyglądać, ale przedewszystkim świetnie grać.I tobią to ! i to jak. Zestaw ma sygnaturędźwiękową delikatnie po miększej stronie , bardzo nasyconą. Absolutnie nie ma tu mowy o twardościach czy rozjaśnienium,ale co ważne nie jest ciemny i miękki jak gąbka.Bardzo dobre zestawienie do średniej wielkości pomieszczeń daje połączenie z kolumnami ProAc D18 , w wiekszych D40R. Kable to tu sprawa bardziej indywidualna w/g gustu słuchacza. Moja rada , trzeba przyjśc , posłuchać i ocenić. Bo obcowanie z serią 3000 jest bardzo przyjemne .Bo mamy spełnione 2 czynniki na raz.Bardzo dobry dźwięk, świetne wykonanie i wygląd . A cena ? cena jak za takie połaczenie cech jest bardzo atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, słuchałem tego zestawu w TopHiFi we Wrocławiu kilka dni po sprowadzeniu tego sprzętu od dystrybutora, czyli jakieś 2-3 mięsiące temu. Grało to z kolumnami podstawkowymi ProAc. Powiem tak. Słuchałem jakieś 15-20 minut, bo miałem mało czasu. Ale pachniało mi to lampą. Warto posłuchać, bo nie będzie to strata czasu. Dodam, że sprzęt wygląda obłędnie i można na niego patrzeć godzinami. Nie było to brzmienie dobrego zestawu analogowego, ale jak na cyfrę grało przyzwoicie. Nawet przez chwilę słuchałem gęstych plików z odtwarzacza strumieniowego puszczonego na DAC CD-ka CD-S3000.

 

P.S. Maniakom niskich tonów podejdzie ten sprzęt. Dmuchało z przednich BassReflexów ProAca tak, że zrywało beret z głowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Maniakom niskich tonów podejdzie ten sprzęt. Dmuchało z przednich BassReflexów ProAca tak, że zrywało beret z głowy ;)

 

To co tygrysy lubią najbardziej :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro TOP HIFI tak serdecznie zaprasza, to trzeba się koniecznie wybrać : ) Kto z Warwsiowy i okolic się pisze? : ) Możnaby wpaść większą bandą i na gorąco wymieniać spostrzeżenia. Oby tylko zbyt ciepło się nie zrobiło od czesana sierści, naturalnie tych, którzy ją jeszcze na głowie mają : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli seria 3000 jest tylko ulepszeniem serii 2000 w nowych szatach, to obecna cena 20 tys. za element to działania marketingowe Yamahy.

 

A 2000 rózni się niewiele od 1000 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo seria 3000 to nie jest 2000 po tuningu. Są to całkowicie nowe konstrukcje (...)

 

Cóż, zdjęcia wnętrza wzmacniaczy przeczą tej handlowej (zrozumiałej z punktu widzenia dystrybutora) tezie. Skala tuningu przypomina to, co kiedyś robili w Marantzu: brali wersję podstawową wzmacniacza, zmieniali trafo na toroid, trochę miedzi i tak powstawała wersja KI Signature. Sęk w tym, że ta specjalna wersja była o 25% czy może 50% droższa, a nie 4-krotnie, jak w przypadku Yamahy.

 

Porównanie AS 2000 i AS 3000:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-17029-0-77242000-1379962441_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mowia, ze diabel tkwi w szczegolach. Zalozenia konstrukcyjne moga byc zblizone, jednak o koncowym efekcie decyduja zazwyczaj szczegoly, ktorych na tych fotkach po prostu nie widac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz może jakieś inne przykłady 2 wzmacniaczy innego producenta, gdzie jeden jest 4 razy droższy od drugiego, a różnią się szczegółami, których na zdjęciach nie widać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lektura krzaczkowa. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

mczaj, trudno mi znalezc inny przyklad. Moze i masz racje. Nie znam dobrze brzmienia 2000, ale wiem ze 3000 brzmi duzo lepiej od 700 i 1000, bardziej rasowo z ladniejsza srednica i bardziej aksamitna gora. Basu nie brakuje. Zbyt krotko sluchalem by sie sensownie wypowiedziec i ubrac to w audiofilskie slowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lektura krzaczkowa. Pozdr.

 

Ma ktoś może do pożyczenia słownik krzaczkowo-polski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może do pożyczenia słownik krzaczkowo-polski ?

Jarula, przeniosłeś się na wieś, tam zapewne trochę krzaczków rośnie?

Tylko się wsłuchiwać jak wiatr zawieje ze wschodu. :), :) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.