Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S3000 i CD-S3000


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym tego roku sluchalem zestawu s3000 z proacami response d2- szukalem wtedy podstawkowcow i akurat te byly w top hifi

Zagralo to hmm normalnie-do dzisiaj nie wiem czy to dobrze czy zle bo czapki z glowy nie zrywalo

Jedyne co zaobserwowalem na minus obiektywnie to to ze proaci graly obudowami-boczne scianki wyraznie drgaly

Co do yamahy-za te pieniadze dual mono to by juz moglo byc

 

Mam spory problem. Przerabiam garaż na pokój audio. Mam już projektanta, dźwiękowca, który doradza wyciszenie pomieszczenia i wykonawcę tylko szukam sprzętu stereo. Łatwo nie jest :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wielki wybór wśród wysokiej klasy urządzeń używanych z 1 połowy lat 90-tych, zanim wszystko rypło wskutek krachu i recesji w Japonii, huraganu KD, elityzacji rynku HiFi i chińskiej inwazji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jest wielki wybór wśród wysokiej klasy urządzeń używanych z 1 połowy lat 90-tych, zanim wszystko rypło wskutek krachu i recesji w Japonii, huraganu KD, elityzacji rynku HiFi i chińskiej inwazji

To bierz ile się da, takie wspaniałe okazje ... cód, miód i to za pól darmo.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz ile się da, takie wspaniałe okazje ... cód, miód i to za pól darmo.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

? info nt. mojego sprzętu w moim profilu, także nt. tego co mnie interesuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

przebrnąłem przez 8 stron i nie znalazłem żadnej sensownej recenzji. Ze zgryzoty porównałem dane techniczne mojej Yamahy M-50 połączonej z C-45 a A-S3000 i chyba bym się nie zamienił na nowy klocek, choć wygląda cudownie :)

 

Natomiast, gdyby jednak ktoś posłuchał, to z niecierpliwością czekam na wrażenia i recenzję.

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Macieju, sam posluchaj. Co Ci z forumowych recenzji? Jak dla mnie sprzet zbyt drogi do tego co oferuje brzmieniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju, sam posluchaj. Co Ci z forumowych recenzji? Jak dla mnie sprzet zbyt drogi do tego co oferuje brzmieniowo.

No właśnie nie mam gdzie:) mieszkam teraz w Karpaczu, a tu trudno o odsłuchy :) Porównałem parametry ( które oczywiście nie grają) ale przy mojej końcówce to lekki cienias z tej integry:) Choć nie ukrywam, że cieszyłby moje oko, może też i ucho ale tego nie mam jak sprawdzić. Poczekam na rynek wtórny, może w tedy :) bo 20 000zł za integrę..... trochę szkoda kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha zaszalała z ceną. To tak jakby Tata Motors wypuścił limuzynę w cenie Mercedesa klasy S. Czy ktoś by kupił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jak to zaszalała z ceną ?????????????? - seria 3000 kosztuje 18-19 tys w detalu.

 

Jakość wykonania po prostu deklasuje większość audiofilskich marek w na tym pułapie cenowym. Urządzenia brzmią rewelacyjnie i są wykonane perfekcyjnie.

 

Polecam lekturę w "Audio" - suplement do testu autorstwa red. Kisiela - po prostu trafił w sedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jakość deklasuje. Możesz to rozwinąć? Czy tylko przytaczasz wyniki testu?

CD 3000 gra świetnie. Nie wiem jaki audiofilski CD za 18tys gra w tak dobry i wyrafinowany sposób i do tego jest tak wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Yamaha zaszalała z ceną. To tak jakby Tata Motors wypuścił limuzynę w cenie Mercedesa klasy S. Czy ktoś by kupił ?

Trochę niefortunne porównanie moim zdaniem. O ile firma Mercedes jes bardzo starą firmą i pionierem we wdrażaniu nowinek techologicznych motoryzacji - o tyle Tata Motors jest na drugim biegunie i signięć w tym temacie ma niewiele.

 

Firma Yamaha podobnie zresztą jak KORG istnieje na rynku prawie 130 lat i ma ogromne zasługi w propagowaniu muzyki, instrentów muzycznyc, sprzętu nagłośnieniowego oraz domowej aparatury audio. Już w latach 70-tych ubiegłego stulecia to Yamaha jako pierwsza bawiła się metlem beryl - jako materiałem do budowy kopułek głośników wysoko i śreniotonowych. Nie porównywałbym firmy Yamaha do firmy Tata Motors.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CD 3000 gra świetnie. Nie wiem jaki audiofilski CD za 18tys gra w tak dobry i wyrafinowany sposób i do tego jest tak wykonany.

 

CD marki Triode Corporation , Cayin albo inny transport za 5-8 tys z DACem aqua acoustic i yamaha jest w 100% zdeklasowana.

 

Yamahy, Denony i reszta dużych korporacyjnych marek to dobre były 20 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD marki Triode Corporation , Cayin albo inny transport za 5-8 tys z DACem aqua acoustic i yamaha jest w 100% zdeklasowana.

 

Yamahy, Denony i reszta dużych korporacyjnych marek to dobre były 20 lat temu.

To jesteś kolego w WIELKIM błędzie, nawet powiedziałbym że w OGROMNYM błędzie. Ale niech tak zostanie kup sobie CD Triode , Cayina I Aqua Acoustics - ale się uśmiałem.

 

Jak firma Yamaha istniała to właścicieli w/w marek na świecie jeszcze nie było. Yamah ma taki potencjał i know -how, że w zasadzie mogą zrobić co chcą z zakresu elektroniki. Fakt że przez lata skupiali sie na kinie domowym nie znaczy że nie mają wiedzy i doświadczenia w hi-endzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy, Denony i reszta dużych korporacyjnych marek to dobre były 20 lat temu

 

Niestety to prawda. Dziś w wyższych modelach tych firm jest fajny wygląd i super obudowa ale z muzyką gorzej.

 

Jak firma Yamaha istniała to właścicieli w/w marek na świecie jeszcze nie było. Yamah ma taki potencjał i know -how, że w zasadzie mogą zrobić co chcą z zakresu elektroniki. Fakt że przez lata skupiali sie na kinie domowym nie znaczy że nie mają wiedzy i doświadczenia w hi-endzie

 

Zupełnie bezstronnie myślę, że ty jesteś w błędzie. Takie firmy jak Denon, Yamaha, Onkyo itd odpuściły sobie rynek wymagającego klienta i skupiły się na masówce. W ramach tej masówki, często w jakimś stopniu robionej w Chinach, oferują lepsze i gorsze modele ale najczęściej różnią się obudowami i pięknymi opisami. A grają nędznie. Miałem różne Onkyo, Denony, Sony itd i gra to bardzo słabo. Ale 30 lat temu byłbym zachwycony... :-)

 

Jak firma Yamaha istniała to właścicieli w/w marek na świecie jeszcze nie było

 

Ten argument jest śmieszny. Gdy Nokia czy Ericsson były potęgami to Apple nie miało pojęcia o telefonach i co z tego? Dziś rządzi Apple i Samsung a dawne potęgi są bankrutami. Pamiętam jak w telewizorach rządziło Sony, Philips itd, a Samsung by LG(wtedy Goldstar) to były śmieci. A dziś? Sony wisi na granicy bankructwa, panele do swoich TV muszą kupować od...Samunga, a Samsung czy LG to potęgi przy których Sony jest jak biedny sklepikarz z pipidówki przy wielkim centrum handlowym z 300 sklepami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś kolego w WIELKIM błędzie, nawet powiedziałbym że w OGROMNYM błędzie. Ale niech tak zostanie kup sobie CD Triode , Cayina I Aqua Acoustics - ale się uśmiałem

 

Nie mam zamiaru przekonywać ciebie do niczego. Nie mam w tym interesu i szkoda mi czasu oraz energii na osoby z takim podejściem. Odniosę się do tego wpisu tylko z tego względu, że może ktoś otwarty na odsłuchy to czyta i szkoda, aby sam się nie przekonał i nie odsłuchał pewnych klocków, jeśli stanie przed wyborem. Odsłuch nic nie kosztuje, a świadomość z wiadomych względów warto mieć. Dodam, że część z wymienionych przeze mnie klocków, można było usłyszeć na AS i z tego, co wiem, osoby, które odwiedzały pokoje z tym sprzętem wypowiadają się w superlatywach.

 

Jak firma Yamaha istniała to właścicieli w/w marek na świecie jeszcze nie było.

 

To żaden argument korzystny dla Yamahy. Jak powszechnie wiadomo, w tej branży w znacznej większości przypadków, im większa firma/korporacja, tym mniej ma w danym budżecie do zaoferowania. To tak delikatnie mówiąc, bo często jest tak, że najwyższe modele sprzętu korpo marek, kosztujące po 20 tys, grają jakby kosztowały 5 razy mniej.

 

Yamah ma taki potencjał i know -how, że w zasadzie mogą zrobić co chcą z zakresu elektroniki. Fakt że przez lata skupiali się na kinie domowym nie znaczy że nie mają wiedzy i doświadczenia w hi-endzie.

To na czym bazują, to wyrobiona renoma w przeszłości. Ich doświadczenie i wiedza kładzie szczególny nacisk na księgowość i marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając sprzętu dla siebie nie brałem pod uwagę nawet takiej firmy jak Yamaha, właściwie oczytany forum audio szedłem po ałłłłłdiofilskiego Rotela,w Top sprzedawca zapyatł czego tam sobie słucham do poduszki i polecił odsłuchanie Yamahy. Z wyglądu też mi się ne podobała, gdzie jej tam np do pięknego moim zdaniem Marantza a jednak uszy wybrały i to żeby by nie było na odsłuch zabrałem inną osobę słuchającą do poduszki tego samego co ja i wyszedłem z brzydką Yamahą ( no poza środkiem bo budowę to te urządzenia mają zacną ) i tak została już ponad trzy lata ze mną i nie mam zamiaru brać z tą firmą rozwodu. Myślę, że każdy zachwala sprzęt taki na jakim jego muzyka brzmi według niego dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy zachwala sprzęt taki na jakim jego muzyka brzmi według niego dobrze.

Sęk w tym, że mało kto ma jakiś punkt odniesienia, żeby mieć świadomość, co to dobre granie. Dlatego warto skoczyć na takie audioshow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to BYŁO coś. Dziś są wspaniałe instrumenty i słaba, dobra i bardzo dobra elektronika. Czy wybitna w tej klasie cenowej? Jeśli ktoś lubi tego typu brzmienie, to Yamaha daje wiele. Porządne wykonanie i brzmienie zgodnie z oczekiwaniem.

Dla mnie Yamaha ma czesto do zaoferowania coś więcej niż garazowe Chińczyki o różnych dziwnych nazwach. Tak w wykonaniu jak i w brzmieniu. No ale stereotyp pozostał i nadal (niesłusznie) wypomina się tej firmie mocne pójście w sprzęt niskiej klasy i "ślub" z kinem domowym w całym zakresie swego czasu oferty.

Pytanie tylko czy bez tego firma do dziś by przetrwała? Bo jesli nie, to dobrze się stało jak się stało.

Mamy nadal sprzęt z logo Yamaha - ten słabszy i słaby, ale też ten bardzo dobry.

Patrząc na wykonanie "Y" niejeden Chińczyk - pseudo High End powinien się wstydzic tego co sprzedaje porównując do sprzętu "Y" od strony elektroniki i tego jak to zostało w środku wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że mało kto ma jakiś punkt odniesienia, żeby mieć świadomość, co to dobre granie. Dlatego warto skoczyć na takie audioshow.

Dlatego całe szczęście, że posłuchałem sprzedawcy, który zainteresował się czego słucham i polecił zabrać swoje płyty aby porównać, podłączył kolumny wybrane przeze mnie a nie najlepsze na sklepie w ten sposób wyszło co sprzęt realnie prezentuje i na jakie brzmienie mnie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wisi na granicy bankructwa, panele do swoich TV muszą kupować od...Samunga, a Samsung czy LG to potęgi przy których Sony jest jak biedny sklepikarz z pipidówki przy wielkim centrum handlowym z 300 sklepami

 

Sama matryca/panel do telewizora nie gwarantuje sukcesu. Ważne jest również "sterowanie" matrycą. Telewizor producenta X może posiadać drogą nowoczesną matrycę zakupioną od producenta Y, a przez spaprane oprogramowanie efekt końcowy może być mocno przeciętny. Jedni użytkownicy wolą jaskrawe kolory i mocne kontrasty inni stawiają na naturalność. Czasem nie warto wyważać otwartych drzwi. Dochodzi jeszcze oprogramowanie obsługi telewizora, gdzie niektóre firmy wypuszczają tak niedopracowany interface telewizora, że jego obsługa psuje wszystko pozostałe co dobre w danym tv ( na sobie przerabiałem przykład takiego telewizora ). Identyczna sytuacja dotyczy np. telefonów komórkowych, samochodów, sprzętu agd, zegarków... itd. Wiele z tych produktów posiada te same silniki (..HDI, CDI, FSi, TSI, M-JET...), matryce (...sharp samsung, lg...), mechanizmy zegarkowe (citizen, seiko, miyota) .... a mimo wszystko produkt końcowy bywa , że trafia do różnych odbiorców, bo decyduje o tym np. ergonomia, komfort, funkcjonalność... a nawet wygląd. W świecie audio jest całkiem podobnie. Głośniki jednego producenta są stosowane w wielu konstrukcjach innych producentów:, napędy optyczne, wyświetlacze, kondensatory, tranzystory.... Jeśli chodzi o sytuacje finansową firmy Sony to trudno powiedzieć czy to jest skraj bankructwa, czy zmiana polityki, bo w świecie producentów nie takie cuda się działy (wystarczy poczytać o współpracy Nintendo z Sony w budowaniu konsoli playstation, gdzie Sony miało dostarczać do Ninetndo tylko napędy optyczne... a jak to się skończyło - wielkim sukcesem Sony w dziedzinie w której wcześniej nie mieli kompletnie doświadczenia.) Aktualnie Sony zaangażowane jest w wiele dziedzin przemysłu, a niektóre z nich stanowią dla nich wręcz hegemonię - np. gry wideo. Ja osobiście nie odważyłbym się szacować ich potencjału finansowego. Wracając do telewizorów to tak jak wspomniałem wcześniej miałem już lepsze i gorsze przygody w tej materii podobne doświadczenia ma moja rodzina, ale co ciekawe wszyscy najlepiej wspominamy produkty firmy Panasonic i Sony - głównie z uwagi na funkcjonalność, bezawaryjność, łatwość obsługi, naturalny obraz i brak zbędnych bajerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Sęk w tym, że mało kto ma jakiś punkt odniesienia, żeby mieć świadomość, co to dobre granie. Dlatego warto skoczyć na takie audioshow.

Jak to mawia pewien znany człowiek ze Śląska, człowiek o dużym poczuciu humoru i dystansie do audio - Audio Show to Igrzyska Olimpijskie. Kupa kasiory w sprzęcie, a chce grać ;) Można i tak wyrabiaćsobie zdanie na temat brzmienia zestawów. Wg mnie zdecydowanie więcej dają wizyty w domach hobbystów, którzy latami dochodzili do obecnego brzmienia.

A i tak w tym hobby dużoleży od możliwości finansowych. Chociażbyś bardzo chciał - podskoczyć wyżej się nie da. Żeby osiągnąć ten "Olimp" - trzeba zastrzyku gotówki.

 

Wracając do tematu, seria S3000 moim zdaniem zbyt dużo kosztuje w stosunku do tego, co oferuje. Piękne skrzynki, terminale głośnikowe, ale sam wygląd nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego całe szczęście, że posłuchałem sprzedawcy, który zainteresował się czego słucham i polecił zabrać swoje płyty aby porównać, podłączył kolumny wybrane przeze mnie a nie najlepsze na sklepie w ten sposób wyszło co sprzęt realnie prezentuje i na jakie brzmienie mnie stać.

 

Na szczęście na ofercie z Top Hifi świat się nie kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

(...)a Samsung czy LG to potęgi przy których Sony jest jak biedny sklepikarz z pipidówki przy wielkim centrum handlowym z 300 sklepami.

Zrozumiałem Twoje przesłanie. Tylko wtrącę, że jest szansa, że z takim biednym sklepikarzem idzie zamienić słowo i pogadać o prawdym życiu, a z takimi laseczkami z centrów handlowych, dwudziestoparoletnimi wymalowanymi dziewczynami z kórymi często nie ma o czym pogadać. Niejednokrotnie zdarzało się, że nie znały nawet swojego asortymentu - zapytane o konkretny krój spodni Levi Strauss - robiły wielkie oczy. Oczywiście miło zawiesić oko na zgrabną dziewczynę, ale seks i pożądanie to nie wszystko, zwłaszcza jak nie ma się czego na tyłek włożyć ;)

 

Swoją drogą kiedyś wydawałem fortunę na jeansy tej firmy. Po latach odkryłem, że współczesne jeansy nie mają wiele wspólnego z tymi z lat 70-tych. Miałem takie stare Levisy, które nosił mój ojciec w młodości. To był materiał! Dzisiaj jeansy kupuję w... Lidlu. 36zł za parę. W moim odczuciu materiał nie gorszy od jeansów firmowych w cenie 300-400zł, które jeszcze 2-3 lata temu kupowałem. Te lidlowe "w jajach" nie przecierają się tak szybko jak firmówki Wranglera czy Levisa. A że nie mają z tyłu stosownej metki i że nie mają zasług i osiągnięć w branży modowej - mówi się trudno ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten argument jest śmieszny. Gdy Nokia czy Ericsson były potęgami to Apple nie miało pojęcia o telefonach i co z tego? Dziś rządzi Apple i Samsung a dawne potęgi są bankrutami. Pamiętam jak w telewizorach rządziło Sony, Philips itd, a Samsung by LG(wtedy Goldstar) to były śmieci. A dziś? Sony wisi na granicy bankructwa, panele do swoich TV muszą kupować od...Samunga, a Samsung czy LG to potęgi przy których Sony jest jak biedny sklepikarz z pipidówki przy wielkim centrum handlowym z 300 sklepami.

 

Ostatnie dwa telewizory jakie miałem to plazma Panasonic, którą zmieniłem bo chciałem coś większego. ( gra do dzisiaj bezawaryjnie u rodziny już prawie 10 lat) i obecnie LED Sony 55" model topowy z przed 3 lat. W tym czasie kilku znajomych swoje samsungi i inne lg zmieniali kilkakrotnie z powodu awarii. Ostatnio w sklepie "nie dla idiotów" oglądałem tv 4K 65" samsunga i Lg ale nie w celu zakupu tylko z czystej ciekawości. Sprzedawca, jakiś pasjonat bo z dużą wiedzą, jak się zorientował, że być może chcę SONY zamienić na samsunga to spojrzał na mnie jak na idiotę właśnie.

 

Co do Yamahy. Kilka lat temu postanowiła ponownie zrobić coś ambitnego, zaczęła od serii 1000, teraz top to seria 3000, zapowiadane też kolumny NS5000. Wykonanie,(z tym chyba zgodzi się każdy) to na pewno TOP. Brzmienie to kwestia gustu. Na sprzętach jest od lat napisane "natural sound" i te topowe modele są temu bliskie. Często taki dźwięk naturalny niektórzy określą jako bezpłciowy, chcieliby żeby sprzęt miał swój charakter, barwę etc. Topowe Yamahy raczej tego nie mają, są po prostu solidne i rzetelne ale "d...y nie urywają". Po kilku różnych odtwarzaczach w ostatnich 10 latach ( wszystkie poniżej 10 kzł bo więcej na CD nigdy nie zamierzałem wydać) które zmieniałem bo traciłem cierpliwość do awaryjnych napędów, od roku mam Yamahę CD S2100. Na razie wydaję się, że kupiłem święty spokój na lata, niewiarygodnie solidną konstrukcję w tej cenie ( 15 KG za odtwarzacz w cenie 7 kzł to chyba rekord) i przyzwoite granie, które dla mnie nie mając własnego charakteru jest także zaletą. W tej cenie ( czyli do 10 kzł ) przed zakupem porównywałem z topowym Creekiem i Roksanem Caspianem M2. Yamaha wypadła dla mnie najlepiej, a budowa i wykonanie to inna liga. Przerabiałem ( i wyleczyłem się ) także urządzenia z buforami lampowymi, które przy okazji zmiany lamp ( miałem sporo różnych NOS-ów) zmieniały, bardzo delikatnie ale jednak, brzmienie, co logicznie rozumując nie wiele ma wspólnego z neutralnością, no bo z którą lampą było to naturalne? :)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje doświadczenia. Też nie jestem fanem marki LG ale dziś to potęga, a Sony musi kupować panele od Samsunga. Co do Samsungów to miałem kilka, obecnie mam 2 z serii 8000 i nigdy żadnej awarii. Ponoć awaryjne są niższe modele. Też miło wspominam dawne czasy i pod wieloma względami wolałbym żeby wróciły, ale jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje doświadczenia. Też nie jestem fanem marki LG ale dziś to potęga, a Sony musi kupować panele od Samsunga. Co do Samsungów to miałem kilka, obecnie mam 2 z serii 8000 i nigdy żadnej awarii. Ponoć awaryjne są niższe modele. Też miło wspominam dawne czasy i pod wieloma względami wolałbym żeby wróciły, ale jest jak jest.

 

Kilka lat temu był film o aferze samsunga we Francji, pewnie można znaleźć na youtube. Wyszło na to, że montowali specjalnie kondensator w sąsiedztwie zasilacza przez co się nadmiernie grzał i pracował krótko, mniej więcej przez okres gwarancji. Potem w serwisie sugerowano nieopłacalność naprawy i proponowano wymianę na nowy tv. W niezależnych serwisach naprawiona te telewizory za 20 euro, a sam kondensator kosztował 1 Euro. Od czasu obejrzenia tego filmu mam bardzo ograniczone zaufanie do firm, które agresywnie rosły w ostatnich latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.