Jump to content

Netykieta forum AudioStereo 1. Przed zadaniem nowego pytania skorzystaj z wyszukiwarki. Forum Audiostereo.pl istnieje kilka lat i najprawdopodobniej problem z którym się zgłaszasz został już szeroko omówiony. Jeżeli uważasz, że masz coś nowego do dodania lub uważasz, że ktoś mógłby mieć do dodania coś więcej niż już zostało napisane - zapraszamy do odświeżenia starego wątku lub w dalszej kolejności utworzenia nowego.

 2. Jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z audiofilskim sprzętem - nim zadasz zaintrygowany pytanie "jakie kolumny X do wzmacniacz Y" - zadaj sobie trochę trudu by samemu poszukać dobrego rozwiązania. Zachęcamy do odsłuchów i cierpliwości. Zdarza się, że nim ktoś raczy odpowiedzieć na pochopnie zadane pytanie - ty już zdecydowałeś, że rezygnujesz z kolumn X na rzecz kolumn Y.

 3. Unikaj powielania istniejących już wątków. Przed założeniem wątku dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy topik na ten temat nie został już założony.

 4. Nowe wątki należy zakładać w odpowiednich katalogach. Nazwa każdego z katalogów jasno określa jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który katalog jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - najwyżej zostanie przeniesiony do innego katalogu przez Moderatorów forum.

 5. Powstrzymaj się przed umieszczaniem podobnych (lub identycznych) tematów/postów w kilku katalogach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie forum.

 6. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim wątku (w którym była o tym mowa) zamiast zakładać nowy.

 7. Nie "podczepiaj" się ze swoim pytaniem pod istniejący wątek, jeśli różni się on tematycznie od tego o czym chcesz napisać - w takiej sytuacji utwórz nowy wątek.

 8. Wątek tytułuj konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczy - czyli nie: "Pomocy!", "Co się dzieje?", "Pilne!" etc. Pamiętaj, że nadając topikowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

 9. Staraj się precyzyjnie przedstawić trapiący Cię problem. Pytanie w rodzaju: "Jestem tu nowy, powiedzcie mi proszę jak co wybrać. Pilne!" nie jest mile widziane i zamiast odpowiedzi możesz doczekać się wpisów od zirytowanych użytkowników forum. Nie podbijaj tematu.

 10. Swoim prywatnym animozjom dawaj wyraz wyłącznie w listach prywatnych, e-mailem lub w inny niepubliczny sposób. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego niż oglądanie grona publicznie wyzywających się osób. Takie wpisy będą usuwane.

 11. Użytkownikom namiętnie uprawiającym tzw. Trolling (zobacz co to jest Trolling) może zostać całkowicie zablokowane konto a także każde kolejne (klon).

 12. Dbaj o poprawną polszczyznę w swojej wypowiedzi; nie pisz całego tekstu dużymi literami - w internecie jest to postrzegane jako krzyk, a chyba nie chcesz być odebrany jako krzykacz, prawda?

 13. Nie zamieszczaj ogłoszeń na forum - od tego jest zakładka ogłoszenia. Na forum obowiązuje także zakaz reklamy - takie wpisy będą usuwane.
  Zakaz dotyczy zwykłych użytkowników oraz tych z branży. Zabronione jest dodawanie linków do własnego sklepu lub fanpage w profilu użytkownika, polu "o mnie", sygnaturze itp.
  Jeśli chcesz przestawić swoją komercyjną ofertę skorzystaj z tematu sponsorowanego. Jeśli chcesz reklamować swoją firmę i produkty, to zgłoś się do zostania oficjalnym Partnerem Audiostereo. Partnerzy portalu posiadający oficjalnie oznaczone konto, dzięki czemu mogą brać udział w dyskusjach, udzielać rad, polecać sprzęt i zapraszać do swoich sklepów. Ponadto mogą umieszczać informacje prasowe w dziale Newsy.

 14. Forum Audiostereo jest forum tematycznym. Dla tematów niezwiązanych z tematyką audio utworzona została Bocznica. Pamiętaj jednak, że nie oznacza to możliwości zakładania tam dowolnych tematów. Autorzy tematów na Bocznicy muszą liczyć się z możliwością zamknięcia a nawet usunięcia tematu z Bocznicy przez Moderatorów forum. Wątki umieszczone poza Bocznica a dotyczące tematów niezwiązane z audio będą przesuwane na Bocznicę. Wątki które rozwijają się w kierunku wzajemnych kłótni, pyskówek mogą zostać zamknięte.

 15. Moderacją Forum zajmują się osoby wyznaczone przez Administrację Serwisu Audiostereo (Moderatorzy). Użytkownicy forum mają możliwość zgłaszania wpisów do moderacji (przez mechanizm forum), natomiast Moderatorzy mają możliwość usuwania lub zamykania wpisów, tematów. Należy także pamiętać, że Moderator to też człowiek i nie może 24 godziny na dobę śledzić forum - możliwe są opóźnienia w reakcji, zazwyczaj nie dłuższe niż kilka godzin. Pracę moderacji oraz restrykcje i punkty karne określa Regulamin Moderacji.

  Nie jest dopuszczalne zamieszczanie przez użytkowników obraźliwych postów pod adresem moderatorów, będących następstwem otrzymanej restrykcji, zarówno na Forum jak i poprzez wiadomości prywatne. Każde tego typu zachowanie spotka się z restrykcją regulaminową i przydzieleniem punktów karnych. Jedyną dozwoloną formą oprotestowania otrzymanego ostrzeżenia, jest komunikacja mailowa z administracją forum na adres biuro[malpa]seopower.pl. Zaś najwłaściwszym sposobem kontaktu z Moderatorami jest system Prywatnych Wiadomości

 16. W razie nieprzestrzegania Regulaminu oraz Netykiety Moderator może przyznać Ci ostrzeżenie. Jeśli nadal nie będziesz przestrzegał regulaminu Twoje konto może zostać zablokowane na określony czas lub na zawsze (perm ban).

 17. Jeden użytkownik nie może mieć kilku aktywnych kont, jeśli taka sytuacja zostanie wykryta konta zostaną zablokowane lub całkowicie usunięte.

 18. Sprawdź błędy, treść oraz zastanów się przed dodaniem nowego wpisu - będziesz mógł go edytować jedynie przez 15 minut. Twój wpis świadczy o Tobie.

 19. Kwestie formalno-prawne związane z korzystaniem z Forum precyzuje Regulamin Forum. Proszę zapoznać się z Regulaminem.

Redakcja Audiostereo.pl
biuro[malpa]seopower.pl

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.