Jump to content

Opinie: sprzęt - ostatnio dodane

Sign in to follow this  
Instrukcja dodawania Opinii: https://www.audiostereo.pl/opinie-instrukcja-dodawania/
 1. Accuphase E-305V

  Nadmienię że sprzęt gościem tylko przejazdem, zanim zostanie wyexportowany do znajomego w Niemczech. Oczywiście kupując pozwoliłem aby pogral u mnie i nacieszyć me oczy :) Zabawilem się z nim 3tyg i wiem że to najlepsza Integra jaka mogła u mnie stać dotychczas. Takiej potęgi dźwięku ja się nie spodziewałem, nie byłem świadom że może z taką łatwością wyzterowac trudne impedancyjnie kolumny, zarówno Kappa 9a, jak i Bolero 300. Bas gromi, jest mocny, średnica i Góra milutka jak z lampy. Naprawdę byłem pod mega wrazeniem mogąc z nim obcować Wzmacniacz odjechał do właściciela, a ja napalony sprowadzilem do siebie niższy modem E302 i również banan z twarzy mi nie schodzi. Wypełnienie basem jest większe w nim, bardziej napompowane, a góra ciut ostrzejsze, ale patrząc na cenę i lata jestem zachwycony. Kiedyś kupię na dłużej własnego E305.
 2. Accuphase E-206

  Super sprzęt. Świetna budowa. Dzięki marki z tych lat mnie urzekł. Po prostu bajka. Taki wigor i świeżość, przy jednoczesnym lekkim oslodzeniu średnicy bardzo zaskakuje. Potęga basu choć delikatnie zaokrąglonego, ale dobrze się spisuje. W porównaniu do e302 niestety przegrał znacznie. Ale myślę że i tak za tą cenę sprzęt takiej klasy, potrafiący niesamowicie dobrze wysterowac kolumny 4ohm to dobry zakup, o ile nie najlepszy. Np. Mój luxman l430 z 4ohm zaczyna mieć problemy i gra bardziej misiowato, brakuje mu zdecydowania i przestrzeni. Mimo że za jego cenę uważam go za świetny sprzęt.
 3. Kenwood KT 990D

  W 1985 roku trzeci model od góry po KT 3300D i KT 1100D. Masywna obudowa z grubego aluminium, nawet przyciski są metalowe. Dużo w środku elektroniki. Jakość dźwięku FM jest bardzo dobra. Jakość dźwięku AM jest dobra. Mało jest zniekształceń, kontur jest wyraźny. Dźwięk jest lepszy niż z CD. Generalnie jakość dźwięku jest porównywalna z KT-1100D.
 4. Technics ST-GT350

  Dwuzakresowy tuner (MW/FM) z minimalnym wyposażeniem. Osoby, które kupiły tuner w Polsce poprzez oficjalną sieć sprzedaży otrzymywały dodatkowo zakres fal długich (LW) oraz zakres FM-OIRT (65-74 MHz). Ja posiadam to urządzenie z rynku niemieckiego, z niemieckim "orzełkiem" który jest znakiem dopuszczenia sprzętu do eksploatacji i zgodności z niemieckimi normami telekomunikacyjnymi i pocztowymi. Ta wersja pozbawiona jest zakresów LW i FM-OIRT. Tuner posiada bardzo oszczędny, wręcz minimalistyczny design: na lewo od wyświetlacza tylko 4 klawisze (zasilanie, zmiana zakresu, zmiana trybu pracy FM, pamięć), na prawo od wyświetlacza "kalkulatorowa" klawiatura bezpośredniego dostępu do zaprogramowanych stacji, klawisz trybu strojenia (ręczny, automatyczny, blokada) oraz pokrętło strojenia. Panel przedni tunera jest bardzo niski - ma zaledwie 53 mm wysokości. Jedynym "bajerem" typowym dla samodzielnych tunerów jest wskażnik siły sygnału FM, działający w zakresie od 10 dB do ok. 66 dB z krokiem 2 dB. Odbiór stereofoniczny możliwy jest dopiero od ok. 34 dB, co oznacza że stacje słabsze odbierzemy wyłącznie w mono (nawet jeżeli inne odbiorniki radiowe radzą sobie z odbiorem stereofonicznym tych stacji). To największa wada tego tunera - nie wiem dlaczego producent tak skalibrował układ elektryczny tunera. Bardzo przyjemnie działa enkoderowe pokrętło strojenia - jest znacznie przyjemniejsze i bardziej naturalne dla człowieka, niż stosowane często klawisze "Down" i "Up". Istnieją dwa tryby strojenia w zakresie fal średnich (MW): co 9 kHz oraz co 10 kHz, przełączane dłuższym przyciśnięciem klawisza wyboru zakresu. Odbiór w tym zakresie umożliwia dołączona antena ramkowa, możliwe jest również dołączenie zewnętrznej anteny typu "long wire". Czułość i selektywność tunera w zakresie FM jest typowa dla urządzeń tej klasy. By był możliwy niezakłócony odbiór dwu stacji odległych o 200 kHz, konieczne jest, by obie stacje miały zbliżony poziom sygnału. W przeciwnym razie, odbiór stacji słabszej będzie ulegał przechwytywaniu przez stację silniejszą (popularnie mówiąc, wystąpią "przypierdy"). Pod tym względem, tuner zachowuje się identycznie jak oparty na tym samym "samochodowym" układzie scalonym Sanyo LA1832A amplituner SA-EX120. Tylko próg działania dekodera stereo jest znacznie niższy niż w ST-GT350. Brzmienie tunera trudno mi ocenić ze względu na brak referencyjnych urządzeń współpracujących oraz brak odpowiedniej muzykalności słuchu, dlatego ten aspekt pominę.
 5. Quadral Vulkan MKI

  Dźwięk - klasa sama w sobie . Kolumny dostarczają silnie nasyconego dźwięku o rewelacyjnej przestrzenni i pięknej barwie. Słychać całą masę szczegółów. Jest przestrzeń, energia i powietrze. Bas rewelacyjny , krótki, zróżnicowany, zero zamuleń, schodzący bardzo nisko, żywy i sugestywny, wręcz namacalny, jednocześnie wspaniale kontrolowany. Naturalne, fantastyczne wokale, wyraźna góra. Całość jest spójna, wyważona i proporcjonalna. Równie dobrze grają z lampą jak i tranzystorem. Kolumny mało wymagające w ustawieniu, mogą stać pod ścianą bo wylot RTL jest u góry. Nagłośnią każde pomieszczenie.
 6. Neotech NEMOI 1220 AG

  Od jakiegoś czasu bardzo męczył mnie ten kabelek aby sprawdzić go w swoim systemie ale jak na zakup w ciemno studziła mój zapał cena. Początek  nie był obiecujący , było selektywnie ale dość ciemno z mocnym dociążeniem dolnych rejestrów(co w moim systemie było wadą) , po kilku dniach grania praktycznie non stop kabel pokazał swoje prawdziwe oblicze jest przede wszystkim bardzo kulturalny  , przestrzeń oraz bogactwo informacji wręcz poraża , raczej nigdy u siebie nie miałem kabla który tak dokładnie potrafi pokazać dalekie plany , dźwięk jest bardzo głęboki , scena zaczyna się na linii głośników a kończy bardzo głęboko, separacja na scenie perfekcyjna , pojawiają się informację z dalekiego tła które wcześniej były plamą a teraz mają swoją fakturę i różne barwy. Bardzo ważne jest też dla mnie to że nawet przy niskich poziomach głośności dźwięk jest bardzo bogaty z ogromną ilością informacji. Podsumowując to chyba w ostatnich latach najlepiej wydane pieniądze na audio. Gorąca rekomendacja

Sign in to follow this  


Opinie: sprzęt - typy sprzętu

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.