Jump to content

DŹWIĘK TYLKO DLA TWOICH USZU

Audionews
 Share


Na polskim rynku jest już dostępna pierwsza w historii marki Harman Kardon linia słuchawek. Supernowoczesny system akustyczny i wysmakowana stylistyka – oto podstawowe wyróżniki tych subtelnych urządzeń, ucieleśniających harmanowską ideę Beautiful Sound. Cztery modele słuchawek (dwa modele nausznych i dwa dokanałowych) pozwalają dopasować sprzęt do indywidualnych upodobań i do zasobności portfela.

Modele nauszne HARKAR–CL i HARKAR–BT w wyrafinowany sposób łączą elementy z piaskowanej stali i matowej czerni, dzięki czemu doskonale komponują się stylistycznie z produktami Apple®. Zaprojektowano je jako słuchawki zamknięte – całkowicie izolują ucho od hałasów z zewnątrz, sprawiając równocześnie, że odsłuchiwany dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz muszli. Bo czy przy słuchaniu muzyki nie chodzi o to, by być z nią sam na sam? Dźwięk płynący ze słuchawek, choć odsłuchiwany z głośnością bezpieczną dla ucha, dzięki pasywnej redukcji szumów nie traci czystości i precyzji odwzorowania. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko koncertową jakość bez względu na to, jak mocno skręcimy pokrętło głośności.

Słuchawki otrzymały wysmakowane poduszki z miękkiej skóry, z wysokiej klasy pianką tłumiącą. Nie tylko gwarantuje ona komfort użytkowania i świetnie tłumi dźwięk, ale również wpływa na akustykę, poprawiając zakres przenoszenia basów. Wnętrze muszli kryje wysokiej klasy system przetworników o średnicy 40 mm, przenoszących częstotliwości w zakresie16Hz – 20kHz. Wytwarzany przez nie dźwięk charakteryzuje duża rozpiętość dynamiczna i wysokie ciśnienie akustyczne, a dzięki unikalnej przegrodzie – także precyzyjny bas na każdym poziomie głośności. W zestawie są dwa wymienne pałąki (mały i duży). Mechanizm składania 2D pozwala płasko złożyć muszle słuchawek, ułatwiając ich transport i ograniczając ryzyko zgniecenia. Złożone i zapakowane do etui słuchawki z łatwością mieszczą się w kieszeni ubrania lub przegródce torby, co czyni z nich obowiązkowe wyposażenie rasowego podróżnika.

Model HARKAR–CL wyposażono ponadto w wytrzymałe, stalowe zawiasy , które pozwalają dopasować słuchawki w dwóch płaszczyznach. Poprawia to komfort użytkowania i zapewnia uszom idealną akustykę. Na przewodzie tego modelu znajduje się trójprzyciskowe sterowanie Apple z mikrofonem, pozwalające na przykład odebrać przychodzącą rozmowę bez zdejmowania słuchawek.

Bardziej wyrafinowany technologicznie model HARKAR–BT obywa się bez przewodów, bazując na technologii Bluetooth®. Najwyższa jakość dźwięku to zasługa kodowania AAC i Apt-X. Zarówno wbudowany mikrofon jak i przyciski obsługi słuchawek zamontowano na jednej z muszli. Ładowane przez USB baterie pozwalają na 12 godzin ciągłej pracy, jednak model ten doskonale sobie radzi również bez własnego zasilania – w trybie odtwarzania pasywnego. Wówczas wystarczy się posłużyć dołączonym przewodem.

Słuchawki dokanałowe (modele HARKAR–NI i HARKAR–AE) są znacznie delikatniejsze od nausznych. Korzystają z wysokiej klasy przetworników o średnicy 9 mm i paśmie 20Hz – 20kHz z pasywną redukcją szumów. Ich aluminiowe obudowy poprawiają dokładność odtwarzania basów i klarowność dźwięku bez względu na poziom głośności, a także eliminują niepożądane rezonanse. Kształtem doskonale komponują się ze stylistyką iPhone’a, iPada czy iPoda. Słuchawki dokanałowe dostarczane są z silikonowymi wkładkami w trzech rozmiarach, które pozwalają zoptymalizować ich dopasowanie do potrzeb użytkownika. Także i tu na przewodzie umieszczono trójprzyciskowe sterowanie Apple wraz z mikrofonem. Model HARKAR–AE, oprócz wkładek silikonowych, wyposażono dodatkowo w miękkie, piankowe wkładki Comply™, które dopasowują się do kształtu małżowiny ucha, gwarantując nie tylko komfort ale i lepsze tłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz.

Ceny: HARKAR–BT – 1049zł, HARKAR–CL – 819zł, HARKAR–AE – 619zł, HARKAR–NI – 419zł

post-49868-0-92352900-1366896299_thumb.jpg

post-49868-0-65089300-1366896306_thumb.jpg

post-49868-0-15338900-1366896315_thumb.jpg

post-49868-0-12984900-1366896321_thumb.jpg

post-49868-0-41799800-1366896327_thumb.jpg

post-49868-0-59677200-1366896334_thumb.jpg

post-49868-0-92036100-1366896342_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.