Jump to content

Denon wchodzi w swoją Nową Erę hi-fi wraz ze wzmacniaczem z USB DAC, PMA-1600NE oraz odtwarzaczem Super Audio CD, DCD-1600NE

Denon Store
 Share


denon-pma1600ne-dcd-1600ne-stereo-set.png

 

Najlepsze możliwości w swojej klasie w dziedzinie audio wysokiej rozdzielczości.

 

Eindhoven, 8 grudnia, 2016 – Denon, jeden z wiodących producentów wysokiej jakości sprzętu do domowej rozrywki, przedstawił dwa nowe elementy swojej serii produktów audiofilskich New Era, mających dostarczyć studyjną jakość dźwięku bezpośrednio do domu. Opierając się na flagowym projekcie amplitunera PMA-2500NE oraz DCD-2500NE, które przedstawiono na początku 2016 roku, nowe modele: PMA-1600NE i DCD-1600NE sprowadzają wszystkie elementy znane z projektu New Era do poziomu dostępnego dla szerszego grona odbiorców. Zarówno za sprawą niższej ceny, ale równocześnie oferując niezwykłą wartość dla prawdziwych entuzjastów audio, niezależnie od tego, czy odtwarzają płyty CD, czy muzykę w wysokiej rozdzielczości z SACD czy też plików.

 

Zastępując istniejące modele 1520, nowe duo łączy w sobie ponad 100 lat doświadczenia firmy Denon w dziedzinie reprodukcji muzyki najwyższej jakości, z dbałością o każdy detal w przekazie cyfrowym oraz analogowym, w celu dostarczenia jak najbardziej kompletnego i zniewalającego doświadczenia dźwiękowego.

 

PMA-1600NE zintegrowany wzmacniacz z DAC

 

Niektóre firmy konkurencyjne odkrywają audio hi-fi na nowo, jednak my w Denonie możemy śmiało powiedzieć, że nigdy od niego nie odeszliśmy: od momentu kiedy firma powstała, jeszcze we wczesnych latach XX wieku tworzyliśmy, rozwijaliśmy i rozszerzaliśmy technologię niezbędną do sprowadzenia jak najlepszego wrażenia muzycznego bezpośrednio do domów.

 

Nasza własna kombinacja doświadczenia inżynierów i młodych, utalentowanych entuzjastów z głowami pełnymi innowacyjnych pomysłów spaja konstrukcję naszego nowego wzmacniacza. PMA-1600NE skupia w sobie najczystszą ścieżkę tworzenia układów analogowych wraz z najnowszym podejściem do tematu cyfrowego dźwięku wysokiej rozdzielczości.

 

Przedrostek PMA w tej kolekcji oznacza „pre-main amplifier” i właśnie w ten sposób zaprojektowano PMA-1600NE: jest to przedwzmacniacz najwyższej jakości, doskonały konwerter sygnału cyfrowego na analogowy, który jest w stanie obsłużyć formaty w najwyższej rozdzielczości, aż do 384kHz/32bit i DSD11.2MHz, jak i mocny wzmacniacz, który dostarcza 2x140W przy 4 omach i wszystko to w jednej obudowie.

 

Co więcej, wykorzystuje unikalną konstrukcję Denona z sześciu bloków, aby oddzielić poszczególne elementy, co zapewnia eliminację przenoszenia zakłóceń między nimi, a osobne zasilacze dla sekcji analogowej i cyfrowej zapewniają czystość sygnału. Dodatkowo zastosowano Direct Mechanical Ground Construction, aby zminimalizować niepożądane wibracje.

Sekcja cyfrowa PMA-1600NE bazuje na znanej funkcjonalności Denona: Advanced AL32 Processing Plus, która przetwarza sygnał cyfrowy, aby uzyskać gładszą, bardziej „analogową” formę sygnału. W ten sposób dane utracone w momencie zapisu cyfrowego są na nowo odzyskiwane, dając bogaty, pełen szczegółów dźwięk z niesamowitym obrazowaniem stereo i ekspresją.

 

Konstrukcja wykorzystująca DAC Master Clock Design zapewnia dokładną konwersję sygnałów cyfrowych, niezależnie od tego, czy pochodzi z dwóch wejść optycznych, cyfrowego koaksjalnego wejścia cyfrowego czy asynchronicznego złacza USB typu B, które służy do odtwarzania audio wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z komputera. Dodatkowo, sekcja DAC posiada cyfrowy izolator, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia z komputerów lub innych podłączonych nośników cyfrowych, podczas gdy tryb analogowy wyłącza układy cyfrowe, gdy nie są potrzebne do zapewnienia najczystszego dźwięku.

 

Jako symbol naszego wieloletniego oddania dla wszelkich formatów dźwięku, PMA-1600NE posiada doskonałe wejście gramofonowe dla wkładek MC/MM, dla wszystkich miłośników płyt winylowych, zaprojektowane w sposób „prosty i nieskomplikowany” w zgodzie z podejściem „simple and straight” oraz przekaźnikowe przełączanie optymalizujące rozdzielczość. Przewidziano również wejścia liniowe, oraz kontrolę tonalną.

 

Sekcja wzmacniacza mocy została zbudowana w sposób prosty, korzystając z obwodu typu push-pull Advanced Ultra High Current MOS, zaprojektowanego w taki sposób, aby używać jak najmniejszej ilości elementów wysokoprądowych do napędzania głośników, dzięki czemu można poprawić jakość dźwięku. Konstrukcja typu push-pull zapewnia kombinację delikatności i wyrafinowania wraz z szerokim zakresem dynamiki.

 

DCD-1600NE Odtwarzacz Super Audio CD

 

Denon tworzy odtwarzacze płyt, praktycznie od początku istnienia CD, a jego nowy DCD-1600NE został zaprojektowany bazując na całym tym doświadczeniu, aby zagwarantować najlepszy odsłuch zarówno płyt CD jak i Super Audio CD. Dodatkowo może także odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki DSD i PCM. Używa do tego opatentowanego przez firmę Denon mechanizmu S.V.H., stworzonego w celu tłumienia drgań w celu odczytania zapisu płyty ze szczególną dokładnością i zbudowany w oparciu o technologię Direct Mechanical Ground Construction dla jeszcze większej stabilności i eliminacji mechanicznych zakłóceń.

 

Oprócz płyt CD i Super Audio CD, DCD-1600NE odtworzy pliki DSD2.8MHz oraz 5.6MHz, a w przypadku plików PCM z płyt DVD-R/RW aż do 192kHz/24bit. Korzysta z technologii Advanced AL32 Processing, z ultra precyzyjnej (192kHz/32bit) konwersji sygnału cyfrowego na analogowy, oraz z opatentowanej konstrukcji DAC Master Clock Circuit. Także z przekonstruowanym zasilaczem oraz innymi poprawkami, dzięki którym dostarczany przez niego dźwięk będzie tak podobny do oryginalnego brzmienia ze studia nagraniowego, jak to tylko jest możliwe.

 

Oddzielne zegary obsługują częstotliwości próbkowania 44.1kHz i jego wielokrotności, oraz 48kHz, aby ograniczyć zniekształcenia jitter.

 

Konstrukcja skupia się na prostym i logicznym rozplanowaniu, w którym ścieżki sygnału są najkrótsze i najczystsze jak to tylko możliwe, a w całym łańcuchu dźwięku wykorzystywane są jedynie wybrane elementy. Odtwarzacz ma oddzielne źródła zasilania dla kanału cyfrowego jak i analogowego – łącznie z dedykowanym transformatorem dla każdego z nich – aby sprowadzić poziom hałasu i zakłóceń do minimum, a Pure Direct Mode minimalizuje ewentualne źródła zakłóceń.

 

Wszystkie te cechy łączą się w odtwarzacz, dedykowany do wyciągania jak najwięcej z muzyki zapisanej na płytach CD, Super Audio CD, oraz ścieżkach w wysokiej rozdzielczości zapisanych na płytach DVD. W połączeniu z PMA-1600NE, DCD-1600NE stworzy silny pakiet, który zachwyci i oczaruje nawet największych melomanów.

 

PMA-1600NE oraz DCD-1600NE będą dostępne w kolorach premium silver lub black w lutym 2017.

 

W skrócie:

 

Denon PMA-1600NE Zintegrowany wzmacniacz z DAC – Główne cechy

 

Moc 2 x 140 W (4 om)

Dość mocy do sterowania i kontrolowania nawet bardzo silnych głośników

Wzmacniacz mocy z zaawansowanymi układami Ultra High Current (UHC)-MOS Single Push-Pull Circuit diodami Schottky’ego

Szeroki zakres dźwięku – od głębokiego basu, po szczegółowe góry

Projekt DAC Master Clock

Brak zakłóceń Jitter w trakcie reprodukcji dźwięku

Tylne wejście USB-B

Odtwarzanie w wysokiej rozdzielczości, aż do 384 kHz/32 bit i 11.2 MHz DSD

Izolator cyfrowy, eliminujący zniekształcenia wysokich częstotliwościach na wejściu cyfrowym USB-B komputera

Odtwarzaj z każdego nośnika, bez zbędnych szumów

Wyświetlacz FL dla wskazania źródła oraz częstotliwości próbkowania

W łatwy sposób pokaże najważniejsze informacje

Analogowy AMP Mode, który wyłącza ścieżkę dźwięku cyfrowego i wyświetlacz

Czysta reprodukcja dźwięku analogowego

Advanced AL32 Processing Plus

Nagrania cyfrowe niesamowicie wierne oryginalnemu brzmieniu

Direct Mechanical Ground Construction

Minimalizuje niepożądane wibracje

Konsrukcja chassis z 6-ciu oddzielnych bloków

Eliminuje zakłócenia pomiędzy obwodami

Główny transformator z oddzielnymi zasilaczami dla ścieżki cyfrowej i analogowej

Zachowuje czystość sygnału

2 cyfrowe wejścia optyczne oraz 1 koncentryczne cyfrowe;

Wysoka wydajność MM & MC Phono Equalizer Amp

 

Gotowy na muzykę z każdego źródła

Dostępny w kolorach Premium Silver i Black

Idealnie pasuje do odtwarzacza CD Super Audio DCD-1600NE

 

Denon DCD-1600NE Odtwarzacz CD Super Audio – Główne wartości

 

Zaawansowane przetwarzanie AL32 i ultra pracyzyjny konwerter 192kHz/32bit C/A

Nagrania cyfrowe niesamowicie wierne oryginalnemu brzmieniu

Konstrukcja z zegarem DAC Master Clock Circuit

Reprodukcja dźwięku pozbawiona zniekształceń Jitter

Konstrukcja Direct Mechanical Ground

Minimalizuje niepożądane wibracje

Starannie opracowana konstrukcja, minimalne długości ścieżek sygnałowych i wyselekcjonowane części Hi-Fi

Dba o czystość sygnału

Autorski mechanism napędowy Denon’a z ładowaniem S.V.H.

Dokładne czytanie i dekodowanie wszystkich rodzajów płyt

Odtwarzanie płyt CD oraz Super Audio CD; plików DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) oraz plików PCM do 192 kHz / 24 bits nagranych na DVD R/RW

Rozszerzone wsparcie dla plików zapisanych w wysokiej rozdzielczości

Oddzielne zasilanie dla ścieżki analogowej i cyfrowej

Dba o czystość sygnału

Pure Direct Mode

Minimalizuje ewentualne źródła zakłóceń

Dostępny w kolorach Premium Silver i Black

Idealnie pasuje do wzmacniacza zintegrowanego PMA-1600NE

 

Produkty te wkrótce będziesz mógł zamówić w naszych salonach lub przez sklep internetowy:

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.