Jump to content

Legenda powraca: Microlab M-200 w nowej wersji

Audionews
 Share


Ponadczasowe wzornictwo, doskonałe wykonanie i wysoka jakość dźwięku uczyniły z zestawu głośników Microlab M-200 cenione dzieło elektroniki i sztuki użytkowej, wielokrotnie prezentowane na wystawach i w sklepach. Teraz powracają w nowej odsłonie.

Aby uczcić 15 rocznicę wprowadzenia na rynek swojego pierwszego zestawu M-200, Microlab postanowił stworzyć jego odświeżoną wersję – Platinum. Podczas prac nad nowym projektem inżynierowie inspirowali się m.in. wzornictwem niemieckich samochodów – auta te wyróżniają się potężnymi, zapewniającymi niesamowitą moc, silnikami. Oprócz tego auta te cechują się starannie zaprojektowanymi liniami nadwodzia, sprawiającymi, że całość jest piękna i funkcjonalna. Ta sama zasada przyświecała twórcom pracującym nad nową wersją M-200 – ich produkt wyróżnia się mocą oraz eleganckim i stylowym wzornictwem, z dominującą czernią i srebrnymi elementami (m.in. otworem bass-reflex).

Odrodzenie się legendarnego modelu firmy Microlab jest kolejnym dowodem na kreatywność i determinację jej działu projektowego, którego priorytetem jest zapewnienie użytkownikom i fanom muzyki najlepszej jakości dźwięku i wykonania. Ale nie każdy wie, że z tym sukcesem związana jest długa historia…

Gdy 15 lat temu zaczęły popularyzować się komputery osobiste, szybko stało się jasne, że wbudowywane do nich głośniki są zbyt słabe, by zapewnić porządny, wyraźny dźwięk. Wtedy na scenę wkroczył Microlab – niewielkie studio zajmujące się projektowaniem głośników. Projektanci firmy wierzyli, że dobry głośnik powinien odzwierciedlać muzyczną pasję twórców i wyróżniać się doskonałym, precyzyjnym wykonaniem oraz głębokim basem. Zapadła więc decyzja o stworzeniu zestawu mini-hi-fi, przeznaczonego dla użytkowników PC. Tak powstał zestaw 2.1 oznaczony symbolem M-200 – urządzenie to zaskoczyło rynek muzyczny i przez lata pozostawało najchętniej wybieranym przez klientów komputerowym zestawem 2.1.

Minęło 15 lat, w tym czasie technologia znacząco zmieniła nasze życie. Ale doskonały system dźwiękowy wciąż jest niezbędnym elementem wyposażenia dla większości osób. Odświeżona wersja głośników M-200 - Platinum reprezentuje to, co najlepsze w technologii audio. Na polskim rynku, głośniki w nowej edycji, będą dostępne już w listopadzie br. w cenie 168zł.

Parametry techniczne:

 

Łączna moc zestawu RMS: 50 Wat

Rozdział mocy: 12 Wat x 2 + 26 Wat RMS

Głośnik wysokotonowy: 2,5”

Głośnik niskotonowy: 5,25 "

Zakres częstotliwości: 35 Hz – 20 kHz

Zniekształcenia harmoniczne: <0,5% 1W 1kHz

Odstęp sygnału od szumu: > 75dB

Separacja kanałów: > 40dB

Czułość wejścia: 450mV

Impedancja znamionowa: 6 Ohm

Wejście/wyjście: 2RCA

post-49868-0-14101900-1381904196_thumb.jpg

post-49868-0-86606100-1381904202_thumb.jpg

post-49868-0-69895100-1381904208_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.