Jump to content

Martin Logan CLX art

Audionews
 Share


MartinLogan z dumą prezentuje nową edycję najlepszych na świecie w pełni elektrostatycznych głośników. CLX art wykorzystuje nasze najpopularniejsze usprawnienia takie jak: stylizacja ramy Art Frame (z dodatkowymi elementami drewnianymi), terminale ze stali nierdzewnej i najwyższej klasy przewody zasilające.

 

Doświadcz Prawdy w reprodukcji dźwięku

 

CLX reprezentuje kulminację wszystkiego, czego nauczyliśmy się o technologii elektrostatycznej od czasu wprowadzenia na rynek naszego pierwszego produktu w 1983 roku. Czystość dźwięku przenika całe pomieszczenie i usatysfakcjonuje nawet najbardziej krytyczne ucho. Prawdziwy punkt odniesienia w kwestii przedstawiania szczegółów, CLX wykorzystuje dwa przetworniki elektrostatyczne w celu odtworzenia nawet najbardziej skomplikowanych przejść muzycznych tak wiernie, jak pryzmat rozdzielający całe spektrum światła. To jest nieskończone spektrum głośników CLX - absolutna Prawda w reprodukcji muzyki.

 

57-calowy przetwornik elektrostatyczny CLS™ XStat™

 

Wielokrotnie nagradzana technologia MartinLogan Curvilinear Line Source (CLS) XStat electrostatic (ESL) oferuje gładkie nieobciążone rozpraszanie dźwięku na powierzchni odsłuchowej. Wynik? Dokładnie wytrawiona scena i skupienie ze zminimalizowanym wpływem pomieszczenia; naturalna i optymalna reprodukcja dźwięku z pełnopasmową odpowiedzią z ultra-liniowych przetworników; niezawodne działanie; kompatybilność z dowolną elektroniką; gładkie rozpraszanie precyzyjnych dźwięków w środowisku odsłuchowym.

 

Zaawansowana technologia stojanów MicroPerf oferuje najnowszym przetwornikomCLX ART Front elektrostatycznym MartinLogan prawie dwukrotnie większą odkrytą powierzchnię membran w porównaniu do tradycyjnych paneli elektrostatycznych tych samych rozmiarów. To znaczące zwiększenie powierzchni promieniującej przekłada się na większą efektywność i jeszcze łatwiejszą, nieskończenie dynamiczną prezentację.

 

Ale w tym wszystkim kryje się znacznie więcej, niż tylko dodanie większej ilości otworów w stojanach. Rozpórki ClearSpar™ usztywniają cała konstrukcję na całej szerokości. Pozwalają na precyzyjna i stałe rozprowadzanie napięć próżniowo związanej membrany bez zasłaniania jej przezroczystego, unoszącego się wyglądu, który jest cechą elektrostatów MartinLogan.

 

Koniec końców głośnik nie może grać lepiej od sygnału, który go napędza. Najnowocześniejszy transformator toroidalny MartinLogan i inżynieria interfejsu elektrycznego zapewniają całkowicie przezroczyste połączenie od wzmacniacza do panelu elektrostatycznego. Wynikiem jest dźwięk o niezrównanej czystości, precyzji i otwartości - najlepsze, co tylko można osiągnąć w głośniku.

 

Curvilinear Line Source Electrostatic Panel

 

Jeden z oryginalnych przełomów MartinLogan - Technologia CLS była niezbędnym składnikiem każdego głośnika elektrostatycznego, jaki wyprodukowaliśmy. Firmowe metody produkcji pozwalają tworzyć panele elektrostatyczne w formie wycinków cylindra. Ich delikatne zakrzywienia poziome rozwiązują problem osiągnięcia dobrego rozpraszania wysokich tonów z dużej powierzchni promieniującej bez narażanie ogólnej jakości dźwięku.

 

57-calowa podwójna membrana DualForce™, potrójny stojan - Niskopasmowy przetwornik elektrostatyczny z dipolową stabilizacją fazy.

 

Unikalny dla CLX przetwornik niskotonowy z podwójną membraną i z potrójnym stojanem oferuje głęboki, dynamiczny bas z dwukrotnie większą siłą, niż w standardowych głośnikach ESL. Dodatkowo technologia dipolowej stabilizacji niskich częstotliwości redukuje anulację tylnej fali niskich częstotliwości nieodłączną w przetwornikach dipolowych. Osiągnięto to poprzez zwiększenie długości trasy powietrza za CLXem i opóźnienie przesuniętej poza fazę fali tylnej. W wyniku tego zmniejszono anulację przedniej fali niskich częstotliwości, co z kolei zaowocowało zwiększeniem mocy przy jednoczesnym zminimalizowaniu zniekształceń harmonicznych przy niskich częstotliwościach.

 

Próżniowe łączenie

 

Komponenty każdego panelu XStat - dwa stojany wykonane z izolowanego karbonu wysokiej czystości, membrana polietylenowa składana plazmowo i rozpórki ClearSpar - połączone są w konstrukcję wycinka cylindra za pomocą lotniczego spoiwa, które siła łącząca jest większa, niż w przypadku spawu. Nasz firmowy proces łączenia próżniowego zapewnia równomierne rozłożenie naprężeń i produkowany jest z tolerancją niezbędną dla tak precyzyjnych przetworników.

 

Części przetwornika elektrostatycznego MartinLogan

Pasmo średnich i wysokich tonów:

MartinLogan Electrostatic Transducer.

 

A) Plazmowo łączona membrana

B) Bozpórki ClearSpar

C) Stojany MicroPerf

 

 

Części przetwornika elektrostatycznego MartinLogan DualForce™

 

Pasmo niskich częstotliwości:

MartinLogan DualForce Transducer.

 

A) Plazmowo łączona membrana

B) Bozpórki ClearSpar

C) Stojany MicroPerf

 

 

Stojany MicroPerf

 

Chociaż stojany, będące elementem panelu elektrostatycznego, powinny być absolutnie nieruchome, przenoszą one sygnały audio poruszające membraną i poruszające powietrze, w wyniku czego powstaje dźwięk. Ponieważ membrana znajduje się pomiędzy stojanami, muszą one być perforowane w celu umożliwienia przejścia dźwięku. Jednocześnie jednak muszą być wystarczający sztywne, żeby pozostać absolutnie nieruchomymi pomimo silnych sił elektrostatycznych popychającymi i pociągającymi je podczas pracy.

 

Konstrukcja MartinLogan MicroPerf optymalizuje te wymagania poprzez zmniejszenie rozmiaru poszczególnych otworów, zwiększając jednocześnie ich ilość. MicroPerf zapewnia prawie dwukrotnie większą efektywną powierzchnię promieniującą membrany bez narażenia integralności strukturalnej. Wynikający z tego wzrost mocy i efektywności sprawia, że panele mogą być mniejsze bez poświęcania wydajności - albo na doświadczenie znaczącego skoku w paśmie i dynamice bez potrzeby zwiększania rozmiarów.

 

Ręcznie obrabiane prawdziwe drewno

 

CLX art w standardzie oferowany jest z delikatnie zakrzywioną ramą Art Frame i dostępny jest w czterech standardowych, ręcznie obrabianych wersjach wykończenia w prawdziwym drewnie: : black ash, dark cherry, natural cherry and maple. Oczywiście wykończenie CLX można można dowolnie zmieniać: wykończenie drewnem egzotycznym*, różne kolory barwników, opcja High-Gloss ramy itp.

 

 

Oferując zaawansowaną, firmową topologię filtrów Vojtko, specjaliści MartinLogan ręcznie budują każdy filtr w głośniku CLX wykorzystując tylko najlepsze komponenty i techniki konstrukcyjne w celu zapewnienia najczystszej, najbardziej precyzyjnej ścieżki sygnału. Precyzyjne filtry bez skazy zachowują nawet najmniejsze subtelności dźwięku, jednocześnie bez wysiłku obsługując najszersze zakresy dynamiki zawarte w nawet najbardziej wymagających źródłach dźwięku, czy to w systemie 2-kanałowym, czy w kinie domowym.

 

W module interfejsu regulowany zasilacz generuje stabilne napięcie bias nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Konstrukcja dwu-transformatorowa wykorzystuje toroidalny transformator audio dla średnich i wysokich częstotliwości i wysokiej jakości, wysokonapięciowy transformator E.I. dla dynamicznego, liniowego basu. Wszystkie ścieżki wysokonapięciowe wykonane są z najczystszej miedzi pokrytej silikonem. Wszędzie wykorzystane są materiały tylko najlepszej jakości.

 

Firmowy filtr CLX / Subwoofer

 

Gładkie połączenie pomiędzy subwooferem i pełnopasmowym głośnikiem jest, w najlepszym wypadku, wymagające, a kiedy w grę wchodzi najwyższy poziom referencyjny produktu nie ma miejsca na żadne błędy. Dodanie opcjonalnego firmowego filtra CLX do subwooferów Descent i oraz Depth i oferuje najlepszą wydajność niskich częstotliwości.Opcjonalna płytka filtrów CLX Descent i/Depth i zawiera zoptymalizowane filtry nisko-przepustowe, które są idealnie dopasowane do dolnej granicy CLX przy 56Hz. Kiedy już płytka ta zostanie zainstalowana w subwooferze, ustawienie jest tylko kwestią dopasowania fazy i poziomu Twojego subwoofera. Ten filtr stosowany jest tylko dla sygnałów wejścia lewego i prawego Twojego subwoofera. Wejście LFE pozostaje niefiltrowane, co pozwala na przesyłanie sygnałów basowych głośników surround, centralnego i sygnałów LFE bez degradowania sygnału dla CLX.

 

EcoSound Świadoma Środowiska Konstrukcja

 

Spektakularna reprodukcja basu nie jest jedynym przełomem oferowanym przez nowe CLX. Ten niezrównany głośnik elektrostatyczny produkowany jest z najpiękniejszego, sztywnego i przyjaznego środowisku materiału - EcoSound. Wybraliśmy go ponieważ konstrukcja CLX wymagała ekstremalnie sztywnego strukturalnie materiału ramy. Poza tym ,biorąc pod uwagę nasze przywiązanie do środowiska, chcieliśmy w pełni zrównoważony materiał.

 

EcoSound jest najnowszą innowacją wynikająca z naszego partnerstwa z Klip BioTechnologies - producentów zrównoważonych materiałów. Jest to certyfikowana przez FSC mieszanka 50/50 włókien bambusowych i 100% po-konsumenckich przetworzonych włókien z drewna i/oraz papieru. Wszystko to zostało na stała połączone za pośrednictwem wodnej żywicy wolnej od pochodnych paliwowych i VOC. Rygorystyczne testy wykazały, że EcoSound wykorzystany w CLX oferuje znacznie lepsze tłumienie wewnętrzne w porównaniu z MDFem i innymi materiałami. Było to kluczowe w zachowaniu najwyższej sonicznej czystości CLX.

 

Piękny, gęsty, wytrzymały i wykonany w 100% z ekologicznych materiałów - EcoSound ma unikalną teksturę powierzchni z krawędziami jak z gładkiego kamienia. Jego głęboki czarny kolor nie wyblaknie pod wpływem słońca. Dodatkowo jego powierzchnia jest odporna na zarysowania, anie nie napuchnie z powodu wilgotności. Jest łatwy w utrzymaniu przy pomocy sporadycznie nakładanego oleju.

 

Dbanie o EcoSound

 

Zachęcamy was do okazyjnego nakładania oleju w celu utrzymanie głębokiego, bogatego koloru i utrzymaniu waszych głośników CLX w jak najlepszym stanie. Używając miękkiej, niestrzępiącej się szmatki po prostu wetrzyjcie olejek do mebli na powierzchnię EcoSound. Dla najlepszych rezultatów rekomendujemy olejek z naturalnych pomarańczy lub cytrynowy. Ten łatwo powtarzalny proces zawsze przywróci wasz Ecosound do jego oryginalnego połysku.

post-49868-0-64394800-1374143612_thumb.jpg

post-49868-0-19624900-1374143619_thumb.jpg

post-49868-0-93774700-1374143624_thumb.jpg

post-49868-0-74712500-1374143652_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.