Jump to content

Przetwornik cyfrowo-analogowy NUFORCE uDAC5

Audionews
 Share


Polpak Poland, wiodący dystrybutor marek audio w segmentach premium i luksusowym, poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego przetwornika cyfrowo-analogowego NuForce uDAC5.

 

USB DSD DAC

Odtwarzaj każdy format w dowolnej rozdzielczości z większą mocą. uDAC5 przetwarza sygnał cyfrowy, oferując brzmienie dokładnie takie jak zostało nagrane w studio. Ta najwyższa jakość oferowana jest także na wyjściu słuchawkowym. Tradycyjny zestaw audio w domu lub podczas podróży. uDAC5 posiada certyfikat Hi-Res wynoszący ten produkt ponad resztę konkurencji.

post-49868-0-72624400-1463559504_thumb.jpg post-49868-0-74334900-1463559512_thumb.jpg

post-49868-0-91559300-1463559508_thumb.jpg post-49868-0-51426200-1463559516_thumb.jpg

Usłysz więcej

Pliki DSD generują szerszy zakres częstotliwości niż z płyty CD, pozwalając Ci usłyszeć więcej szczegółów. uDAC5 zaprojektowano do odtwarzania najbardziej kompleksowego i wymagającego formatu DSD256. Podnosi to jakość dowolnych plików audio z komputera, dodając wagę i szybkość basu, czystość średnicy, oraz otwartość wysokich tonów.

 

Wielka moc

Obwód uDAC5 zapewnia dwukrotnie większą moc i niemal dwukrotnie większą rezerwę prądową od swojego poprzednika. Melomani mogą teraz podłączyć swoje słuchawki douszne lub nauszne podczas odtwarzania swoich ulubionych utworów w konwencjonalnej lub wysokiej rozdzielczości.

 

Większa elastyczność

uDAC5 zapewnia niespotykaną elastyczność zastosowań. Generuje doskonały dźwięk przy użyciu jako: przetwornik C/A komputera, przetwornik C/A USB DSD lub wzmacniacz słuchawkowy. Dodatkowe wyjścia analogowe i cyfrowe pozwalają na natychmiastowe podłączenie w wysokiej rozdzielczości do wzmacniaczy lub głośników aktywnych.

 

Technologia

uDAC5 jest przygotowany do przesyłania treści DSD, zapewniających pełny zakres częstotliwości porównywalny ze studiem nagraniowym. DSD polega na różnym rozumieniu dekodowania i konwertowaniu sygnału z nieobrobionych danych w audiofilskiej jakości dźwięku. Ilustracja poniżej demonstruje różnicę w wielkości plików i dostępnych częstotliwościach w porównaniu do innych formatów.

 

Pliki dużej rozdzielczości są ogromne. Rozmiar taki jest wymagany przez ilość informacji potrzebnych do uzyskania jakości porównywalnej z oryginalnymi nagraniami.

 

Podstawą formatu DSD jest wysoka częstotliwość próbkowania małych porcji informacji z dużą prędkością. Współczynnik częstotliwości próbkowania jest 64 razy większy niż w standardowym CD. Tworzy to „krzywą dźwięku” znacznie bardziej dokładną i bliską oryginałowi. Dodatkowo pozwala to na pokrycie znacznie większego zakresu częstotliwości niż pliki MP3 lub płyty/pliki CD.

uDAC5 jest w stanie obsłużyć najwyższe częstotliwości próbkowania DSD jak również PCM (DXD) 384kHz.Ostatecznym efektem jest znacznie bardziej wciągający i żywy dźwięk dostarczany poprzez głośniki lub słuchawki. Więcej informacji o marce NuForce i jej produktach na sklep.polpak.com.pl i optoma.co.uk.

 

 

Typ / Konstrukcja Wzmacniacz słuchawkowy

DAC DSD

Przetwornik Cyfrowo-Analogowy 24bit / 384kHz

PCM 192, 352.8, 384KHz

DSD 2.8, 5.6, 11.2MHz

Stosunek sygnał-szum 112dB

Złącza wejściowe cyfrowe USB-B

Złącza wyjściowe Stereo RCA

Cyfrowe koncentryczne

Pasmo przenoszenia 20 - 25kHz

Zużycie energii 2W

Wymiary (W x S x G) 2.1 x 6.8 x 4.5 cm

Waga 100 g / szt.

 

Wykończenie: Srebrny

Cena 1375 PLN/Szt.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.