Skocz do zawartości

   (Ogólna ocena z tej recenzji)

W swojej historii Diora stworzyła 3 typy odtwarzaczy cd: 442/4421/4422, 500/502/702?(tego ostatniego nigdy nie spotkałem, ale widziałem już WS702, stąd mój wniosek) i 504/704. Z tych trzech typów najlepszy był ten drugi, jako że w porównaniu do pierwszego ładniej wyglądał i pewnie także co nieco producent poprawił, a cd 504/704 to kaszana pod względem jakości(patrz opinia cd704).

CD502 został skonstruowany w oparciu o technologię Philipsa, w tym słynny mechanizm CDM4, który gwarantuje długą pracę urządzenia. Elektronika zbudowana została na trzech płytkach, poziomej pod napędem, pionowej przy frontpanelu i niewielkiej płytki z boku po lewej stronie. W odtwarzaczu pozostalo więc sporo wolnego miejsca - jak kroś się lubi bawić w "tuning" to ma pole do popisu :). Jakość montażu nie budzi zastrzeżeń, nie budzi ich także, o dziwo, jakość przycisków na płycie czołowej. Jedynym zastrzeżeniem jakie mam do tego CD to brak gniazd AUDIO OUT. Zamiast nich jest tylko jakiś cieniutki drucik zakończony wtykami RCA rodem z PRLu. Polecam zmianę tego stanu rzeczy.

CD oferuje podstawowe funkcje, czyli oczywiście wybór ścieżek, programowanie, random play, repeat (niestety tylko dla całej płyty) i sterowanie z pilota do wieży 502. Jak wspomniałem wyżej na komendy z pilotów PA504/704 CD nie reaguje. Okazuje się jednak, że poprzez te wzmacniacze także da się sterować odtwarzaczem, używając w tym celu pilota de cd Philipsa (u mnie bardzo dobrze to działało z pilotem do CD751, można nawet było wybierać tracki przy użyciu cyfr na pilocie.Szkoda, że diora nie skorzystała z tej funkcji. Niestety odtwarzacz sprzedałem razem z nadajnikiem).

Brzmienie CD 502 jest całkiem dobre, czasem razi nieco jakość góry (może to efekt zastosowania antyaudiofilskiego kabelka), która bywa zbyt sucha i szeleszcząca. Ogólnie uważam, że 502 nadaje się do odsłuchu muzyki bardziej niż np CD751 Philipsa wspomniany wyżej (któremu jednak zdecydowanie ustępuje pod względem funkcjonalności). Dodatkową zaletą jest cena - obecnie w komisach CD502 kosztuje ok 100-150zł. A laser? Cóż, ten CDM4 przeżył już 2 504-i diory i dalej jest w kapitalnej formie - czyta bez problemów płyty, z którymi nie radzi sobie ani PD-S505, ani CD751. I oby tak dalej, gorąco polecam!

Plusy:
  • Dobra jakość wykonania, poprawne brzmienie, czyta wszystko.
Minusy:
  • Czterocyfrowy wyswietlacz, brak współpracy z pilotem do WS504/704(ale patrz niżej), Nieco toporny z zewnątrz.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: W komisie
Ile zapłaciłeś/aś?: 350zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo tylko na ten odtwarzacz (mowa o sprzecie nieprzedpotopowym) było mnie stać
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: -
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Obecnie do słuchawek wieczorem z PW3017 foniki
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.