Skocz do zawartości

Technics SU-V300M2

Wzmacniacz SU-V300M2 to pozycja otwierająca serię składającą się z trzech modeli. Jest więc najtańszy i ma oczywiście najsłabsze parametry. Taki stan rzeczy nie powinien dziwić, dziwi jednakże to, jak słabe są te parametry: moc 2x27W/8ohm i pasmo 40Hz-20kHz, to słabe wyniki jak na nowoczesny wzmacniacz Hi-Fi. Mojego przekonania nie wzbudza także wygląd wnętrza tego urządzenia - widać, że wzm. mocy musi być słaby.

Z zewnątrz natomiast wzmacniacz prezentuje się ładnie, co jest niewątpliwie jego dużym plusem. Posiada on pełne (poza potencjometrami!) sterowanie elektroniczne, a jakość przycisków nie budzi zastrzerzeń. Do dyspozycji mamy wejścia CD, AUX, Tuner, Tape 2, a także Tape 1 Monitor i Phono MM. Pełny zestaw. Z wyjść oczywiście Tape 1, Tape 2 i Speakers A,B. Szkoda tylko, że te ostatnie to zwykłe zaciski, trochę lepsze od tych, które znajdziemy w taniej mikrowieży. Jakość pozostałych gniazd jest w porządku, choć mam wrażenie, że są one minimalnie szersze, gdyż niektóre droższe RCA wchodzą i schodzą bardzo opornie, podczas gdy te same wtyki nie sprawiają problemów z innym sprzętem.

 

Brzmienie wzmacniacza jest jasne i, o dziwo dość dynamiczne. Niestety dynamikę tą osiągnięto nie mocą wyjściową (to chyba jasne), ale specyficzną barwą, która kojarzyć się może z przyciskiem Loudness znanym z innych konstrukcji (tu go nie ma). Wygląda to tak, jakby ktoś taką funkcję włączył na stałe - wysokich tonów jest za dużo, a/lub średnicy za mało. Lekko podbity jest także bas, ale nie jest on zbyt głęboki.

Mimo wspomnianych wad, brzmienie wzmacniacza jest ładne, muzykalne i nawet wciągające. Barwie instrumentów ciężko cokolwiek zarzucić (w tej klasie cenowej), no może tylko rozjaśnienie górnej średnicy.

 

Według mnie SU-V300M2 to dobry wzmacniacz na tzw. "dobry początek". Ponadto polecam go do napędzania kolumn (raczej półkowych) o przygoszonej górze i mocnym, głębokim (jak na monitory) basie. Mnie udało się osiągnąć całkiem ciekawe rezultaty z chyba najpopularniejszym polskim monitorem Tonsil Maestro 70.

Do mocnych kolumn podłogowych, kolumn o jasnym brzmieniu i osobom nielubiącym zbyt głośnego cykania - nie polecam.

Plusy:
  • + Poprawny, czysty dźwięk, atrakcyjny wygląd.
Minusy:
  • - Rozjaśnione brzmienie, mała moc, zaciski na kable,brak zdalnego sterowania, za drogi.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: W sklepie w Katowicach
Ile zapłaciłeś/aś?: 799zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Był to jedyny nowy wzmacniacz w sklepie, na który było mnie stać.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: -
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Tonsil Maestro 70, DVD Philips 763SA.
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?:
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?:







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.