Skocz do zawartości

Argentum SGC 6/4E Silver

Budowa:

Przewód wykonany z drutów srebrnych o czystości 5N. Po procesie ciągnienia wyżarzane mające zapewnić rekrystalizację struktury drutu, następnie są ręcznie szlifowane w celu wygładzenia powierzchni. Przewód składa się z czterech wiązek po siedem drucików w każdej w układzie poczwórnej gwiazdy, łączny przekrój żył sygnałowych wynosi 6mm2. Całość jest potrójnie ekranowana: folia napylana aluminium (mylar), plecionka z miedzi posrebrzanej, plecionka chromowo-niklowa. Przewód jest bardzo sztywny, utrudnia to podłączanie klocków, obciąża gniazda i wymaga pozostawienia wolnej przestrzeni z tyłu urządzeń. Skórzany oplot zwiększa jeszcze tą sztywność. Wysoka sztywność jest moim zdaniem największą wadą tego przewodu. W testowanym przewodzie zastosowano gniazda Dexona, inne gniazda np WBT podrażają przewód o około 600pln, czy jest to warte każdy niech odpowie sobie sam.

Wpływ na brzmienie.

Pierwszą cechą jaką zauważyłem po przełączeniu z IXOSA 102 na testowany przewód w moim systemie było zwiększenie rozdzielczości odtwarzanej muzyki. Wysokie tony oczyszczone zostały z brudu, zyskały na dźwięczności. Barwa wokali jest wyrażniejsza, stały się bardziej namacalne. Po przejściu na audioquesta diamondbacka, zauważyłem ich odchudzenie, jakby niektóre składowe były odfiltrowywane, przy argentum jest odwrotnie. Basy również zyskały na wypełnieniu i barwie. Ich ilość nie zakłóciła równowagi tonalnej. Wrzucając coraz gęstsze kawałki do odtwarzacza w nadziei, że się system wyłoży, zmuli i nie poradzi sobie z basem muszę przyznać, że nie udało mi się, nie pomogło Massive Attack, J. Zorn, Korn, E. Badu, i wiele innych. Lokalizacja sceny nie pozostawiła wiele do życzenia, moje kolumny zniknęły z pomieszczenia, wokaliści wchodzili i wychodzili z mojego pokoju.

Niestety wszystkie niedociągnięcia w realizacji płyt szybko wychodziły.

Przewód nie wnosi do systemu swojego brzmienia, raczej odsłoni i uwidoczni jego wady np. problemy z basem czy też z rozdzielczością wysokich tonów. Przeźroczystego przewodu szukałem i mimo jego dyskusyjnej szaty czy dużej sztywności pozostawiam go w swoim systemie. Jego podłączenie było jak zdjęcie kilku zasłon z kolumn, niby wszystko było na miejscu, ale brakowało tego ostatniego szlifu, który wydobywa na zewnątrz to co było wcześniej ukryte, zachowując przy tym porządek i harmonie.

Pierwszy raz stawiam 5*, w pełni zasługuje na nie.

Plusy:
  • + muzyka przepływa przez niego bez przeszkód
Minusy:
  • - b. sztywny, dyskusyjne wykończenie, styki średniej jakości
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: producent
Ile zapłaciłeś/aś?: 1050
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: przewód spełnia moje wymagania
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: IXOS, Audioquest, VdH
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: MF 3.2, AR Arche SE, Krell 250 cd, CDP XA3ES zmodyf, Phonar P30S zmodyf, głośnikowe DIY,
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?:
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?:







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.