Skocz do zawartości

MIT Terminator 3

Dobry, od dłuższego czasu nieprodukowany już kabel, który można teraz kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze (ca. 150 USD) w wersji Bi-wire. Według opisu na pudełku przeznaczony do systemów kina domowego (tak jak inne modele z serii Terminator), ale ja tak jak pewnie większość użytkowników stosowałem go w stereo.

 

W moich systemach z wzmacniaczami tranzystorowymi średniej klasy (Primare, Musical Fidelity) grał niezwykle czysto, bez podkreślania żadnego pasma. W porównaniu z wcześniejszymi kablami (grube przekroje miedziane) pojawiła się znaczna różnica w odtwarzaniu basu – zrobiło się go jakby mniej, ale bardziej zróżnicowanego. Zniknął efekt zbytniego przebrzmiewania i „on-note bass”, chociaż daje to na początku subiektywne odczucie zmiany balansu tonalnego w kierunku wyższych, a właściwie średnich częstotliwości.

 

Znacznie lepszy w moich systemach od tańszego kuzyna MIT Terminator 4. Tamten był nieco za wolny i anemiczny, dawał nieco „rozwodniony” dźwięk, Terminator 3 nie wykazywał takich wad.

 

Generalnie cała otoczka wobec MIT, a w szczególności ich kretyńskie klasyfikacje i diagramy (o ile procent ich „music interface” jest lepszy od zwykłego kabla) odstręcza normalnego człowieka od zakupu produktów tej firmy. Jednak MIT Terminator 3 na pewno jest warty polecenia bo – jeśli pominiemy cały ten ich sztafaż – to będziemy mieli zwykły „non-nonsense” produkt.

 

Jako nowy był efektywnie do kupienia pewnie za jakieś 1200-1400 PLN (dystrybutor raczej nie sprzedawał MIT-ów po katalogowych cenach, ja kupiłem go używanego kilka lat temu za 850 PLN i myślę, że obecnie realna cena w Polsce to jakieś 650 PLN.

Plusy:
  • + Zrównoważony, czysty, solidnie wykonany
Minusy:
  • - Nieco industrialny wygląd, ciężkie puszki są blisko końcówek kabla, więc mogą znaleźć się w powietrzu jeśli gniazda kolumn są wysoko
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: sprzęt posiadany kiedyś
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Używany, w kraju
Ile zapłaciłeś/aś?: 850 PLN
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Przesiadka z tańszego MIT-a
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: j.w.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Primare A 20, Musical Fidelity A-1001, Primare D 20, Arcam CD 23
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?:
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?:







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.