Jump to content

Blu-ray LTH o pojemności 25 GB od Verbatim

dskrzyp
 Share


Warszawa, 5 marca 2010 r. – Verbatim wzmacnia swoją pozycję technologicznego lidera w sektorze optycznych nośników danych dzięki zastosowaniu technologii AZO w produkcji nośników Blu-ray. Nowy dysk Blu-ray 2x BD-R LTH Type Printable pozwala zapisać 25 GB danych z prędkością 2x i zadrukować powierzchnię płyty aż do jej wewnętrznego otworu. Nośnik świetnie nadaje się do nagrywania filmów w rozdzielczości HD, kopii zapasowych dużych ilości danych oraz długotrwałego archiwizowania zdjęć i filmów. Nowy nośnik Verbatim Blu-ray BD-R LTH Type 25GB 2x Printable jest już dostępny w sklepach w opakowaniach typu cake mieszczących 10 szt. w cenie 130 zł (sugerowana cena detaliczna).

 

Cechy produktu:

• Pojemność 25 GB, od 3 do 5 razy większa niż pojemność standardowej płyty DVD-R

• Ochronna powłoka Hard Coat

• Długa żywotność archiwizowania

• Warstwa nagrywalna AZO zapewniająca optymalną jakość zapisu danych

• Doskonała jakość odtwarzania danych

• Możliwość zadrukowania powierzchni do wewnętrznego otworu dysku (22–118 mm), pełny zakres druku atramentowego

 

Nadejście technologii Blu-ray doprowadziło do pojawienia się nośników danych o dużej pojemności, stanowiących odpowiedź na zapotrzebowanie generowane przez dynamiczny rozwój telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Poprzez wprowadzenie na rynek dysku Blu-ray BD-R 25GB 2x Printable LTH Type (LTH – nagrywanie rowkowe Low to High) firma Verbatim umacnia swoją pozycję lidera technologicznego w sektorze optycznych nośników danych. Imponująca pojemność 25 GB (do 5 razy większa niż pojemność standardowej płyty DVD) sprawia, że nowy dysk Verbatim DB-R LTH jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o archiwizowanie danych osobistych, dokumentów firmowych oraz zdjęć i filmów. Dostępna pojemność umożliwia nagranie do 135 minut (format MPEG 2) materiału filmowego w jakości HD. Nagranie pełnej płyty trwa 45 minut, a specjalna powierzchnia płyty umożliwia jej pełne zadrukowanie aż do wewnętrznego otworu dysku (22–118 mm).

 

Technologia Verbatim AZO i ochronna powłoka Hard Coat

 

W dysku BD-R LTH Type wykorzystano sprawdzoną technologię AZO firmy Verbatim, która zapewnia idealną jakość nagrywania i długotrwałą niezawodność. Długą żywotność archiwizacji i doskonałą ochronę dysku gwarantuje technologia Verbatim Hard CoatTM, polegająca na nałożeniu specjalnej powłoki zabezpieczającej powierzchnię nośnika przed zarysowaniem, śladami palców i kurzem, co pozwala uniknąć błędów nagrywania i odtwarzania danych.

 

„Tak jak technologia DVD była następczynią CD, tak Blu-ray jest kolejną generacją nośników optycznych, które doskonale spełniają współczesne potrzeby w zakresie nagrywania i archiwizowania danych. W obliczu nieustannie rosnącej ilości danych generowanych przez dzisiejszy biznes ogromna pojemność płyt formatu Blu-ray jest ich potężną zaletą. Od lat jesteśmy liderem na rynku zarówno płyt CD-R, jak i DVD-R. Teraz wykorzystujemy bogactwo naszego doświadczenia w tworzeniu najlepszych optycznych nośników danych w celu opracowania nowego dysku Blu-ray wykorzystującego technologię AZO i jako pierwsi na świecie wprowadzamy tę innowację na rynek. Chcemy, aby nasza wiedza i doświadczenie technologiczne stały się obecne w każdym sektorze rynku. Nasz nowy dysk Blu-ray stanowi duży krok w kierunku przyszłej realizacji tej strategii” – mówi Torsten Leye, dyrektor ds. marketingu produktów optycznych Verbatim na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

w_1609380_4.jpg

w_1609380_3.jpg

w_1609380_2.jpg

w_1609380_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.