Jump to content

CeBIT 2013: MMD prezentuje innowacyjne monitory marki PHILIPS

audiostereo.pl
 Share


Firma MMD odpowiedzialna za produkcję oraz sprzedaż monitorów LCD marki PHILIPS zaprezentuje w czasie targów elektroniki konsumenckiej CeBIT 2013 najnowsze i najciekawsze monitory marki PHILIPS. Wśród modeli z serii profesjonalno-biznesowej będzie można zobaczyć 29-calowy monitor o formacie 21:9, 27-calowy model o rozdzielczości WQHD oparty na matrycy PLS oraz 23-calowy model IPS z czujnikiem ErgoSensor. Odwiedzający stoisko z monitorami PHILIPS będą mieli okazję obejrzeć dedykowany graczom monitor 3D Gioco z podświetleniem Ambiglow oraz model 237E4QHAD wyposażony w złącze MHL. Targi elektroniki konsumenckiej CeBIT będą również okazją do debiutu nowych wyświetlaczy klinicznych.

W czasie odbywających się w dniach 5-9 marca targów CeBIT w Hanowerze monitory Philips prezentowane będą na stanowisku numer F51 w Hali 15.

 

Ultra szeroki monitor o formacie 21:9

 

PHILIPS 298P4QJEB wyświetla obraz w rozdzielczości 2560x1080 i formacie 21:9, co zapewnia szeroką przestrzeń roboczą, przydatną szczególnie przy jednoczesnym korzystaniu z wielu aplikacji oraz różnych źródeł sygnału. Dzięki opcji MultiView monitor może wyświetlać równolegle obraz z dwóch podpiętych do niego źródeł sygnału, na przykład komputera i odtwarzacza BluRay. Rozwiązanie takie pozwala usprawnić pracę oraz zaoszczędzić czas potrzebny na przełączanie źródeł sygnału.

PHILIPS 298P4QJEB wyposażony jest m.in. w hub USB 3.0, złącze DVI­D, DisplayPort oraz 2 wejścia HDMI. Model ten ma również wbudowane głośniki. Podstawa monitora pozwala regulować jego wysokość i pochylenie. Dzięki funkcji pivot użytkownik może obrócić ekran o 90°. Zastosowana matryca AH-IPS, czyli ulepszony typ panelu IPS, gwarantuje ostry obraz i wiernie odwzorowane kolory.

 

27 cali, matryca PLS i rozdzielczość WQHD

 

Wyposażony w nowy typ matrycy PLS (Plane-to-Line Switching) 27-calowy monitor 272P4QPJKEB CrystalClear wyświetla obraz w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440). Zastosowana funkcja Multiview pozwala na jednoczesne oglądanie obrazów pochodzących z dwóch różnych urządzeń podłączonych do monitora. Szeroka gama złączy obejmuje porty DVI-Dual Link, DisplayPort, 2 wejścia HDMI oraz hub USB 3.0. Monitor wyposażony jest również we wbudowaną kamerkę o rozdzielczości 2 megapikseli, mikrofon oraz dwa 2-watowe głośniki, które ułatwią prowadzenie wideokonferencji. Podstawa monitora umożliwia regulację wysokości, pochylenie oraz obrót o 90° (pivot).

 

Monitor 3D Gioco z podświetleniem Ambiglow

 

W czasie targów CeBIT zaprezentowany zostanie również 27-calowy monitor 3D PHILIPS 278G4DHSD przeznaczony dla graczy. Oprócz matrycy AH-IPS oraz polaryzacyjnej technologii 3D monitor Gioco wyróżnia zastosowane podświetlenie Ambiglow. Umieszczone z tyłu panelu diody emitują światło o barwie dostosowanej do obrazu na ekranie. Uatrakcyjnia to granie czy oglądanie filmów, a także zmniejsza zmęczenie oczu. Wśród dodatkowych funkcji monitor oferuje również port USB 3.0 z funkcją szybkiego ładowania oraz automatyczne uruchamianie trybu 3D po podłączeniu obsługującego go urządzenia za pomocą HDMI 1.4a.

 

ErgoSensor – w trosce o zdrowie użytkowników komputerów

 

Pochodzący z serii profesjonalnej model 231P4QRYES na matrycy eIPS wyposażony jest w technologię ErgoSensor. Dzięki specjalnemu czujnikowi monitor mierzy odległość użytkownika od panelu, czas pracy oraz wykrywa położenie szyi użytkownika. Jeśli postawa użytkownika nie jest zgodna z zasadami ergonomii pracy, na ekranie wyświetlają się stosowne komunikaty doradzające zmianę odległości od monitora, wyprostowanie szyi lub zrobienie sobie przerwy.

 

23-calowa innowacja: model MHL

 

Monitor PHILIPS 237E4QHAD z funkcją MHL i matrycą IPS pozwala na wyświetlanie na dużym ekranie zdjęć, filmów oraz aplikacji ze smartfona lub tabletu przy jednoczesnym ładowaniu urządzenia.

 

Premiera monitorów klinicznych

 

Po raz pierwszy MMD zaprezentuje certyfikowane ekrany Philips przeznaczone do użytku w środowiskach klinicznych. Monitory stosowane w tych miejscach muszą nie tylko oferować najwyższą jakość obrazu, ale i spełniać odpowiednie wymagania dotyczące higieny i ergonomii pracy. Kliniczne monitory Philips wyposażone są w specjalną powłokę antybakteryjną oraz są łatwe do czyszczenia. Dokładne kolory oraz odwzorowanie skali szarości gwarantuje zastosowana technologia wyświetlania D-Image, zgodna ze standardem DICOM. Wśród nowych monitorów zaprezentowany zostanie 24-calowy model na matrycy IPS oraz dwa 27-calowe modele z matrycą AMVA oraz PLS. Wśród rekomendowanych modeli jest również 21,5-calowy monitor zasilany przez port USB – jako że nie potrzebuje podłączenia do gniazdka elektrycznego, może być z powodzeniem wykorzystany na przykład w wózkach medycznych.

298P4QJEB_ftl_rflx_mini.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.