Warszawa, 17 stycznia 2012 r. – Podczas tegorocznych międzynarodowych targów CES Panasonic zaprezentował nową linię telewizorów plazmowych VIERA. Firma rozszerzyła ofertę telewizorów 3D, która obejmuje teraz 17 nowych modeli o przekątnych ekranu wynoszących od 42 do 65 cali.
Wprowadzana na rynek linia telewizorów FHD VIERA na 2012 rok, jest przykładem zastosowania nowych technologii poprawiających jakość obrazu. Telewizory z tej serii wyświetlają najgłębsze odcienie czerni, które są uznawane za jedne z najlepszych w branży, oferują wyjątkowo krótki czas reakcji i intuicyjne, a więc łatwe w obsłudze elementy sterujące. Dodatkowo także posiadają nową, oszczędną i przejrzystą obudowę, w której połączono szkło i metal, co uwydatnia wysoką klasę urządzenia. Warto także podkreślić, iż nowe wzornictwo w pełni wykorzystuje naturalne właściwości szkła i metalu, aby wyrazić doskonałą wydajność wyświetlacza i miliardy kolorów.
Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic przedstawione na CES 2012 wyposażono w technologię Neo Plasma Black 2500 FFD (Focused Field Drive), aby zapewnić wyraźny obraz nawet wtedy, gdy wyświetlane są bardzo szybko poruszające się obiekty. Zastowane w odbiornikach panele w jeszcze mniejszym stopniu odbijają światło i generują ostrzejsze obrazy o lepszym kontraście w jaśniejszym otoczeniu.
Jesteśmy dumni z uznania wielu krytyków dla doskonałej jakości obrazu telewizorów plazmowych Panasonic i stałego zaangażowania firmy w stosowanie najwyższych istniejących standardów. Nigdy nie spoczywamy na laurach, więc nasza seria plazmowych telewizorów VIERA zaprezentowana na CES 2012 może konkurować z jakością kinowego obrazu 3D, — mówi Ireneusz Smaga, Dyrektor Zarządzający, Panasonic Marketing Europe GmbH, oddział w Polsce.
Firma Panasonic oprócz dążenia do stosowania w swoich sprzętach najnowszych technologii zaangażowana jest także w ochronę środowiska. Wytwarzanie ekologicznych produktów przejawia się w cyklu eksploatacji wyświetlacza plazmowego, który wynosi 100 000 godzin, oraz niestosowaniu do jego produkcji rtęci ani ołowiu. Większą energooszczędność uzyskano (oprócz innych udoskonaleń technologicznych) dzięki nowym i poprawionym mieszankom fosforowym i wydajniejszej elektronice.