Jump to content

Definitive Technology przedstawia dwa nowe subwoofery serii Descend

Espectro
 Share


INFORMACJA PRASOWA

image.png

 

 

Definitive Technology przedstawia dwa nowe

subwoofery serii Descend

 

image.png

Najnowsze 8 i 12 calowe subwoofery wykorzystują zaawansowane technologie i unikalną konstrukcję
obudowy, aby zapewnić głębszy i mocniejszy bas.

 

 

Eindhoven, 13 lipca 2021 roku — Definitive Technology® , lider rynku w dziedzinie doskonale brzmiących domowych głośników do systemów stereo i kina domowego, zaprezentował dziś nowe subwoofery z serii Descend. Nowa linia składa się z dwóch modeli o wysokiej wydajności, które są w stanie dostarczyć bardziej wyrazisty, dynamiczny i obszerny bas niż konkurencyjne konstrukcje o podobnej wielkości. Seria Descend została zaprojektowana z wykorzystaniem najlepszych w branży technologii, sprawiając, że wrażenia muzyczne i filmowe nabierają nowego wymiaru i głębi.

Seria Descend wykorzystuje nową technologię Definitive Technology zwaną architekturą 3XR™, która zawiera symetryczny układ dwóch radiatorów, potrajając powierzchnię wytwarzającą bas, w odniesieniu do tradycyjnego subwoofera z portem bass-reflex. Architektura 3XR generuje głębszy bas i wyższe poziomy wyjściowe z mniejszej obudowy dzięki unikalnej konstrukcji dwóch radiatorów, które są tego samego rozmiaru co przetwornik niskotonowy. Ponieważ ta opatentowana konstrukcja nie opiera się na konwencjonalnych portach basowych, subwoofery z serii Descend są wolne od zjawiska dudnienia oraz zniekształceń, powszechnie występujących w modelach z portami. Każdy model posiada również potężny wzmacniacz, aby zapewnić bezkompromisową reprodukcję niskich częstotliwości w porównaniu z innymi subwooferami o podobnej wielkości.

Oba modele można łatwo zintegrować z dowolnym systemem i są dostępne w pięknie wykonanych, nierezonujących obudowach wykończonych w kolorze Midnight Black (DN8 i DN12) lub Glacier White (DN8).

 

Definitive Technology Descend DN12

Definitive Technology Descend DN12 to bardzo wydajny, 12-calowy subwoofer dedykowany do referencyjnych systemów muzycznych i zastosowań kina domowego. Jest zasilany przez specjalnie zbudowany wzmacniacz Definitive Technology o mocy 1500 W klasy H, który bez wysiłku radzi sobie zarówno z chwilowymi pikami, jak i bardzo niskimi tonami do 25 Hz. Architektura 3XR łącząca niestandardowe przetworniki z układem dwóch radiatorów tej samej wielkości zapewnia płynną i precyzyjną reprodukcję najgłębszego, ciężkiego basu.

Kolejną opatentowaną innowacją zaimplementowaną w DN12 jest technologia Intelligent Phase Control™, która zapewnia pełną, 360-stopniową regulację fazy. Aby wyrównać fazę, większość subwooferów oferuje przełączanie polaryzacji między 0 a 180 stopniami albo filtr szerokoprzepustowy, który może powodować rozmywanie dźwięku. Z drugiej strony, technologia Intelligent Phase Control umożliwia słuchaczom bardziej precyzyjne dostrojenie fazy subwoofera, łącząc najlepsze elementy przełącznika polaryzacji, ale bardziej szczegółowego, wraz z filtrem wszechprzepustowym, automatycznie dopasowując fazę do filtra dolnoprzepustowego, aby najdokładniej dostroić cały system do akustyki pomieszczenia oraz własnych preferencji.

Aby zapewnić niezmiennie wysoką wydajność, DN12 wykorzystuje zaawansowany 56-bitowy cyfrowy procesor sygnału (DSP), który poprawia bas i ogólną jakość dźwięku, jednocześnie ściśle monitoruje układ przetwornika niskotonowego, aby zapobiec potencjalnie szkodliwym zniekształceniom przy bardzo wysokich poziomach głośności. Ponadto, DN12 ma trzy wbudowane tryby korektora (Flat, Deep i Loud), idealne do dostosowania subwoofera do akustyki pomieszczenia lub osobistych preferencji odsłuchowych. Domyślny tryb „Flat” jest doskonałym punktem wyjścia do regulacji poziomu głośności i kalibracji systemu — i brzmi znakomicie w większości zastosowań. Tryb „Loud” zapewnia słuchaczom najwyższy poziom wyjściowy i doskonale nadaje się do filmów akcji i kinowych efektów dźwiękowych, podczas gdy tryb „Deep” oferuje podbicie możliwie najniższych częstotliwości, stanowiąc idealny wybór do odtwarzania muzyki, szczególnie utworów o szerokim zakresie dynamiki.

Obsługa DN12 jest łatwa i intuicyjna. Subwoofer został wyposażony we wbudowany z przodu wyświetlacz LED elegancki pilot, umożliwiający użytkownikom regulację poziomu głośności, fazy i korektora z wizualnym potwierdzeniem widocznym z pozycji odsłuchowej. Co więcej, model ten jest wyposażony w wyzwalacz 12V i gniazdo IR do integracji z popularnymi systemami sterowania w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności i możliwości zmiany ustawień z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

 

Definitive Technology Descend DN8

Definitive Technology Descend DN8 to 8-calowy subwoofer, który oferuje wysoką wydajność i szczegółowość przy odsłuchu stereo oraz filmowych ścieżek dźwiękowych. Zasilany 500 watowym wzmacniaczem klasy D połączonym z niestandardowymi przetwornikami i taką samą konstrukcją z dwoma radiatorami 3XR, jak w 12-calowym modelu, DN8 zapewnia słuchaczom potężny bas, który mogą poczuć całym ciałem, zachowując jednocześnie szczegółowość i muzykalność, jakiej oczekują entuzjaści muzyki.

DN8 posiada wbudowane elementy sterujące do regulacji poziomu wyjściowego, filtra dolnoprzepustowego i fazy (0/180°) aby zapewnić, że subwoofer jest dostrojony do innych komponentów systemu i akustyki pomieszczenia. DN8 dostarcza zdumiewający bas z małej, nieco ponad 30 cm kwadratowej obudowy, która dyskretnie wkomponowuje się w wystrój każdego wnętrza.

Subwoofery Definitive Technology serii Descend będą dostępne w sprzedaży na stronie DefinitiveTechnology.com i u autoryzowanych dealerów Definitive Technology od sierpnia 2021.

 

 

DN8 Black

image.pngimage.png

 

DN8 White

 

 

image.pngimage.pngimage.pngimage.png

 

DN12

image.pngimage.png

 

image.pngimage.png

 

 

Dalszych informacji udziela:

Marcin Pikułoński

e-mail: marcin.pikulonski@horn.eu

tel: (22) 331 55 55

 

O marce Definitive Technology

Starannie zaprojektowane i produkowane zgodnie z mottem “What Obsession Sounds Like,” głośniki Definitive Technology spełniają najwyższe standardy wydajności, aby zapewnić niezrównane, ekscytujące wrażenia słuchowe. Poza samymi głośnikami, firma jest wiodącym dostawcą soundbarów, subwooferów, zewnętrznych rozwiązań audio odpornych na warunki atmosferyczne oraz głośników architektonicznych i instalacyjnych. Wszystkie produkty Definitive Technology, niezależnie od zastosowania, słyną z zapewniania bogatego dźwięku charakteryzującego się dużą, immersyjną sceną dźwiękową, ultraszerokim zakresem dynamiki, krystalicznie czystymi tonami wysokimi i grzmiącym basem. Z tych i innych powodów firma Definitive Technology od momentu powstania w 1990 roku stała się ulubioną marką audio dla oddanych słuchaczy muzyki i entuzjastów kina domowego.

Definitive Technology jest częścią rodziny marek elektroniki konsumenckiej Sound United. Specjaliści z branży audio/wideo w ponad 40 krajach na całym świecie z dumą sprzedają głośniki Definitive Technology. Więcej informacji na temat Definitive Technology można znaleźć na stronie www.definitivetechnology.com.

O marce Sound United

Sound United zostało założone w 2012 roku z prostą misją - dostarczania światu radości poprzez dźwięk. Dziś jesteśmy jedną z największych na świecie firm oferujących rozwiązania AV i domem dla kilku legendarnych marek audio - Bowers & Wilkins™, Denon®, Marantz®, Polk Audio, Classé, Definitive Technology, HEOS, and Boston Acoustics®. Każda marka ma swoją własną filozofię i wyjątkowy charakter brzmienia domowej rozrywki.

Dzięki dekadom doświadczenia, Sound United nadzoruje projektowanie i produkcję szerokiej gamy wysokiej jakości produktów audio, w tym głośników, soundbarów, amplitunerów AV, głośników bezprzewodowych, wzmacniaczy, gramofonów i słuchawek. Tworzymy doskonałe i niezapomniane wrażenia słuchowe dla szerokiego grona konsumentów w ponad 130 krajach. Więcej informacji na temat Sound United i naszej misji można znaleźć na stronie http://www.soundunited.com

 

 

 

 

Wyłączny dystrybutor w Polsce: Horn Distribution S.A. ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, www.horn.eu

image.png

image.png

image.png

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.