Jump to content

Duet Fisz/Emade i młode zespoły rockowe porwały do zabaway tysiące studentów

dskrzyp
 Share


We wtorek 11 maja o godzinie 19.00 muzyczny autobus zatrzymał się na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Był to drugi – po Wrocławiu - przystanek tegorocznej juwenaliowej mobilnej sceny koncertowej w ramach projektu Red Bull Tourbus. Duet Fisz/Emade grający z dachu autobusu, oczarował kilka tysięcy studentów. Gwiazdę wspierała dwójka debiutantów: Neony oraz Fire In The Hole. To dopiero początek muzycznego tournee Red Bull Tourbus!

 

Piękny i ciepły wieczór przyciągnął tłumy studentów na drugi przystanek w Lublinie w ramach majowej trasy Red Bull Tourbus, która obejmuje występy gwiazd i młodych rockowych zespołów na dachu old-schoolowego autobusu. Drugi koncert odbył się na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Duet Fisz/Emade zelektryzował publiczność, która śpiewała razem z nim tańcząc przy ostrych gitarowych dźwiękach! Wykonując utwór „Jesteście gotowi”, Fisz zachęcał publikę do zabawy, która hucznie odkrzykiwała „…tak, tak jesteśmy gotowi!”. Niemniej spontanicznie

i entuzjastycznie została przyjęta dwójka debiutantów – Neony oraz Fire In The Hole.

 

„W show biznesie jest za dużo ludzi niepotrafiących śpiewać. Cieszę się, że Red Bull Tourbus promuje ludzi z talentem!” powiedziała Ola z Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Koncerty z dachu autobusu urozmaicają Juwenalia, przede wszystkim dzięki temu, że odbywają się

w tygodniu w sercu kampusu, jeszcze przed dużymi imprezami weekendowymi. Na mobilnej scenie Red Bull Tourbus prezentowane są świeże zjawiska polskiej sceny muzycznej.

 

Przystanek w Lublinie to część majowej trasy Red Bull Tourbus, kolejne będą miały miejsce podczas juwenaliów w Gdańsku, Olsztynie, Łodzi i Katowicach. Zespoły, które zagrały w Lublinie jak i te, które wystąpią w kolejnych miastach, zaprezentują się 16 i 17 lipca na festiwalu w Jarocinie. Dach autobusu stanie się wówczas jego mała sceną. Zwycięski zespół, wybrany głosami jury, zagra na głównej scenie ostatniego dnia (18 lipca) jarocińskiego festiwalu! Dodatkową nagrodą dla najlepszej kapeli będą występy na wybranych imprezach organizowanych przez Agencję Go Ahead Laureat nagrody publiczności zostanie uhonorowany prestiżowym "Złotym Kamelonem"!

 

Relację z lubelskiego przystanku Red Bull Tourbus będzie można obejrzeć 23 maja o godzinie 21:00 na antenie telewizji 4 Fun TV.

 

 

Sylwetki zespołów:

• Fisz/Emade

Gwiazda wieczoru, klasyka fuzji hip hopu, jazzu, tekstów opartych na zabawie słowem i świetnych produkcji „organiczno elektronicznych”, jak nazywają dźwięki tego duetu dziennikarze. Dwóch braci Waglewskich czyli „Fisz” - Bartosz Waglewski oraz producent Emade - Piotr Waglewski, wykonają materiał ze swojej ostatniej i zarazem drugiej płyty „Heavi Metal” wydanej w 2008 roku.

 

• Neony

Zespół powstał pod koniec 2008 roku, we Wrocławiu. Czteroosobowy skład gra inteligentną, świeżą, gitarową muzykę z ciekawymi polskimi tekstami. Inspiracje zespołu płyną wyraźnie z Wielkiej Brytanii. Można ich posłuchać na www.myspace.com/neony

 

• Fireinthehole

Katowicki zespół wypłynął na szersze wody w 2007 roku. Dubowe, nowoczesne brzmienia z domieszką breakbeatu i d’n’b. Można ich posłuchać na www.myspace.com/fireintheholepl

w_1668106_9.jpg

w_1668106_8.jpg

w_1668106_7.jpg

w_1668106_6.jpg

w_1668106_5.jpg

w_1668106_4.jpg

w_1668106_3.jpg

w_1668106_2.jpg

w_1668106_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.