Jump to content

Ekonomiczno-ekologiczny panel od Funai

audiostereo.pl
 Share


Funai Electric Advanced Applied Technology Research Institute Inc. - oddział badawczy tego japońskiego producenta elektroniki użytkowej - zaprezentował nowy, dający płynny i czysty obraz panel refleksyjny (określany jako DynamicECD). Nowy wyświetlacz charakteryzuje się dużą szybkością skanowania, wysokim kontrastem i niskim kosztem zarówno wytworzenia jak i eksploatacji. Dodatkową zaletą jest fakt, iż długotrwałe korzystanie z nowego typu panelu nie powoduje bólu oczu, na który często uskarżają się użytkownicy tradycyjnych LCD. Teraz czytanie dużych eBooków czy gazet elektronicznych nie będzie powodowało zmęczenia i bólu głowy.

 

Nowy panel może wyświetlić obraz w formacie A6 (3 linie na mm) w czasie mniejszym niż 0,1 ms. Jego refleksyjność tła białego jest około 80% większa niż w przypadku tradycyjnych wyświetlaczy, a kontrast jest podobny jak w przypadku druku na papierze. Do opracowania panela DynamicECD zastosowano leukobarwniki, czyli bezbarwne materiały z wolnymi elektronami. Wykorzystano tu zjawisko polegające na tym, iż w wyniku kontaktu z materiałem zdolnym do zaabsorbowania elektronu pojawia się kolor.

 

Nie sposób także nie docenić walorów ekonomicznych oraz ekologicznych nowego rozwiązania. Nowy panel nie potrzebuje podświetlenia, dzięki czemu korzysta on z zaledwie 1% mocy pobieranej przez "tradycyjne" LCD. Projektanci Funai wybrali powszechnie dostępne materiały chemiczne aby uprościć procesy produkcyjne oraz stworzyć technologię tańszą i bardziej energooszczędną. Technologia ta będzie wdrażana w skomplikowanych, wielofunkcyjnych modelach wyświetlaczy urządzeń przenośnych, takich jak telefony komórkowe, kamery cyfrowe, bezprzewodowe kontrolery, translatory itp.

 

Pierwsze gotowe modele powinny ujrzeć światło dzienne pod koniec tego roku.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.