Jump to content

Freecom Hard Drive XS 3.0 – najmniejszy dysk 3,5” ze złączem USB 3.0

dskrzyp
 Share


Na rynku jest już dostępna seria 3,5-calowych dysków zewnętrznych Freecom Hard Drive XS 3.0 o pojemnościach 1 TB, 1,5 TB oraz 2 TB. Urządzenia wyposażono w szybkie złącze USB 3.0, gwarantujące imponujący transfer danych na poziomie nawet 500 MB/s.

 

Nowa seria 3,5-calowych dysków zewnętrznych Freecom Hard Drive XS 3.0, na tle podobnych urządzeń wyróżnia się kilkoma parametrami. Przede wszystkim dyski te posiadają długo oczekiwane na rynku złącze USB 3.0, dzięki któremu dane można przesyłać z prędkością niemal dziesięciokrotnie szybszą (do 500MB/s), niż jest to w przypadku USB 2.0. Nowe dyski Freecom są też wstecznie kompatybilne i można je podłączyć do komputerów wyposażonych w najpopularniejszy standard USB 2.0. Duża pojemność urządzeń (1 TB, 1,5 TB i 2 TB) to koleiny ich atut – użytkownicy mają do dyspozycji ogromny magazyn do przechowywania danych i nie będą musieli martwić się o szybko kończące się wolne miejsce na dysku.

 

Freecom Hard Drive XS 3.0 został też dobrze zaprojektowany pod kątem mobilności – obudowę dysku wykonano z plastiku i pokryto warstwą gumy, dzięki czemu wyeliminowano niebezpieczeństwo wyślizgnięcia się dysku z ręki, a jednocześnie można go swobodnie oraz bez obawy o uszkodzenie przenosić np. w plecaku czy torbie. Gumowa obudowa to dodatkowe zalety – redukcja wibracji, ochrona przed zamoczeniem oraz wyciszenie pracy urządzenia, na co istotny wpływ ma również brak wentylatorów.

 

Wszystkie możliwości dysku Freecom zamknięto w poręcznej i niewielkiej obudowie o wymiarach 18,2x11,4x3,1 cm, co w konsekwencji powoduje, że Hard Drive XS 3.0 jest najmniejszym urządzeniem w gronie 3,5-calowych dysków zewnętrznych. Nowy dysk Freecom waży 0,86 kg, a do pracy nie potrzebuje dużej ilości energii elektrycznej.

 

Gwarancja i cena

Freecom Hard Drive XS 3.0 objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta. Urządzenie o pojemności 1TB jest dostępne w cenie 529 zł brutto (SRP), opcja 1,5 TB to wydatek rzędu 649 zł brutto (SRP), natomiast za pojemność 2TB trzeba wydać ok. 845 zł brutto (SRP).

w_1663610_3.jpg

w_1663610_2.jpg

w_1663610_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.