Skocz do zawartości

GigaWatt news: PC-2 EVO, LC-1 mkII, LC-2 mkII

dskrzyp
 Udostępnij


Firma GigaWatt wprowadziła do oferty trzy nowe produkty - zupełnie nowy kondycjoner sieciowy PC-2 EVO oraz nowe wersje kabli LC-1 mkII i LC-2 mkII.

 

Kondycjoner sieciowy PC-2 EVO

Kondycjoner PC-2 EVO jest długo wcześniej zapowiadaną nowością, która uzupełnia lukę pomiędzy kondycjonerami PC-1 i PC-3. PC-2 EVO jako pierwszy rozpoczyna również serię nowej klasy kondycjonerów zasadniczo różniących się od koncepcji działania dotychczasowych urządzeń marki GigaWatt. PC-2 EVO jest efektem gruntownej ewolucji konstrukcyjnej i wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne. GigaWatt znany już z tradycyjnej jakości wykonania i działania swoich produktów zapewnia, że nowa seria kondycjonerów będzie oferowała jeszcze większą poprawę rozdzielczości i dynamiki brzmienia. Nowa konstrukcja przyczyniła się również do korzystnego zmniejszenia wagi kondycjonera, zwiększenia obciążalności filtrów wyjściowych oraz absolutnej bezgłośności urządzenia.

 

Modułowa konstrukcja PC-2 EVO pozbawiona jest już transformatorów separujących, które pełniły dotychczas rolę kolejnych filtrujących stopni wyjściowych, na korzyść rozbudowanej wielostopniowej filtracji równoległej. Budowa kondycjonera opiera się na kilku oddzielnych modułach w skład których wchodzą: układ zabezpieczeń przeciwprzepięciowych i wstępnej filtracji, system bezstratnej dystrybucji napięcia, podwójny układ kompensacyjny oraz trzy autonomiczne bloki filtrujące. Każda z poszczególnych gałęzi filtrujących kondycjonera - dedykowana urządzeniom cyfrowym, analogowym i wysokoprądowym - zawiera niezależne filtry pasywne, oddzielne dla każdej pary gniazd. Dzięki takiej koncepcji można dokładnie dostroić sposób filtracji danej gałęzi do charakteru obciążenia, odmiennego dla różnych typów urządzeń. Pozwala to również na izolację oraz wyeliminowanie zakłóceń generowanych przez połączone ze sobą urządzenia wykorzystujące wspólną linię zasilającą.

 

Każdy z filtrów znajdujący się wewnątrz kondycjonera zbudowany jest z elementów wysokiej jakości. Za tłumienie zakłóceń odpowiedzialne są m.in metalizowane kondensatory poliestrowe o niskiej indukcyjności. Wykonywane są z folii, której dostawcą jest m.in niemiecka firma BASF, a kondensatory produkowane są w zakładach należących do firmy PHILIPS. Wszystkie elementy podzespołów każdego z filtrów montowane są srebrnym lutowiem na masywnej płytce drukowanej ze ścieżkami o bardzo dużym przekroju. W PC-2 EVO zrezygnowano z zastosowania wewnątrz jakichkolwiek bezpieczników topikowych czy termicznych, które dławią swobodny przepływ prądu do chronionego obwodu oraz wywierają negatywny wpływ na brzmienie. Ochronę przed przepięciami i udarami zapewniają nowoczesne układy wielostopniowych zabezpieczeń złożonych z iskierników plazmowych oraz warystorów nowej generacji. Zastosowane w kondycjonerze zabezpieczenia współdziałają nowoczesną instalacją elektryczną, gwarantując wówczas kompleksową ochronę.

Poszczególne filtry zasilane są trzech masywnych szyn dystrybucyjnych wykonanych z grubych sztab litej miedzi o przekroju poprzecznym ponad 30mm2na każdą szynę. Szyny zasilające każdy z filtrów zapewniają równomierny i stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnych gałęzi. Produkcja takich szyn jest dość kosztowna ze względu na jakość miedzi z której są wykonywane jak i technologię ich produkcji. Szyny dystrybucyjne wykonane są z miedzi katodowej o czystości minimum 99,99%. Jest to miedź w gatunku Cu-ETP rafinowana sposobem hutniczym. Charakteryzuje się doskonałą przewodnością, niską zawartością zanieczyszczeń oraz szczątkową obecnością tlenu. Miedź z której wykonane są szyny poddawana jest emaliowaniu i wyżarzaniu rafinującemu, które zagęszcza materiał polepszając jego przewodność, plastyczność oraz odporność na korozję w większości środowisk. Obróbkę mechaniczną szyn wykonuje się w technologii nie wydzielającej ciepła, które mogłoby powodować utlenianie miedzi i negatywnie wpłynąć na jakość przewodzenia.

 

Dla zapewnienia możliwie najwyższej odpowiedzi impulsowej kondycjoner PC-2 EVO został zaopatrzony w sprawdzony, lecz tym razem podwójny układ buforujący z ogniwami kompensacyjnymi nowej generacji. Zapobiega on różnicom między mocą na wejściu i wyjściu kondycjonera. Układ ten zwiększa także wydajność prądową kondycjonera przy obciążeniach nieliniowych jakim charakteryzują się wzmacniacze mocy, pozwalając na niemal nieograniczone możliwości impulsowe.

 

Na tylnej ścianie kondycjonera znajduje się sześć wysokiej jakości gniazd zasilających ze srebrzonymi stykami, a każda para gniazd jest filtrowana indywidualnie. Wzorem topowego PC-4 wyjścia kondycjonera zostały podzielone na trzy oddzielne sekcje: digital, analog i high current. Wyjścia dla urządzeń cyfrowych przeznaczone są dla transportów i odtwarzaczy CD, DVD, przetworników D/A oraz telewizorów. Wyjścia analog dedykowane urządzeniom takim jak wzmacniacze lampowe, gramofony, przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane. Wyjścia wysokoprądowe są odpowiednie dla wszystkich innych urządzeń o dużym poborze prądu, np. wzmacniaczy mocy, wzmacniaczy zintegrowanych, niektórych przedwzmacniaczy lampowych oraz projektorów.

Konstrukcja mechaniczna kondycjonera opiera się na bardzo sztywnym metalowym chassis, które w połączeniu z antywibracyjnymi nóżkami doskonale redukuje szkodliwe drgania i rezonanse. Wszystkie komponenty obudowy kondycjonera wykonane są z elementów stalowo-aluminiowych. Odpowiednie połączenie właściwości tych materiałów stanowi doskonale szczelny ekran chroniący przed zakłóceniami RFI i EMI.

Kondycjoner PC-2 EVO jest już dostępny w sprzedaży. Oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych wykończenia anodowanej płyty czołowej z szorstkowanego aluminium lotniczego - srebrnym i czarnym. PC-2 EVO standardowo wyposażony jest w kabel LC-1 mkII o długości 1.5 m, lecz za dopłatą może być wyposażony w znakomity kabel sieciowy LC-2 mkII.

 

Cena PC-2 EVO: 5 950 PLN (z kablem LC-1 mkII), 6 850 PLN (z kablem LC-2 mkII)

 

Nowe wersje kabli sieciowych LC-1 mkII oraz LC-2 mkII

Dwie kolejne nowości to nowe wersje dobrze znanych już kabli sieciowych LC-1 i LC-2. Oba nowe przewody sieciowe diametralnie różnią się od wcześniejszych wersji budową oraz jeszcze lepszym wpływem na dźwięk i obraz, otwierając tym samym zupełnie nową jakość - brzmienia i wykonania.

Zanim kable zostały wprowadzone do oferty, przez okres roku prowadzone były testy odsłuchowo eksploatacyjne w których uczestniczyło grono kilkudziesięciu beta testerów. Przez okres roku przeprowadzali oni w swoich systemach testy odsłuchowo - eksploatacyjne, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z odsłuchów i porównań kabli w rozmaitych konfiguracjach. Oba kable spotkały się z entuzjastycznymi opiniami testerów i tak naprawdę mogły wejść do oferty jako zupełnie nowe pozycje z nowym oznaczeniem. Z uwagi jednak na pochlebne opinie o poprzednich wersjach kabli postanowiliśmy zachować dotychczasowe oznaczenia z dopiskiem Mark II.

 

W stosunku do poprzednich wersji, nowe kable charakteryzują się doskonałymi złączami oraz nową konstrukcją wykorzystującą lepsze przewodniki. Oba kable zbudowane są z przewodników wykonanych z miedzi elektrolitycznej o wysokiej czystości i różnią się od siebie geometrią i przekrojem. LC-2 mkII posiada dwukrotnie większy przekrój żył roboczych w stosunku do LC-1 mkII. Stosunkowo duży przekrój poprzeczny kabla gwarantuje znikomą rezystancję i praktycznie nieograniczony przepływ energii. W konstrukcji LC-2 mkII dużą wagę także przyłożono do redukcji drgań, gdzie wszystkie przewodniki wraz z ekranem otacza dodatkowo plastyczny materiał tłumiący szkodliwe wibracje. Relatywnie duża pojemność własna kabli zapewnia doskonałe właściwości filtrujące i tłumiące dla szerokiego zakresu zakłóceń. Izolację przewodników wykonano z polietylenu, a zewnętrzną izolację kabla wykonano z PVC. Obudowa kabli dodatkowo chroniona jest czarnym, odpornym na ścieranie oplotem z tworzywa sztucznego. Żyły robocze chronione są szczelnym ekranem wykonanym z folii pokrytej aluminium. Ekran połączony jest z wewnętrzną żyłą spływową, która biegnie wzdłuż jego długości. Ekran pokrywa 100% powierzchni kabla i gwarantuje nie tylko skuteczną ochronę od wszelkich zakłóceń, lecz także nie dopuszcza do powstawania i rozprzestrzeniania się w kablu wewnętrznych zakłóceń. Kable dodatkowo chronione są czarnym, odpornym na ścieranie oplotem z tworzywa sztucznego.

Oba przewody te są już dostępne w sprzedaży. Nowe kable znajdują się również oczywiście na wyposażeniu (standardowym lub za dopłatą) kondycjonerów i listew sieciowych GigaWatta.

 

Cena kabla LC-1 mkII (1.5m) 550 PLN, LC-2 mkII (1.5m) 1 450 PLN

IMG_0007.jpg

IMG_0009.jpg

IMG_0010.jpg

IMG_0011.jpg

IMG_0014.jpg

IMG_0016.jpg

IMG_0019.jpg

IMG_0021.jpg

IMG_0023.jpg

IMG_0026.jpg

IMG_0029.jpg

IMG_0033.jpg

IMG_0034.jpg

IMG_0036.jpg

IMG_0039.jpg

IMG_0025.jpg

IMG_0037.jpg

 Udostępnij


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • faq
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.