Jump to content

Jak zasilanie DAC Pro-Ject Pre Box S2 Digital może polepszyć znacznie jego brzmienie

Dzięki zasilaczowi liniowemu Tomanek za 400 zł można znacznie polepszyć brzmienie DAC Pro-Ject Pre Box S2, który kosztuje obecnie 1890 zł, jest też wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniczem z regulacją głośności. Podczas odsłuchu po zmianie zasilacza z oryginalnego na Tomanka ktoś powiedział "zrobił się taki mały high-end".

HTaudio
 Share


Kluczowe jest zasilanie - jeśli sygnał jest przez USB to wg producenta należy odłączyć zasilanie z dołączonego zasilacza 5V bo zasilanie jest przez to wejście.

Najpierw sprawdziliśmy jak to urządzenie brzmi z dołączonym zasilaniem, następnie z zasilaniem przez kabel sygnałowy USB (zasilanie jest wtedy ze źródła, którym może być streamer lub komputer).

Na koniec z tym co powinno być najlepsze- czyli zasilaczem liniowym. Wykorzystaliśmy podstawowy zasilacz firmy Tomanek kosztujący 400 zł- Tomanek ULPS Mini - budżetowy zasilacz do przetworników dźwięku: https://www.sklep.htaudio.pl/tomanek-ulps-mini-zasilacz-12v.html (Przy zamawianiu tego zasilacza podaje się jakie ma być napięcie wyjściowe i jakie złącze).

O brzmieniu przy eksperymencie z zasilaniem przez kabel sygnałowy USB nie ma co pisać, bo nie było najlepsze, ale z zasilaczem liniowym Tomanka staje się REWELACYJNE. Początkowo na zasilaczu Pro-Jecta zagrało to słabo, dźwięk pływał, wysokie tony kłuły w uszy i było cały czas szeleszcząco.

Można było poczuć przestrzeń, pojawiły się plany, czystość i rozdzielczość, pojawił się muzyczny plankton, którego wcześniej nie było za bardzo słychać, a także neutralność i separacja poszczególnych dźwięków i instrumentów.

Sprawdzilismy także brzmienie kilku słuchawek, całość tutaj: https://sklep.htaudio.pl/blog/jak-brzmi-dac-pro-ject-pre-box-s2-digital-i-co-zrobic-by-zagral-najlepiej-test-dac-do-2000-zl.html

dacpro2.jpeg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.