Jump to content

Lyra Erodion - transformator dopasowujący do wkładek MC

dskrzyp
 Share


Lyra Erodion jest transformatorem wzmacniającym sygnał, zaopatrzonym w liczne firmowe rozwiązania. Każda część urządzenia jest własnej produkcji firmy Lyra, dzięki czemu jest to jeden z najlepszych produktów tego rodzaju, jakie kiedykolwiek stworzono. Uważamy, że jego jakość dźwięku jest konkurencyjna wobec każdego znanego stopnia transformatorowego, niezależnie od jego ceny i aspiracji producenta.

 

Słuchacze spodziewający się “typowego dźwięku transformatorowego” mogą rozczarować się Erodionem: nie ma on własnego brzmienia, przeciwnie, jest bardzo, bardzo bliski „drutu ze wzmocnieniem”. Naszym celem było stworzyć neutralny stopień wzmacniający o bezpośredniej ścieżce sygnałowej, dobrze przekazujący energię, który pozwoli na podkreślenie mocnych stron współpracujących z nim wkładek MC.

 

Transformatorowy stopień wzmacniający jest całkowicie różny od aktywnego wzmocnienia. Gdy niskoimpedancyjna wkładka MC podłączona jest bezpośrednio do przedwzmacniacza RIAA o wysokim aktywnym wzmocnieniu, wartości obciążenia impedancją mogą być regulowane od 100 omów do 47 kiloomów. Stopień transformatorowy zaprojektowany jest natomiast jako urządzenie dopasowujące impedancję pomiędzy wkładką MC a wejściem RIAA MM o impedancji 10-47 kiloomów.

 

 

Dane techniczne:

 

Wzmocnienie:

26 dB (20 razy) (przy wewnętrznej impedancji wkładki 2-10 ohm i z przedwzmacniaczem RIAA MM stanowiącym obciążenie 47 kohm).

 

Rozpiętość obciążenie przedwzmacniacza RIAA MM: 10 kohm – 47 kohm Do zastosowania z wkładkami MC o wewnętrznej impedancji 2-10 ohm Zakres częstotliwości w powyższych warunkach: 10-100 000 Hz

 

Nóżki: trzy kolce ze stali nierdzewnej

 

Wymiary (SxGxW): 150x115x65 mm (sama skrzynka)

 

Masa 2,5 kg (Erodion nie zawiera żadnego elektrycznego zasilacza i nie jest podłączany do żadnego zewnętrznego źródła energii)

 

Kolor : Czarny , czerwony - wykończenie w lakierze fortepianowym

 

Cena: 9 000 zł

1557544_2.jpg

1557544_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.