Jump to content

McINTOSH MEN220 – czyli…

dskrzyp
 Share


...aktywna zwrotnica, korektor akustyki i korektor charakterystyki.

 

Dwa miesiące po swojej amerykańskiej premierze, do sprzedaży w Polsce wszedł McIntosh MEN220. Urządzenie to w jednej obudowie zawiera korektor akustyki pomieszczenia, korektor charakterystyki częstotliwościowej oraz elektroniczną, dwudrożną zwrotnicę.

 

Stworzony w duchu tradycyjnego wzornictwa McIntosha, MEN220 posiada iluminowany szklany panel przedni i aluminiową obudowę. Znajdujące się na panelu przednim przełączniki oraz pokrętła, zapewniają łatwy w użytkowaniu, analogowy sposób obsługi cyfrowego urządzenia. Dwuliniowy, fluoroscencyjny wyświetlacz przekazuje informacje o aktualnym stanie MEN220 oraz pomaga w jego kalibracji. Zastosowanie interfejsu RS232 umożliwia sterowanie poprzez komputer PC. Urządzenie obsługuje też firmowe systemy przesyłania sygnałów sterujących. Na wyposażeniu znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Wpływ akustyki pomieszczenia na jakość odsłuchiwanych dźwięków jest już od dawna znany audiofilom. W zakresie pasma akustycznego spotyka się skoki o wartościach pomiędzy +10 a -20 dB. Mechanizm powstawania powyższego zjawiska jest tak skomplikowany, jak zróżnicowane są sale odsłuchowe i pracujące w nich systemy audio. Nigdy nie spotkamy się z takimi samymi warunkami reprodukcji dźwięków. MEN220 wykorzystuje potencjał oprogramowania RoomPerfect – zaawansowanego algorytmu korekcji akustyki, który w sposób automatyczny tworzy cyfrowy model waszego pokoju. Poprzez zebranie danych z wielu punktów pomiarowych, MEN220 koryguje występujące anomalie – ukazując, możliwe że po raz pierwszy, pełen potencjał posiadanego systemu audio.

 

Sześciopasmowy korektor parametryczny (czyli z regulowanymi częstotliwościami i nachyleniami filtrów) może być uruchomiony na dowolnym komputerze PC. Pozwala on kształtować charakterystykę częstotliwościową stosownie do potrzeb czy po prostu gustów użytkownika. Ustawienia korektora można zapamiętywać i korzystać z nich w przyszłości.

Dwudrożna zwrotnica pozwala zarówno na integrację subwooferów z pełnopasmowymi kolumnami jak też na pełny bi-amping kolumn. Użytkownik może wybrać filtry Butterwortha (pierwszego, drugiego, czwartego rzędu) lub filtry Linkwitza-Rileya (drugiego, czwartego, ósmego rzędu). Można też wybrać częstotliwość podziału oraz poziom dla poszczególnych pasm.

Wejścia i wyjścia audio są zarówno w postaci niesymetrycznej (RCA) jak i symetrycznej (XLR). Oprócz pilota z urządzeniem dostarczany jest też mikrofon pomiarowy, kabel mikrofonowy i statyw do mikrofonu.

 

Wymiary MEN220 (SxWxG) 45 x 15 x 46 cm.

Waga 12 kg

 

Cena detaliczna MEN220 18.000 zł.

w_1717382_3.jpg

w_1717382_2.jpg

w_1717382_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.