Skocz do zawartości

Multimedia pod kontrolą z AMX Enova


Kraków, 24 listopada 2009 r. -- AMX Enova to nowe rozwiązanie audiowizualne producenta AMX – lidera zaopatrującego rynek w systemy do kontroli multimediów. W ofercie pojawiły się dwa urządzenia: DVX 2100HD oraz AVX-400, umożliwiające integrację i zarządzanie systemami audiowizualnymi, znajdującymi się w pomieszczeniu z dużą liczbą dostępnych multimediów. Linię produktów AMX Enova wprowadza na polski rynek dystrybutor Veracomp.

 

DVX 2100HD to zaawansowane urządzenie z nowej serii AMX Enova. Jest to kontroler multimediów, będący połączeniem możliwości wielu dostępnych na rynku rozwiązań audiowizualnych. Nowy DVX 2100HD łączy w sobie m.in. sterownik multimediów, switcher wideo 6x2, switcher audio 6/1, transkoder sygnałów wideo, wzmacniacz i mikser audio, panel sterujący, zintegrowany w obudowie zasilacz oraz możliwość podłączenia urządzeń z serii UDM. Dzięki implementacji technologii SmartScale™, nowy AMX pozwala na podłączenie dowolnej kombinacji sygnałów wideo i wysłanie ich na dwa niezależne wyjścia oraz dodatkowo umożliwia podgląd lokalny sygnału wideo.

 

W sekcji złącz audio DVX 2100HD występują cztery wejścia (skorelowane z sekcją wideo), służące do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku, natomiast ciekawym rozwiązaniem jest sekcja Microphone, zawierająca wewnętrzny cyfrowy mikser. Głośniki można podłączyć na dwa sposoby: bezpośrednio do urządzenia, czemu służy wyjście amplitudowe, lub z wykorzystaniem wzmacniacza zewnętrznego (wyjście liniowe). Z kolei wśród złącz wideo, AMX przewidział w swoim produkcie cztery wejścia realizowane na złączach DVI, jednak poprzez odpowiednie przejściówki możliwe jest podanie dowolnego sygnału. Do dyspozycji są też dwa wyjścia: cyfrowe DVI oraz VGA. Co ważne, oba złącza są niezależne i dzięki temu w jednej sali można prezentować równocześnie dwa różne obrazy. Producent umieścił jeszcze dwa wejścia UDM – pozwalają na transmisję sygnału A/V, a podłączając urządzenie z serii UDM, bez problemu odbieramy sygnał w dowolnym formacie.

 

„Możemy podziwiać producenta AMX za to, że potrafił umiejętnie zamknąć w jednej obudowie tak wiele rozwiązań, dostępnych najczęściej na rynku w postaci kilku urządzeń. Z DVX 2100HD oszczędzamy sporo miejsca, gdyż potrzebujemy tylko jednego urządzenia kontrolującego wszystkie multimedia. Oprócz tego mniejsze jest zużycie energii elektrycznej, dzięki czemu oszczędzamy na rachunkach, ale dbamy też o środowisko naturalne. Najnowszy produkt z serii AMX Enova pozwoli zapanować - z poziomu jednego urządzenia - nad multum elektroniki, jaką spotykamy zwykle w salach prezentacyjnych czy konferencyjnych i umiejętnie zarządzać całością, łącznie ze światłem czy żaluzjami. Warto też zaznaczyć, że DVX zapewnia pracę w rozdzielczości HD” – mówi Marek Bałda, menedżer produktów AMX w Veracomp.

 

Linia produktowa AMX Enova to również drugie nowe urządzenie – AVX-400. Jest nieco mniej zaawansowane od DVX 2100HD, ale także łączy w sobie możliwości wielu dostępnych na rynku rozwiązań A/V. Posiada wbudowany wzmacniacz audio oraz wyście liniowe, umożliwiające podłączenie dodatkowego wzmacniacza. W urządzeniu znajdziemy też złącza Video, Component oraz RGB/VGA. AVX-400 wyposażono w interfejs RS232, pozwalający na sterowanie m.in. ekranem, oprócz tego posiada cztery wejścia po skrętce służące do podłączenia paneli naściennych, dostępnych z różnymi kombinacjami złącz audio-wideo i zawierające dodatkowo przycisk aktywacyjny dane wejście.

 

„DVX 2100HD oraz AVX-400 z serii AMX Enova to urządzenia zapewniające kompletne i bezproblemowe zarządzanie salami konferencyjnymi. Rozwiązania te mogą pracować samodzielnie, ale przy użyciu dodatkowych interfejsów, jak panele dotykowe czy klawiatury sterujące, pozwalają na wykorzystanie ich jako część większej infrastruktury systemu sterującego.” – dodaje Marek Bałda.

 

Urządzenia są już dostępne na polskim rynku za sprawą dystrybutora Veracomp. Gwarancja wynosi 24 miesiące, cena DVX 2100HD - w zależności od wersji - waha się w granicach od 6650 do 6745 euro netto, natomiast AVX-400 to wydatek rzędu 1900 euro netto. Rozwiązania DVX jak i AVX są również dostępne w zestawach (tzw. EXPerience Kits) z innymi urządzeniami i są tak dobrane, że po rozpakowaniu i zamontowaniu ich, gwarantują kompletne wyposażenie sali seminaryjnej czy audytoryjnej.

1513801_4.jpg

1513801_3.jpg

1513801_2.jpg

1513801_1.jpg


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • faq
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.