Jump to content

Nowe odtwarzacze Blu-ray 3D

dskrzyp
 Share


Nowe odtwarzacze multimedialne Blu-ray — model BDP-S470 przygotowany do odtwarzania filmów Blu-ray 3D Disc™ i model BDP-S570 z pełnymi funkcjami odtwarzania tych filmów.

 

- Realistyczne odtwarzanie filmów Blu-ray 3D Disc na telewizorze 3D

- Połączenie z Internetem przez interfejs Wi-Fi i dostęp do pełnoekranowych filmów wideo z Internetu oraz najnowszych usług catch-up TV

- Unikatowe monolityczne wzornictwo harmonizujące z nowymi telewizorami BRAVIA® i zestawami kina domowego firmy Sony.

 

Nowy wymiar rozrywki w domowym zaciszu

 

Technologia 3D była jednym z najważniejszych tematów na targach CES 2010. Zgodnie z zapowiedzią firma Sony przedstawia więcej szczegółów dotyczących nowego odtwarzacza Blu-ray 3D Disc™. Po uaktualnieniu oprogramowania model BDP-S470 będzie mógł odtwarzać filmy Blu-ray 3D Disc™ na telewizorze 3D. Do historii przechodzą niewyraźne, kolorowane obrazy i okulary z kartonu. Sony wprowadza zaawansowaną technologię obrazu i aktywne okulary (Active Shutter), co pozwala tworzyć niezwykle realistyczną głębię i ostre, żywe obrazy 3D o pełnej rozdzielczości HD 1080p. Model BDP-S570, zapowiadany na targach CES, będzie mógł odtwarzać filmy Blu-ray 3D Disc™ bez konieczności uaktualnienia oprogramowania. Będzie to najnowsze rozszerzenie rodzącej się serii produktów 3D.

 

Obraz dopełnia seria zestawów kina domowego Sony zaprezentowanych ostatnio na targach CES, w tym model 3D BDV-IZ1000 oraz BDV-E970W, BDV-E870, BDV-E370, BDV-F500 i BDV-F700, które również są przygotowane do wyświetlania filmów 3D.

Rozrywka Blu-ray wkracza obecnie w zupełnie nowy wymiar. Dzięki coraz większej liczbie filmów — a także nagrań koncertów — realizowanych trójwymiarowo, oraz nowym telewizorom, takim jak BRAVIA LX900 z najnowszą technologią 3D, i odtwarzaczowi 3D Blu-ray Disc™ firmy Sony można siedząc w salonie mieć wrażenie, iż znajdujemy się w samym środku akcji.

 

Dostęp do Internetu

 

Odtwarzacze Blu-ray Disc™ nie tylko umożliwiają oglądanie filmów 3D z rozdzielczością Full HD, lecz także zapewniają łatwy dostęp do świata rozrywki online. Technologia BRAVIA Internet Video umożliwia obejrzenie w popularnych serwisach „catch-up TV” programów emitowanych wcześniej. Catch-up TV to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w Europie. Usługa ta pozwala uniknąć rodzinnych kłótni o telewizyjnego pilota i oglądać pełnoekranowe powtórki ulubionych programów w dogodnym czasie. Można również korzystać z ogromnego bogactwa bezpłatnych filmów wideo dostępnych na życzenie w takich serwisach, jak YouTube™, Dailymotion™ i inne. Nie trzeba podłączać komputera czy wpatrywać się w zmniejszony ekran; można mieć szybko dostęp do nowych filmów wideo i usług, gdy tylko się one pojawią i wyświetlać pobierane strumieniowo treści w pełnoekranowym formacie bezpośrednio na telewizorze. W modelu S570 wbudowany interfejs Wi-Fi umożliwia łączenie się z Internetem i korzystanie ze wszystkich możliwości technologii BRAVIA Internet Video bez kłopotliwych i szpecących kabli. Taką samą wygodę oferuje model S470 po podłączeniu adaptera USB bezprzewodowej sieci LAN firmy Sony.

 

Model S570 jest wyposażony w system redukcji zakłóceń, który optymalizuje jakość przy strumieniowej transmisji pełnoekranowych filmów wideo przez Internet poprawiając ostrość obrazu i wyrazistość kolorów. Przeglądarka Entertainment Database Browser, wykorzystująca technologię firmy Gracenote®, umożliwia wyszukiwanie szczegółowych informacji, na przykład o aktorach i produkcji, oraz korzystanie z powiązanych treści dostępnych dzięki BRAVIA Internet Video. Model S570 obsługuje standard DLNA, co oznacza, że odtwarzacz Blu-ray Disc™ firmy Sony może komunikować się z innymi urządzeniami zgodnymi z tym standardem — telefonami, notebookami czy odtwarzaczami muzycznymi — i odtwarzać przechowywane tam treści na telewizorze bez względu na to, w którym miejscu w domu takie urządzenie się znajduje.

Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ i zestawy kina domowego firmy Sony dają wyjątkową możliwość sterowania za pomocą urządzeń iPhone lub iPod touch z wykorzystaniem bezpłatnego programu, który można pobrać z serwisu App Store. Z tym programem iPhone lub iPod touch może funkcjonować jako pilot z takimi funkcjami, jak dostęp do informacji o płytach Blu-ray (zdjęcia okładki, aktorzy, producent) oraz wyszukiwanie dodatkowych wideoklipów w Internecie.

 

Eleganckie, nowoczesne wzornictwo

 

Nowa seria odtwarzaczy Blu-ray Disc™ jest utrzymana w eleganckiej, monolitycznej stylistyce. Urządzenia są wykonane z materiałów o najwyższej jakości i mają pięknie wykończone powierzchnie, dzięki czemu elegancko prezentują się w każdym pomieszczeniu i stwarzają wrażenie większej przestrzeni. Monolityczne wzornictwo jest cechą wspólną wszystkich produktów audio - wideo firmy Sony z nowej linii na rok 2010. Nowy odtwarzacz Blu-ray będzie doskonale pasował do telewizora BRAVIA lub zestawu kina domowego.

 

Najwyższy poziom domowej rozrywki

 

„Najnowsze odtwarzacze Blu-ray Disc™ z linii 2010 stanowią potwierdzenie, że Sony zajmuje wyjątkową pozycję jako producent dostarczający użytkownikom urządzenia 3D o pełnym zakresie funkcji — powiedział Stuart Kemp, szef marketingu w Sony w Europie. „Tegoroczne targi CES były zdominowane przez różne zapowiedzi produktów 3D. Fakt, że już teraz możemy rozszerzyć ofertę odtwarzaczy Blue-ray Disc™ obsługujących trzy wymiary, świadczy o naszym zaangażowaniu w jak najszersze udostępnienie technologii 3D”. Nowe odtwarzacze Blu-ray obsługują więcej typów plików, w tym formaty DivX HD i MKV, co jeszcze bardziej ułatwia udostępnianie rozrywki z dowolnego miejsca w domu.

 

BDP-S470

- Rozrywka domowa nowej generacji ze wspaniałymi akcjami 3D wyświetlanymi na telewizorze 3D (po uaktualnieniu oprogramowania)

- Monolityczne wzornictwo, które nadaje pomieszczeniu wyjątkowy styl

- Dostęp do usług catch-up TV5 i filmów z Internetu dzięki technologii BRAVIA Internet Video

- Przygotowanie do pracy w bezprzewodowej sieci LAN, która daje łatwy dostęp do treści online bez kłopotliwych kabli (ze sprzedawanym osobno adapterem USB UWA-BR100)

- Możliwość oglądania filmów i słuchania muzyki w całym domu z wykorzystaniem połączeń USB

- Przeglądarka Entertainment Database Browser firmy Gracenote® umożliwiająca wyszukiwanie filmów oraz informacji o aktorach, reżyserach, producentach itd.

- Obsługa formatów DivX HD i MKV

- Możliwość używania urządzenia iPhone lub iPod touch jako pilota do odtwarzacza Blu-ray Disc™

 

BDP-S570

- Rozrywka domowa nowej generacji ze wspaniałymi akcjami 3D wyświetlanymi na telewizorze 3D

- Monolityczne wzornictwo, które nadaje pomieszczeniu wyjątkowy styl

- Dostęp do usług catch-up TV i filmów z Internetu dzięki technologii BRAVIA Internet Video

- Wbudowany interfejs Wi-Fi, który umożliwia łatwy dostęp do treści online bez kłopotliwych kabli

- Możliwość oglądania filmów i słuchania muzyki w całym domu z wykorzystaniem połączeń DLNA i USB

- Przeglądarka Entertainment Database Browser firmy Gracenote® umożliwiająca wyszukiwanie filmów oraz informacji o aktorach, reżyserach, producentach itd.

- Obsługa formatów DivX HD i MKV

- Możliwość używania urządzenia iPhone lub iPod touch jako pilota do odtwarzacza Blu-ray Disc

 

Model BDP-S470 będzie dostępny od kwietnia natomiast BDP-S570 od czerwca.

 

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian po ukazaniu się niniejszej informacji.

1592515_3.jpg

1592515_2.jpg

1592515_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.