Jump to content

Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc firmy Sony

dskrzyp
 Share


Elegancja w salonie

Odtwarzacze Blu-ray Disc™ firmy Sony z nowej oferty na rok 2010 zmienią charakter rozrywki w domowym salonie, i to jeszcze przed uruchomieniem urządzeń. Nowe modele utrzymane są w nowej stylistyce - zgrabnie łączącej wysoką jakość

materiałów z pięknym wykończeniem powierzchni. Ich stylowe, minimalistyczne sylwetki dodają pomieszczeniu przestrzenności.

W identycznym klimacie wzorniczym utrzymane są wszystkie domowe produkty audiowideo Sony z nowej linii na rok 2010. Oznacza to, że wprowadzane obecnie na rynek odtwarzacze Blu-ray Disc™ doskonale pasują wyglądem do nowych modeli telewizorów BRAVIA i zestawów kina domowego. Tworzą z nimi jedną, spójną całość.

 

Nowe horyzonty

Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ Sony, takie jak BDP-S570, mogą się łączyć z sieciami Wi-Fi. Pozwala to na ich proste podłączanie do Internetu, a co za tym idzie - dostępie do wielu materiałów i serwisów z wygodnej kanapy w domowym salonie. Dzięki technologii BRAVIA Internet Video, przeoczone w telewizji programy można obejrzeć w zdobywających popularność serwisach „catch-up TV”. Serwisy „catch-up TV” należą do najszybciej zdobywających popularność w Europie. Eliminują rodzinne spory wyboru stacji telewizyjnej i pozwalają na oglądanie w dogodnym momencie powtórek ulubionych audycji w pełnej rozdzielczości. Nie brakuje też serwisów społecznościowych z darmowymi filmami na żądanie, takich jak

YouTube™, Dailymotion™, Wired™ i wielu innych. Co więcej, oglądanie nie musi oznaczać wpatrywania się mały ekran podłączonego komputera – dostęp do nowych filmów jest możliwy na bieżąco, bezpośrednio z telewizora, a przesyłany strumieniowo obraz pojawia się na całym ekranie.

 

Konstruktorzy modeli takich jak BDP-S570 sprawili, że na dużym ekranie telewizora dobrze prezentuje się nawet obraz o mniejszej rozdzielczości. Jest to zasługą technologii IP Content Noise Reduction, która poprawia ostrość krawędzi obrazu i zwiększa wyrazistość barw.

 

Oparta na zasobach firmy Gracenote® przeglądarka bazy danych pozwala na przeglądanie danych związanych z płytą Blu-ray Disc™, takich jak informacje o aktorach i produkcji. Umożliwia też dostęp do powiązanych tematycznie materiałów w anałach BRAVIA Internet Video.

 

Nowy wymiar

Odtwarzacz Blu-ray Disc™ taki jak BDP-S770 jest w pełni przystosowany do odtwarzania filmów Blu-ray 3D™ na telewizorze z technologią 3D. Zamazane, zabarwione obrazy i wycinane z tektury falistej okularki mogą odejść do lamusa: technologia 3D Sony jest oparta na zaawansowanych rozwiązaniach, a okulary Active Shutter pozwalają na uzyskanie żywego obrazu Full HD 3D o nieprawdopodobnie realistycznej głębi. Coraz większa liczba filmów i koncertów nagrywanych w technologii 3D oraz nowe telewizory 3D, takie jak BRAVIA LX900, pozwalają przenieść się z domowego salonu w sam środek akcji.

 

Filmy, muzyka i zdjęcia w całym mieszkaniu

Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ np. BDP-S370 mogą po zaktualizowaniu oprogramowania łączyć się z sieciami DLNA, co dodatkowo zwiększa ich potencjał. Zgodność z DLNA pozwala komunikować się z innymi urządzeniami z tym protokołem:

telefonami, laptopami, odtwarzaczami muzycznymi itp. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się takie urządzenie, przechowywane w nim materiały można z łatwością wyświetlić lub odtworzyć na telewizorze. Do przedniego portu USB odtwarzacza BDP-S370 można podłączyć także twardy dysk lub pamięć USB, aby następnie odtwarzać filmy, nagrania i fotografie na telewizorze albo przez zestaw kina domowego. Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ obsługują teraz nowe

formaty plików, takie jak DivX HD i MKV, co jeszcze bardziej ułatwia wspólną rozrywkę wszystkim domownikom.

Nowością w odtwarzaczach Blu-ray Disc™ i zestawach kina domowego Sony jest możliwość sterowania zapomocą iPhone’a lub iPoda touch – wystarczy wgrać do urządzenia darmowy program z serwisu App Store. Program ten pozwala iPhone’owi lub

iPodowi touch pełnić rolę pilota z takimi zaawansowanymi funkcjami, jak wyświetlanie danych o płytach Blu-ray (zdjęcia okładki, informacji o aktorach i produkcji) czy wyszukiwanie dodatkowych wideoklipów w Internecie.

 

Rewolucja w stylu i materiałach

„Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc z linii 2010 to jak dotąd najbardziej innowacyjne modele w naszej ofercie”, mówi Stuart Kemp, Business Manager w Sony Europe. „Odtwarzacz Bluray Disc™ firmy Sony przestał już być tylko źródłem fantastycznych przeżyć, jakie zapewnia format Full HD. Obecnie dzięki niemu domowy salon staje się centrum nowoczesnej rozrywki i stylu.” „Najnowsze modele Blu-ray wzbogacają wystrój wnętrza, w prosty sposób integrują domową rozrywkę, a przy tym zapewniają dostęp do ogromnych zasobów rozrywki w Internecie i do akcji w trzech wymiarach.”

 

Krótka charakterystyka produktów

BDP-S770

- Minimalistyczna, monolityczna stylistyka, wzbogacająca wystrój salonu o niepowtarzalny, stylowy element

- Technologia BRAVIA Internet Video – dostęp do serwisów „catch-up TV” i filmów

z Internetu*

- Domowa rozrywka nowej generacji – trójwymiarowa akcja na telewizorze 3D

- Wbudowana karta sieciowa Wi-Fi umożliwiająca korzystanie z materiałów internetowych bez kłopotliwych przewodów połączeniowych

- Technologia DLNA i interfejs USB – odtwarzanie filmów i muzyki z całego domu

- Wyszukiwanie informacji o filmie, aktorach i reżyserze za pomocą przeglądarki bazy danych o rozrywce firmy Gracenote®

- Możliwość wykorzystania iPhone’a lub iPoda touch jako pilota do odtwarzacza Bluray

 

BDP-S570

- Monolityczna stylistyka, wzbogacająca wystrój salonu o niepowtarzalny, stylowy element

- Technologia BRAVIA Internet Video – dostęp do serwisów „catch-up TV”* i filmów z Internetu

- Wbudowana karta sieciowa Wi-Fi umożliwiająca korzystanie z materiałów internetowych bez kłopotliwych przewodów połączeniowych

- Technologia DLNA i interfejs USB – odtwarzanie filmów i muzyki z całego domu

- Wyszukiwanie informacji o filmie, aktorach i reżyserze za pomocą przeglądarki bazy danych o rozrywce firmy Gracenote®

- Możliwość wykorzystania iPhone’a lub iPoda touch jako pilota do odtwarzacza Bluray

 

BDP-S370

- Monolityczna stylistyka, wzbogacająca wystrój salonu o niepowtarzalny, stylowy element

- Technologia BRAVIA Internet Video – dostęp do serwisów „catch-up TV” i filmów z Internetu

- Możliwość współpracy z siecią Wi-Fi w celu korzystania z materiałów internetowych bez kłopotliwych przewodów połączeniowych (karta USB sieci bezprzewodowej UWA-BR100 do nabycia oddzielnie)

- Technologia Precision Cinema Upscale umożliwiająca oglądanie filmów DVD w jakości bliskiej HD

- Wyszukiwanie informacji o filmie, aktorach i reżyserze za pomocą przeglądarki bazy danych o rozrywce firmy Gracenote®

- Możliwość wykorzystania iPhone’a lub iPoda touch jako pilota do odtwarzacza Bluray

1561271_4.jpg

1561271_3.jpg

1561271_2.jpg

1561271_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.