Jump to content

Optoma: nowe projektory instalacyjne i do kina domowego

dskrzyp
 Share


Kraków, 4 listopada 2009 roku -- Optoma wprowadziła do swojej oferty kilka nowych projektorów instalacyjnych oraz do kina domowego. Urządzenia imponują swoimi parametrami - m.in. jasnością czy zaimplementowanym w wybranych modelach modułem łączności bezprzewodowej. Wszystkie nowe projektory można znaleźć w portfolio Veracomp – dystrybutora marki Optoma na polskim rynku.

 

Od października br. Optoma sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o nowe modele projektorów instalacyjnych oraz do kina domowego. Urządzenia pierwszej grupy dedykowane są do profesjonalnych zastosowań – nie tylko w biznesie czy na użytek instalacji AV, ale też w edukacji. Pierwszą nowością jest Optoma EX765 – projektor w rozdzielczości XGA, który wyróżnia jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów, zestaw złącz: HDMI, DVI, VGA, zoom 1,6x, złącze 12V do ekranu, możliwość sterowania przez sieć czy PureShift – funkcja pozwalająca na wpasowanie obrazu w obszar wyświetlania bez konieczności przesuwania całego projektora. Bliźniaczo podobny model - Optoma EX765W - posiada dodatkowo wbudowaną funkcjonalność bezprzewodową.

 

W tej samej kategorii produktowej jest już dostępna Optoma EW766. Jest to panoramiczny projektor instalacyjny w rozdzielczości WXGA, z jasnością na poziomie 4000 ANSI lumenów, zoomem 1,5x, a także złączami HDMI, DVI i VGA oraz funkcją PureShift. Model EW766W posiada wbudowany moduł bezprzewodowy.

 

Natomiast wśród projektorów do kina domowego, nowym urządzeniem jest HD200X, zaprojektowany w kolorze fortepianowej czerni. Do jego najważniejszych wyróżników należą: rozdzielczość 1920x1080 (16:9), jasność 1500 ANSI lumenów, kontrast ANSI 350:1, dystans 1,5 - 12,5 m, wejścia: 1 x composite video, 2 x HDMI, 1 x 3RCA (component), 1 x VGA D-sub15, złącze 12V do ekranu, waga 2,9 kg, głośność 29 dB.

 

„Pod względem parametrów, model HD200X przypomina wprowadzony niedawno do sprzedaży projektor Optoma HD20, który okazał się hitem drugiej połowy 2009 r. Jak na projektory Full HD do kina domowego, oba modele osiągalne są w bardzo przystępnej cenie wynoszącej nieco ponad 4 tys. zł brutto. Znakomita jakość prezentowanego obrazu to zasługa zastosowanych i odpowiednio dobranych parametrów. Wśród nich jest na pewno natywna rozdzielczość wynosząca 1080p z obsługą 24 klatek na sekundę, czyli z prędkością charakterystyczną dla większości tworzonych obecnie filmów, a w przypadku modelu HD20 warto też wymienić jasność na poziomie 1700 ANSI lumenów i rzeczywisty kontrast ANSI 500:1. Istotne są tu również wykorzystane technologie, jak np. BrilliantColor™, zapewniająca obraz o nasyconych, żywych barwach oraz złącza HDMI w wersji 1.3. Dodatkowo projektor posiada 5-letnią gwarancję jakości kolorów” – mówi Piotr Wierzbicki, Sales Manager Optoma odpowiedzialny za polski rynek.

 

W ofercie projektorów do kina domowego, pojawiły się jeszcze dwa nowe modele marki Optoma: HD700X oraz zapowiadany na listopad br. HD86. Optoma HD700X posiada takie cechy, jak: rozdzielczość 1280x720 (HDTV-720p), jasność 1300 ANSI lumenów kontrast 3000:1 ANSI, obiektyw manualny (zoom i fokus), a głośność wentylatora to 29 dB w trybie standardowym. Natomiast Optoma HD86 to zaawansowany projektor Full HD, który w zgrabnym opakowaniu kryje imponujące parametry: rozdzielczość 1920x1080, jasność 1600 ANSI lumenów, kontrast 700:1, a także szereg złącz: 3 x HDMI 1.3, Component, VGA (PC/SCART), S Video i Composite. Dostępne są wersje z obiektywami standard (zoom 1,8-2,5:1) oraz z ustawieniami na krótki i długi rzut.

 

Wszystkie nowe projektory Optoma wyposażono w tryb czuwania ECO – pobór mocy wynosi wówczas mniej niż 1W. Urządzenia mogą też pracować w trybie 24/7, czyli całodobowym przez siedem dni w tygodniu.

1494840_3.jpg

1494840_2.jpg

1494840_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.